Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU] (379. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19.359
Cevap
170
Favori
370.343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 377378379380381
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba kardeşim daha önce de defalarca yazdığın sıkıntıların ile ilgili seni anlamaya yardımcı olmaya çalıştık.sana tavsiyeler de bulunduk. kullanım ile ilgili önerilerde bulunduk 🔋 süresi artsın diye alman gereken önlemleri anlattık.özellikle bir konunun altını çizmiştim hep Dünya genelinde 10 milyonu aşan üretim ve satış adedi olan bir 📱 da yazılım donanım optimizasyon sorunu olan sıkıntılı cihazlar olabilir ve bu cihazların denk geldiği kullanıcılar sorun yaşayabilir ancak bunun cihazın genel durumunu asla yansıtmayacağını demiştim hep.. Dünya yüzeyinde üretilen bütün ürünlerde bu durumlar yaşanır diyede eklemiştim.

Ancak şu son mesajında da açıkca görülüyor ki yaşadığın sorunları cihazın genel durumu olarak yansıtıyorsun. Buna bağlı olarak da açıkca telefonu kullananların aklını karıştıracak, telefonu Almayı düşünen insanların da kararını etkileyecek şekilde değerlendirmelerde bulunuyorsun. Hatta ben başka seçenek olmadığı için elimde kullanıyorum ama siz gidin paranızı başka telefonlara harcayın imkanı olanda başka telefona geçsin diyerek uyarıyor algı yaratıyorsun. Cihazı sorunsuz kullanan yüzde 90 lık bir kitleyi kenara bırakıp sadexe kendi gözlemlerinizi inanılır kayda alınması gereken şeyler gibi yansıtıyorsunuz.

Birincisi Note 9 un batarya sorunu yoktur. Bunu hem kendi kullanımıma hem üniversitede note 9 kullanan 10 arkadaşımın gözlemine, daha ürünü almadan ağustos ayından bu yana yaptığım araştırmalara izlediğim sayısız inceleme test videosuna, bu konuda yetkin test kuruluşlarının sitelerin yaptığı incelemelere ve bunların hiçbirinde batarya sorunu vardır gibi bir bilgi olmamasına dayanarak söylüyorum. Kendi kullanımım ile ilgili 8 ila 10 saat arası aldığım kullanım değerine dair bütün ekran görüntülerini de atmış olmama rağmen çok fazla detay göremiyoruz diyorsun. Bu detaylarda bütün sosyal medya uygulamalarını saat değerinin üzerinde kullandığım açıkca görüldüğü halde bu uygulamaları kullanarak yüksek batarya değeri elde edilemez demişsin.

İnstagramda yazılar okunmuyor tam ekran değil yarım çıkıyor demişsin benim okunmayan yarım çıkan bir kullanımım yok.

Günü tamamen çıkarıyor gibi asılsız iddialar demişsin. kimse burada yalan söylemiyor. Kullanımını gözlemlerini paylaşıyor. Sözlerimize yazdıklarımıza paylaştığımız görsellere rağmen bunu söyleyebiliyor olman çok ilginç.

Kalemi çok baside indirgemişsin. kalemle yapılanlar sadece not almak değil onun dışında hangi noktalarda kullanıldığını bir bilsen ve görsen ağzının açık kalacağını söylemek istiyorum. Sadece bir gösteriş dediğin kalemin kullanım alanları faydaları o kadar çok ki. Burada sorun kalemin sınırlı özelliği olması iddiası değil insanların kalemin nasıl kullanılacağını bilmemesi ve buna göre konuşmaları.

Bir gün süresinden kasıt esasında atıyorum gece şarja taktınız sabah şarjdan çıkardınız. Sonrasında siz işe gittiniz iş sırasındaki kullanımınızın arkasından iş sonrası dışarı çıktınız geceye doğru eve geldiniz sonrasında şarja takana kadar sizi idare etmesidir. Ben bile 8 10 saat arası kullanım almama rağmen eğerki bu süreyi kafayı kırıp telefonun başından hiç kalkmadan geçirmeyi denersem misal sabah 9 da kalktım aralıksız kullansam akşam 6 yada 7 de şarjım biter. Açıkcası benim bahsettiğim ekran süreleri ile bir günü rahatlıkla çıkarıyorsunuz. Ben her gün yatmadan önce şarja takıp yatağa girmeden çıkarıyorum. Beni iş ve sonrasında rahatlıkla idare ediyor. Eve geldiğim zaman da kullanıp yatma zamanıma denk gelecek şekilde şarja koyuyorum. Kimisi zamana dağıtarak kullanır kimisi başından kalmaz yarım günde bitirir o yüzden bu bir gün ve kullanım süresi görecelidir doğru değerlendirmek gerekir. O yüzden ben şahsen ekran süresinin baz alınması taraftarıyım.

