Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 8 [ANA KONU] Turkiye Subat guncellemesi gelmistir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir Kullanıcı, 6 Masaüstü Kullanıcı, 5 Mobil Kullanıcı ( 5 Mobil Cihaz )
26.113
Cevap
282
Favori
1.414.377
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Samsung >> SAMSUNG GALAXY NOTE 8 [ANA KONU] Turkiye Subat guncellemesi gelmistir
Giriş
    6066 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: BéTo

Beyler Samsung 1 sene sonra yazılım desteğini kesiyormuş. Neden ve Almamak için bir neden mi?

Kim dediyse cok eskiden samsung kullanmış biri olmalı. Note4 bile 3 yıl oldu halen guncelleme alıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Launcher bir arayüz, telefon ile makine arasında iletişim sağlıyor . Dolayısıyla sürekli çalışıyor ancak telefonun kendi pil ölçümünde tw görünmüyor Samsung'un kendi launcherı da olsa o da çok tüketecek hatta ben onu kullanırken daha fazla pil tüketiyordu novaya geçince pil süresi uzadı isterseniz bir de ona aktif edip pil süresini ölçün veya pil ölçen program hatalı çalışmış olabilir.

|
    |
    Emirism kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Bumpuss

Hocam ben de dediğiniz gibi yaptım hakikaten soğukta ekran daha güzel gözüküyor.. teşekkürler tekrardan okuyan arkadaşlar da bir denesin

Rica ederim. Keyifli kullanımlar

|
    |

var bir sıkıntı ama çözemedim, deniyorum düzeltmek için.. :)
    Teşekkürler
    |
    |
    sawgent kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sürekli olarak 2-3.5 saat arası ekren süresi ile toplamda 18-19 saat kullanım veriyor şarj. Bir yerde mutlaka bir sıkıntı olmalı..
    Ama nova ama başka bir şey.. :) bu şarj bitince pd i silip deneyeceğim
    |
    |
    boramat kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Teşekkür ederim güzel dilekleriniz için, merak ettiğim bir kaç soru daha var. iOStan androide geçince sıkıntı oldu mu, alışmakta zorlandınız mı, birde 6ste olan fotoğraf, takvim ve diğer verileri aktarmayı nasıl yaptınız?

|
    |
    alihanoncul kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    AirPods
    Samsung S10
    Samsung Galaxy Watch
  • Yüzbaşı
    424 Mesaj

aynen hocam doğru hatırlıyorsunuz :)
    |
    |
    Bumpuss kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    İşlemci: İntel Core i5 4670 @3.4GHz | Ekran Kartı: Evga GTX 970 FTW+ | Anakart: Asus Maximus Vi Hero | Ram: RipjawsX 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram | SSD: Corsair Force GS 128GB | Hard Disk: Caviar Blue 3.5" 1TB SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk | Güç Kaynağı: TAURO 700W 80PLUS | Monitör: Asus 24" MG248Q 144HZ | Kasa: Xigmatek Assasin Black Edition | Klavye: Razer Blackwidow Ultimate 2014 | Mouse: Razer Ouroboros | Mouse Pad: Razer Goliathus Extended Speed Edition | Kulaklık: Razer Electra / Razer Hammerhead Pro
  • Yüzbaşı
    424 Mesaj

valla yıllardır apple kullandım ön yargılarımı kırıp note8 alacam dedim aldım. şuan inanılmaz memnunum. Evet zorlanıyorsunuz bulamıyorsunuz bazı şeyleri ama alıştıktan sonra gerçekten çok iyi bir deneyim yaşatacağını düşünüyorum. Telefonu oraya verdiğim için önce telefonları birbirine bağlayıp mesaj, fotoğraf, notları aktarabiliyorsunuz fakat whatsapp ve uygulamaları aktaramıyorsunuz.Onun dısında her şeyi aktarıyorlar. Whatsappıda teli evde yedekledim dosyalarını masaustune attım. Buradan da bir uygulama aracılığıyla tele aktarmayı başardım. Şuan için her şey olumlu tek bir sorun dışında ışık yansıması ilk başta fark edemedim hatta sevindim yok diye ama sonradan fark ettim gözüm takılıyor şimdi yalan yok orayı gördükçe. hoş bir durum değil bu. Sonuçta 5 bin gibi bir rakam veriyorsunuz. Onun dışında şuan oldukça memnunum. Birde ne kılıf alsam diye düşünüyorum Alacantara alsam mı dedim ama çok tuzlu fiyatı. Apple'da deri kılıflar bile o kadar değil. Şuan için kılıfsız kullanıyorum. Varsa sade kalın olmayan beklerim önerilerinizi.
    |
    |
    son kararım kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    İşlemci: İntel Core i5 4670 @3.4GHz | Ekran Kartı: Evga GTX 970 FTW+ | Anakart: Asus Maximus Vi Hero | Ram: RipjawsX 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram | SSD: Corsair Force GS 128GB | Hard Disk: Caviar Blue 3.5" 1TB SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk | Güç Kaynağı: TAURO 700W 80PLUS | Monitör: Asus 24" MG248Q 144HZ | Kasa: Xigmatek Assasin Black Edition | Klavye: Razer Blackwidow Ultimate 2014 | Mouse: Razer Ouroboros | Mouse Pad: Razer Goliathus Extended Speed Edition | Kulaklık: Razer Electra / Razer Hammerhead Pro

