Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU] (212. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
19.359
Cevap
171
Favori
369.930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 210211212213214
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

1 günü aştık %50 şarjımız var...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bu pil takıntınız nedir yahu. Sonuçta hergun akşam herkeze telefonu şarja takmayı öğrettiler %60 kalsa bile takican şarja neden dert ediyorsunuz kendinize 1 gün akşama kadar idare ediyorsa şükretsin herkez

• gunbah kullanıcısına yanıt
    Sabah 6.5 dan gece 24e kadar ayaktayım. Arada şarj etmeden imkansız benim için. Bundan önce Mi6 vardı 70 dakikada 0 dan 100e çıkıyordu. Araçta yarım saat giderken yarım saat dönerken takıyordum evde ofiste şarj cihazı ihtiyacı olmuyordu. Bunda şarj da çok yavaş.. Yolda yapılan şarj günü kurtarmıyor. Ekran açık olarak çok başarılı ama ekran kapalı iken şarjı yiyor mübarek.. İnşallah düzeltirler güncelleme ile..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Genel olarak artı eksiklerini de yazayım kendimce.
    Artıları,
    Ekran kalitesi ve boyutu
    Ekran açıkken pil ömrü
    Ip koruması
    Stereo ses
    Kalem ve katkıları
    Retina ve yüz tanıma
    Hafıza kartı girişi
    Eksikleri,
    Ekran kapalı pil ömrü
    Quick charge 2.0 ayarında şarj
    Parmak izi yavaş
    Ara yüz yavaş
    Ara sıra uygulama çökmeleri oluyor.
    Bundan önceki telefonlarım sondan başa doğru,
    mi 6
    Iphone 6s+
    Iphone +
    Note 4
    Note 3
    ..... Htc, Motorola, Nokia, Ericsson ve Sony nin çeşitli modelleri..
    Bana maliyeti 4500 oldu fiyat performans olarak memnun sayılırım. Ama 8000 tl kesinlikle vermezdim..

• srdrpeker kullanıcısına yanıt
    Ben de aynı durumdayım hocam.

• Batarya ile ilgili sıkıntı yaşıyorum accubattery uygulamasini tavsiye eder misiniz ?

• Hızlı sarj yok zaten pili berbat eden hızlı şarj ben özellik kısmınfa unuytığunuz birşey var telefon sıvı soğutmalı

• quote:

Orijinalden alıntı: gunbah

Arkadaşlar bu pil takıntınız nedir yahu. Sonuçta hergun akşam herkeze telefonu şarja takmayı öğrettiler %60 kalsa bile takican şarja neden dert ediyorsunuz kendinize 1 gün akşama kadar idare ediyorsa şükretsin herkez
    Aynen çok haklısın

• samikaan S kullanıcısına yanıt
    Yükledim ama kendi kendine optimizasyo. Vs. yapmıyor. Sadece bildirim.. Yükleyip deneyin.

• suleyman.ozek kullanıcısına yanıt
    3350 mAh batarya 70 dakikada şarj oluyurdu diyorsunuz. Note 9'un 4000 mAh.lik bataryası da 100 dakikada şarj oluyor. Kapasite ile orantılarsak arada 15 dakika fark var. Bu sizin için çok önemli bir süre ise birşey diyemem.

• civcivx C kullanıcısına yanıt
    Kapasiteden bağımsız yorum yaptım.. 100 dakikada 0-100 dolmuyor, 120dakikadan fazla sürüyor note 9 Mi6 ise 70 dk.. Arada 50 dakika var. Neredeyse 2 katı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suleyman.ozek -- 16 Eylül 2018; 13:33:59 >
    Hızlı şarj açık mı?

https://youtu.be/QpJyL9wkOSA

• Guncel durum böyle

Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU]

• Yaklaşık 4.5 yıllık Sony (Xperia Z2 ve Z3) maceramdan sonra telefon değiştirmeye karar verdim. Zira batarya sorun çıkarmaya başladı (günde iki kez şarja takmak zorunda kalıyorum). Ayrıca telefon 6.0.1'de olduğu için kısa bir süre sonra birçok uygulamanın desteği kesilecek

Normalde Samsung'u hiç sevmem ama Note serisini gerek tasarım gerek özellik bakımından güzel buldum. Aklımda birkaç soru var, yanıtlarsanız sevinirim.

