Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note 9 [ANA KONU] (820. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
19.359
Cevap
171
Favori
369.925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 818819820821822
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam vakit ayirip cevap verdiginiz icin tskler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • smart1978 kullanıcısına yanıt
    Cevabın içim teşekkür ederim, 3. Parti apk lar android 10 güncellemesinden etkinlenmez mı diyorsunuz?

• Android 10 ve One Ui 2 ile birlikte sonunda tam ekran hareketleri olması gerektiği gibi olmuş ayrıca geri tuşunuda bu şekilde kullanmak her zaman daha elverişli. Bunun yanında swiftkeyinde buna optimize olup klavyeyi yukarıya çekmesi oldukça güzel olmuş.

Estetiksel açıdan Android 10'u gerçekten beğendiğimi söyleyebilirim. Note 10'da ki birçok özellik bu güncelleme ile bize geldi en başta ekran kaydedicinin gelmesi sevindirici.

Kamera arayüzü değişmiş ama çekim kalitesine bir etkisi oldu mu deneyimleme şansım olmadı.

Stabilite ve hız konusunda olumsuz bir durum ile karşılaşmadım şu ana kadar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Turkcesi TUR icin olmsa da baska dillerden de bakilabiliyor :
    https://doc.samsungmobile.com/SM-N960F/TUR/doc.html

DBT ALmanya uzerinde Turkce olarak sectigimde bu sefer Android 10 ve ONE UI 2.0 hakkinda detayli bilgiler veriyor ama yukardaki adreste halen Turkiye icin olmamasi da dusundurucu !

Iste ALmanya DBT icin :
    https://doc.samsungmobile.com/SM-N960F/DBT/doc.html

Android 10 ile One UI 2 yükseltmesi

One UI 2, sizin gibi kullanıcılardan alınan geri bildirimlere dayanarak tasarlanmış Samsung ve Google'ın heyecan verici yeni özellikleriyle Android 10'u sunar.
    Yükseltme sırasında önemli verilerinizi korumak için bunları yedeklemenizi öneririz.
    Hesap Makinesi, Samsung Internet, Samsung Health ve Samsung Notes gibi bazı uygulamalar işletim sisteminiz güncellendikten sonra ayrı olarak güncellenmelidir.

Yeni özellikler şunlardır.

Karanlık modu
    - Gündüz ve gece ortamları için gelişmiş görüntü, metin ve renk ayarları.
    - Karanlık modu açıkken karartılmış duvar kağıtları, widget'lar ve alarmlar.

Simgeler ve renkler
    - Daha net uygulama simgeleri ve sistem renkleri.
    - Boşa harcanan ekran alanını ortadan kaldırmak için geliştirilmiş başlık ve tuş düzenleri.

Daha akıcı animasyonlar
    - Eğlenceli bir dokunuşla gelişmiş animasyonlar.

Tam ekran hareketleri
    - Yeni navigasyon hareketleri eklendi.

Düzeltilmiş etkileşimler
    - Parmağınızı minimum düzeyde hareket ettirerek büyük ekranlarda daha rahat bir şekilde gezinin.
    - Net bir şekilde vurgulanan tuşlarla önemli ögelere kolayca odaklanın.

Tek el modunu kullanma şekli değişti.
    - Tek el moduna yeni erişim yolları: Ana ekran düğmesine çift dokunun veya ekranın alt kısmında ortadan aşağıya doğru kaydırın.
    - Ayarlar, Ayarlar > Gelişmiş özellikler > Tek el modu bölümüne taşındı.

Erişilebilirlik
    - Büyük metin için yüksek kontrastlı klavyeler ve düzenler geliştirildi.
    - Sesli/görüntülü arama sırasında veya mikrofona konuşurken konuşmayı gerçek zamanlı olarak ekran metnine dönüştüren yeni bir işlev eklendi.

İyileştirilmiş duvar kağıdı metni
    - Alttaki görüntüde bulunan açık ve koyu renkli alanlar ile renk kontrastına göre yazı tipi renklerini otomatik olarak ayarlayan One UI sayesinde duvar kağıdının üzerindeki metinleri daha net bir şekilde görebilirsiniz.

Cihaz bakımı
    - Pil kullanım grafiğinde artık daha ayrıntılı bilgiler yer almaktadır.

