Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU] (375. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19.360
Cevap
170
Favori
370.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 373374375376377
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Atladığınız kısım var Dolar Note9 toplu siparişlerim9 verildigi tarih aralığı epey düşüktü.

Dolar fırlamış dönemdeki yani sonra çıkan ürünler zaten fiyatları yüksektir...

Aslında diğer markalar da indirim olması gerekiyor ama alış fiyatları sabit kur değeri göreceli yüksekti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MMCNR

Hocam yukarıda dediğim gibi dolarla bir ilgisi yok fiyatların diğer tüm cep telefonlarının fiyatı sabit. Değer kaybeden genel sıfır genel 2.el yok(11.11 kampanyayı katmıyorum).Bu ülkede dolar çıkarken yapılan zamlar düşerken yansıtılmıyor. Keza note 9 da yaşamış olduğum değer kaybı tek o modele has değil s8 ve s8plus dada aynısını yaptılar.

Alıntıları Göster
    Samsung tr den kaynaklı bir durum yurt dışında fazla bir düşüş yok. Ellerinde fazlasıyla stok var, cihazların üretim tarihi hala temmuz ağustos. Haliyle mart nisana kadar yeni s serileri çıkana kadar dolarda düşükken ellerindeki cihazları Tl ye oradanda dolara ceviriyorlar. Diğer firmalarla karşılaştırma apple 'ın zaten tr umurunda değil 3 ay olacak yeni iphonelar gelmedi bile hakeza huawei daha yeni girdi piyasaya samsung gibi köklü değil tr de ellerinde fazla stokta yok. Diğerlerini saymıyorum bile. Samsung yeni cihazını tanıtır tanımaz haftasında alıp cebine koyarsın. Ama artık eski satış rakamları yok tr de malum ekonomik kriz var. Böyle devam ederse samsung da tr faaliyetlerini azaltır. Sonuçta turkiyede apple 'ın bir tane mağazası var samsung un 1000 tane bu dükkanların kirası var çalışanı var elektriği var. Haliyle samsung fiyatı düşürmek zorunda apple gibi rahat hareket edemez. Bu dükkanlara girdi girmek zorunda. Ama böyle devam ederse yukarıdada dediğim gibi samsungta Tr den çekilir. Çünkü Tr de kârpaylari oldukça düştü. Apple, huawei gibi resmi mağazası az olan firmalar bu gibi sorunlarla uğraşmıyorlar.Kar paylarındansa feragat etmiyorlar. Samsung tr de fazla büyümenin ceremesini çekiyor. Apple 1000 cihaz satıp 5000 cihaz satan samsundan çok daha fazla kar ediyor

• quote:

Hocam yukarıda dediğim gibi dolarla bir ilgisi yok fiyatların diğer tüm cep telefonlarının fiyatı sabit. Değer kaybeden genel sıfır genel 2.el yok(11.11 kampanyayı katmıyorum).Bu ülkede dolar çıkarken yapılan zamlar düşerken yansıtılmıyor. Keza note 9 da yaşamış olduğum değer kaybı tek o modele has değil s8 ve s8plus dada aynısını yaptılar.

Alıntıları Göster
    Değer kaybetmesinin bir diğer nedeni android dünyası. Bugün her bütçede her donanımda cihaz bulunabiliiyor. Biri diyor benim kalemim var, diğeri diyor ben kameramda çığır açtım, öteki atlıyor ben uygun fiyata donanım satıyorum, diğeri diyor ben yerliyim alın verin ekonomiye sahip çıkın....

Dolayısıyla tüketicilerin çok fazla seçim şansı var android dünyasında. Note serisini kalemden kopamayan kemik bir kitle yaşatıyor. Ama günümüzde rekabette geri kalmaya başladıkça satışları da düşmeye başladı. Kendisine acilen çeki düzen vermez ise tahtı huaweiye kaptırması ( satış adedi anlamında ) işten bile değil. Öte yandan katlanır ekran gibi sektöre yön verebilecek şeyler üzerinde de çalıştığını görüyoruz. Arka kapağı kamerayla donatmak yerine bu tip yenilikler üzerinde çalışması hem biz hem de sektör adına olumlu bir gelişme olacaktır.

Apple kullanan ve işletim sisteminden memnun olan için zaten alternatif olmadığı için gidip almaktan başka çareleri yok. İşletim sistemini de cihazları da kendi ürettiği için ve dolayısıyla rekabet olmadığı için, istediği gibi fiyat belirleyebiliyor. O yüzden fiyatının düşmediğini görüyoruz. Bu da normal. telefonu Satmak için alıyorsanız iphone alacaksınız zaten.