1-) Z3'ün batarya kapasitesi az olmasına rağmen 8 saat ekran süresi aldığım oldu. Genellikle 6-7 arası alırdım. Note 9 bu konuda nasıl? Gördüğüm kadarıyla çoğu kişi 4 saat almış. Benim Z3 4 saate birkaç ay önce düşmüştü. Bu durum güncellemeyle düzelebilir mi?

2-) Arayüz meselesi. Samsung, arayüzde kasma olayını son telefonlarında çözmüştü ama Note 9 hakkında arayüzde ara sıra kasma olduğunu söyleyenler var. Z3'te arayüz yağ gibiydi. Cidden kasma var mı?

3-) Kamera ile çok işim olmaz ama Z3'ün ön kamerası rezaletti. Arka kamera ise gece çekiminde kötüydü (2014 çıkışlı telefonlara nazaran). Note 9 2018 çıkışlı telefonlara göre kamera açısından ne durumda, ön ve arka kamera açısından açıklayabilir misiniz?

4-) Telefonun Exynos ve Sd işlemcili olmak üzere iki modeli olacakmış. Aralarında teoride ve pratikte nasıl farklılıklar olacak?

5-) Sizce 8000 verilebilecek bir telefon mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dream Machine -- 16 Eylül 2018; 14:48:52 >
  • civcivx C kullanıcısına yanıt
    Evet açık, ama note 9 şarjı zaten qc 2.0 ayarında hızlısı bile yavaş.. Snapdragon telefonlara göre.
    Her güzelin bir kusuru var modundayım. Böyle idare edeceğiz. Bu sene pili büyüttüler, seneye hızlanır artık..
    Aslında benim derdim Quick charge hızı..
    Qc 3. 0 ile geçen 6 aydan sonra çok yavaş geldi bana.. Şarj hızı İphonelara göre iyi mesala.

• Dream Machine kullanıcısına yanıt
    1. Ekran sürekli açık ise 7-8saat alabilecek gibi gözüküyor. Telefon genelde yatıyorsa 5,5 saat anca alabiliyorum.
    2. Z3 ü bilmem ama miui a göre kasıntılı geldi bana. Gerçi miui iphone gibi, çok sade. Bu derya deniz..
    3. Kamera şahane, kesinlikle compackt makinalara ihtiyaç hissettiremez..
    4. Amerika harici exynos işlemci ile satılıyor. Tr de resmi olarak exynos var yani. Bu kadar fiyatlı bir telefonda garanti önemli, kafanızı karıştırmayın bence SD ile..
    5. Bence değil ama bütçe meselesi tamamen.. Bütçenizi zorlamıyacaksa neden olmasın..

Öncelikle teşekkürler.

Telefon uykudayken o kadar süre alması bana tuhaf geldi. Z3'te telefon uykudayken max %2 kayıp olurdu.

Arka planda çalışan uygulamaların çok şarj yemesi şu an için Android sürümü ile mi ilgili yoksa telefonla mı ilgili?

• quote:

Orijinalden alıntı: suleyman.ozek

Kapasiteden bağımsız yorum yaptım.. 100 dakikada 0-100 dolmuyor, 120dakikadan fazla sürüyor note 9 Mi6 ise 70 dk.. Arada 50 dakika var. Neredeyse 2 katı
    Kapasite ile oranlarsak Mi6 %30 daha hızlı sarj ediyor. O leş telefonun bi tane artısı olsun Note 9 karşısında. Mi6 yi aldım, 1 hafta zor dayandım. Note 9 ile bana gore isimleri yan yana bile getirilecek gibi degil.

Samsung bu pil patlama olayı sebebi ile quickcharge olayından korkuyor diye düşünüyorum, ondan çok daha temkinli bu konuda. Size tavsiyem quick charge destekli powerbank almanız (xiaomi nin uygun fiyatlı ürünleri var). Daha hizli sarj etmeyecek belki ama daha mobil sekilde sarj etmenizi sağlayacaktır. 20.000 mah alırsanız tek seferde 4 kez 0-100 sarj eder Note 9 u.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sky__walker -- 16 Eylül 2018; 15:4:39 >
  • smart1978 kullanıcısına yanıt
    Bunları hareketli olarak ayarlayamıyorum. Note 8 de bunlar live wallpaper olarak çalışıyor. Bir türlü bulamadım. Bunları neden her sürümde kaldırırlar ki.

Yinede teşekkürler

• arkadaşlar en uygun (nakit) nerden alınabilir, note 9 veya s9+
  • 
Sayfa: önceki 210211212213214
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.