Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU] (454. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19.360
Cevap
170
Favori
370.339
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 452453454455456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • OIS yok 4k da 60 FPS yine yok Kirin 970 de olmamasi sikayet ediliyordu Kirin 980 cikti inatla 4k da 60 FPS koyamadi su Huawei lakin Samsung OIS e cok onem veriyor 4K da 60 FPS yillardir var.

Dxomark gibi sozde objektif siteler de asiri yuksek puan vermesi de gercekleri ortemiyor. Benzer rezalet General Mobile 9 Plus kamerasi kendi capinda iddia edildigi gibi olmamasi gibi. Her iki cihazi da kullandim abartili ve belli ( sahsi sezgisel ifadem ) ki bir ucret karsiligi objektifligini de satmis bulunmaktadir Dxomark . Zaten nice kaliteli fotograflari ceken Nokia/ Microsoft in bircok iddiali telefonu hic incelemeleri de yillardir hep guvenilirligi objektifligini soru isareti biraktirmistir. Genel de detaylarda eksi yanlari da bahseder ama is puanlamaya gelince satin alima bagli yuksek te verilmekte kanimca .Zaten kaniti ciksa dava filan edilir ...

Note9 ile MAte 20 Pro yu kiyaslamak imkansiz cunku Note un kulvari essiz bambaskadir Android aleminde S-Pen kalemi ile rakibi yoktur . Elbette Huawei in Turkiye de resmi satilmayan dev harici kalemlisi de var ( ayrica satin alinarak ve telefonda da yuvasi yok ayrica yaninizda tasiyacaksiniz o dev klasik kalemi ) Ayrica Note9 un bluetooth lu S-Pen i giib de fonksiyonel degildir. Yine arayuzu ve uygulamalari da Note9 a katma deger katan arayuz ve uygulamalari Huawei de cogu yoktur sadece ekran kapali iken kalemi ekrana dokundurma ile not alma var ki bu Ipad Pro larda da yillardir var basit kalemi ile ( yeni Apple kaleminden bile bahsetmiyor .... konu fazla dallanmasin ... )

Mate 20 PRo sadece optik zoom denilen aslinda 40 megapiksel li kamerasini anca tripod gibi bir yere sagla sabitlenirse daha kaliteli gibi gorunmektedir gerci olay megapikseli yuksek sanki optik zoom gibi bir sonuc cikmaktadir.

Note9 Android 9 ve yeni arayuzu ile daha da guzellesecektir suan Beta sinin en son surumunu kullaniyorum . Bataryasini da cozerler gibi resmi olarak stabil istikrarli olarak Subat 2019 da cikacak deniliyor gerci Snapdragon Cin varyantlilarda yani N9600 icindi . Su da bir gercek Snapdragon lu Note serileri Turkiye de firma garantili satilanlar herzaman ortalama 1 ay filan gec guncelleme almaktadir ...

Ayrica duz cop demek biraz alayci gibi oluyor ama ozetleyecek anlasilabilr tek kelime diye de ifade edilse vurgulu misali cop denilebilir. OIS yok ... 4K 60 FPS yok...

Piyasada nice orta seviye fiyatlandirmali cihazda OIS te var 4K 60 FPS te vardir ....

MAte 20 Pro da sadece telefotolu 8 megapikselide OIS var diger 2 arka kamerasinda OIS optik goruntu sabitleyici yoktur. Hatta jelly efekt te varmis o da olsa olsa tek OIS li kamerasindan kaynakli olsa gerek.

Rakip firmalari OIS bilmem kacinci jenerasyon bilmem kac eksenli OIS barindiriyor diye detaylar paylasirke Huawei meseleyi profesyonellighi sadece cam materyalinin marka Laica olmasi ile sanki hersey kaliteli imis gibi yanlis reklam algi olusturmaktadir . GERcekten profesyonelligi yoktur. MAnuel ayarlar ile cok vasat bir kamera da pozlama hilesi ile gece cekimlerinde daha aydinlik ama sorunlu gorseller elde edileiblir MAte 20 PRo gibi daha oncekileri de ayni idi ...

Hatta bu isi en guzel Pixel yapiyor yazilimsal ve yapay zeka vs ile Night Sight ... 2019 Samsung amiral cihazlari Google inkine denk yazilim ve yapay zeka ile daha basarili isler otomatiklestirme isini yapacaktir.

MAte 20 PRo un yapay zeka performansi da kendi eski Kirin 97-0 li cihazlarinki ile de ciddi bir kalite farki yok resmi de %120 fark diyoprlar ama gercekte oyle olmadigi da Snapdragon 855 sizintilarinda gormustuk haberi de var DH dahil ...

