Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU] (832. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
19.360
Cevap
170
Favori
370.331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 830831832833834
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Anliyorum. Birsekilde elden gecmis tekrar resmi kanallar harici piyasaya sunulanlardanmis ...

O zaman normalden daha fazla dikkatli kapsamli ele almak gerekir ...

Root filan KNOX e-fuse olayi ciktigindan beri Note4 ten sonra hicbir Samsung cihazima root atmadim o yuzden bahsettiginiz bazi detaylarin hakikatinde neler oluyor nelerden vesile olmustur cikarimda bulunamiyorum.

Dikkatli olmak gerek. Ucuza mal olmus sanirim en az 1 yil idare etsin diye aldiniz :) . Hayirli olsun. Calinti urunler olmasin da :) ...
    Aman dikkat .
  • google play sistem güncellemesi ocak ayı olmuş arkadaşlar, otomatik güncellemiş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bozkan23 kullanıcısına yanıt
    ben kendim güncelliyorum sürümü söyler misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU]

• bir kaç gün önce baktığımda ikiside 1 Aralık 2019 du

sağ ol. sanırım yirmi üçünde güncellemedim onu.

• siz manuel mi yapıyorsunuz, benimki otomatik kendisi yapmış güncellemeyi

• quote:

Orijinalden alıntı: shindorei

Bende 2nci el aldım. Temiz bir cihaz bulursan tabii ki alınabilir. İphone 8 filan kullandıysan kamerası seni tatmin edecektir ama üstleri için aynı şeyi söyleyemem. Şarj konusu da pil şansına kalmış ama benim kullanımıma göre hafta sonu 2 gün hafta içi günü rahatça çıkartıyor.
    dostum aldım cihazı 2'el den 4000 TL ye garantisi de 17 ay daha var temiz çiziksiz di..şimdi deniyorum bakıyorum sağına soluna alışmaya çalışıyorum... hayırlısı artık
    kendisi otomatik yapıyor ama daha sürümler çıktığı zaman direkt güncelliyorum apkmirror'dan.google ürünlerinin hepsini oradan kendim yapıyorum.

google play hizmetleri 20.03.13, play store 18.5.59 sürümü.

• bu proğram değil android sistem güncellemesi diye biliyorum, android 10 sürümü ile aylık güvenlik güncellemesini google kendisi yapıyor, samsung'un aylık güncellemesini beklemeye gerek kalmıyor diye biliyorum, yanlışsam arkadaşlar düzeltsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bozkan23 -- 28 Ocak 2020; 8:36:3 >
    google play sistem güncellemesi yazdığı için söyledim.

• Android 10 ile gelen onemli yeniliklerdendir. Tekrar tekrar kendim ifade ediyorum diye de birileri rahatsiz olmasin :) .

Google Play Sistem guncellemesi kendisi otomatik indirir ve anca biz kendimiz cihazi bir sekilde tekrardan baslatmissak ta bu guncelleme islemi tamamlanir... Aslinda duzenli araliklarla cihazi tekrardan baslatmak en idealidir ...

Hem Note9 hem de Google Pixel 2 XL sahibi biri olarak ifade ederim .

Ozbekistan, Kazakistan gibi ulkelere Ocak guncellemesi gelmis ama Turkiye'ye halen gelmedi halen 1 Aralik li Android 10 da !

Ocak ayi icin beklenen Turkiye yazilim surumu : N960FXXS4DTA1 olmasi bekleniyor bircok ulkeye de geldi.

Artik Subat ayina geliyoruz bari Subat guvenlik guncellemesi olarak Samsung'tan Turkiye'ye yayinlasalar ....

https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-note9/firmware/#SM-N960F

Anlamsiz beklemek istemeyenlere :

Peki cozumu de kabak gibi ortada : Baska ulkelerin yazilimlarina ozellikle Multi-CSC li Avrupa ulkelerin birini indirip HOME_CS ile sanki telefondan guncelleme aliyormuscasina guncellemeler sorunsuz yapilabilir...

• smart1978 kullanıcısına yanıt
    Hocam valla Samsung Türkiye'nin bu tutumundan bezdim kezâ bixby'e Türkçe dil desteğide vermediler kaç yıl oldu. Cidden her Samsung'umda bu son diyorum ama note 9 ile kesinlikle son olacak gibi duruyor.
  • sCrew41 kullanıcısına yanıt
    Bixby iyiki Turkce olarak gelmedi! Ingilizcesini kullaniyordum merak ettim ilk ciktiginda Note8 de denemistim. Bircok faydali ozellikler sizden cabalamanizi maymun gibi sizleri oynatmasi puan topluyorsunuz filan anca oyle aktive edilmesiyle sunuluyordu. Ben de kendi paramizla bu ne sacmaliktir rezil oluyoruz diye Ingilizce Bixby i unuttum sildim kafamda. Zamanla iyilestirmeleri olabilir ama zihniyetleri degismedigini de biliyorum aksi olsaydi haber olurdu bilirdik ...

