Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 8 [ANA KONU] (880. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26.739
Cevap
188
Favori
1.590.985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 878879880881882
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam bu verdiğiniz sürelerin dışında 7-8 saat ekran süresi alarak kullanan ben dahil bir çok kullanıcı var bu forumda . sizdeki tek fark bekleme süreleriniz çok uzun benim verilerime göre . belki fark burdan kaynaklanıyodur .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _2FAST4U_

hocam bu verdiğiniz sürelerin dışında 7-8 saat ekran süresi alarak kullanan ben dahil bir çok kullanıcı var bu forumda . sizdeki tek fark bekleme süreleriniz çok uzun benim verilerime göre . belki fark burdan kaynaklanıyodur .
    evet hocam ben de onu diyorum işte, o 7-8 saat kullanan arkadaşlar hergün şarj ederek kullanıyorlar ben ise 2 gün odaklı kullanmaya çalışıyorum, iphone'da da bu şekilde kullanıyorum yani benim kullanım senaryoma göre nerdeyse 2 kat az pil gücü alıyorum. iki telefonda da aynı şeyleri yapmama rağmen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SLaYeR KiNG

bence siz iphone'nun ayarlarını iyi yapamadınız aramızdaki fark ondan kaynaklanıyordur. Normal kullanım senaryosunda energy saving modda gibi düşünün iphone pluslarla kıyaslandığında note 8 maalesef çok kötü durumda.

iphone 6s plus'da ortalama 50-55 saat - 6 saat ekran açık
    note 8'de ortalama 33-35 saat - 3 saat ekran açık

iki telefonda sıfır alındı ve türkiye garantili ikisinde de battery save modu ve gereksiz herşey kapalı. benim tecrübelerim bunlar maalesef.

Alıntıları Göster
    İyi de iphone'daki ekran açık kalma süresi olmuyor. Hesaplama şekli çok farklı. Ben note 8 daha çok ekran süresi veriyor da demiyorum bu arada. Hesaplama mantığı farklı ios'ta.
    Bu arada ios'ta bekleme modunda pil harcama çok çok az. Androidde durduğu yerde çok pil kaybı oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi norton772 -- 5 Mayıs 2018; 22:17:38 >

• SLaYeR KiNG kullanıcısına yanıt
    Maalesef o yanıltıcı. Müzik bile dinleseniz kullanım süresine yazıyor. iPad ve iPod var ordan biliyorum. Ekran süresini vermiyor ios cihazlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • belki süreler tam olarak noktası noktasına doğru değil ama durum şu aynı kullanım senaryosu ile note 8 de 1.5 güne yetmezken iphone plus'da 2.5-zorlarsam 3 günü görebiliyordum.

Zaten dediğiniz gibi telefon durduğu yerde aşırı şarj yiyor sırf bu sebeple geceleri kapatıyorum ona rağmen 1.5gün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SLaYeR KiNG -- 5 Mayıs 2018; 22:46:8 >
  • SLaYeR KiNG kullanıcısına yanıt
    Kapatmak yerine uçak moduna alın daha az pil harcar diye biliyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: chengineer

Kapatmak yerine uçak moduna alın daha az pil harcar diye biliyorum.
    onu da denedim, uçak modunda da maalesef gidiyor batarya.
  • 3:30 saat ekran süresi ne yav? Ben onu S6'da alıyorum, az diye değiştireyim diyorum.Şu anda %53 şarj var ve 2 saat 2dk ekran açık S6 telefonumda. 33. ayındaki daha küçük pilli bir telefon olmasına rağmen duurm böyleyken benimle aynı süreleri görmeniz normal değil. iPhone'un ayarlarını yapamamışsınız dediğiniz gibi siz de Note 8'in ayarlarını yapamamışsınız sanki. Note 8'de ekran süresinin 4:30-5 saatten aşağı düşmesi zor. 5'in üzeri de değişken. Tabi oyun, navigasyon yoksa. Varsa zaten dayanan telefon yok.
  • İyi aksamlar arkadaslar ciktigi ilk gunden beri severek telefonumu kullaniyorum ancak su son 2 3 gundur ilginc bir sorun yasiyorum ya app den yada baska bir durumdan yada telefon donuyor anlayamadim.

Sorun şu telefonumdan facebook da bulunan bir gruba girdigimde eger tek fotograf var ise o fotoyu aciyor ama 5 6 veya daha fazla bir foto eklediyse paylasan o fotograf acilmiyor ve donuyor asagidan yukari kaydirip geri menusunden cikabiliyorum sadece bu durumu yasayan var mi yada benim ne yapmam lazim cihaz bakimi yaptim,cache temizledim,facebook verilerini temizledim sonuc ayni hala album gibi paylasilmis resimleri acamiyorum

• mühendis tarihçi M kullanıcısına yanıt
    Seçimlere kadar dolar yükselmeye devam edicek gibi gözüküyor. Malum dolar yükselince bu tip ürünlerin fiyatları otomatik artıyor.

Karar sizin tabii. Eylülde galiba Note 9 gelicekmiş. Belki hazirandan sonra fiyatda düşüş olur.
  • Bu gün kısmet olursa size bir ekran süresi paylaşmak istiyorum eğer tabi bu gün biterse batarya bitsin diye uğraşıyorum internette geziyorum ama banamısın demiyor

note 8 in pil performansına özellikle kullanmadan kötü diyenlere gelsin

Konum gerçektende çok fazla şarj yiyormuş onu anladım belkide yüksek performans olarak kullandığım içindir fakat kapattığımdan beri ekran sürelerim ortalama 1-1.5 saat artış gösterdi.