Dijital sağlık
    - Telefon kullanımınızı kontrol altında tutmak için hedefler belirleyin.
    - Telefonunuzun dikkatinizi dağıtmasını engellemek için Odak modunu kullanın.
    - Yeni ebeveyn denetimleriyle çocuklarınızın etkinliklerini takip edin.

Kamera
    - Ekranın alt kısmında görünen modları düzenleme seçeneği eklendi.
    - Yeni ayarlar ve özellikler olduğunu size bildiren yeni simgeler eklendi.
    - Ayarlar sizi engellemeden fotoğraf çekmeye odaklanabilmeniz için düzen geliştirildi.

İnternet
    - Kişiselleştir menüsünde artık araç çubuğu menülerini değiştirerek sık kullanılan özelliklere hızlıca erişebilirsiniz.
    - Artık tüm menülerin (yer imleri, ayarlar, geçmiş vb.) başlık çubuğunda ayrıntılı bilgiler görünür.
    - Ek Samsung Internet özellikleri (ör. uzantılar) için sunulan destek genişletildi.

Samsung Kişiler
    - Kişiler için Çöp kutusu özelliği eklendi. Sildiğiniz kişiler, 15 gün boyunca Çöp kutusunda kaldıktan sonra kalıcı olarak silinir.
    - Artık BixbySearch motoru kullanılarak gelişmiş kişi arama özelliği kullanılabilir.
    - QR kodu özellikleri geliştirildi (yeni tarama işlevi eklendi).

Takvim
    - S Pen ile kullanım için özelleştirilmiş yeni bir el yazısı özelliği eklendi.
    - Takvim uygulaması, büyük ekran (DeX modu) için optimize edildi.
    - Etkinlik başlıklarının uzun olduğu ve 2 satırda gösterilmesi gerektiği durumlar için aylık görünüm ekranı geliştirildi (yalnızca bir günde çok sayıda etkinlik yoksa mevcuttur).
    - Artık programınızdan bağımsız olarak belirli tarihlere etiket ekleyebilirsiniz.
    - Artık etkinlik hatırlatıcıları için bildirim sesiniz olarak uzun bir melodi ayarlayabilirsiniz.

Hatırlatıcı
    - Tekrar eden hatırlatıcılar için daha fazla seçenek mevcuttur.
    - Belirli bir zaman dilimi için konuma bağlı hatırlatıcılar belirleyin.
    - Hatırlatıcıları aile grubunuzla veya diğer paylaşım gruplarınızla paylaşın.
    - Belirli bir tarih için uyarı olmadan hatırlatıcı belirleyin.

Dosyalarım
    - Dosyalarınızı yanlışlıkla silmeniz durumunda geri yükleyebilmeniz için Çöp kutusu özelliği oluşturuldu.
    - Aradığınızı hızlı bir şekilde bulmanıza yardımcı olması için arama yaparken kullanabileceğiniz daha fazla filtre eklendi.
    - Artık aynı anda birden fazla dosya veya klasörü kopyalayabilir veya farklı konumlara taşıyabilirsiniz.

Hesap Makinesi
    - Birim dönüştürücüye hız ve zaman birimleri eklendi.

Bağlı araç
    - Android Auto artık önceden yüklü.

İpuçları
    - Galaxy cihazınızdan en iyi şekilde faydalanabilmenize yardımcı olmak için One UI 2 ile ilgili yardımcı ipuçları eklendi.

Windows'a Bağla özelliği eklendi.
    - Telefonunuzdaki fotoğraflara, mesajlara ve bildirimlere bilgisayarınızdan kolayca erişebilirsiniz. Ayrıca ekran yansıtma özelliği de sağlanır.
    - Bu özellik, quick panel veya Ayarlar içinden Windows'a Bağla özelliği aracılığıyla kullanılabilir.

Link Sharing
    - Dosya yükleme kapasitesi artırıldı.
    - Artık dosya başına en fazla 3 GB olmak üzere günde en fazla 5 GB yükleyebilirsiniz.

Samsung DeX
    - Samsung DeX kullanarak bir bilgisayara bağlanmak için sunulan destek artırıldı.