Samsung Turkiye gibi ulkelerde Turkce sunmadigi icin toplu dava acmnaliyiz cihaz satin alanlar mevcut ve gecmistekiler icin her bir cihaz icin bir miktar para iadesi yapilmasi gerekir biz tuketicilere . Bizden donanimsal olarak tuslari olan Ingilizcesinde yazilimsal ve donanimsal olarak hizmet veren Bixby ye Turkce olmadigi icin ayrica indirimli dusuk fiyattan satilmasi gerekirdi... Lakin bunu ifade etmeyerek Turkiye fiyatlarini kendi belirledikleri normal sekilde pazarlamislardir halen de pazarlamaktalar ...

Tek SIM karti olmasi da cabasi . Cift SIM kartli olmasi gerekirdi bircok Avrupa ASya Afrika ORtadogu ulkesindeki Exynos lularda oldugu gibi yani DUOS olmaliydi. Turkiye de hem iki adet SIM karti icin iki telefon masrafindan da kurtarilmis olacaktir. Buna devlet ayrica dayatmasi gerekirdi lakin devlet kanadi da izleyici kalmis cunki yillardir DUOS modelleri Avrupa basta bircok bolgede ulkelerde varken Turkiye ye gelmemesi tuhaf! Sadece daha yeni yeni birkac orta seviyede Cift hatlilar geliyor....

Ek olarak Samsung son olmasinin bir diger sebebi de Google ile Turkiye arasindaki dava ! Subat a otelendi ... S20 ler Turkiye icin Google hizmetleri bloke olarak gelirse hapi yurtar Turkiye ... Daha once de dedigim gibi .apk yukense bile calismayacaktir... Sertifikasiz cihaz olacaktir ... Guvenlik riski teskil edecektir... Daha nice engeler sorunlara vesile oalcaktir.

Bence bu belirsizlikte bile bile lades demenin anlami da yoktur :/ .

Samsung defterini yeni cihazlar icin kapadim.

Normalde suan Note 20 Plus ve Note20 Anakonusu acmam gerekirdi ilk sizintilar baslandi .... Ama sahsen yapmayacagim baskalari da yapabilir .....
    https://twitter.com/UniverseIce/status/1221285411898572802/photo/1

Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU]

Ilk safhadakiler nihai tasarim olmasa da Note20 lere baslanmistir... S20 Ailesi coktan bitti . Seri uretime baslaniyor.

• Bir telefondan beklentiniz nedir? Kalemse alternatifi yok. Ekransa daha iyi cozunurluk yok. Batarya ise gayet iyi. Stereo hoparlorlerse cinlilerde zaten yok. Kamera ise Samsung'un lensleri gayet basarili. Bakmayin resimnile oynayip keskin gozuken fotograflara. Benim kriterim ters isiktir. S6'dan beri lensin ana ozellikleri degismedi ama basarimi hala daha oldukca iyi. S9'da da ikinci lens ile beraber cok guzel sonuclar veriyor. Islemci oyuncu degilseniz 5 yil daha gider. Oyuncuysaniz 2 yil. Guncelleme artik bitti diyebiliriz. Benim kullandigim 8gb ram 6gb olan da var evde sorun yok. 512gb hafiza ise hala daha piyasada yok. Alin guvenilir biryerden gonul rahatligi ile kullanin.

Saygilarimla.

• quote:

Orijinalden alıntı: Saiki

Kalemi çıkartınca açılan menü bence eskiden dairesel olarak çok daha iyiydi. Yukarıdan aşağı olması çok kötü ve odun gibi gözüküyor.
    Kesinlikle size katılıyorum. Birde ekran resmini alırken kenarlardan küçültmeside beni memnun etmedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: eiskent

Bir telefondan beklentiniz nedir? Kalemse alternatifi yok. Ekransa daha iyi cozunurluk yok. Batarya ise gayet iyi. Stereo hoparlorlerse cinlilerde zaten yok. Kamera ise Samsung'un lensleri gayet basarili. Bakmayin resimnile oynayip keskin gozuken fotograflara. Benim kriterim ters isiktir. S6'dan beri lensin ana ozellikleri degismedi ama basarimi hala daha oldukca iyi. S9'da da ikinci lens ile beraber cok guzel sonuclar veriyor. Islemci oyuncu degilseniz 5 yil daha gider. Oyuncuysaniz 2 yil. Guncelleme artik bitti diyebiliriz. Benim kullandigim 8gb ram 6gb olan da var evde sorun yok. 512gb hafiza ise hala daha piyasada yok. Alin guvenilir biryerden gonul rahatligi ile kullanin.

Saygilarimla.
    aynen....

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün itibari ile çift hatlı Note 9 cihazımı bir kenara bırakarak note 10 serüvenine başladım. Aklımdaki soru işareti yalnızca şarj yetecek miydi, ilk günki deneyimimde mümkün oldugunca aktif kullanmaya calıstım ekran süresini %11 batarya kalmasına ragmen 4 bucuk saat gösterdi. Beni tatmin etti. ve note 9 uda satışa koyarak artık veda edeceğim. note 9 kamerası bir tık daha iyi gibime geliyor halen fakat telefonun büyüklüğü beni rahatsız ettiği için note 10 tercihim oldu. bakalım umarım keyif alırım burada öncesinde yardımcı olan arkadaslara tekrar tesekkurler ben artık note 10 başlıgı altındayım selametle kalın :)
  • Son güncellemeden sonra sarj olurken yavasladi daha uzun suruyor.Ayni sorunu yaşayan var mı?

• 
Sayfa: önceki 830831832833834
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.