Eğer gerçekten telefondan rahatsız beğenmiyor iseniz o telefonu kullanmak zorunda değilsiniz. Satıp nakite çevirip başka telefona geçin. Burada daha önce bir iki arkadaşında yaptığı gibi sürekli aynı şeylerin paylaşılması telefon ile ilgili negatif algı yaratılması hiç doğru değil ve bir yerden sonra kabak tadı veriyor sevgili kardeşim.

Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRAVEHEARTH1977 -- 17 Kasım 2018; 19:3:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bunlar nasil koruyucu boyle baya iyiye benziyor

https://youtu.be/as6svInp8DU

• Ben o ekran okuyucudan taktırdım 1 haftadır kullanıyorum gayet memnunum ekrana tam yapışıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: yalcin_sahin

Ben o ekran okuyucudan taktırdım 1 haftadır kullanıyorum gayet memnunum ekrana tam yapışıyor
    Nerden kaça aldınız. Dokunmatik hassasiyetini etkiledi mi

• Şahsi beklentiler bir cihaz için standart yaratamaz bunu kabul etmemiz gerekir.

Ben gece genelde %100 şarjla yatar sabah 07:30'da kalkarım (gece wifi ve mobil interneti kapatırım hep) en fazla %3-4 şarj gitmiş olur.

Kalan şarj bana o günün gecesine yani yatma saatine kadar yeter rahat rahat. Bu noktaya kadar anlatmak istediğim şu, full şarj ile sabah güne başladıktan sonra akşam yatma saatine kadar geçen sürede bir şarj ihtiyacı olmuyor.

Ha bu zaman dilimi içinde (sabah 07:30-gece 24:00 arası toplam 16.5 saat) kalan sürede eğer telefonu hiç elinizden düşürmezseniz ve şarjı hızlı tüketen uygulamalara abanırsanız ve de bunu yaparken 4.5G'deyseniz size vereceği aktif kullanım süresi ortalama 6,5-7 saattir en az. Kimi kullanıcılarda 8 saate yaklaşır kiminde geçer.

Bu hesabı akılda tutarak değerlendirme yapmak en doğrusudur. Aksi durumda beklenti şöyle anlaşılıyor; en az 9-10 saat ekran (uygulama kullanım) süresi alayım ve bu halde de toplam şarjım en az 1.5 gün falan gitsin. Böyle bir telefon sanırım henüz imal edilmedi.

Tüm bunlar harici olabilecek şikayetler ise (kamera, kalem, performans, tasarım vs) tartışmaya açık elbette.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Phaldor -- 17 Kasım 2018; 20:2:56 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• BRAVEHEARTH1977 B kullanıcısına yanıt
    Hocam instagramda şöle bir problem var yazı puntosunu buyutursenız eger yazının sonları bende de kayboluyor ama bence bu ınstagramdan kaynaklanıyor ben iphone 8 den gectım İOS ta kullandıgım butun APP leri yukledım hıcbırınde bır sorun yasamadım hatta acılısları daha hızlı ve akıcı ama instagramdan resmen nefret ettım o kadar kotu yapmıslar kı androıd app ını ınanamadım resmen kesfettekı fotografları actıgınızda ılk blur sekılde acılıyor sonradan netleşiyor ılk mobıl verıden falan mı dıye dusundum evımde 100 mb/s fiber var onlada aynı sekılde acıyor sizde de acaba bu sekılde mı ?
  • kablosuz sarj aleti için tavsiyeniz var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bttf1907 -- 17 Kasım 2018; 21:12:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bttf1907

kablosuz sarj aleti için tavsiyeniz var mı?
    Samsung müşteri hizmetlerinin verdiği bilgi, Note 9 için kablosuz şarj cihazının modeli EP-PG950BBEGWW.

