Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 8 [ANA KONU] Turkiye Subat guncellemesi gelmistir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı, 4 Masaüstü Kullanıcı
26.113
Cevap
282
Favori
1.413.553
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Samsung >> SAMSUNG GALAXY NOTE 8 [ANA KONU] Turkiye Subat guncellemesi gelmistir
Giriş
    248 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Emirism

Nasıl bir performanstır bu? Cidden aklım almıyor ben 3.5 saat ekran süresi anca alıyorum maksimum 4 saat..

Sadece telefon kullanıp, video izlenirse ekran süresi uzar. Ama işlemciyi yoran uygulamalarla ekran süresi azalır. Çünkü sadece ekran değil, işlemci de pili emer. Mesela ben çok oyun oynarım. 3 saati ancak görüyorum. Ama oyun ve ekran süresi aynı yüzdelerde oluyor ortalama.

Orijinalden alıntı: erkanist

Önceki mesajınızdan başka bir anlam çıkaramadım. Gönül ister ki pili değişebilsin ancak bizler bu konuda üreticiye baskı yapamıyoruz. Pili değiştirilemiyor diye cihazı almaktan vazgeçemiyoruz. Kaldı ki 4 sene kullandığım S4 Active telefonun ikinci orijinal pili de ömrünü tamamlayınca değiştirmeye karar verdim. S8+ plus düşünüyorken Note 8 uyguna denk gelince bir anda almış bulundum.

Dediğim gibi tercih, bütçe, zevkler, renkler meselesi. Şuan iphone modellerini geride bırakıp, birçok Apple kullanıcısını Android'e geri döndüren bir cihazdan bahsediyoruz. Marka fanatiği değilim. Beğenmediğim yönü olsa söylerdim. Şunu da unutmamak gerekir ki kendi potansiyel müşterisi dahil bir firmanın herkesi memnun etmesi mümkün değildir.

Benim hayalim pil değiştirirken dahili pilinden beslenip kapanmayan bir telefon bunu hayal ederken olandan geriye girmeye hiç niyetim yok, isterse ayak masajı yapan çıksın almayacağım. Farklı markaların pil değişen modelleri mevcut LG gibi ama onlar hoşuma gitmiyor.

Arkadaş arka kapağın dişleri kırıldı pil değiştirmekten demiş, ben arka kapaksız kullanıyorum sadece silikon kılıf ile, kapanmasını bile beklemeden yıllardır çekip alıyorum pili. Ayrıca bu yavaşlama, takılma, şişme mevzularını da hiç anlamıyorum. 2013 yılında custom rom dn4 kurdum bir kez bile format atmadım o günden beri. İki çekirdek kapalı 1 Ghz hızına kitlenmiş çalışıyor. Yağ gibi akıyor cihaz ama ne default launcher ne de telefon rehberi kullanıyorum.

Note 8'in dock ile kullanımda farklı arayüz kullanması çok hoşuma gitti.

Note 2'yi dock ile launcher 8 ile kullanıyorum biraz keyifsiz oluyor. Çok iyi düşünülmüş bu özellik.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yarbay
    12980 Mesaj

Ben de bir süre sonra yine sıkıntı olmaya başlamıştı o şekilde. En son wifi internet kullanımıma dikkat edip mobil hattımı taşıdım, iki senedir başıma gelmedi hiç. Yoksa standart android başlıca sorun çözme prosedürüdür her şeyi sıfırlayıp temiz kurulum yapmak :)
    |
    |
    Emirism kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: alihanoncul

Arkadaşlar instagram da video izlerken zoom yapamama problemi yaşayan var mi? Fotolara zoom yapabiliyorum sıkıntı yok ama videolara yapmıyor yapıyor ama ekran büyümüyor zoom yaptıkça sanki arka plana alıyor ekran soluklaşıyor. 6s'ten yeni geçtim ilk defa böyle bir sorunla karşılaştım. İşin garibi az önce düzeldi şimdi yine bozuldu.

Yok mu bilen ya çok sinir bozucu bir durum. yapmıyor instagram'da videolara zom yapıyor ama sadece yazılara yani resimdeki gibi oluyor normalde o ses simgesi videonun altında zoom yapınca ekrandan taşıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alihanoncul -- 22 Kasım 2017; 16:44:25 >
    |
    |
    İşlemci: İntel Core i5 4670 @3.4GHz | Ekran Kartı: Evga GTX 970 FTW+ | Anakart: Asus Maximus Vi Hero | Ram: RipjawsX 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram | SSD: Corsair Force GS 128GB | Hard Disk: Caviar Blue 3.5" 1TB SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk | Güç Kaynağı: TAURO 700W 80PLUS | Monitör: Asus 24" MG248Q 144HZ | Kasa: Xigmatek Assasin Black Edition | Klavye: Razer Blackwidow Ultimate 2014 | Mouse: Razer Ouroboros | Mouse Pad: Razer Goliathus Extended Speed Edition | Kulaklık: Razer Electra / Razer Hammerhead Pro

