Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU] (941. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19.360
Cevap
170
Favori
370.339
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 939940941942943
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teşekkürler hocam,sirt cantasinin icinde pek dayanmiyor maalesef orjinaller, kabloyla ucun birlestigi yerden gidiyor,sanki satmak icin bilerek zayif yapmislar orayi,orgu tipi saglam olanlardan bakayim dedim o yüzden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: secooo

Bugün başıma can sıkıcı birşey geldi.
    Telefonumun garantisi 22 haziranda bitiyordu. Bataryamda ve ekranda problem vardı garantiden değişmesi için Kadıköy'de ki servise götürdüm. Telefonu işleme aldılar ve batarya ile ekranın değişmesi gerektiğini söylediler. Yalnız garantisinin bittiğini ve ücret dahilinde yapılması gerekiyor dediler.
    Ben de faturayı gösterdim daha süresinin olduğunu nasıl böyle bişey olabilir diye sordum.
    Telefona 10 ağustos 2018 de hat takılmış ve garanti süresi bu tarihten itibaren başlamış.
    Müşteri hizmetlerini aradım aynı şeyi söylediler ve yapacak bişey olmadığını aldığınız yere sorun onlarla halledin dediler.
    Telefon faturasını,servis fişini herşeyi aldığım yere götürdüm ve durumu anlattım. Sağolsunlar baya yardımcı oldular ve duruma şaşırdılar.
    Telefonu onlar da yetkili servise gönderecekler. Aynı şekilde cevap gelirse cebimden yaptıracağım ben de telefonu aldığım toptancıya durumu söyleyip bi şekilde onunla halledeceğim.
    Gerekirse ben tüketici hakem heyetine işi götüreceğim ve bunu size yansıtmayacağım dedi.
    Yarın telefonu kutusuyla beraber bırakıp göndereceğim. Bakalım durum ne olacak.
    İş şu an ekran batarya olayından çıktı ikinci el telefon satışı olayına döndü.
    Anlamadığım bu telefon 24 ağustos 2018 de satışa çıkmış belirttiğim tarihte nasıl hat takılmış.

Bugün bilişim destek hizmetleri firmasını aradım telefonun durumunu sormak için. Telefonun sadece ekranı değişmiş ve garanti dışı olduğu orada da tescillendi. Satıcı arkadaş kendi cebinden ücreti ödemiş.

Şimdi ben ne yapayım arkadaşlar. Adam iyi niyetli malının arkasında durdu tamam ama sonuçta ben ikinci el telefon almış gibi oldum Bi nevi.

Telefon şuan hala serviste elime geçer geçmez telefonu kabul etmeyip evraklarla beraber mahkemeye gitsem mi. Satıcı bu sefer mağdur olacak. Ama mahkemeye vermesem benim gönlüm razı değil. Kararsız kaldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi secooo -- 14 Haziran 2021; 11:49:45 >

• secooo kullanıcısına yanıt
    Tahminimce satıcı size bilerek 2. el ürünü satmış. Kendisini haklı görse boşuna yardımcı olmaz. Ancak tersi de olabilir elbette. O zaman ayakta alkışlamak lazım adamı.

Kalan dönemde başka arıza olmayacağını bilemezsiniz. O zaman da satıcı karşılar mı acaba?

Cihazın başka tamiri var mı diye araştırınız mı serviste?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bataryayı da söylemiştim testten geçmiş o yüzden değişmeyecekmiş. Başkada arızası yok şuan.

Ben kararımı verdim ama. Satıcıya söyleyeceğim sıfırın versin. Sıfırı da olmadığına göre muhtemelen note 20 isterim. Yoksa hiç bir şekilde telefonu kabul etmeyeceğim.

Mahkemeye versem zaten her türlü kazanırım. O yüzden kendisi toptancıyla halletsin beni uğraştırmasın.

Bunu yapmak hakkınız.

Note 10 varken neden note 20 versinler.

Ayrıca neden yeni telefon versinler ki en fazla para iadesi yaparlar.

Benim anlamadığım ekran degistikten sonra hat neden takıldı.

• O dönem aldığım parayla en yüksek model note 9 alabiliyorum. Aradan 2 sene geçtikten sonra sıfırı yoksa muadili ürün verilir. O da serinin son telefonu hangisiyse o dur. Bana sıfır note 9 verecekse ona da kabulüm.

Ürün tamir olmazsa sıfırı ile değiştirilir. Burada daha karmaşık bir sorun var.