Ben 1 ay kadar önce 240 TL gibi bir fiyata almıştım. Alternatif marka-model derseniz kullanan arkadaşlar varsa yazacaktır.

• bttf1907 kullanıcısına yanıt
    Hocam orjinal isterseniz 2018 model Samsung kablosuz şarjı ve ekstra olarak şarj adaptörü ve kablosu ikinci el bölümünde satılık.

• quote:

Orijinalden alıntı: hakangündüz

Nerden kaça aldınız. Dokunmatik hassasiyetini etkiledi mi

Alıntıları Göster
    Ben de note 8 cihazıma taktım harika herhangi bir dokunma hassasiyet sorunu yok, aşağıdaki linkten aldım

Lamorniea UV Temperli Cam Samsung Galaxy S8 S9 Artı Not 8 9 S7 Kenar Ekran Koruyucu UV Işık tam Kapak Tutkal Koruyucu

https://s.click.aliexpress.com/e/9ZqOwMPL5

• avmehmet kullanıcısına yanıt
    Kılıfta sorun oluyormu acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: avb

Duvarkağıdı için Walli uygulamasını kullanın çok beğeniceksiniz.

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim hemen kuracağım

• arkadaşlar türk telekom hattında volteyi açmayı başarabilen varmı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: BRAVEHEARTH1977

Merhaba kardeşim daha önce de defalarca yazdığın sıkıntıların ile ilgili seni anlamaya yardımcı olmaya çalıştık.sana tavsiyeler de bulunduk. kullanım ile ilgili önerilerde bulunduk 🔋 süresi artsın diye alman gereken önlemleri anlattık.özellikle bir konunun altını çizmiştim hep Dünya genelinde 10 milyonu aşan üretim ve satış adedi olan bir 📱 da yazılım donanım optimizasyon sorunu olan sıkıntılı cihazlar olabilir ve bu cihazların denk geldiği kullanıcılar sorun yaşayabilir ancak bunun cihazın genel durumunu asla yansıtmayacağını demiştim hep.. Dünya yüzeyinde üretilen bütün ürünlerde bu durumlar yaşanır diyede eklemiştim.

Ancak şu son mesajında da açıkca görülüyor ki yaşadığın sorunları cihazın genel durumu olarak yansıtıyorsun. Buna bağlı olarak da açıkca telefonu kullananların aklını karıştıracak, telefonu Almayı düşünen insanların da kararını etkileyecek şekilde değerlendirmelerde bulunuyorsun. Hatta ben başka seçenek olmadığı için elimde kullanıyorum ama siz gidin paranızı başka telefonlara harcayın imkanı olanda başka telefona geçsin diyerek uyarıyor algı yaratıyorsun. Cihazı sorunsuz kullanan yüzde 90 lık bir kitleyi kenara bırakıp sadexe kendi gözlemlerinizi inanılır kayda alınması gereken şeyler gibi yansıtıyorsunuz.

Birincisi Note 9 un batarya sorunu yoktur. Bunu hem kendi kullanımıma hem üniversitede note 9 kullanan 10 arkadaşımın gözlemine, daha ürünü almadan ağustos ayından bu yana yaptığım araştırmalara izlediğim sayısız inceleme test videosuna, bu konuda yetkin test kuruluşlarının sitelerin yaptığı incelemelere ve bunların hiçbirinde batarya sorunu vardır gibi bir bilgi olmamasına dayanarak söylüyorum. Kendi kullanımım ile ilgili 8 ila 10 saat arası aldığım kullanım değerine dair bütün ekran görüntülerini de atmış olmama rağmen çok fazla detay göremiyoruz diyorsun. Bu detaylarda bütün sosyal medya uygulamalarını saat değerinin üzerinde kullandığım açıkca görüldüğü halde bu uygulamaları kullanarak yüksek batarya değeri elde edilemez demişsin.

İnstagramda yazılar okunmuyor tam ekran değil yarım çıkıyor demişsin benim okunmayan yarım çıkan bir kullanımım yok.

Günü tamamen çıkarıyor gibi asılsız iddialar demişsin. kimse burada yalan söylemiyor. Kullanımını gözlemlerini paylaşıyor. Sözlerimize yazdıklarımıza paylaştığımız görsellere rağmen bunu söyleyebiliyor olman çok ilginç.