Şunu da ekleyeyim; Note serisinin sektöre kazandırdıkları yadsınamaz. Zamanında ilk note çıktığında, millet bu tepsi gibi, cebimde tablet mi taşıyacağım, elim fırıncı küreği değil ki insan kullanacak bunu diyenler, gün geldi kendileri de büyük ekranlı telefon kullanmaya başladı. Apple başta olmak üzere tüm markalar büyük ekran fırsatını görüp hamle yaptılar. Ama büyük ekranda en güzel deneyimi note yaşatır. Zira note serisi, içerik tüketmek için değil, üretmek için de tasarlanmıştır.

• quote:

Arkadaşlar herkese merhaba

Note 9'umu satarak aranızdan ayrılıyorum. Neden sattın sorusu soracak arkadaşlarıma değer kaybından dolayı diyebilirim. Özellik,pil,ekran ve ses çıkışı,spen vs muazzam bir cihaz ama daha 2 3 hafta önce 6 bine alınan bir cihazın sıfırının 4800 e satılması zoruma gitti ve her geçen günde düşüyor. Evet her telefon değer kaybeder diyenlerimiz olacaktır fakat P20 pronun giriş fiyatı ile şimdikinin arasında ciddi fark var keza x yada 8 plus. Senk yada optimize sorunu yaşayan arkadaşların yaşadığı hiç bir sorunu yaşamama rağmen sattım. Çünkü samsung bu fiyat konusunda sürekli ayağına sıkıyor.Ya Mate 20 pro alıp devam edeceğim. Yada Xs Max e geçiş yapacağım fakat samsung dün itibari ile defteri bende kapandı.
    İyi de hocam fiyatı düşük satan Samsung değil ki. Samsung shop ve ona bağlı tüm Samsung store larda fiyat 6500 TL.
    Mediamarks, Vatan, Teknosa 6100 TL civariında.
    Evet ben telefonu 4839 TL ye aldım ama o güne özel N11 de indirim vardı + 450 TL hediye çeki kullandım.
    Bununla birlikte risk de almış oldum, bak bu forumda bir arkadaş da benimle aynı yerden aldı onunkinde kasada lekeler varmış. Hani bu Vatandan gidip seçp almaya benzemiyor. ÜStelik mavi istiyordum fiyat düşük diye siyah aldım.
    Yani malın fiyatı düşmüyor, kampanyalar yapılıyor.

Ona bakarsan fiyatı en çok ve en hızlı düşen cihaz Mate 20 Pro, çıkdığı günün sabah 8500 TL idi, akşamına 7500 TL oldu :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Sivridis

İyi de hocam fiyatı düşük satan Samsung değil ki. Samsung shop ve ona bağlı tüm Samsung store larda fiyat 6500 TL.
    Mediamarks, Vatan, Teknosa 6100 TL civariında.
    Evet ben telefonu 4839 TL ye aldım ama o güne özel N11 de indirim vardı + 450 TL hediye çeki kullandım.
    Bununla birlikte risk de almış oldum, bak bu forumda bir arkadaş da benimle aynı yerden aldı onunkinde kasada lekeler varmış. Hani bu Vatandan gidip seçp almaya benzemiyor. ÜStelik mavi istiyordum fiyat düşük diye siyah aldım.
    Yani malın fiyatı düşmüyor, kampanyalar yapılıyor.

Ona bakarsan fiyatı en çok ve en hızlı düşen cihaz Mate 20 Pro, çıkdığı günün sabah 8500 TL idi, akşamına 7500 TL oldu :)

Alıntıları Göster
    Hocam samsung'un kendi sitesinde fiyat olağan olmak zorunda bu her marka için geçerli.Merkez sayfalar hep yüksekten satar. Fakat kampanya varsa bu geneldir yani samsungda da olur apple yada huaweide de fakat bu diğer markaları etkilemezken 2.elde samsung'u çok etkiliyor. Türkiye de her kampanyada insanlar elbette soruşturmalı çünkü bazı ürünler iadeden dönen ürünler bunu hepimiz biliyoruz. Huawei mate 20 konusuna gelecek olursak daha resmi olarak türkiye fiyatı belirlenmemişken mağazalar kafalarına göre fiyat koyup(güncel telefon modelleri ile oranlayıp) daha sonra altına da bir not düşürdüler. Ön siparişle alınan şu fiyata cihaz eğer resmi giriş fiyatı üzerinde ise kalan miktar hesabınıza iade edilecektir diye. Yani huaweilik bir durum yok. 4 bine alınan p20 prolar şuan 6 binlerde twilight renginden bahsediyorum fakat s8 plus dan bahsedersem bu konuda durum hayli farklı :)

• Bence cihazda ciddi bir sarj optimizasyon sorunu var... arka planda whatsap bile aşırı şarj tüketiyor parlaklık ortada çözünürlük bilr fullhd ama durum ortada.

