Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU] (376. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19.359
Cevap
171
Favori
369.927
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 374375376377378
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uzun süredir kurlarla ilgili anlık hareketler olmadığı için yeni çıkan bir Samsung telefonun 3 ay lansman fiyatından, 6 ay yüzde 10 düşerek sonrasında halef model gelmeden bir indirim daha geleceğini ongorebilirdik. Note 8'de satışlar düşünce kredi ile telefonu satma düşüncesinde olan Samsung bayilerinde telefona bir süre sonra zam yaptı ancak paralel telefonlarla arasındaki ciddi fiyat farkı zaten note 8'in ülkemizde oldukça yüksek fiyatla satildiginin ispatı gibiydi.

S9'LAR çıktığında bayiler ile internet satışları arasında yaklaşık 1000tl fark oluştu. Ekonomik açıdan daralma hissedilen bu dönemde sanırım adetli alımlar yapan firmalar karlarindan vazgeçerek iskontalarini perakende olarak tüm telefonlara uyguladılar.

Açıkçası note9'da için benim de beklentim 1 ay içersinde internetten 1000tl daha ucuza alma imkanı ile alabiliriz düşüncesiydi. Ancak bir anda Samsung kendi mağazalarında telefona 1500tl zam yapıp, elektronik marketlerde stoklar bitene kadar eski fiyat algısı oluşunca, onca taksit, kredi imkanına rağmen bir süre beklemeden almayı düşünmeyen bir tüketici olarak ben dahi bu rüzgarla vatanda eski fiyat diye aldım. Telefondan pişman değilim ama bu algıya kapılıp hızlı davrandığını için keşke diyorum. kullanırım diye aldığım Huawei Mate 10 prolari elden çıkarırken hiç zarar etmediğim için tesellisi bu diyorum. Yine de başka hiçbir telefonun kredileri erken kapatabilir hariç bu kadar zarar ettirdiği görülmemiştir bugün için. Kur sabit diyemedigim için 1 ay sonra ne olur bilemeyiz ama her şekilde bugün n11''de ya da normal şekilde internetten alanlar en iyi fiyata almış olacaklar.

Saygılarımla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: silversmith

Basmalı yeri kırılan S-Pen yerine yenisini servisten nihayet bugün teslim aldım. Yalnız yeni kalem takılıyken eskisini kullanamıyorum. Hani tak çıkar yapmak istememiştim. Bir ayarı var mıdır arkadaşlar?
    Servis değiştirdi yani sadece s pen i mi verdiğiniz telefonuda aldılar mı yanında. Ne sacma iş s pen nasıl kırılıyor hayret

• note 9 da ekran kaydetme var mı acaba ??
  • hakangündüz H kullanıcısına yanıt
    Satın aldım hocam. Direk kullanıcı hatasına giriyor. Telefondan çıkartırken kırıldı. Darbe felan da almamıştı, ne telefon ne de kalem. Sanırım üretim sorunu vardı.
  • İyi günler küçük bir sorum olucak. 512 gb olan model 128 gb olan modelden daha mı çok ısınıyor bilginiz var mı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar cihazının üretim tarihini söyler misiniz. Türkiye ye ilk üretim telefonlar mı geldi acaba. Yoksa hiç satılmadığından hep yeni çıktığı zamanki telefonlar mı var. Samsung info programından bakabilirsiniz.
  • Batu0aydn B kullanıcısına yanıt
    Hocam 512 kullanıyorum, oyunlar da bile ılık oluyor ama 128GB ile karşılaştırma lüksüm yok. Türkiye'de satılan Exynos işlemci modelini kullanıyorum. Bence ısı sorunu aşılmış.
    Bence evet. Koruyucu ozellikli Kılıf kullandığım için şu anda dikkatimi çekmiyor ama ilk başta mate 10'a göre direk dikkatimi çekti bu durum. 128'lik biraz daha soğuk ancak buz gibi değil yine.

Saygılarımla.

• silversmith S kullanıcısına yanıt
    Isı sorunu yoksa o zaman 512 alıcam çok teşekkür ederim çünkü bazıları 512 Gb olan durup dururken ısınıyor demişte böyle bir sorun var mı merak ettim.

• Linux on Dex'i deneyen oldu mu ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Heimdall.. kullanıcısına yanıt
    Ekran görüntüsü alma mı demek istediniz hocam.

Ses kısma ve güç tuşlarına aynı anda basılı tutun, ya ds spenle ekan görüntüsü yakalayı seçin.

Rica ederim. Dahili hafızayı geçtim, +2 RAM önemli bir kazanç bence. Durup dururken ısınan cihazlar, hangi performans modunda kullanılıyor, yükledikleri uygulamalardan tutun da bir çok etken var. Optimize edilmiş modunda kullanılınca hem performans ideal oluyor, oyunlarda bile sorun çıkarmıyor hem de pili uzun süre dayanıyor.
  • Yeni snapdragon ile exynos arasındaki makas açılıyor. Snapdragon iphonun bionic işlemcisi i geçmiş. Note 10 baya iyi gelecek seneye.

• silversmith S kullanıcısına yanıt
    Hocam malesef öyle bir ihtimal yok, telefon direk tırnakla algılıyor kalemin içinde olduğunu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: epstemolojk_kopus

Yeni snapdragon ile exynos arasındaki makas açılıyor. Snapdragon iphonun bionic işlemcisi i geçmiş. Note 10 baya iyi gelecek seneye.
    Gelecek yıl büyük ihtimal note 10 alacağım büyük i
    fiyatlarda makul olursa süper olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nevrans -- 16 Kasım 2018; 21:34:53 >
  • quote:

Basmalı yeri kırılan S-Pen yerine yenisini servisten nihayet bugün teslim aldım. Yalnız yeni kalem takılıyken eskisini kullanamıyorum. Hani tak çıkar yapmak istememiştim. Bir ayarı var mıdır arkadaşlar?
    Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU]

Ayarlardan Gelişmiş Özellikler ve oradan da S-pen'i seçin, resimdeki İşaretli yeri kapatın ve tekrar deneyin, kalemi çıkarmadan elinizdeki kalemle yazması gerek...

Saygılar...

• quote:

Satın aldım hocam. Direk kullanıcı hatasına giriyor. Telefondan çıkartırken kırıldı. Darbe felan da almamıştı, ne telefon ne de kalem. Sanırım üretim sorunu vardı.
    Telefonunuzun üretim tarihi nedir samsung info ile bakabilir mısınız. Ayrıca n11 de vs orjinal.kalemler var niye servisle vakit harcadınız

• 14092012 kullanıcısına yanıt
    Chomp sms kullanın. Tek hareketle kara listeye alırsınız ve bir daha o numara veya kişiden gelen sms leri görmezsiniz.

• Note 9 a ykb cüzdan uygulamasını kurabilen var mı?

• nevrans kullanıcısına yanıt
    Emin ol makul bir fiyat olmayacak en az 1100 dolar ve makul olma ihtimali yok kusura bakmayın...

• 
Sayfa: önceki 374375376377378
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.