Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU] (377. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19.360
Cevap
170
Favori
370.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 375376377378379
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi akşamlar arkadaşlar. N11 den aşdığı. Note 9 bugün geldi.bende araniza katılmış oldum.iphon3g çıktığından beri iphone kullanıyordum ilk defa android dünyasına geçtim.ilk izlenimim çok karmaşık geldi bana android.bir kaç sorum olacak sizlere:

İlk olarak telefonla ne yapmak gerek ne yüklemek gerek olmazsa olmaz dediğiniz neler var bir de mail programı olarak neyi kullanıyorsunuz? Kendi mail programı ile mailler gelmiyor yapamadım bir türlü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: egitek87

İyi akşamlar arkadaşlar. N11 den aşdığı. Note 9 bugün geldi.bende araniza katılmış oldum.iphon3g çıktığından beri iphone kullanıyordum ilk defa android dünyasına geçtim.ilk izlenimim çok karmaşık geldi bana android.bir kaç sorum olacak sizlere:

İlk olarak telefonla ne yapmak gerek ne yüklemek gerek olmazsa olmaz dediğiniz neler var bir de mail programı olarak neyi kullanıyorsunuz? Kendi mail programı ile mailler gelmiyor yapamadım bir türlü
    Gereksiz ozellikleri kapat batarya icin . Chrome face batarya tuketimi asiri yapiyor. Via browser ile facebooka girebilirsin. Cok iyi browser tavsiye ederim gerekli duzeni yaparsan. Mail olarak outlook kullaniyorum gayet guzel.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ` quaD. kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim cevabın için.chromu mecbur kullanıyorum bütün şifrelerim orada kayıtlı.kolayşık oluyor.face kullanmıyorum zaten.outlooku bir deneyeyim banalım

• nevrans kullanıcısına yanıt
    Değecek beklemeye ama snapdragon getirmiyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Batu0aydn

Emin ol makul bir fiyat olmayacak en az 1100 dolar ve makul olma ihtimali yok kusura bakmayın...
    Note 9 ilk uçuk fiyata çıktı şimdi iyi bir fiyat bandında satılıyor belki gelecek yılda fiyatta dengeleme yapabilirler.

• nevrans kullanıcısına yanıt
    Note 9 zamanında 6500 tl ye çıktı ama şu an yeni amiral gemisi telefonlar en az 8000 tl den çıkıyor bkz. Mate 20 PRO. Bende sizin gibi Note 10 beklemek istiyordum ama döviz kurunun ne olucağı belli değil ve ülke böyle devam ederse 4 dolarları görmek imkansız gibi geliyor o yüzden Note 9 da karar verdim kara cuma indirimini bekliyorum şu an ve ayrıca şimdi note 10 çıktığında 11 sızıntıları gelicek yok bilmem note 11 uçup kaçıyor denicek belkide yani teknoloji sürekli ve çok hızlı bir biçimde gelişiyor bu yüzden hiçbirşey beklemeye değmez. Note 9 bence şu an piyasadaki en iyi telefon ve fiyatı yüksek olsa da ülkemiz şartlarında diğer modellere göre çok iyi seviyede. Düşünmeden almanızı tavsiye ederim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Günlük yoğun kullanımımda pil performansım. Bence gayet iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sivridis

Ekran görüntüsü alma mı demek istediniz hocam.

Ses kısma ve güç tuşlarına aynı anda basılı tutun, ya ds spenle ekan görüntüsü yakalayı seçin.
    Bunlara gerek yok elinin tersiyle ekranı soldan sağa sil yeter

• quote:

İyi akşamlar arkadaşlar. N11 den aşdığı. Note 9 bugün geldi.bende araniza katılmış oldum.iphon3g çıktığından beri iphone kullanıyordum ilk defa android dünyasına geçtim.ilk izlenimim çok karmaşık geldi bana android.bir kaç sorum olacak sizlere:

Önce *#0*# tuşlayıp tüm testleri yap, hatta bence telefonu acar açmaz acil aramaya girip test yapılmalı

• Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim bugün Note 9 alarak aranıza katılmış bulunuyorum

• Batu0aydn B kullanıcısına yanıt
    Bendeki 512 lik modeli durup dururken hic isinmadi. Velevki isinma problemi olsa bile garantiden degisim yapilir en kotu ihtimalle .