Medya ve cihazlar
    - SmartThings paneli, Medya ve Cihazlar ile değiştirildi.
    - Medya: Telefonunuzda ve diğer cihazlarda oynatılan müzik ve video içeriklerini kontrol edin.
    - Cihazlar: SmartThings cihazlarınızı doğrudan quick panel üzerinden denetleyin ve kontrol edin.

Merak etmeyin birileri elbette cihazin yenilikleri hakkinda paylasimla yapacaktir ama bu demek degildir ki ilgili olmak sarti ile kiyaslama baska cihazlardan da bahsedilmeyecek veya eksi yanlari hic deginilmeyecek anlamina da gelmez :) .
    Bu telefonu Android 8.1 sürümü ile aldım o günden bu güne iki büyük Android güncellemesi geldi ve telefon deneyimi inanılmaz anlamda değişti. Her güncellemede geçtiğimiz yıllardan alışık olmadığımız şekilde Samsung'un yeni nesil telefonlarında olan özellikler Note 9'a bir bir geldi. Gece modundan tutunda birçok yazılımsal özelliği gerek Android 9 ile gerek Android 10 ile kullanımımıza sundu ve bunları yaparkende hız ve stabilite konusunda bir taviz vermedi. Bu açıdan Samsung'u tebrik etmek gerekir.

• AktifDemir A kullanıcısına yanıt
    Yukseltme esnasinda yuklu uygulamalar optimize ediliyor . Ama bazi uygulamalar cok eski API temellerinde ise belki sorun yaratabilir. Benzer sorunlar Android 9 da da olmustu Pixel serileri ilk almasinin dezavantaji da Magaza uygulamalari Andorid 9 ile aninda tum uygulamalar uyumlu guncel olamasi idi. SAmsung gec cikartana kadar zaten Google MAgazasindakiler uyumlu hale gelmektedir ... Suan her uygula kesin sorunsuzdur diyemeyiz cunki yuklediginiz uygulamalarin oyunlarin widget larin vs gelistiricisine kalmistir.

Yuksek ihtimalle bir sorun olmayacaktir :) .

VElevki onemli bir programiniz var Android 10 uyumlu uygulama guncellemesi de yoksa Odin ile KASIM Android 9 surumune gecis yapabilirsiniz :) Bootloader ayni surumu 4 ne de olsa ...

Yani suan isteyen Android 9 a geri donuste yapabilir ...
  • ___Lawyer___ kullanıcısına yanıt
    ARTI yanlari zaten kendileri her turlu ifade ediyorlar bazen biz de kendi cumlelerimizlen ifade ediyoruz .

Peki eksi yanlari ?

Beta surecinde on kamerasindaki Gece Modu ozelligi cok basarili olarak gelmisti ama sonra kaldirdilar FInal surumde de yok! Gozumden kacmisti baskalari bahsetmisti . Sok oldum .

SAmsung bile bile cirkeflik yapiyor politikalar ugruna! ...

Bu zihniyetteki bir SAmsung cihazi bizleri hak etmiyor ... HAk edenler alsin dileyim ...

Samsung tebriklere bakmaz satin alinma performanslarin bakar :) Turkiye Note serisi son yillarda ciddi bir satis grafigi almistir kendileri de ifade ediyor! Ama emin olun Note10+ ve Note10 da bicak gibi kesilmistir! Alanlarin cogu da Iphone a gecmistir. Kalanlarin tamami veya cogu yurtdisi pasaport kayitlilar 3 yil mahkumlar .... Bir de illegal alanlar var onlar da esneklerdir kacarlar SAmsung lardan ...

Note10 Lite tam bir rezalet S10 Lite Snapdragon 855 ile geliyorken Note10 Lite Note9 Exynos islemcisi ile geliyor ! ... S-Pen cazibesi eskimiz Note9 Exynos islemcisinin vasatligini bastiracak tercih etmede ama bilincli tuketici almaz yemez :) ... Fiyatlari da bariz ucuz olmayacagi icin insanlar az biraz daha para veriri adam gibi birsey alacaktir ...

Durum bu halde iken ve yakin gelecekte de 2020 de de durumlar Turkiye ozellikli olarak vasat olacagini ifade edebilirim . Bu acidan SAmsung tebrik edilmeyi hak etmiyor. Samsung zaten derdi tebrik edilmek degil satis performansidir :) ....

Gercekler boyledir...
  • smart1978 kullanıcısına yanıt
    Değerli vaktini ayırdığın için teşekkür ederim.