• Yüzbaşı
    287 Mesaj

sizin telde problem olabilir mi hocam ben bitiremiyorum türlü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Emirism kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ne oyun ne bir şey..
    telefon görüşmesi Instagram Whatsapp dışında pek kullanımım olmuyor açıkçası.. (bilgisayarda Whatsapp Web 09:00-18:30 arası açık)
    ve 3.5 saati ancak görüyorum ekran süresi..
    17-18 saat toplam
    |
    |
    AliYazıcı kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Artık bunu sorgulamaya başladım.. TouchWiz denedim sabah daha hızlı gitti. Şimdi yine nova ya döndüm ama accubattery de nova hep en üstte..

|
    |
    Meenyek kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: CCaaNN

sadece 1 sayfa geride konuşuldu. Geriye dönük bakarsanız göreceksiniz hocam

Hocam bahsettiginiz 3 adımı eksiksiz yaptim ama malesef çözmedi sorunu

|
    |

Bugünden sonra gerek Twitter’dan gerekse Instagram üzerinden telefonlar hakkında görüşlerimi, teknolojik haberlerle ilgili düşüncelerimi ve kullandığım telefonlarla çektiğim fotoları aktaracağım. DM üzerinden yine elimizden geliyorsa sizlere yardımcı olmaya çalışacağım.

https://t.co/IJEOlmpgHN Instagram

https://mobile.twitter.com/aykuttuztas Twitter

Saygılar..

|
    |

• Binbaşı
    1240 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Emirism

Artık bunu sorgulamaya başladım.. TouchWiz denedim sabah daha hızlı gitti. Şimdi yine nova ya döndüm ama accubattery de nova hep en üstte..

Sizin probleminiz kesinlikle nova launcher.

Ben de kullanıyorum nova yı, bırak %41 tüketimi ilk 10 a girmiyor listede. Saat başına pil kullanımı %0 görünüyor.

Ya hatalı bir ayar söz konusu, ya da yanlış/uyumsuz bir eklentisi kurulu.

Programı kaldırıp bir de o şekilde denemenize salık veririm.

• Yarbay
    5634 Mesaj

% 41 değil hocam. %4.1 ;)

|
    |
    greentooth kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Logitech G900 - Logitech G303
    Everest Rampage Hydra R6 RGB - Arctis Pro Wireless - Logitech G29+Shifter
    Galaxy Note 8 - iPad Pro 9.7
    PS4 Pro - XBOX One X - Nintendo Switch(2019)
  • Binbaşı
    1213 Mesaj
    Bugün çinden sipariş vermiş olduğum kılıf geldi , 7 gün sürdü gelmesi , gayet güzel kılıf fiyatıda çok uygun bence👍

https://m.tr.aliexpress.com/s/item/32827489245.html?spm=a2g0n.orderList.0.0.10591559ACrMUc&#autostay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi memo84 -- 22 Kasım 2017; 18:36:26 >

Orijinalden alıntı: DODANLI

% 41 değil hocam. %4.1 ;)

Pardon yanlış görmüşüm, uyarı için teşekkürler :)

Yalnız %4,1 de yüksek, ben de kullanıyorum ve listede %1 de bile görünmüyor.

Orijinalden alıntı: memo84

Bugün çinden sipariş vermiş olduğum kılıf geldi , 7 gün sürdü gelmesi , gayet güzel kılıf fiyatıda çok uygun bence👍

Linki veremedim bir türlü site izin vermedi niyeyse

İyi günlerde kullanın, benim de beğendiğim ve almayı düşündüğüm ürünlerden birisi.

Yorumlarsanız sevinirim.

Düzenleme: Vermiştiniz link, ben baktım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi greentooth -- 22 Kasım 2017; 18:15:59 >

Arkadaş arayüzle uğraştıysa normaldir. Şarjı henüz %77. Tüketilen %23 lık pilde en fazla nova harcamış. Kullandıkça düşecektir.

|
    |

Nihayet gelmiş

|
    |
    sawgent kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Şarj düştüğünde de genelde nova hep başı çekiyor. Nova ile yazistim sildim yükledim back up kurmadan yeniden ayarladım yine yüksek. Tekrar mail attım bakalım ne diyecekler..

Bir de siyah ağırlıklı kullanmasam ne olacak merak ediyorum.. 😊

|
    |
    DODANLI kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ürün bu , kenarları yumuşak plastik , arkası sert plastik ama cam gibi duruyor baya sert ve parlak.
    Telefon kılıfın içine rahatça giriyor ve herhangi bir açıklık yok , kenardaki tuş takımlarıda kapalı ve basma da herhangi bir sorun yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi memo84 -- 22 Kasım 2017; 18:52:40 >

• Binbaşı
    1213 Mesaj

Evet linki vermişim ama bende görünmüyordu tekrardan düzenledim , resimler ve yorum da yüklendi 👍 :)

|
    |
haberler
Bey Azura
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,891
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.