Kalemi çok baside indirgemişsin. kalemle yapılanlar sadece not almak değil onun dışında hangi noktalarda kullanıldığını bir bilsen ve görsen ağzının açık kalacağını söylemek istiyorum. Sadece bir gösteriş dediğin kalemin kullanım alanları faydaları o kadar çok ki. Burada sorun kalemin sınırlı özelliği olması iddiası değil insanların kalemin nasıl kullanılacağını bilmemesi ve buna göre konuşmaları.

Bir gün süresinden kasıt esasında atıyorum gece şarja taktınız sabah şarjdan çıkardınız. Sonrasında siz işe gittiniz iş sırasındaki kullanımınızın arkasından iş sonrası dışarı çıktınız geceye doğru eve geldiniz sonrasında şarja takana kadar sizi idare etmesidir. Ben bile 8 10 saat arası kullanım almama rağmen eğerki bu süreyi kafayı kırıp telefonun başından hiç kalkmadan geçirmeyi denersem misal sabah 9 da kalktım aralıksız kullansam akşam 6 yada 7 de şarjım biter. Açıkcası benim bahsettiğim ekran süreleri ile bir günü rahatlıkla çıkarıyorsunuz. Ben her gün yatmadan önce şarja takıp yatağa girmeden çıkarıyorum. Beni iş ve sonrasında rahatlıkla idare ediyor. Eve geldiğim zaman da kullanıp yatma zamanıma denk gelecek şekilde şarja koyuyorum. Kimisi zamana dağıtarak kullanır kimisi başından kalmaz yarım günde bitirir o yüzden bu bir gün ve kullanım süresi görecelidir doğru değerlendirmek gerekir. O yüzden ben şahsen ekran süresinin baz alınması taraftarıyım.

Eğer gerçekten telefondan rahatsız beğenmiyor iseniz o telefonu kullanmak zorunda değilsiniz. Satıp nakite çevirip başka telefona geçin. Burada daha önce bir iki arkadaşında yaptığı gibi sürekli aynı şeylerin paylaşılması telefon ile ilgili negatif algı yaratılması hiç doğru değil ve bir yerden sonra kabak tadı veriyor sevgili kardeşim.

Facebook Services uygulamasını fazla pil yediğinden dolayı serviş dışı bıraktım sizde aktif mi ?Eğer aktif ise ne kadar çalışmış söyliyebilir misiniz ? :)

• quote:

Orijinalden alıntı: epstemolojk_kopus

Kılıfta sorun oluyormu acaba
    Hayır hiç bir sorun olmuyor taş gibi tabiri caizse

• avb A kullanıcısına yanıt
    Ben herhangi bir batarya sorunu yaşamadığım için facebook service gibi sistem uygulamalarını kapatmadım hiçbir zaman. Şöyle söyleyeyim gps hariç herşey açık..

• Heimdall.. kullanıcısına yanıt
    Malesef instagram android versiyonu ile ilgili sıkıntılar bazı kullanıcılar tarafından note 9 ile bağlantılı yorumlanıyor. Halbuki senin de bahsettiğin gibi resimleri keşfet bölümü vs dahil ilk açarken net olmaması saniyeden kısa sürede netlemeyi fotoğraf açıldıktan sonra yapması gibi bir durum var o bende de oluyor ama bu durum note 9 ile bağlantılı değil. Ancak çok hızlı bir şekilde netlediği için çok göze batmıyor.yazıların hikayelerin yarım çıkması olayı asla olmuyor. Tekrar kontrol ettim ama öyle bir sıkıntı yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRAVEHEARTH1977 -- 18 Kasım 2018; 0:31:26 >
  • Arkadaşlar telefon üretim tarihlerine google play da samsung info programı ile bakabilir misiniz. Çok eski tarih çıkıyor benimki. Sizlerinki ne çıkıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KeanuReeves

Arkadaşlar telefon üretim tarihlerine google play da samsung info programı ile bakabilir misiniz. Çok eski tarih çıkıyor benimki. Sizlerinki ne çıkıyor?
    Ekledim.

• quote:

Orijinalden alıntı: KeanuReeves

Arkadaşlar telefon üretim tarihlerine google play da samsung info programı ile bakabilir misiniz. Çok eski tarih çıkıyor benimki. Sizlerinki ne çıkıyor?

• 
Sayfa: önceki 377378379380381
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.