Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 8 [ANA KONU] (1145. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
26.739
Cevap
188
Favori
1.591.029
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11431144114511461147
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    teşekkür ederim.. Kullanım süresine bakmamıştım. tam şarj edip bakayım
  • Türkiye ye 9.0 pie yayınlanmayacak heralde aktif kullanıyorum fakat telefonumu Türkiye sürümü yayınlandıktan sonra tekrar geçiş yapacağım diye ayarlamalarını tam olarak yapmıyorum artık stabil sürüm gelse çok iyi olacak heralde mart güvenlik güncellemesi ve stabilite güncellemesi ile vermeyi düşünüyorlar oda 15 inden sonra demek oluyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Limonski L kullanıcısına yanıt
    Ben şubat güvenlik güncellemesi ile gelir diye tahmin ediyorum.
    Ve şuan yayınlanan pieler ile aynı stabilitede olur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • arastgeldi A kullanıcısına yanıt
    Rica ederim.

Bende de % 89 küsür gibi ve 1.5 senelik bir pil.

Pie çıktığında pili değiştirmek istediğim için bekliyorum.

Tam şarj sonrası toplam süre olarak kablosuz şarj ile şarjı tamamladığım zaman 10 küsür saat veriyor, kablolu şarj ile yaptığım zaman ise 14 küsür saat.

Hızlı şarjı hiç kullanmadan sadece kablolu ve kablosuz olarak yapılan şarj da bu kadar fark çıkması da ayrı bir soru işareti benim için ama genel olarak pilde sıkıntı olduğunu da bir şekilde göstermiş oluyor bana kalırsa.

Saygılarımla...
  • Note 8 de e-posta itemcisi olarak Samsung yerine Microsoft Outlook kullanan var mı ?

Pili, Pie güncellemesi geldiğinde değiştireceğim diye önemsemiyordum ama son dönemde her ne hikmet ise Samsung e-posta istemcisinin arka planda ne yaptı isem
    sürekli çalışmasını engelleyemedim ki bu nedenle uygulamayı Package Disabler Pro ile durdurup farklı alternatif olarak Microsoft Outllok'u denemeye başladım.

Şimdilik memnunum ama Gmail ve Hotmail uzantısı hariç özellikle POP3 uzantılı farklı bir domainli e-posta kuramıyorum şaka gibi.

Sadece IMAP seçeneği var ki onda da çalıştıramadım ne denedi isem.

Konu hakkında fikri olan var ise dinlemek isterim.

Teşekkürler.

Saygılarımla...
  • 2000 TL'ye henüz garantisi devam eden (8ay var) herhangi bir sorunu olmayan (garantiden ekran değişti) note 8 alarak aranıza katıldım. Note serisini hep kullanmak istemiştim. S7'den çok çok memnun olmama rağmen fiyatı uygun bulunca kaçırmak istemedim.

• cglynfrk kullanıcısına yanıt
    Hocam söylendiği gibi sorunsuz ve temiz ise çok iyi yapmışsınız. Hayırlı olsun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • IRoN kullanıcısına yanıt
    kablosuz şarjın pek sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. normalde kabloyla şarj ederken %50 ye kadar genelde telefon biraz ısınmış oluyor. %50 nin üstündeyken ısındığını pek hatırlamam. ama kablosuz şarjdayken telefonu aldığımda biraz daha sıcak oluyor. ısıda bildiğiniz gibi pilin en büyük düşmanı. bence mümkün olduğunca kabloyla şarj etmek lazım. tabi ben işteyken sürekli kablosuz şarj standında bırakıyorum o ayrı tabi.

pil sağlığı programı doğru sonuçlar vermiyor. ben yaklaşık olarak 3 ay önce telefona kurduğumda %90 larda gösteriyordu. şimdi nasıl olduysa %93 lere kadar çıktı ki nerdeyse 2 aydır telefon işteyken sürekli kablosuz şarjda. ömrü azalması gerekirken arttı. saçma yani.

genelde pilde sorun varsa %30 larda kapanma gibi şeyler oluyor. kablosuz şarj ile kablosuz şarj arasında kullanım süresi olması bence pil ömrüyle ilgili ipucu vermez.

bence note 8 pilleri oldukça başarılı. geçen sene ocaktan beri telefonu kullanıyorum. araba kullanırken yoğun olarak navigasyon kullanıyorum.üstelik çakmak şarjına takılı oluyor.telefon işteyken sürekli şarjda oluyor. bu kadar umursamaz kullanmama rağmen hala en kötü 4 saat ekran süresi alıyorum. note 4'de çok daha dikkatli kullanmama rağmen 1 sene sonunda telefon %40 larda kapanmaya başlamıştı.1.5 saat ekran süresi alıyordum. o yüzden servis değiştirmişti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul615 -- 12 Mart 2019; 8:57:6 >

• Note 8 mart guvenlik guncellemesi de yayınlanmış bulgar romu da dahil

https://www.sammobile.com/2019/03/12/galaxy-note-8-update-march-2019-security-patch/

• Bircok ulkeye 2. Android 9 lu guncellemesi aldi :

N950FXXS5DSB4

https://www.sammobile.com/2019/03/12/galaxy-note-8-update-march-2019-security-patch/

Rastgele Bulgaristan icin baktim iste kaniti :
    https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-note8/SM-N950F/BGL/

Tunus Afganistan gibi ulkeler zaten almisti Android 9 u ...

