Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU] (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
19.360
Cevap
170
Favori
370.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sizin kullanım senaryonuzu kimse bilemez ki :)

Bana 64 GB bile fazlası ile yetiyor ama fotoğraflar Google Fotoğraflar da, uygulama sayım 70 civarı.

Özetle, sizden başka kimse ortalama bile veremez :)

Saygılarımla....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IRoN -- 5 Ağustos 2018; 16:54:39 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 128 GB hafıza kapasitesi bence yeterli ama Ram bazında 6 yerine 8gb olsaydı tam bir amiral gemisi olurdu diye düşünüyorum. Note serisi telefon kullanmadım, umarım aldıktan sonra pişman etmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • IRoN kullanıcısına yanıt
    16gb G2 kullandığım için bana da 64 fazlasıyla yeter ama zaman zaman düğün dernek oluyor yada tren videoları çekiyorum bunları 4k bassak dolar heralde.

Teşekkürler.

• Marty.McFLY kullanıcısına yanıt
    64 veya 128lik sd kart alirsaniz ve ayarlardan videoyu sd karta kaydedecek sekilde duzenleme yaparsaniz, sorun yasamazsiniz

Tabi 128 son sinir degil. Bildigim kadariyla note 9, kapasiyesi 1 terabayta kadar olan sd kartlari destekleyecek. Buradaki sinir, sizin butceniz olacaktır hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: mühendis tarihçi

Usta bende de 4.5 yıldır note 3
    Note serisinin en efsane modeli. Herkes note 2 der ama bircok uzmana gore, aslinda note3tur noteu note yapan.

Deri gorunumlu ve dikis ayrintili arka kapak, o zamanin en hassas kalemi, sarj soketinin hdmi tvye dahi ful hd gorunti verebilmesi, dahasi usb 3.0 hizi desteklemesi, otg destegi ile klavye fare baglanmasi ve fare imlecinin dahi arayuz tarafindan desteklenmesi,. 0.29 gibi cok cok başarılı bir sar degerine sahip olmasi...

Note 9a gecerseniz uzaya cikmis gibi hissedersiniz tabi. Haddim olmayarak soyleyeyim, note3 telefonunuzu satmayin bence hocam. Hurdaya gider, yazik olur. Koyun vitrine dursun

• usta note 8 alacaktım, ama beklemeye karar verdim. note 9'u merak ediyorum ve de fiyatına göre sınırları zorlayabilirim.
    note 8 de ucuz değil, eğer note 9 6000 lira falan gelirse hediyeli falan aileyi ikna edebilirim.

yoksa note 8 zaten tek seçenek.
  • mühendis tarihçi M kullanıcısına yanıt
    5 yilda bir telefon degistiren birisiniz. Yani tuketim cilginliginin kurbani degilsiniz, tebrikler. O yuzden gunumuzun en ileri teknolojisini satin almak sizin icin daha uygun olacaktir.

Bence note 9 almalisiniz, tabi eger butceyi sarsmayacaksa. Zaten note 9u da bir 5 yil kullanacaginizi dusunursek, verilecek parayi amorti edecektir diye dusunuyorum.

Genel olarak Note serisi daha iyi islemcilisi gelmekte son yillarda bu degisti gibi gibi ama yine de performasn farkliligi var ve olacakta.

Galaxy S9 Plus ve S9 un islemcisi hizi dusurulmus hiz carpanina sahiptir yani underclocked haldedir buna ragmen Exynos 9810 da batarya tuketimindeki verimsizligi had safhadadir ozellikle Snapdragon 845 li varyantli S9 Plus ve S9 lara bakilinca bunu ben degil yabanci forumlarda her iki islemcili S9 Plus ve S9 lari detaylica incelemelere gore ifade edilmistir. Ilginc olan bu tur bilgileri paylastim diye afaroz ettiler linc etmedikleri kaldi sanal karsiligi sikayetler vs ... Bu da davranissal olarak ayri bir konu ... Sirf bana degil cihazi alip hayal kirikligina ugrayanlara da ki onlar cihazlarini sattilar kisa surede . ASIL ilginc olan seyler ise isim uye adi vermeyeyim beni soven vs yasi buyuk biri ve digerleri de kisa surede S9 Plus larini satmislar baska bir cihaz anakonusunda denk geldim de oyle fark ettim ...

Kalem ine bluetooh gucu bence azdir oyle ciddi bir tuketimi olmayacaktir Bluetooth 5.0 LE ozelligi ile ...

Bence bataryasi 4000 mah olmasinin ASIL sebebi yukarda da bahsettigim verimsiz islemcisi ve gpu su dur ellerinde nasil oldu da fark edilmemis S9 Plus ve S9 cihazlari var. Snapdragon 845 li cihaz da var nasil kiyaslamali testler ile daha ilk satisa baslanmadan once fark edilmemis dusundurucu ...