• Note9 salt instagram cihazi degildir ama insagram daki yakinlastirilmis gibi gosterilemsi ve kaliteli upload gonderim yapmamasini Samsung veya Instagram firmasinca cozulmemesi dusundurucu . Bu konuda yazilimsal uyum sorumlu kimdir fark etmeksizin en basarili olani da Iphone X serileridir . Bence sorun sonsuz ekrandan oturu az da olsa yanlara pay birakilmasi ile whatsapp gibi uygulamlarda da zoom lu gibi gostermektedir ...

Android 9.0 ile Google kismen de olsa cozecek gibi en ideali stabil Note9 firmware ini beklemek ....

MAte 20 Pro yu daha da fazla bu baslikta bahsetmemek gerek ben zaten yeteri kadar MAte 20 PRo konusunda paylasiyorum .

Note9 da yeni kronik sorunlar pek yok ve sadece Android 9 betasi ile gelismeler var .
  • smart1978 kullanıcısına yanıt
    Ben videoda ne oisten bahsediyorum. Ne fpsden bahsediyorum. Ben direk huaweinin cektigi videonun kalitesizliginden bahsediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Siz sonucu ifade ettiniz bense nedenlerini. Çünkü insanlar kanıtsız direk dediginiz gibi ifade edilirse şüphe duyulabilir . Elbette istisnalar hariç...

Forumlar paylaşmak içindir. Paylaştıkça yardımcı olunur.

• +1 Hocam aynı yer aynı ürün aynı sorun 3 hafta oldu benimde. O kadarda dikkatli yapıştırdım. Kılıfımda Spigen Neo Hybrid cam kılıfa temas etmiyor kılıf takılıyken yapıştırdım. Henüz sökmedim gittiği yere kadar gitsin. Diğer köşelere de bastırınca hafiften çıt çıt ses geliyor büyük ihtimal oralar da yakında toz almaya başlar.
  • GLOCK-19 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı satışlar.

• Emirism kullanıcısına yanıt
    Link var mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hangisi biterse diğerini değişiyorum

• Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU]

Nerede başlamış dağıtılmaya bir yerlerde okuyan oldu mu?

Teşekkürler. Gerçekten çok iyiymiş hatta pie ile kesinlikle gelmesi gereken özellik aslında.

• ahmckr kullanıcısına yanıt
    Rica edertim..
    Pie'da öyle bir özellik görmedim S9 da incelediğim kadarıyla.
    Ben asıl Huawei de bile olan, yüzü tanıyınca bildirimlerin gizliliğini kaldıran özelliği istiyorum..:)
    Hafta sonu note 9 aldım. Öncesinde p20 pro kullanıyordum. Yüzü görünce açılan bildirim özelliği olmaması benide şaşırttı. Ayrıca huawei android pie ile ana ekrana dönme geri ileri gitme özelliğide çok iyi oluyor. Bence eksik bunlar.

Edit: ayrıca yüz tanıma p20 pro da kesinlikle çok daha iyiydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmckr -- 3 Ocak 2019; 22:45:16 >
    Akıllı tarama açarsanız çok iyi bir şekilde çalışıyor. Yüz ve iris bir arada.
    1 kere bile açılmadıgına denk gelmedim
    Akıllı tarama açık zaten. Ama huawei kesinlikle bu işi daha iyi yapıyor. Yok o kadar yakınlaştır bu kadar uzaklaş felan, p20 pro yüzünüzü görsün yeter çat diye anında açıyordu.

bilemedim ben dediğinizi hiç yaşamadım hep telefona daha bakacakken açılıyor çok memnunum ben..
  • Kılıf/Ekran koruyucu konusunda ortak bir kanı oluştu mu son durumda. :) Önerilebilecek bir ürün var mıdır? Samsung’un kılıfını kullanınca ekran koruyucuya ihtiyaç oluyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmckr

Hafta sonu note 9 aldım. Öncesinde p20 pro kullanıyordum. Yüzü görünce açılan bildirim özelliği olmaması benide şaşırttı. Ayrıca huawei android pie ile ana ekrana dönme geri ileri gitme özelliğide çok iyi oluyor. Bence eksik bunlar.

Edit: ayrıca yüz tanıma p20 pro da kesinlikle çok daha iyiydi.
    Hocam yüz tanımada ben böyle birşey görmedim. Gözlüklü ve gözlüksüz o kadar net ve hızlı tanıyor ki her açıdan telefonu elime alır almaz şıp diye açılıyor.
    İleri geri gitme özelliği derken tam olarak neyi kastettiniz acaba?
    Yüzü görünce bildirim geliyor ayarı vardı yanlış hatırlamıyorsam.
    Kilit ekranında bile seçeneği vardı.
  • Note 8'le vedalaşıp Note 9'la aranıza katılmış bulunuyorum. Herkese iyi forumlar.
  • 
Sayfa: önceki 452453454455456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.