Şu anki tabloya göre eski kullandigim note 8 den bile kötü gidiyor şarjı
    Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakangündüz -- 16 Kasım 2018; 11:55:43 >

• CoMMaNDeRCX kullanıcısına yanıt
    Apple'ın Türkiye'de hali hazırda Zorlu ve Akasya olmak üzere 2 tane mağazası var.

Samsung'un Türkiye'de Deneyim mağazası adı altında kendine ait (ki orası da ayrı bir tartışma konusu
    direkt sahipleri değil ama etkileri mevcut) 2 tane mağazası var, Emaar Avm ve Bağdat caddesi olarak.

Bahsettiğiniz 1000 ya da benzer sayıda ki mağazaların hepsi franchise sistemi ile açılan mağazalar.
    Ayrıca teknik servislerde keza öyle ki deneyim mağazalarının içinde ki teknik servisler bile franchise.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: IRoN

Apple'ın Türkiye'de hali hazırda Zorlu ve Akasya olmak üzere 2 tane mağazası var.

Samsung'un Türkiye'de Deneyim mağazası adı altında kendine ait (ki orası da ayrı bir tartışma konusu
    direkt sahipleri değil ama etkileri mevcut) 2 tane mağazası var, Emaar Avm ve Bağdat caddesi olarak.

Bahsettiğiniz 1000 ya da benzer sayıda ki mağazaların hepsi franchise sistemi ile açılan mağazalar.
    Ayrıca teknik servislerde keza öyle ki deneyim mağazalarının içinde ki teknik servisler bile franchise.

Saygılarımla...
    Sonuçta bu samsung satan mağazalar samsung a bağlı, başka üründe satmıyorlar.Haliyle bu mağazalarında ürün satması lazım.Dun bu mağazalardan birine uğradım. Baya pazarlık yaptık 5400 e cihazı ve zırhlı original kilifi verecekti

• ___Lawyer___ kullanıcısına yanıt
    Samsung diyor ki seal etiket yirtik ise almayin .

Kontrol amacli acilip tekrar kapatilir gibi bir ibaresi Samsung tarafindan yoktur. Samsung zaten gerekli tum kalite kontrolleri fabrikasinda yapmaktadir.

Etiketi yirilmis olanlar veya ustune baska bir sekilde etiket yapistiranlar Samsung un kuralini ihlal etmekteler iyi niyetli olsalar bile ...

Bence o etiketi acik olanlar zaten acilmis cihazlardir. Bu tur cihazlar refurbished kategorisine de girebilir ve ona gore cok ucuza refurbished oldugu da yazili ifade edilerek teshir ve satisi yapilmaktadir lakin Turkiye de bu tur bilinc olmamasi indirim diye urunu perakende satanlarin avantaja cevirerek uygun fiyatliymis gibi sattirmaktalar.

N11.com hepsiburada.com gibi seal etiketi yirtik olanlardan sahsen hic haberim yoktu sok oldum :/

Ambalajlama cok ta muhim degil zaten Samsung un kendi resmi magazalarinda jelatinsiz satilmaktadir. Bazi firmalar kendisi ekstra ambalaj cok basitce yapabilir bu biraz da algi ile alakalidir ve genelde etiketi yirtik ise daha cok tercih edilebilir de ayrica :) ...

Mate 20 Pro da ekrani problemli LG uretimliler cabuk ekrani yesillenmektedir ... BOE uretimlilerde de varmis ama orani daha az ve farkli forumlardan ifade edildigine gore LG ekranli tum Mate 20 Pro lar en gec 2 hafta icinde yesillenmeye basliyor ve artiyor bazilarina alir almaz yesillenmektedir .... Kanitlar vs ilgili cihazin anakonusunda paylasilmaktadir .

Kamerasi da teknoseyir in incelemesine gore hayal kirikligi var ozellikle 1080p 30 FPS ustu tum cozunurluk ve FPS lerde sorunlu ...

Note9 tercih sebebi " bence " en basta S-Pen ise olmali onun disinda baska Android veya Apple IOS larda vardir ...

Note9 kamera odakli cihaz degildir gerci 3 veya 4 kamerali essiz cihazlari da var Samsung un Mate 20 Pro da 3 tane kamerasi vardir. Samsung un 4 lu kamerasi daha genis acili cekmektedir ustelik deformasyon balik goz efekti cok cok azdir rakiplerine gore ...

