Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU] (448. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19.360
Cevap
170
Favori
370.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 446447448449450
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: engosen2580

cevap icin tesekkurler dostum birde cagri geldiginde teli kulagimiza goturdugumuzde otomatik acikiyormu bu ozellik geldimi merak ettim
    Üstte uyarı panelinde ses ayarı çubuğu yok bende ona ayar oluyorum. İki saat ayarlardan ses menüsüne girmek gerekiyor yada tuşlara basmak gerekli. Başka bişi söliyim. Lgdeki gibi ekrana iki kere dokunup uyku moduna alamıyoruz yada açamıyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar yıllarca i phone kullandıktan sonra samsung note 9 aldım, şimdiye kadar verdiğim en iyi kararlardan biri olduğuna eminim.. İki konuda takılıyorum yardım ederseniz çok sevinirim;
    1/ Whatsapp ta media yı otomatik kaydet özelliğini kaldırdım ancak gelen resim/videoları bir türlü galeriye atamıyorum, bu konuda ne yapmam gerekiyor? Eğer direk kaydedemiyorsamki sanki öyle gözüküyor (google drive a download ettim ama oradanda galeriye almayı beceremedim) galeri yerine başka bir app tavsiyeniz var mı?
    2/ Sessize aldığımda normal telefon çağrılarında titreşimde sorun yok ancak WhatsApp, line vs ye gelen çağrılarda titremeyi etkinleştiremedim bir türlü, çözümü var mı?
    Tşkler şimdiden..
  • quote:

Orijinalden alıntı: izzard

Pubg de falan takılmalar oluyor bazen. Onun dışında hiçbir problem yok.

Alıntıları Göster
    Tam yapışıyor herhangi bir problem yok.

• quote:

Alıntıları Göster
    Kamera ve sensörler kısmı nasıl? İris taramayı kullanıyor musunuz?
  • Amerika daki operatorler mevcut LTE-A / 4G.5 in " 5G enhanced " ( 5G E ) olarak sunuyor anlasilan ( Android 9 lu Note9 dan bahsediliyor ) . Turkiye deki operatorler de artik 4.5G yerine bundan sonra Android 9 lu SAmsung cihazlari basta olmak uzere 5G E ibaresini telefonlarimizda da gorecegiz anlasilan ...

Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU]

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=78494671&postcount=8

Olay kozmetikseldir elbette ama hic olmazsa Turkcell in bahsettigi 5G ye mevcut altyapimiz ile haziriz dedigi sey umarim 5G E veya Turkiye ye has bir isimlendirmeden ibaret olmaz! Malum 4.5G ibaresini yillar once aldigim GEneral Mobile 4G ye yazilimla 4.5G ibaresini getirmislerdi ama cihazin donanimi sadece 4G destekliyordu yani LTE-A ya denk olan gercek 4.5G destegi donanimsal degildi ! ...

Bakalim 2019 da olaylar nasil olacak .

Gerci S9 ve S9 Plus larda da Android 9 resmi olarak Turkiye ye yayinlanmis . Operatorler herhalde sanki yeni bir altyapi diye 5G yi 2019 daki bir tarihie mi sakliyorlar kandirmaca misali mi olacak yani 5G E mi ?

Turkiye in sartlarinda hersey mumkundur gibi :/

Bakacagiz ...

• Pie ın Note 9 dan önce S9 a gelmesi gerçektensinir bozucu..
  • Emirism kullanıcısına yanıt
    Anlasilan Turkiye ye gelen de beta gibi pil performansi vasat cikti :/

https://shiftdelete.net/galaxy-s9-guncellemesi-bazi-onemli-hatalarla-geldi

Umarim Note9 Exynos lularda boyle olmaz Note8 deki rezalet aklima gelince batarya konusunda Android 8.0 da ...
  • smart1978 kullanıcısına yanıt
    Annemin telefonuna yükledim bir şikayeti olmadı ( S9+ )
  • Emirism kullanıcısına yanıt
    Kiyas yapmak gerekir. Benzer kullanimda oncesi ve sonrasi ile belli olur. Sorun kronik yaygin gibi . Yani sorunlu olanlarda farkli bir donanim yoktur ...

Bircok sitede bu konu olmakta . Bakalim Samsung yeni bir guncellemeyi kisa surede yayinlayacak mi ?

