Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 8 [ANA KONU] (876. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
26.738
Cevap
188
Favori
1.591.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 874875876877878
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Şuan olmamasının sebebi bir değişiklik yapılıyor olması olabilir mi diye düşündürdü beni,sizce görünmesini beklemek mı mantıklı odin ile atmak mı tecrübenizi paylaşmanız benim için önemli

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ekranım kırıldı en uygun yöntem kendi servisimidir ve fiyat olarak bin lira civarı gözüküyor ne tavsiye edersiniz teşekkürler.
  • devhuso kullanıcısına yanıt
    Ben OTA ile gelmesini bekleyeceğim, tercih sizin. Geri çekmelerinde bir sebep vardır mutlaka, bazı arkadaşlar kamera ile ilgili bug olduğunu belirtmişti. Bence günlük kullanımını önemli ölçüde etkileyecek bir sorun yok, olsa zaten yükleyen arkadaşlar hemen bilgi verirdi.

• Özcan DELİKANLI kullanıcısına yanıt
    İlginiz için teşekkür ediyorum bende sanırım bekleme de kalacağım

• devhuso kullanıcısına yanıt
    Rica ederim, her zaman olabildiğimiz kadar yardımcı olurum.

• Limonski L kullanıcısına yanıt
    oyun oynarken parmak izi okuyucusu elimizle temas edecek gibi duruyor.problem çıkarıyor mu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konu dışı ama birçoğumuz S9/S9plus beklentisi bitti Note9 hatta bazılarımız S10/ Note10 beklentisindeyiz.

Alıntı CHIP

Samsung Galaxy Note 9 Çin'de Göründü
    Samsung'un gelecek yeni kalemli amirali Galaxy Note 9, Çin'de kendini gösterdi.
    02 Mayıs 2018 11:15
    Samsung Galaxy Note 9, Çin'de kendini gösterdi. Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı'ndan aldığı sertifika ile görüntülenen Galaxy Note 9, LetsGoDigital tarafından "Note 9 Çin'den onay aldı" şeklinde servis edildi. Buna göre diyebiliriz ki, artık Note 9 çok yakın.
    Sertifika bilgilerine göre, Galaxy Note 9 yine 2 farklı versiyon halinde gelecek. SM-N9600 ve SM-N9608 şeklinde model numaralarıyla isimlendirilen bu 2 model, elbette Exynos ve Qualcomm yonga setlerini kullanarak farklılık gösteriyor.
    Daha önce GeekBench sentetik test sonucuna yansıyan performans puanlarıyla da sızan Galaxy Note 9, Snapdragon 845 kullanan modeliyle 2190 tek çekirdek skoru, 8806 çoklu çekirdek skoruyla dikkat çekmişti.
    Galaxy Note 9, serisine uygun olarak elbette S Pen ile yola devam edecek. Ayrıca Bixby 2.0'ın da Note 9 ile beraber gelmesi bekleniyor. Öte yandan Galaxy Note 8'e göre büyük değişikliğin batarya kapasitesinde yapılması da öyle... Zira Note 9 için 4000 mAh pile sahip olduğu söylentileri etrafta dolaşıyor.
    Galaxy Note 9 için yüksek beklentilerden biri de, ekrana entegre parmak izi sensörünün kullanılması. Ancak bu konu şu an için muamma. Zira KGI Securites'den analist Ming-Chi Kuo, "teknik zorluklar" sebebiyle Note 9'da böylesi bir sensörün yer almayabileceğinden bahsetmişti. Elbette bunu telefon tanıtılana kadar bilemeyeceğiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0173FC748

Mesaji Iron hocama hitaben yazmissiniz ama nacizane birkac sey soylemek isterim.

Iphone 6s plus kullaniyordum, plus modellerin pili cok iyi gider, onda 1 gunu cok rahat cikariyordum, note 8de de cikariyorum. Kaldi ki bunda 2 modlu guc tasarruf modu var ve bu sayede mesela pilinizin kritik duruma geldiginde ultra guc tasarruf modunu i devreye sokarak 5-6 saat daha kullanabilirsiniz. Normal zamanlarda orta duzey guc tasarruf modu cok rahat 1 gunu cikartiyor ve cihaz bu moddayken, gunluk performanstan bir sey kaybetmıyorsunuz. Sahsen bu kadar guclu bir cihazin hakkini vermek icin ancak kritik durumlarda guc tasarrufunu aciyorum.

Spen konusu tamamen kisiseldir. Ihtiyac duyup duymayacaginiz, yaptiginiz isle, not alma sıklığına, mail ve web islerine gore degisir. Face,instagram kullaniyorsaniz, mail takibi yapmiyorsaniz elbette kalemi az kullanirsiniz. Ama kalemin varligi, cihazi bambaska hale getiriyor. Sahsen android tarafina, note serisi icin gectim. Yoksa iphoneda gayet mutluydum.

