Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU] (460. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
19.360
Cevap
170
Favori
370.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 458459460461462
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynı durumdayız, insan nasıl olurda 24 saatin - 8 saat 16 saatlik kısmının 10 saatini cep tel ekranının başında geçirmek isteriz vakasını anlamadığımdan Note 9 un pili bana çok rahat yetiyor. Eskisi gibi gece boyu şarja da taknıyorum 20 ye düşünce zaten akşam evde olmuş oluyorum, takıyorum şarja 80-90 arası alıyorum.
  • ben mi yanlış anladım acaba istediğin fotoğrafı kaydetmek istemiyor musun?

whatsapp'ten otomatik kaydetmeyi kapatacaksın.

herhangi bir gönderi geldiğinde fotoğraf, video, belge gibi o zaman indirelim mi diye soruyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biraz zahmetli ama bir yolunu buldum.

Sohbet ayarlarından otomatik kaydetmeyi kapattığımızda gelen fotoğraflar cihaz da dosyalarım / dahili depolama / whatsapp / media / whatsapp image / private klasöründe oluyor.

Ordan ilgili fotoğrafları seçip taşı deyip. Dahili depolama / dcim / burda ki herangi bir fotoğraf galerisine gelip buraya taşı diyoruz ve fotoğraflar galeride olmuş oluyor.

Yuzi35 nicki arkadaş ta aynısını yazmış gerçi şimdi gördüm.

• Ben var olmayan bir şeyi varmış gibi göstermem, telefon da sorun olmasa adam akıllı kullanabilmiş olsam zaten bu konuya bu kadar dolu dolu mesajlar atıp sizleri de asla rahatsız etmem arkadaşlar.

İzmir de yer alan " Destek Bilişim ve Başarı Teknik Servis " yerlerine cihazım iki kez " Batarya " problemi nedeniyle gidip elden verildi.

Ilk serviste cihazın bataryasının degiştirildiği, kalibrasyonların yapıldığı, gerekli tün güncel yazilimlarin yuklenildiği yazdı. Telefonu sapa sağlam aldım, servise teşekkur ettim cihazimi 2 hafta daha kullandım, sonuç ayni olunca ne yazik ki tekrar ayni yere geldim ve telefonun sorununun duzelmedigini, bataryanın yine 3 4 saat ekran süresi verdiğini, bataryasinin sabahtan cikartilip aksami dahi goremedigini, 12 13 saat bile süre kullanim veremedigini izah edip, telefona format atmadan servise geri verdim. Servis telefonda test edildi 1 saat sonra elime rapor verdiler, raporda testlerden başarıyla gectigini batarya ile ilgili bir problem gözlenmediğini dile getirdiler, ben de bunun üzerine cihazimda devam eden sorun olduğu için..

Samsung yetkili servisini, Samsung Türkiyeyi birebir aradım, servisin yapmadigini, telefonumu duzeltemedigini söyledim. Samsung servis de telefonu başarı teknik servise vermemi ve verdikten sonra tekrar iletişime geçmek istediğini belirtti. Başarı servisine verdim. Samsung u aradim ve telefonu verdiğimi, cihazla ilgili batarya problemini tekrar ele alarak yapılmasini rica ettim.

Sonuç ne ?

Bugün itibariyle cihazı başarı teknik servisten aldım, cihaz yine aynı sonuçları veriyor ve ne yazık ki beklediğim sonuçları alamadım.

Servise nerdeyse 3 kez gittim Sonuç nedir?

- Batarya hızli bir şekilde tüketim sergiliyor.

- Batarya yoğun kullanım olmamasına rağmen anormal bir şekilde %1 %1 düşüyor.

- Kullanım süresi tahmini pil ömründe 2 gün yazıyor, ama ne yazık ki bu kullanım değerim bunu karsilamayacak.

Sonuç hüsran arkadaşlar 3 aydır burada sizlerle bu deneyimlerimi paylaşıyorum, kullanan memnun olan arkadaşlara lafım, cümlem yok umarım ki alan, almayı duşunen arkadaşlar da benim yasadigimi yasamazlar...

Cihazı nasıl kullanıyorum? Önlemlerim neler? Batarya da neden şikayetciyim hepsini yazıyorum. Artı note 9 öncesi kullandigim cihazım ve hala elimde bulunan c7 samsung marka telefonumun da kullanım senaryosunu sizlerle paylasacagim.

Note 9 nasıl kullanıyorum.

İçerisinde sadece fabrika cikisindan sonra kurulan iki uygulama düşünün, birisi instagram, diğeri de whatsapp.

Sabah sarjdan cikartilan bir cihaz saha da calistigim için sürekli bakmıyorum.

%100 seviyesinden %90 a nerdeyse cok kisa bir süre de düşüyor bu 40 dakika içerisinde olan bir durum nerdeyse.

