Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note 8 şeması sızdırıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
1.008
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung Galaxy Note 8 şeması sızdırıldı

Teknoloji dünyası Samsung’un gelecek hafta yapacağı Galaxy S8 lansmanına odaklanmışken Galaxy Note 8 ile ilgili bilgiler de sızmaya başladı. İlk kez sızdırılan tasarım şeması dış görünüş ile ilgili önemli detaylar veriyor.

Tasarım tanıdık

Tasarım şemasına göre Galaxy S8 ile başlayan yeni tasarım anlayışı bundan sonraki amiral gemilerinde de belirleyici olacak. İki kenardan kavisli ekran, alt ve üst kısımda çok ince çerçeveler ile veda edilen Home butonu çerçevesiz bir ekran görüntüsü veriyor. Samsung buna Infinity Display adını veriyor.

Kaynaklar yeni model ile ilgili bazı bilgiler de veriyor. Amiral gemi tarafında Samsung ilk kez Galaxy S8 ile 6 inç seviyesini aşmaya hazırlanıyor. Galaxy Note 8 ile bu çizgi biraz daha yükselecek zira modelin ekran boyutu 6.4 inç seviyesinde.

Samsung’un Galaxy Note 8 modelinde çözünürlük konusunda da önemli bir adım atacağı iddia ediliyor. Mevcut 2K olan çözünürlük 4K seviyesine yükseltiliyor. Hatta 18.5:9 görüntü oranı ile 4428x2160 gibi bir ölçü olabileceği de iddia ediliyor. Samsung bu çözünürlüğü UHD+ veya 4K+ şeklinde isimlendirecek.

Snapdragon 835 veya Exynos 8895 yonga setinin yanında 6GB LPDDR4 RAM ve 256GB’a kadar depolama kapasitesi mevcut. Elbette bu kadar değişim fiyata da yansıyor. Galaxy Note 8 fiyat seviyesi Galaxy S8’den de yüksek olacak.

Ayrıca Bkz.Türk hackerlar’dan Apple’a tehdit

Galaxy Note 7 modelinde yaşanan sıkıntılar nedeniyle Galaxy S8 modelinin öneminin arttığı sıklıkla gündeme geliyor. Aslında önemi artan asıl model Galaxy Note 8 zira S-Pen kalemi için Galaxy Note 7 alan veya almayı planlayan kullanıcılar bu yeni modeli dört gözle bekliyor. Ayrıca Samsung geçen yıl ki batarya problemini esas olarak Galaxy Note 8 ile unutturabilecek gibi görünüyor. 

• Bana nokia n9'u hatırlattı. İnce ve çerçevesiz hali olmuş bu. Yalnız Samsung olmasa android dünyası bu sene boş geçiyor resmen Samsung dışında diğer markaların sesi soluğu kesilmiş. Anlaşılan bu sene de bereketsiz geçecek.

• Ya telefonu yatay kullananlari hic mi dusunmuyorlar? Cercevelerin o kadar ince yapilmasi bence sacma.

Ayrica tasarimdan dolayi bunu savunmak ne kadar mantikli? DH deki insanlara ne oldu onuda anlamadim ya. Eskiden buralarda fp olmasi tartisilirdi. Batarya sureleri tartisilirdi simdi tasarimi tartisiliyor. Ne zamandir tasarima bu kadar onem verir hale geldik? Sokaktaki normal vatandastan farkimiz kalmadi

• ekran gövde oranı 5.5'' lerde yüzde 72

6'' lerde yüzde 75

den fazlası gereksiz ve riskli yere düşmelerde.
  • Ekran kavisli olmasında, kalemi düz ekranda kullanmak daha mantıklı.

• Ekran kasa oranını artıracağım diye saçma sapan çözünürlükler uydurmaya başladılar. Hadi LG'yi anladık en azından 18:9 formatını kullanıyorlar. Çerçeve oranını artırmak için makûl sayılabilir de 18.5:9 ne? Herkes böyle kafasına göre çözünürlük yaparsa uygulamalarda uyum sorunu olacak. Google'ın bu konuda tedbir alması lazım. Tabi çözünürlük ayarlanabiliyor ama ekran ölçülerinin format olarak 16:9'a uymayacağı için çözünürlük muhtemelen sırıtacaktır. Çünkü bilgisayarlarda farklı formatta çözünürlük seçildiğinde tam ekranda görüntüde bozulma oluyordu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Note 7'nin başarısızlığı ancak Note 8'in uygun fiyat politikası ile unutulur

• Bu da bi 6000+ ? olur heralde

• Daha nasıl haberi çıkacak bakalım haber de kalmadı röntgeni çekildi diyin bari .

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Note-7 görsel olarak çok daha iyiydi bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • S8'den daha şık olur böyle olursa, anlamadığım neden ekranların kenarları ovalleştirildi?
  • Uu beybi.. Aslında ucuz telefon almak istiyorum ama bi taraftanda bu aklımı çeliyor. 4200 mah üstü batarya olursa süper olur

• quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

Bana nokia n9'u hatırlattı. İnce ve çerçevesiz hali olmuş bu. Yalnız Samsung olmasa android dünyası bu sene boş geçiyor resmen Samsung dışında diğer markaların sesi soluğu kesilmiş. Anlaşılan bu sene de bereketsiz geçecek.

Arkadaşın üzerine bir tane Xiaomi atmak lazım.

• Telefonda kasa kalmamış resmen bence çerçeveler hallice ince olmuş ufak darbede pert olurlar.

• MPT-76 kullanıcısına yanıt
    Hangi anlamda tasarim olarak mı?

• dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Hocam tasarım, yenilik, f/p, şase sağlamlığı vs. diye gider.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • MPT-76 kullanıcısına yanıt
    Hocam emin misiniz bildiğimiz xiaomi değil mi bu saydıklarınız?

f/p dışında diğer dediklerinize katılmıyorum

• dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Hocam düşüncenize saygı duyuyorum ve emin olduğumu söylüyorum. Mi mix mi note 2 gibi muhteşem modellere sahip xiaomi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Haydi Bismillah diyerek Samsung Galaxy Note 8 sızıntılarına portakalda vitamin aşamasında başladık
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fakirdepocu

Ya telefonu yatay kullananlari hic mi dusunmuyorlar? Cercevelerin o kadar ince yapilmasi bence sacma.

Ayrica tasarimdan dolayi bunu savunmak ne kadar mantikli? DH deki insanlara ne oldu onuda anlamadim ya. Eskiden buralarda fp olmasi tartisilirdi. Batarya sureleri tartisilirdi simdi tasarimi tartisiliyor. Ne zamandir tasarima bu kadar onem verir hale geldik? Sokaktaki normal vatandastan farkimiz kalmadi

Keşke tasarımıda tutarlı tartışabilsek. Sony ne yapsa hemen çerçevelerinden dolayı eleştirilir yerin dibine vurulur, onca yenilik, inovasyon görmezden gelinir ama apple aynı tasarımları her sene milletin önüne koyup saçma sapan değişiklikler ekleyerek (kulaklık faciası mesela) büyük beğeni toplar. Forumda kalite maalesef yerlerde. Sadece ziyaretçiler açısından değil bu bence editörler içinde geçerli.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.