S8 duz bir telefon. Bence android kullanilacaksa, bu note serisi olmali. Oteki turlu iphone alin gecin derim, hic macera aramayin.

Alıntıları Göster
    Yok hocam olur mu üst mesajımda herkes yazabilir diye belirtmiştim:)

Eylül ayında Note 9 çıkacak bekle diyen var, o kadar büyük ekran için 3300 mAh amper az diyen var.

S7 Edge vardı bende o iyiydi mesela hocam. Rahat 1 günü çıkarıyordu. Güç tasarrufu olmadan ve uygulama devredışı bırakmadan..

Ama siz kesinkes Note 8 diyorsunuz sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akustik34 -- 2 Mayıs 2018; 13:9:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Akustik34 kullanıcısına yanıt
    Note 9, s9un kalemlisi olacak. Tasarim zaten note serisi ve s serisi ayni gidiyor. S9u gidip inceleyin, sag alt köşesine kalem yuvasinin oldugunu dusunun, alin size note 9

Yeni note en kotu ihtimal 5999 dan cikar. En iyi 5800 olur, zira samsung s8in genis kapasiteli bir versiyonunu 5500den satmaya basladi daha yeni. Samsungwadan bakabilirsiniz.

Note 9da parmak izi ortaya alinacak ki note 8de yuz tarama o kadar iyi calisiyor ki parmak izini en son ne zaman kullandim, hatirlamiyorum. Yeni islemci ama yine 10nm olacak, sadece saat hizi biraz artar, bir de ekranin kuculecegi soyleniyor. Bence note 8in ekrani ideal. Isim geregi evraklarla cok hasir nesir olan biri olarak, ekran ne kadar genis olursa benim acimdan o kadar iyi oluyor.

Ha gidip note 8e 5000 vermeyin, max 4.500 olsun. Kuponlarla falan 4200e alirsiniz zaten. Teknosa ara sira 4700e falan cekiyor, ustelik faizsiz masrafsiz 8e bölüyor. Ben teknosadan bu sekilde aldim, hatta kutusundaki etiket yirtikti, hemen magazada degistirdiler telefonu.

Pil cok artamaz cunku kalem yuvasi arka kasada epey yer kaplıyor. Samsung risk alip pili sifira sifir kasaya dayadi, elinde patladi. Artik risk almaz. S9dan belki 100 mah yuksek kapasiteye sahip olur, o kadar. Ama yazilimla pil kullanimini guzel idare ediyor telefon. Iphone kadar basarili olmasada touchwiz bayagi kendine gelmis ve gun gectikce iyilesiyor her yeni guncelleme ile...

Ote yandan butce elbette sizin ama bir telefona bu kadsr para vermek dogru degil. Yari fiyatina isini gayet iyi yapan cihazlar var. Huawei mate 10 lite ilk aklima gelen mesela. Yine huawei p serisi, nokia 8 , sony xz premium gibi alternatifler de var. Ama bir alayim yillarca kullanayim diyorsaniz, o telefon note 8 olmali bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0173FC748 -- 2 Mayıs 2018; 13:14:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: frhtzn

oyun oynarken parmak izi okuyucusu elimizle temas edecek gibi duruyor.problem çıkarıyor mu?
    Kesinlikle böyle bir sorun yaşamadım

• quote:

Orijinalden alıntı: emre00

İşte çok çok azdır. Mate 10 pro da bunlardan birisi. Mate 10 u inceledim ama hiç Iphone-Samsung modellerindeki o premium hissi alamadım. Eğer akşamı çıkartıyorsa çok iyi. Sizin cihazınız sanırım Türkiye garantiliydi di mi? Ben de alma arifesindeyim ama Türkiye garantili-ithalatçı garantili tercihini bir türlü yapamıyorum. Snapdragonlu işlemcilerin daha performanslı olduğu yönünde bir izlenim oluştu ben de. Fiyat farkı da çok azaldı bu sıralar.

Alıntıları Göster
    ithalatçı garantili cihazı pasaport kaydı gerektirmeyen yurtdışı cihaz olarak düşünün. Bu tip firmalardan alacağınız garanti hizmet kalitesi çok çok düşük olur. İmkan varsa resmi garantili cihazlara yönelin.

• GoGoBaBa kullanıcısına yanıt
    Her yeni note 4000 mahla gelecek deniyor ama max 3200 oluyor. Arka kasanin tasarimini komple degistirmesi lazim. Apple gibi iki bataryayi asimetrik yerleştirirse belki olur ama o zaman da risk almis olur.