• Arkadaşlar bugün üşenmedim ve Türkiye rom'una geçtim odin ve csc şeklinde.
    Herşeyi sifirdan yukluyorum.
    Netflix kesinlikle yok, play store'da da çıkmıyor, apk olarak yükleyince de bu cihazla uyumlu degil diyor. Play storeda buldum yine uyumlu degil diyor.
    Android 10 ile Netflix yukleyip kullanan var mi? Ssdece bende mi sorun anlamadim.

• Sorunun kaynağını buldum, google play is not certified diyor.

Cihaz sertifikasiz olmus
    Sacmalik

• Güncellemeyi yaptım. Şuan sorun yok ama çok ta fark göremedim.

• Note 9 telefonumda ekran yanması var çok hafif gözüküyor şimdi farkettim acaba garanti kapsamındamı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Naruto45 -- 17 Ocak 2020; 23:57:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tugsay

Arkadaşlar bugün üşenmedim ve Türkiye rom'una geçtim odin ve csc şeklinde.
    Herşeyi sifirdan yukluyorum.
    Netflix kesinlikle yok, play store'da da çıkmıyor, apk olarak yükleyince de bu cihazla uyumlu degil diyor. Play storeda buldum yine uyumlu degil diyor.
    Android 10 ile Netflix yukleyip kullanan var mi? Ssdece bende mi sorun anlamadim.
    Ben turkiye romuma gecemedim hocam sonda hata verdi hep. Almanya icin olan guncellemedeyim. Suruculer felan hepsi guncel. Nadil gectiniz kisaca anlatir misiniz

• tugsay T kullanıcısına yanıt
    Soruna tam cevap veremiyorum fakat bilgi edinilebilir en azından,

İlk beta çıktığı zaman odin ile 10 beta yükledim, netflix ne play store üzerinden çıkıyor nede apk olarak yükleyince çalışıyordu, çok problem var diye sonra dr.ketan rom yükledim netflix yine play store üzerinde yok ama apk olarak yükleyince çalışıyordu android 10 ile eski bir sürün, geçen stabil sürüm yükledim dr.ketan netflix ilk defa güncelleme aldı şu an 7.38.0 build 27 34635 çalışıyor android 10 / 1 aralık 2019 güvenlik yaması ile.
  • cuara86 kullanıcısına yanıt
    Ben 2 tane spiegen tempere cam kullandım. İkisi de yanlardaki yapıştırıcı hafif olduğundan içeri toz almaya başladı. Cebe koyarken veya düştüğünde kaymaya bile başladı. Zaten ikisi de kırıldı

Sonra dedim ki neden bu kadar kaliteli kranın üzerine cam koyuyorum? Koruyucu kullanmadım. Hatta şu an kılıf da kullanmıyorum. Ama insan çok dikkatli olmaya çalışıuor tâbi

Kılıf olarak kaba olmayan düzgün bişey istersen kesinlikle spiegen crystal clear al. Yanlarında bir şey olmayandan.

• Merhaba duvar kağıdını üç boyutlu olarak nasıl ayarlayabilirim. Öne uı2 ile bu seçeneği bulamadım.

• beyler iyi günler android auto yu nasıl açıp kullanabiliriz google.com üstünden playstore a girip güncelleme yapıyor programı ama telefonda görünmüyor ? hala ülkede kullanılamıyor mu ?
  • genccimbomlu kullanıcısına yanıt
    Arabaya bağlayınca otomatik gelir(Araban destekliyorsa)

Normal tr 10 da netflix sorunsuz

• Naruto45 N kullanıcısına yanıt
    Evet garantide.

Beta sürecinde sertifikasız olduğunu görsel olarak ta paylaştım ve yazdım . Aslında saçmalık yok. Google neden beta sürümlere sertifika versin ki ...

Hep ifade etmişimdir: Yükseltme güncelleme sonrası format atın diye .

Bende sertifikalama final biten beta ye gelen son güncelleme de çözülmüştü gerçi.

Size özel yedeklemelerinizi elle yapıp. Türkiye yazılımını csc kısmını bu sefer csc olarak yapınız hem formatlar Türkiye ye gire hem de silinmiş olur .

• 
Sayfa: önceki 818819820821822
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.