• quote:

Orijinalden alıntı: epstemolojk_kopus

Neden snapdragon lu ve çift simli cihazlar Türkiye garantili gelmiyor acaba.
    Samsung a snapdragonlar daha yüksek maliyetli oluyordur. Yine amerikan dayatması benim ülkemde telefon satacaksan içine benim işlemcimi koyacaksın diyor amerikalılar malum.

• Gps konusunda bir sorunum var, yardımcı olursanız sevinirim.

Google haritalarda, yürüyüş modunda, yerimi gösteren ok konumumu tam buluyor. Ancak yürüyüşe geçtiğimde okun ucu gittiğim yönü göstermiyor, hep bir noktada sabit kalıyor. Ben nereye yönelirsem yöneleyim, okun ucu hep sağa ( bazen sola, geriye vs. ) bakıyor. Ben istiyorum ki ben nereye dönersem okun ucu da benle dönsün, gittiğim yeri görebileyim. Dün Denizlide iki kez yolumu kaybettim.

Pusulasında bir sorun olabilir mi? Kalibre etmek için ilgili ayarı da bulamadım, marketten indridiğim pusula kalibrasyon uygulamaları da bir işe yaramıyor.
  • CoMMaNDeRCX kullanıcısına yanıt
    Aslında o kısmı da bir garip.

Ben kapısında Samsung yazan ve içeride sadece Samsung ürünleri satması gereken yerde el altından Apple ürünleri de satıldığını bizzat görmüştüm :)

Bayilerin kar marjları çok farklı ve bayiden bayiye de değişebiliyor.

Eski ve büyük bayiler diğer bir çoğuna göre daha avantajlı fiyattan ürün alıp satabiliyor ki bu da kendi aralarında bile haksız rekabete vesile olabiliyor.

Deneyim mağazalarında ise pazarlık yoktur ama kendince farklı avantajları da olabilmektedir.

Saygılarımla...
  • Google Haritaları açıp gezinme modunda, kendi lokasyonunuzu gördüğünüzde mavi noktaya bir kez tıklayın.
    Açılan ekranın sol alt köşesinde pusulayı kalibre edin seçeneğini göreceksiniz.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: IRoN

Google Haritaları açıp gezinme modunda, kendi lokasyonunuzu gördüğünüzde mavi noktaya bir kez tıklayın.
    Açılan ekranın sol alt köşesinde pusulayı kalibre edin seçeneğini göreceksiniz.

Saygılarımla...
    Teşekkür ederim üstad. Pusula zaten kalibre durumdaymış, ama yeniden kalibre ettim. Ayarlardan "Haritayı kuzeyde olacak şekilde üstte tut" seçeneğini kapatınca düzeldi.

Teşekkür ediyorum.
  • İlk fotoğraf telefonun kamerası ile otomatik modda çekildi (HDR On)

İkinci fotoğraf ise hemen ardından aynı açıyla Gcam ile çekildi. Gcam'de tek değiştirdiğim ayar standart HDR yerine HDR+ yapmak oldu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Şarj durumu bu arkadaşlar fikriniz nedir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakangündüz -- 16 Kasım 2018; 16:49:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakangündüz

Şarj durumu bu arkadaşlar fikriniz nedir
    Facebook kullanıyormusunuz bilmiyorum ancak facebook services'i devre dışı bıraktım.Facebook kullanmasanız dahi arka planda çok fazla çalışıyor.
  • hakangündüz H kullanıcısına yanıt
    Karılaştırma olarak ben de şunu ekleyim. Telefon 2 gün önce geldi. Dün işe gitmediğimde evde kızım çok kurcaladı o tüketimi sonraki mesajda paylaşacağım, bugünse normal bir iş günüydü ve tüketim profiline göre değerleri aşağıda ekliyorum. Açıkçası benim için son derece yeterli. Bluetooth he daim açık ve Galaxy Watch ile bağlantılı halde, konum kapalı niyeyse NFC açık kalmış az önce fark ettim, sync açık always on display açık, tüm gün 4.5G bağlantısındaydı, wifi toplasan maksimum 1 saatlik dilimdedir.

Sizin de görüşünüzü almak isterim.

• Bu da dün günün % 90 ı evdeyken ve kızım kamera ile emoji oluşturma ve SPen- Pen-up uygulaması ile çizim yapma ile şarjımı yediği tüketim profili. Zaten herhalde telefonun görüp görebileceği en yoğun kullanımı olmuştur :)

Yine de yatana kadar şarja taktırmadan dayanabildi.

• Basmalı yeri kırılan S-Pen yerine yenisini servisten nihayet bugün teslim aldım. Yalnız yeni kalem takılıyken eskisini kullanamıyorum. Hani tak çıkar yapmak istememiştim. Bir ayarı var mıdır arkadaşlar?
  • 
Sayfa: önceki 373374375376377
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.