Mobil verisi açık, bluetooth kapalı, senkronize kapali, edge paneli kapalı, wifi kapalı , konum kapalı , ekran hd de qwhd de değil, sistem uygulamalarinda android sistemi ve benzeri her uygulama arka planda pil tüketimleri kapalı, ekran siyah tema da, internet karanlık mod da kullanılıyor, gereksiz tüm uygulamalar devre disi, gereksiz hiç bir eksra uygulama yok , parlaklık daima orta düzeyde çok nadir en yuksege alirim.

Elimden hiç dusurmeme durumum kesinlikle yok, telefonda en cok ilgilendiğim instagram, whatsapp ve müzik dinlemektir. Bunlar gün içinde ekran süresi olarak nerdeyse 3 4 saat bir şekilde oluyor, geceye kadar olması gereken 6 7 saat ekran süresi ama ne yazik ki 3 4 saat kullanim ekran süresine 12 14 saat bir kullanim süresi veriyor. 22 saat 7 saat ekran süresi vermiş c7 telefonum bile Note 9 dan kat kat daha iyi durumda.

Bu arada telefon daima güç tasarrufu modunda.

Samsung internet, whatsapp arada mesajlaşma ve instagram, youtube gibi uygulamar kullaniyorum başka bir şey yapmıyorum. Garantiye vermedem önce yapiyordum ama ne yazik ki iyice telefonlardan soğudum, hevesim kaçtı, morallerim alt üst! Nerdeyse 8bin lira ya mal olan bir cihaz ve c7 den çok daha kotu bir pil performansi var.

Ben istemez miyim diğer arkadaşlar gibi veya önce ki telefonum c7 de ki gibi 6 7 saat ekran süresi alayım, 20 22 saat kullanim süresi alayim... bunu note 9 da alamıyorum arkadaşlar. Bu normal değil, 3 4 ekran süresine %10 gibi kalan, %20 kalan batarya hiç normal değil, note 9 bunu yapmamali. Bunu yaşayan nadir insanlardan birisiyim batarya ile ilgili her turlu önlemlerini almis bir kisinin bu değerleri alması ne yazik ki imkansiza yakındir.

C7 telefonumda sabah sarjdan cikartip, gece sonuna kadar kullanabildiğimi note 9 dan nerdeyse çok daha iyi olduğunu belirtmek istiyorum.

Note 9 boştayken de ciddi bir batarya tuketiyor, bunu sinsice yapıyor.

Şuan servisten elden aldigim note 9 uzerinden aldigim bugünkü degere bakacağım...

Hattım vodofone ama hatla ilgili problem yok , hattimda asla problem yok çekmeme gibi veya başka bir gerekçe c7 telefonumda da 4.5g internet acik oldugu hal de 6 7 saat ekran süresi 22 saate yakın bir kullanim performansi aldigimi belirtmek istiyorum.

Arkadaşlar umarim beni anlamissinizdir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Amen.Ra -- 7 Ocak 2019; 21:17:53 >

• Hiç yoktan iyidir, bu uzun iş de olsa çözüm oldu

Teşekkürler.

• Amen.Ra kullanıcısına yanıt
    Sorun Vodafone'da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gürbüz G

Sorun Vodafone'da.
    Hocam full çekiyor, c7 de neden sorun yok o hal de vodofone da ise?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    S9 ve Note 9 da, vodafone hatlarda uyumsuzluk mevcut. Başka bir hatla deneyin, sorunun geçtiğini göreceksiniz.

• Gürbüz G kullanıcısına yanıt
    Nasil yani tum vodafonlular cope mi atsin cihazlari..benin cihaz yarin gelecek bir vodafon kullanicisi olarak saskinim..ayrica s8+ telefonumu cagrinin gec gorulmesi gibi bi sebepten degistiriyorum..eger stabil calismayan bir note 9 ile karsilasirsam mecbur cok sevdihim androide veda edip iphone gececem

• quote:

Orijinalden alıntı: civcivx

Ayarlar-uygulamalar-hangi uygulama ise onu seç-resim içinde resim->izin verilmedi yaparsan sorun kalmaz.

Alıntıları Göster
    Yorumun için teşekkürler sorunumu çözdü ama hiç bir tuşa basmadığım zaman bu özelliğin neden aktif olduğunu anlamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gürbüz G

S9 ve Note 9 da, vodafone hatlarda uyumsuzluk mevcut. Başka bir hatla deneyin, sorunun geçtiğini göreceksiniz.
    Hocam boyle bir sey nasil mumkun olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: Deathburn

Türk telekom hattında volte servisi hd+ diye gözüküyor

Alıntıları Göster
    Hocam biraz hortlatıyorum mesajınızı ama TT ve Note 9 ile VoLTE çalışıyor mu sizde? Uyumlu cihazlar listesinde görünmüyor note 9 müşteri hizmetleri de çalışmayacağını söyledi bana?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amen.Ra

Hocam boyle bir sey nasil mumkun olabilir

Alıntıları Göster
    Hocam ben size yalan söylüyorsunuz demiyorum. Sadece sizin cihazinizda bir sorun var demekki diyorum. Belkide bataryada degil anakart dadir sorun bilemeyeceğim. Ama bu başlikta gördüğünüz üzere 1 günde 15 saatin alti kullanım alan pek kimse yok.. Heleki belirttiginiz tasarruf işlemlerinin aynisini ben yapsam 24 saat rahat alirim..