Bir gercek vardir ki daha fazla RAM ve daha fazla dahili depolama 6 GB RAm 128 GB dahili hafizali Note9 a gore ...
  • Onu kapat, şunu kapat şu ayarları yap, siyah tema yap telefon oluyor kapalı bir kutu...

5 6 saati geçemiyor ekran süresi, 8 9 saat alan arkadaşların çok fazla detaylarını da göremiyoruz.

Telefondan anlamayan insanların pek umursadığı bir konu olsa da Samsung'un en son çıkan bu telefonu ne yazık ki c serisi, a serisi telefonların bataryalarından bile kötü.

4.000 Mah sadece rakam olarak belirtiliyor, 8 9 saat bir ekran süresi instagram, whatsapp ve diğer uygulamalar da asla alamazsınız yoğun kullanım dolayısıyla.

Ekran orantısı hala optimize edilemedi Instagram da atılan storyler ne yazık ki küçük, tam ekran değil, yazılar okunmuyor, attiginiz fotoğraf ve video kalitesi düşmeye devam ediyor.

Kendi içinde kalemi olan bu telefon, günü tamamen çıkartıyor gibi asılsız iddialar bence olmamalı.

Alacak olan arkadaşlara net olarak tavsiyem yeni modelleri beklemeleri, bu telefonda pil optimizasyon sorunu var, buna artık ben de kanaat getirdim.

Elimde bir şeçenek olmadigi için mecburen elimde durucak bu model, ama kesinlikle önermiyorum kimseye gidin paranızı çok daha uygun fiyatlara iyi performans sunan cihazlara yatırın.

Ben 5 6 saati geçemedim, 1 2 saat instagram kullanımı 1 saat whatsapp da aldigim değer bu, tüm diğer özellikler kapalı, siyah tema artı güç tasarrufu 6 saat 20dk

Bunun daha da üstü yok.

Kalem kullanışlı fakat sadece bir gosteriş, bir prestij iş adamlarının vazgeçılmezi.

Almayı düşunenlere uyarım budur, imkanı olanlara da satıp farklı modellere geçmeleridir.

Samsung C9 telefonum var, tam batarya ile 7 saat ekran süresi veriyor, bana maliyeti 1.5 yıl önce 1.300 tl idi.

Şaka gibi ama gerçek.

Bu mesaj telefonu kötülemek değildir, bu mesaj doğrudan bir Note 9 kullanıcısının tamamıyla kendine öz eleştirisidir. Birebir yaşadığım şeyleri olabildiğince gerçekçi bir şekilde sizlere aktarmaya çalıştım. Piyasanın en iyisi olarak geçse de ne yazık ki batarya olarak bunu aşabilmiş değiller, benim gibi işi sosyal medya, whatsapp gorusmelerine çok önem veren bir insanın bile pişman olduğu bir model.

Powerbank olmadan dışarı çıkamıyorum uzun yollarda mutlaka şart, telefon boştayken bile bir batarya harcaması söz konusu.

Günü tamamlamak zor, çalışan insanların geceyi çıkartıyor kelimesi doğru ben de çalışıyorum ama işim gereği telefon coğunlukla kullanmam gereken bir etken, iphone de bu konuda başarılı olamadı, samsung da , sadece p20 pro biraz daha iyiydi ama bekleneni veremedi.

Ne yazık ki Samsung.......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Amen.Ra -- 17 Kasım 2018; 7:47:30 >

• Amen.Ra kullanıcısına yanıt
    Dunya ustunde hic bir kaynakta note 9 bataryasi icin sorunlu denmiyor.ben her gun 8 saat ekran suresi aliyorum.siz diyorsunuz ki kimseye inanmayin bana inanin. Belki de elinizdeki telefonun bataryası problemli .