Keske gelse ama hic zannetmiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0173FC748

Note 9, s9un kalemlisi olacak. Tasarim zaten note serisi ve s serisi ayni gidiyor. S9u gidip inceleyin, sag alt köşesine kalem yuvasinin oldugunu dusunun, alin size note 9

Yeni note en kotu ihtimal 5999 dan cikar. En iyi 5800 olur, zira samsung s8in genis kapasiteli bir versiyonunu 5500den satmaya basladi daha yeni. Samsungwadan bakabilirsiniz.

Note 9da parmak izi ortaya alinacak ki note 8de yuz tarama o kadar iyi calisiyor ki parmak izini en son ne zaman kullandim, hatirlamiyorum. Yeni islemci ama yine 10nm olacak, sadece saat hizi biraz artar, bir de ekranin kuculecegi soyleniyor. Bence note 8in ekrani ideal. Isim geregi evraklarla cok hasir nesir olan biri olarak, ekran ne kadar genis olursa benim acimdan o kadar iyi oluyor.

Ha gidip note 8e 5000 vermeyin, max 4.500 olsun. Kuponlarla falan 4200e alirsiniz zaten. Teknosa ara sira 4700e falan cekiyor, ustelik faizsiz masrafsiz 8e bölüyor. Ben teknosadan bu sekilde aldim, hatta kutusundaki etiket yirtikti, hemen magazada degistirdiler telefonu.

Pil cok artamaz cunku kalem yuvasi arka kasada epey yer kaplıyor. Samsung risk alip pili sifira sifir kasaya dayadi, elinde patladi. Artik risk almaz. S9dan belki 100 mah yuksek kapasiteye sahip olur, o kadar. Ama yazilimla pil kullanimini guzel idare ediyor telefon. Iphone kadar basarili olmasada touchwiz bayagi kendine gelmis ve gun gectikce iyilesiyor her yeni guncelleme ile...

Ote yandan butce elbette sizin ama bir telefona bu kadsr para vermek dogru degil. Yari fiyatina isini gayet iyi yapan cihazlar var. Huawei mate 10 lite ilk aklima gelen mesela. Yine huawei p serisi, nokia 8 , sony xz premium gibi alternatifler de var. Ama bir alayim yillarca kullanayim diyorsaniz, o telefon note 8 olmali bence.
    Hocam mükemmel anlatmışsınız:)

Çok tesekkur ederim. Yanı Note 9 da beklentileri çok fazla çıkarmamak gerekir diyorsunuz.

Sağ olun hocam tekrardan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akustik34 -- 2 Mayıs 2018; 13:19:2 >

• Akustik34 kullanıcısına yanıt
    Rica ederim ne demek.
    Önceki mesajımda da belirttiğim gibi kullanım senaryonuz ile alakalı pil süresi ama 3300 mAh diye aldanmayın, cihazın
    pili kullanımı ve optimizasyonu gayet başarılı bana göre.
    SPen benim için olmazsa olmaz ama sizin için elzem değilse Note 8 yerine S8+ değilde S9+ deseniz tercihg edin derdim :)

Saygılarımla...
  • Sevgili @nightsoldier ın tasarım olarak S9 ile aynı olacağını ifade ettiği NOte 9 aslında tasarım olarak sonsuz ekran olayında aynı ama NOte serisi S serisine göre daha köşelerden sert dönüşlere sahiptir ve biraz daha farklıdır tasarım olarak.
    Ve ekran boyutu olarak NOte serisi çok az daha büyüktür.

Özellik olarakta NOte 8 e göre NOte 9 da kamera, parmak izi sensörü yeri (arkada olursa S9 lardaki gibi alta çekilir ya da ekrana gömme ihtimalleri olursa komple değişir) stereo hoparlör olarak farklılıklar taşıyacaktır ki kamera ve stereo hoparlör kullanıcı tercihine göre önemli farkta yaratır her şartta.

Ama genel itibari ile S9 işlemcileri ne ise NOte 9 işlemcileri de o oluyor uzun zamandır.

Saygılarımla...
  • Bugün bixby'ye güncelleme geldi, türkçe gelmiştir diye sevindim ama yine hüsran.
  • dextare kullanıcısına yanıt
    benim umudum kalmadı artık neredeyse 1 yılını dolduracak telefon hala yok gerçekten yazılım konusunda bu kadar sık eleyip dokumak mı yoksa başarısızlık mı anlamak zor
  • quote:

Orijinalden alıntı: frhtzn

Gelişmiş özellikler altında olan "Parmak Sensörü Hareketleri" özelliği açık olduğunda üst bildirim barı oyun sırasında (yatay tutularak oynanan oyunlarda) hiç beklemediğiniz anda inebiliyor... tecrübeyle sabit...

Saygılar...

• badsay kullanıcısına yanıt
    Fiyat nedir arkadaşım

• badsay kullanıcısına yanıt
    VR gözlük ile takaslamayı düşünür müsünüz?

• 
Sayfa: önceki 874875876877878
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.