5G ile Samsung geleneksel Nisan da S serisi Agustos sonu veya Eylul de ise Note serisi ama ayni islemcili ( hiz carpani farkli olsa da ayni islemcilerdir .. ) cihazlari ozellikle S Plus modellerine son verilmesi onun yerine Note olmasi ve haliyle de Agustos- Eylul de Note yayinlamak ustelik cok gec ve eskimis islemciler yerine 2019 da Nisan yerine daha erken Ocak ta Note un yeni serisi ve S9 un da devami gelmesini dilerim ...

Genel de yanilmam cunku benzer yaklasimdaki Samsung benzer sonuclar vermektedir :/

Bekleyip gorulecek tek sey burada kabaca ifade ettigim seyler ve baskalarin uzmanca detayli incelemeler isiginda ayni klasik hayal kirikliklarinin devamini teyidi olacaktir !

S9 Plus ve S9 taki 2 farkli AMOLED ekran problemi var halen de cozulmemistir bazilari aylardir farkli guncellemeler geldi diyor cozulmedi diyorlar bazilari az biraz iyilesti ama tam duzelmedi diyor...

Batarya patlamasi vs gibi bir durum olmadigi icin Samsung imaji zedelenmesin diye cihazlari toplatma veya resmi bulten ile ekranlarin sorunlari kabul edilmistir gereken donanimsal revizyonlari yapilmis yeni uretimli ekran veya komple cihaz ile degisim programi baslatacak degildi ...

Ekrani icin ayrica merak ediyorum bakalim S9 Plus ve S9 taki gibi sorunlu olacak mi ?

Ekrani bazi uzman incelemelerie gore S8 hatta S7 Edge den daha da vahimmis ! Bu tur paylasimlarimi S9 Plus ve S9 Anakonusunda birden fazla kaynaklari ile paylasmistim ...

Note9 benim icin sanki Note7 fiyaskosu gibi olabilir ama ortada patlama durumu olmadigi icin ses getirmeyecektir TIPKI S9 Plus ve S9 lardaki turlu turlu donanimsal sorunlara sahip olmasi gibi ...

• smart1978 kullanıcısına yanıt
    Benim genel hissiyatımda bu sefer tüm Note serisini kullanmış olsam da sanki bu sefer hala emin olamadığım, içimdeki sesin dur dediği bir şeyler var ama bilemiyorum.

Bu arada Samsung üst segment telefonlarında BT versiyonu olarak son ne ise onu kullanıyor da aynı şeyi niye saat ve kulaklık içinde yapmıyor ben de bunu bir türlü anlamıyorum.

S Serisi ile S2 hariç hiç ilgilenmediğim için ekran sorunaları vs. hakkında zerre bilgim yok ve başlığına da girmişliğim yoktur :)

Az kaldı, çıksın bakalım NOte 9 ve yakından görelim neyi var neyi yok...

Saygılarımla...
    Yeni saat (S4) gelecek mi Note 9la hocam? Haber var mı?
  • http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-galaxy-note-9-128-gb-akilli-telefon-okyanus-mavisi.html

Ön Kayıt adı altında talep toplama işine girmiş vatan. Bir modelin rengi belli oldu, okyanus mavisi.
  • Note 8'in fiyatını düşürse keşke şu cihaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fasakasa

Note 8'in fiyatını düşürse keşke şu cihaz.
    https://tr.investing.com/currencies/usd-try
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1200gs

https://tr.investing.com/currencies/usd-try

Alıntıları Göster

• quote:

Orijinalden alıntı: fasakasa

Alıntıları Göster
    Note 9 da 8 bini görürsek şaşırmam fiyat olarak. 5 yıl note 8 de kalmaya karar verdim. Saat alırım belki
  • 1200gs kullanıcısına yanıt
    Yeni saatin yani yeni adı ile Galaxy Watch ın geleceği kesinde Ağustos 9 da NOte 9 la mı yoksa Eylül sonu Almanya IFA da mı tanıtılacak işte bu konuda bilgi kirliliği mevcut gibi.

Bugüne kadar benim hatırladığım NOte serisi telefonun yanında lansmanı gölgelemesin diye genelde IFA da tanıtılıyordu ama bu sefer de öyle mi olur bekleyip göreceğiz.

Gear IconX 2019 kulaklık ile ilgili ise henüz bir dedikodu bile yok ki genelde o da IFA da tanıtılırdı.

Saygılarımla...
  • vbalikci kullanıcısına yanıt
    Telefon mavi, kalem sarı şekli ile Fenerbahçe telefon üretmiş de lansman yapacak gibi :)

Açıkçası Fenerbahçe'li arkadaşlar bu rengi sever de geri kalanlar ne der bilemedim :)

Saygılarımla...
    Aynen dostum sarı kırmızı bekliyoruz 🤣

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 6500den 1tl ucuz olmayacaktır. Hatta 6999tl bekliyorum ben.

• 5500 gibi bir fiyattan geleceği söyleniyor kur artışı olmayacak deniyor umarım oyle olur cıktıgı an 1 tane alırım
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.