• quote:

Orijinalden alıntı: montaj34

Dunya ustunde hic bir kaynakta note 9 bataryasi icin sorunlu denmiyor.ben her gun 8 saat ekran suresi aliyorum.siz diyorsunuz ki kimseye inanmayin bana inanin. Belki de elinizdeki telefonun bataryası problemli .
    Kimseye inanmayın gibi bir sözcük kullanmadım, ben yaşadığımı, beraberinde benim yaşadığımı yaşayanların bir hayli fazla olduğunu belirtiyorum, benim soylediklerim net olarak doğru

• silversmith S kullanıcısına yanıt
    Servis kaç lira aldı kaleme?
  • Telefon ile ilk günkü deneyimim çok olumlu. Gerçekten özlemişim Note kullanmayı. İncelemelerden dolayı beklenitimi düşürdüğüm akıllı tarama beklentimin çok üzerinde iyi çalışıyor. Işığı yanmayan bir oda da dahi parlaklığı bir anda çok yükseltip gözlerinizi yakıyor ama açmayı başarıyor. Burada tek eleştirim bazen kilit ekranından bildirim bakmak istediğinizde telefonun hızlıca ana menüye gitmesi Apple çözümü seçenek olarak var mı bilmiyorum.

Telefonu alır almaz ilk işim uygulama ekranını kaldırmak oldu. Tüm uygulamalar tek ekranda gayet pratik ve daha akıcı bir şekilde kullanma imkanını daha önce Android'te tadamamıştım. Ekran ise hiç yorum yapmaya gerek yok kusursuz derecede iyi. Yalnız yüksek kaliteli wallpaper uygulamaları konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

Kamera deneyimi mi henüz çok test edemedim. Şimdilik ilk izlenimlerim bunlar zaman geçtikçe deneyimlerimi paylaşacağım.

Şunu anlayamadım, günü çıkarmaktan kastınız nedir yani sizin için günü çıkarması ne anlama geliyor ve bunu yapabilen hangi telefon şu an piyasada. Merak ettiğim için soruyorum.

Bu mesaja da ayrıca cevap vermiş olayım ben en az 6 saat ekran süresiyle ve öyle siyah tema falan olmadan bir günü geçirebiliyorum. Ve söylediğim net olarak doğru.

• %58 sarjım kaldı 5 saat 15 dk ekran açık sürem e yüksek çözünütlük. 2.30 saat youtube 1.30 saat internet 6 saat 10 dk cihaz boşta(3%) gayet iyi bence ekran parlaklığı otomatikte AOD kapalı zaten clear view var onda görünmüyor saat. Akşamları mavi ışık filtresi açılıyor otomatik mobil veri açık konum açık güç tassarufu sadece CPU hızını kesiyor. Bence gayet iyi hatta ekim 2018 tarihli yazılım güncellemesi ile daha iyi oldu pili. Bir tek spenin pili durduk yere bitiyor o beni biraz gıcık ediyor. Bence telefon oldukça güzel note4 den sonra.
    Not:sosyal medya kullanımım yok. Senk. açık e posta falan için bir tek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1u2i3o4 -- 17 Kasım 2018; 10:0:54 >
  • quote:

Hayırlı olsun. Dogru bir tercih.

Mail istemcisi kotu. Gmail icin kendi mail istemcisi kullanilabilir. Ote yandan marketten bir uygulama indirirken mutlaka yildizina, indirme sayisina ve yorumlara bakiniz. Android market bir ton cop uyhulama ile dolu, apple uygulama marketi gibi kaliteli degil. Ama uygulama uyumsuzlugu yaşamazsınız. Bazi uygulamalar telefonu uyku moduna gecmesini engeller, bunu da telefonun icinde bulunan samsungun optimizasyon yazilimiyla halledersiniz. O uygulamaları tarar, uyku sorununa veya performans sorununa neden olanlari durdurur. Hemen her gun bunu yapmakta fayda var.

• 
Sayfa: önceki 375376377378379
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.