-------------------------------

Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU]

Daha once 5G E den bahsetmisitm duzeltme :

5G Evolution olacak. Bu tur adimlari Amerika gibi ulkelerdeki operatorler ilk adim atiyorlar. Benzer adimlari da Turkiye de sanirim 2019 ile kisa surede gorecegiz yani olay aslinda 4.5G / LTE-A in kozmetiksel 5G E olarak ikon degisikliginden ibaret olmasi ... Bu vesile ile heryerde veya yaygin olarak 4.5G yayinlasabilir ...

https://www.notebookcheck.net/AT-T-offers-not-quite-5G-with-5G-E.385971.0.html

• quote:

Orijinalden alıntı: egitimsart29

Hocam kısaca mevcut experience arayüzünden ne gibi farkları var, ne gibi avantajları var, özetleyebilirmisiniz.

Kusura bakma ben telefonu sattım O yüzden sorunuza sağlıklı cevap veremeyeceğim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar note 9 almayı düşünüyorum. Ama 6 Gb ile 8 Gb arasında bariz hız farkı var mı? Arada kaldım hangisini alayım diye cevaplarınız için teşekkürler

• Arkadaşlar baseus kırılmaz cam almayı düşünüyorum

Baseus 3D Yüzey Ekran Koruyucu Samsung Not Için 9 0.3mm Ince 9 H Temperli Cam Samsung Galaxy Not Için 9 koruyucu Cam

http://s.aliexpress.com/UnaUVria?fromSns=Copy to Clipboard

Daha uygun olsun diye de bunu düşünüyorum ama ne dersiniz sizin tavsiyeniz var mı?

UV Temperli Cam Samsung Not 9 Için 8 S9 S8 S7 Kenar 5D Tam Sıvı Tutkal Ekran Koruyucusu Samsung galaxy Note 8 S8 S9 Artı

http://s.aliexpress.com/ZF7NvyEj?fromSns=Copy to Clipboard

• Son çıkan P güncellemesinden sonra S9'larda bataryanın çabuk bitme sorunu oluşmuş. Note9'a gelince hemen yüklemeyeyim öyleyse.
  • kml_77 K kullanıcısına yanıt
    Camlar çok gıcı hocam. İki cam kullandım. Kalın olmasından dolayı bana rahatsızlık verdi. Parmaklarım takılıyor kullanırken. UV'sini de aldım. Kendinden yapışkanını da olmadı. Jelatin aldım mis gibi. Zaten düşünce her halukarda ekran camı kırılacaksa kırılır. Önemli olan ekran filmi yokmuş gibi kullanabilmek ve çizilmelerden korumak. Tak 10TL'lik silikon kılıfı da bak keyfine. Hepsi hikaye.
  • syarar78 S kullanıcısına yanıt
    Uzun süreli kullanacaksanız 8GB alın hocam. Ben 8GB kullanıyorum. Artı olarakta 400GB'a yakın ekstradan hafızanız oluyor.
  • silversmith S kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: silversmith

Camlar çok gıcı hocam. İki cam kullandım. Kalın olmasından dolayı bana rahatsızlık verdi. Parmaklarım takılıyor kullanırken. UV'sini de aldım. Kendinden yapışkanını da olmadı. Jelatin aldım mis gibi. Zaten düşünce her halukarda ekran camı kırılacaksa kırılır. Önemli olan ekran filmi yokmuş gibi kullanabilmek ve çizilmelerden korumak. Tak 10TL'lik silikon kılıfı da bak keyfine. Hepsi hikaye.
    Basesusun slikon kılıfını almıştım hocam ondan memnunum da çinden getirttigim camda birkac noktada hassasiyet problemi var. Ondan memnun degilim

• Note 9 yeni aldıöm,

Kamera ve kalem firmwaresini yapmam gerekiyor mu sayfanın başında yazıyor

• kml_77 K kullanıcısına yanıt
    Dediğim gibi jelatin en iyi çözümdür bana göre.
  • quote:

Alıntıları Göster
    Kullanıyorum. Hiç bir problem yok. Kamera bozuluyor falan diyorlar ama yapıştıramadılar mı anlamadım. Gayette güzel. Çok üstüne düşmedim. Sipariş verdim taktım geçtim. Önceleri , çok titizlendiğimde bende de öyle oluyordu.

Eşimin telde jelatini var sulu olan. Oda güzel ama koruması zayıf gibi geliyor ve spen takılıyor. Bu camda öyle bir problem yok.

Gönül rahatlığı ile kullanın bence.

Köşeleri tam kapatmıyor ama kılıf olunca farkedilmiyor. En iyisi orjinal ekran. 1 ay kullandım kılcal dahi yok ama. Yazın denize vs dışarı ormana çıkınca muhakkak çiziliyor.

• 
Sayfa: önceki 446447448449450
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.