Benim kullanımım ekran wqhd,bt surekli acik watch a bagli, tasarruf modunu asla kullanmiyorum, 70%wifi 30% 4.5g baglanti, oyun oynamiyorum sadece whatsap insta ve browser ve gunde 1 saat kadar youtube video izliyorum.ve bu şekilde günde 16 saat rahat alıyorum. Sabah 8.00 da sarjdan aldim mesela telefonumu bugun şuan saat 23.00 olmak uzere ve sarjim 19%.. 15 saat kullanmışım +3 saat veriyor yani 18 saat ciddi bir süre bence tasarruf modu olmadan dikkatsiz kullanim bluetooth surekli açık..

Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: FinalVerdict93

Hocam ben size yalan söylüyorsunuz demiyorum. Sadece sizin cihazinizda bir sorun var demekki diyorum. Belkide bataryada degil anakart dadir sorun bilemeyeceğim. Ama bu başlikta gördüğünüz üzere 1 günde 15 saatin alti kullanım alan pek kimse yok.. Heleki belirttiginiz tasarruf işlemlerinin aynisini ben yapsam 24 saat rahat alirim..

Benim kullanımım ekran wqhd,bt surekli acik watch a bagli, tasarruf modunu asla kullanmiyorum, 70%wifi 30% 4.5g baglanti, oyun oynamiyorum sadece whatsap insta ve browser ve gunde 1 saat kadar youtube video izliyorum.ve bu şekilde günde 16 saat rahat alıyorum. Sabah 8.00 da sarjdan aldim mesela telefonumu bugun şuan saat 23.00 olmak uzere ve sarjim 19%.. 15 saat kullanmışım +3 saat veriyor yani 18 saat ciddi bir süre bence tasarruf modu olmadan dikkatsiz kullanim bluetooth surekli açık..

Alıntıları Göster
    Hattınız nedir hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: Amen.Ra

Hattınız nedir hocam?

Alıntıları Göster
    Turkcell. Hat konusu çok etkiliyor yurtdışına çıktığımda mesela telefonun şarjı su gibi bitiyor hangi cihaz olursa olsun iphone da öyle hepside öyle çekim gücü zayifsa telefon sürekli şebeke arıyor ve buda pili çok hızlı bitiryor. Ama Türkiyede vodafone bukadar kötümü çekiyor acaba o yüzdenmi sizin durum böyle hiç bilemiyeceğim. Birde telefonu tüm gün sadece wifi ile kullanmayi deneseniz daha iyi anlaşılır yada başka hat deneyin derim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FinalVerdict93 -- 7 Ocak 2019; 23:9:14 >

• En son 2 hafta önce dubaideyken mesela kendi hattimi kullanmaya devam ettim orada da.. Günde 3 defa tam sarj yapmak zorunda kaldigimi bilirim. Veya Trabzonda yaylaya ciktigimda keza öyle sarj su gibi gidiyo..Hattın az çektigi durumlarda 4.5g de bu durum yaşanıyor. En sagliklisi wifi o yuzden.

Valla orasını bilemem, S9 forumuna da bakın isterseniz.

Artık sorun vodafone da mı yoksa Samsung'da mı bilmiyorum.

HTC One M8 kullanırken turkcell de sorun vardı. Çok fazla kopma, şarj sorunu ve İnternet sıkıntısı vardı. Belli bir süre kullandım ama illallah etmiştim. Sonra birdenbire düzelmişti. Büyük ihtimalle operatörle cihazın modem yazılımı arasındaki bir sorun bu problemi tetikliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gürbüz G -- 8 Ocak 2019; 10:6:32 >
  • Note 8'den Note 9'a geçmenin mantıksız olduğunu düşünüyordum. Hatta Note 8'de batarya sorunu yaşamasam şu an hala kullanıyor olacaktım. Ama batarya ve hoparlör kısmında gerçekten çok büyük fark varmış bunu geçince anlıyorsun. Ekstra olarak ahizenin ses kalitesi de inanılmaz hoşuma gitti.

Bunlar dışında kamera yazılımsal olarak az da olsa fark ediyor. S-Pen keza selfie çekme konusunda fark ediyor ama bunlar benim için geçme sebebi olmazdı.

Uygun mu değil mi pek bilmiyorum ama Note 8'i verip üstüne de 2500 TL vererek Note 9'a geçtiğim için hiç pişman olmadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tdeniz5 -- 7 Ocak 2019; 23:42:36 >
  • magnumm kullanıcısına yanıt
    Sen direkt iade et hocam.

• wade96 kullanıcısına yanıt
    Evet TT de volte hd+ olarak çalışıyor.
  • 
Sayfa: önceki 458459460461462
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.