• Yarbay
    2390 Mesaj

2-3 yıldır her telefonuma bu MSVII marka ürünleri kullanıyorum, Spigen gibi korumalı değil elbet ama hem zarif, hem kaliteli hem de incecik..
    Öneririm

https://tr.aliexpress.com/item/High-Quality-Soft-TPU-3D-Relief-Painting-Stereo-Feeling-Back-Cover-Case-For-xiaomi-Redmi-3/32663499018.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.U6tSh0
    |
    |

|
    |

Teşekkür ederim cevabınız için, en kısa sürede kararımı vereceğim iPhone X ile Note 8 arasında kaldım, s-Pen deneyimi için Note 8 beni daha çok heyecanlandırıyor.

|
    |
    AirPods
    Samsung S10
    Samsung Galaxy Watch
  • Yüzbaşı
    881 Mesaj

Hocam hayırlı olsun öncelikle 6s e göre şebeke çekimi nasıl daha mı iyi sizce daha mı kötü bir de hissedilir derecede performans farkı var mı ?

|
    |

Çok tesekkur ederim hocam. Hissedilir derecede performans farki kesinlikle var. Olmasi gerekende bu zaten. Çekim ise ikiside ayni bir fark goremedim oda full cekiyordu buda full cekiyor. Genel anlamda oldukça memnunum telefondan ama daha cok yeni. Biraz zaman gecsin o zaman belli olur gercekten iyi mi kotu mu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alihanoncul -- 19 Kasım 2017; 18:20:52 >
    |
    |
    hkn.usta kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1930 Mesaj
    Bir tane ön siparişle almıştım. benden gören iphone cu abimede bir adet note 8 aldık. Kendisi telefondan çok memnun :) Daha önce note serisine geçeymişim diye söylenip duruyor kendisi :)
    quote:

Orijinalden alıntı: cizbudak

Bir tane ön siparişle almıştım. benden gören iphone cu abimede bir adet note 8 aldık. Kendisi telefondan çok memnun :) Daha önce note serisine geçeymişim diye söylenip duruyor kendisi :)

Note serisi kullanmayan bilmez değerini

|
    |
    Kamera olarak da cağ atlamışlar fotoğraf çekmek zevkli bu telefonda gerçekten dslr ile dolaşan ben telefon geldiğinden beri her yere dslr yi götürmüyorum tabi dslr ile kıyaslanamaz ama note 8 den memnun kaldığımı söyleyebilirim

Önceki mesajımda da belirttiğim gibi kullanım alışkanlıkları herkese göre farklı.
    Ben AOD kullanmıyorum ve konum gerekmedikçe açık değil.
    Arka plan ve ikonlar siyah beyazdır ki bunu tasarruf için değil göz alışkanlığım için yapıyorum.
    Asla yüksek ışık sevmediğim içinde dışarıda bile 4/3 en fazla açık olur ekran ışığım.
    70 uygulama mevcut bende ve Package Disable Pro da 97 uygulama devre dışı ki bunların bazıları gerektiğinde açtığım uygulamalar.
    Nova da widget kullanmıyorum.
    Bixby açık bende.
    Güç tasarrufu nadiren açıktır bende ki güç tasarrufu açık olduğunda kendi ayarlarından sadece arka planda ağ kullanımını açık tutuyorum geri ayarları kendi ayarları şeklinde oluyor.
    Kullanım sürenizde ilk 5 te hatta listede konuşma süresi göremedim ki ben ortalama en az 1 saatlik telefon görüşmesi de yapıyorum ve bu da pil süresinde olumsuz bir etkendir.

Baştada belirttiğim gibi kullanım senaryoları çok farkeden bir durum ki buna etkenlerin başında olduğunuz bölgede ki şebeke çekimi bile ciddi etken bana göre.

Umarım istediğiniz değerleri alırsınız bir an önce.

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IRoN -- 19 Kasım 2017; 19:16:48 >
    |
    |

• Yarbay
    2676 Mesaj

pil ölçümlerinin çok sağlıklı olduğunu sanmıyorum, ekstra yüklenen bir program tüm programların pil kullanımını takip eder veya sistem takibini kullanır

sistem takibini kullanıyor ise yüklemenin anlamı yok, ama kendi takip ediyor ise kendisi de ciddi pil tüketir bence pil kullanımını takip eden programı kaldırın derim

ayrıca müzik çalar programları mesela sık sık tüm diski tarar , bir çok yüklenen program diske erişim izni alınca sessiz sedasız tarar diski bu da çok enerji harcıyor mesela bir den fazla müzik çalar kullanmamak lazım birini seçip diğerlerini kaldırmak, sistem programı varsa disabler pro gibi araçlarla etkisiz kılmak lazım

aynısı launcher için de geçerli ve tek bir tane aktif olması lazım

sonuç itibari ile müzik çalar, pil takibi, video oynatıcı, launcher, dosya yöneticisi, galeri, fotograf çekme vs sistemi yoran programlar bir tane olmalı

hele pil takibi bence olmamalı, sistemde yer açan , sistemi rahatlattığını iddia eden, sistem ısısını düşürdüğünü iddia eden clean master gibi programların daha çok ısınmaya, daha çok pil tüketmeye neden oldugu ile ilgili ciddi testler ve makaleler var, onlara da gerek yok

ayrıca androidde bence antivirüse de gerek yok güvenli yerlerde takıldığınız sürece

sonuc itibari ile herkesin yükledigi programlar farklı oldugu için pil süreleri de değişiyor

benim kullandıgım en iyi pil performanslı telefon yogun kullanmama ragmen günü çıkarıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boramat -- 19 Kasım 2017; 19:21:56 >
    |
    |

• Yarbay
    8826 Mesaj

Umarım dediğiniz gibi olur ama çok iyimser bir tahmin olmuş bana kalırsa :)

Saygılarımla...
    |
    |
    classmanxx kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Bey Azura
üniversite
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,719
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.