Turkiye icin KASITLI verilmiyor bence .

• quote:

Orijinalden alıntı: IRoN

Note 8 de e-posta itemcisi olarak Samsung yerine Microsoft Outlook kullanan var mı ?

Pili, Pie güncellemesi geldiğinde değiştireceğim diye önemsemiyordum ama son dönemde her ne hikmet ise Samsung e-posta istemcisinin arka planda ne yaptı isem
    sürekli çalışmasını engelleyemedim ki bu nedenle uygulamayı Package Disabler Pro ile durdurup farklı alternatif olarak Microsoft Outllok'u denemeye başladım.

Şimdilik memnunum ama Gmail ve Hotmail uzantısı hariç özellikle POP3 uzantılı farklı bir domainli e-posta kuramıyorum şaka gibi.

Sadece IMAP seçeneği var ki onda da çalıştıramadım ne denedi isem.

Konu hakkında fikri olan var ise dinlemek isterim.

Teşekkürler.

Saygılarımla...
    Son eposta güncellemesinden sonra bu problem ile ben de karşılaştım. Samsung ile yaptığım görüşmelerden sonuç alamayınca outlook kurulumu ile çözüme kavuştum. Kısacası an itibariyle Samsung email uygulaması artık çok fazla bir işe yaramıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: progress

Son eposta güncellemesinden sonra bu problem ile ben de karşılaştım. Samsung ile yaptığım görüşmelerden sonuç alamayınca outlook kurulumu ile çözüme kavuştum. Kısacası an itibariyle Samsung email uygulaması artık çok fazla bir işe yaramıyor.

Alıntıları Göster
    Bende uzun süredir Outlook uygulamasında problem yaşıyorum, uygulamayı açınca mailleri almaya başlıyor. açmayınca bildirim gelmiyor ve mail almıyor. bu konuda fikri olan var mı?
  • sefa_kaya kullanıcısına yanıt
    Telefonun güç tasarrufu ayarlarından "izlenmeyen uygulamalar" kısmına ekleyip bir de öyle deneyin. Ben uzun zamandır kullanıyorum, tek sıkıntısı mail geldiğinde bildirimlerde görünüyor fakat ben bilgisayardan o maili okuduğumda hatta sildiğim de telefonda halen okunmamış olarak bildirimi duruyor. Yani gmail gibi senkronize olmuyor.
  • smart1978 kullanıcısına yanıt
    Bizim beceriksizler de planlanan tarihin 40 gün sonrasına erteleme yaptı.
  • ilker_kiran kullanıcısına yanıt
    Bence baska ulkelerinkine gecilsin Odin ile. CSC kisminda da HOME_CSC secilsin mevcut dosyalar ayarlar uygulamalar hersey korunmus olur.

Genel olarak her major guncellemede tavsiyem : Eski surumden gelen hicbir yedekleme otomatik geri yuklenmesin ( ayarlar, uygulamalar oyunlar ve buoyun/uygulamalar ait ayarlari da ) .

Andorid 9 a gecildikten sonra elle yedeklenenler dahili deponuzdaki fotograf video belgeler vs tekrar elle geri yukleyin.

Sonra magazalardan gerekli tum uygulamalar oyunlar temalar vs elle yuklensin.

En sonunda ise yedeklemeyi isteyen yapsin ( Samsung ve/ veya Google hesaplarindan ) .

Mantik su olmadir herdaim ( onerim ) yedekleme ve geri yukleme her zaman ayni Android surum ve ayni UI ( arayuz ) surumlerinde olmalidir.
  • Pie yükleyen arkadaşlar acaba samsung dex özelliği note 8 ede gelmiş mi.

• atabey444 kullanıcısına yanıt
    dex özelliği zaten vardı ki?
  • atabey444 kullanıcısına yanıt
    Hocam Note 8 zaten DeX destekliyor ki? Pie'a gerek yok
    Hocam bir seyi merak ettim bulgaristan romu yukledim home csc degistirmeden kurdum tum billgilerim silinmeden kullanmaktayım mart update alamıyorum sorun home csc den kaynaklımı tesekkur ederim

Hocam bir seyi merak ettim bulgaristan romu yukledim home csc degistirmeden kurdum tum billgilerim silinmeden kullanmaktayım mart update alamıyorum sorun home csc den kaynaklımı tesekkur ederim

• 
Sayfa: önceki 11431144114511461147
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.