Telefonu size ikinciel kategorisinde satmış ve bunun yaptırımı yasal olarak para iadesi olabilir. Tam emin olmamak şartıyla.

• Bunun yanıtını ben de bir türlü öğrenemedim. Tüketici hakem heyetine falan gittim onlar dünyadan Bi haber. Olmadı en kötü dediğiniz gibi para iadesi isterim.

• Mayıs ayı Güncellemesi gelmiş

• Telefonum servisten geldi ve satıcıya ulaştı arkadaşlar. Ben de gidip bu telefonu alamayacağını söyledim. Satıcı adam hakikatli adam çıktı ve malının arkasında durdu. Ben teklifimi ödediği ekran değişim ücretini ona verip üst model almak üzere sundum. Fakat note serisi elinde olmadığı için telefon alamadım.
    Sonra bana, en mantıklısı ben bunu senden alayım abi dedi. Ben de kabul ettim. Ne kadara alacaksın dediğimde fatura ücretini ödeyeceğim dedi.
    Benim de bu telefondan midem bulandı ekranı değiştirirken kasayı değiştirmemişler telefonu tekrar servise göndereceğim dedi.
    Sonra 5500 lirayı ödedi, helalleştik ayrıldım.
    Valla ne yalan söyleyeyim tartışma olur diye düşünüyordum adam benden önce teklifi yaptı.
    Allah işini gücünü rast getirsin.

Keşke her satıcı böyle malının arkasında dursa

• quote:

Orijinalden alıntı: secooo

Telefonum servisten geldi ve satıcıya ulaştı arkadaşlar. Ben de gidip bu telefonu alamayacağını söyledim. Satıcı adam hakikatli adam çıktı ve malının arkasında durdu. Ben teklifimi ödediği ekran değişim ücretini ona verip üst model almak üzere sundum. Fakat note serisi elinde olmadığı için telefon alamadım.
    Sonra bana, en mantıklısı ben bunu senden alayım abi dedi. Ben de kabul ettim. Ne kadara alacaksın dediğimde fatura ücretini ödeyeceğim dedi.
    Benim de bu telefondan midem bulandı ekranı değiştirirken kasayı değiştirmemişler telefonu tekrar servise göndereceğim dedi.
    Sonra 5500 lirayı ödedi, helalleştik ayrıldım.
    Valla ne yalan söyleyeyim tartışma olur diye düşünüyordum adam benden önce teklifi yaptı.
    Allah işini gücünü rast getirsin.

Bazı telefoncular bu şekilde ikinci el alınan telefonları kutusu açılsa dahi bir şekilde güzel paketleyip sıfır gibi yapabiliyorlar. Sizin durum da bana garip geldi. Servisin ekranı değiştirirken bataryasını değiştirmediğini görmedim ayrıca ekran kasa da bitişik bildiğim kadarıyla, sadece ekranı nasıl değiştirmişler o da enteresan. katakulli var gibi.

• Maestrosdt kullanıcısına yanıt

Ben de şaşırdım. İnternetten izlediğim videolarda hep kasayla beraber değişiyordu. 10 gündür sinir stres içindeydim şu an rahatladım.

Adam Samsung'a dava açacağım dedi. Artık bundan sonrası onların problemi.

Çok sevindim. Büyük bir dertten kurtuldunuz...

• Çok teşekkür ederim. Sormayın günlerdir ne yapsam diye düşünüyordum ama sağolsun Satıcı beni uğraştırmadı.

• Yalnız cam onarım hizmeti de yetkili servis yapıyor 16 mayısta sitesinde gördüm aramıştım fiyat için müşteri hizmetlerini
    Bilgi almak için İzmir için adres numara verdi mesai saatlerinde arayın dedi. Aramadım sonra zaten kasa çizik batarya da değişim istiyor vazgeçtim

• Onedrive ile galeriyi eşitleme yapmıştım samsung hediye olarak verdiği 100 gb hediye bitince 15gb a düştü sürekli dolu diye uyarınca ben de onedrivedaki fotoğrafları sildim geri dönüşüm kutusundan da silmiştim. Galeri-onedrive eşitlemeyi kapamadığım için wifi ye bağlanınca 2-3 gün sonra telefondan hepsi gitti geri getirme şansı var mı? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

• niyyoo N kullanıcısına yanıt
    yok.

• 
Sayfa: önceki 939940941942943
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.