Oyun oynadığım zamanlar gün içerisinde 1 saat kadar mobil veri ile 5 saate alıyorum ekran süresi oynamazsam 6 saat ve geçkin oluyor oyun derken pubg oynuyorum mobil veride siz düşünün.

Bu gün wi fi ile kullanıyorum evdeydim tamamiyle 8 saati geçecek büyük ihtimal ekran süresi.

S9 plus u övüyor herkez şarj konusunda ama övenlerinde hepsi kağıt üzerinde gördüğü verilere istinaden övüyor denediği için değil günlük kullanımda 30 dakikadan daha fazla ekran süresi olarak geçemez note 8 i

200 mah lik bir artış var pilde s9 plus da ekran büyüklüğü aynı diyebiliriz fakat yüksek performansta s9+ daha fazla enerji tüketecektir aynı teknoloji ile üretilip frekans değeri arttığı için

İyi düşünmek lazım kamera tabiki daha iyi ama kamerayı o kadar önemsemiyorsa bir insan hangisi daha ucuzsa ve hangisi daha fazla işini görecekse onu almalı bence

Pil performansı sonuçta günlük kullanımda aynı olacaktır =)

• S9 - s9 plus konusunda gezerken buldum bu resmi kalemle hemen kesip aldımda

Ordaki konuda kullananlarada baktığımda süreler öyle pek ahım şahım değil yani dediğim gibi yaklaşık aynı sürelerden bahsedilmiş s9 plus almayı sırf pil için düşünenlere duyrulur

Sırf pil için düşünüyorsa insan bence mate 10 pro veya p20 pro düşünmeli ki kamera konusunda da bence gayet çok çok iyiler

SAMSUNG GALAXY NOTE 8 [ANA KONU]

• SAMSUNG GALAXY NOTE 8 [ANA KONU] dün sam mobilden android 8.0 en son sürümü indirdim temiz kurulum yaptım ve oreo da çok iyi pil performansını aldım. Oreo gerçekten son guncellemeden sonra baya stabil hala geldi. Iyi ki de bu telefonu aldım. Iki günde bir suyun altında yıkarım ekranı jelatinsiz kullanırım ve kılıf dahi kullanmam telefonda hiç çizik yok. 5 aydır kullanmama rağmen harika. Note 8 gerçekten efsane

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Oreo ile alınan süredir

Pili çok kötü hiç beğenmiyorum bu kadar güzel telefon yapıp ekran süresini bu denli nasıl az yapabilirler anlamış değilim =)))

Ben telefonumdan gayet memnunum

Pil performansını beğenmeyenler bence kullandıkları uygulamalara ayarlarına mutlaka dikkat etsin boşu boşuna kapattıklarıda olabilir kapattığı için sürekli yeniden başlayan uygulamanın fazla güç tüketmeside olabilir

Konum mutlaka kullanmadığınız süreçte kapalı olmalı bence

Güç tasarrufu en gereksiz gördüğüm konu performansından en iyi şekilde yararlanmak gerek çünkü telefonun

• Arkadaşlar mate10 pro kullanmaktayım note 8 geçecem kısmet olursa telofon görüşmelerinde sıkıntı yaşatıyormu karşı tarafın sesi net geliyormu cihazda note fa de çok sıkıntı yaşamıştım degiştirme sebebime gelince kalem olayını çok arıyorum o yüzden tekrar note serisine geçecem

• Arkadaşlar yok mu bu sorunuma çözüm?

İyi aksamlar arkadaslar ciktigi ilk gunden beri severek telefonumu kullaniyorum ancak su son 2 3 gundur ilginc bir sorun yasiyorum ya app den yada baska bir durumdan yada telefon donuyor anlayamadim.

Sorun şu telefonumdan facebook da bulunan bir gruba girdigimde eger tek fotograf var ise o fotoyu aciyor ama 5 6 veya daha fazla bir foto eklediyse paylasan o fotograf acilmiyor ve donuyor asagidan yukari kaydirip geri menusunden cikabiliyorum sadece bu durumu yasayan var mi yada benim ne yapmam lazim cihaz bakimi yaptim,cache temizledim,facebook verilerini temizledim sonuc ayni hala album gibi paylasilmis resimleri acamiyorum
    Hocam bence biraz daha beklemekte fayda var. Mart ayında çekke kart kampanyasıyla filam 3150 ye gilan alınıyodu 3000 e düşmesini bekledim almak için ama şuan fiyat çok arttı bence almanın bir mantığı kalmadı.

• Miridni kullanıcısına yanıt
    Android 8 den kaynaklanıyor o durum hocam facebookta mate 10 pro kullanıyorum aynı durum bende de var maalesef

Hocam bizim burda (Sakarya) Kipada 3499 tlden satıyorlar. Ben öyle yaptım siz de bakın isterseniz.

• tugra14 T kullanıcısına yanıt
    Telefon görüşmelerinde ses oldukça kaliteli bir şekilde karşı tarafa gidiyor. Ben hep whatsapp mesenger ve google duo üzerinden görüşme yaparım ve ses hicbir zaman kesilmiyor ve oldukça da kaliteli bir şekilde karşı tarafa iletiliyor. Eski telefonum samsung c5 'di çekmediğim rezillik kalmamıştı görüşme bile zor yapılıyordu şebeke de baya zayıftı çekmiyordu hatta bundan dolayı note 8 e geçtim. Alacaksan ithalat garantili alma türkiye garantili al. Çin için üretilen telefonlar da şebeke problemi oluyor. 800 band şebeke çekmiyor. Bu da ilçelerde 4.5 g bandı cekmemesine neden oluyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 878879880881882
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.