Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene

SAMSUNG GALAXY NOTE 8 [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
20.662
Cevap
292
Favori
949.840
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Samsung >> SAMSUNG GALAXY NOTE 8 [ANA KONU]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      125 Mesaj
      merhaba kısa bir sorum var takip edemedim kusura bakmayın.

tr cihazı N950F ye sahibim. oreo yükledim ve aşırı şikayetçiyim. 7 saat idi 3 saat ekran süresi alır oldum oreo ile.
      root vs kesinlikle yok.
      odin ile 7.1.1 geri dönme şansım var mı? ya da cihazı geri nasıl döndürebilirim garantisini iptal etmeden. Teşekkürler
      |
      |

• Binbaşı
      1415 Mesaj
      Wipe data wipe cache yapın birde öyle bakın ben çok memnunun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Eğer Herşey Üstüne Üstüne Geliyorsa, Belkide Sen Ters Yöne Gidiyorsundur!!
    • Yarbay
      14623 Mesaj
      Dun seytana uydum cihazi rootladim. Custom recovery kurdum.

Xda da google pixel2 rom vardi onu kurdum. Bir cok uygulama ve goruntu google pixel ile ayni oldu. Genel kullanim olarak cok daha yag gibi çalıştığını dusunuyorum. Kalem ozellikleri de duzgun calisiyor. Simdilik memnunum. Rootlamadan da google launcher ile deneyrbilirsiniz. Ben sacma sapan tonla uygulama oldugu icin Rootladim istediklerimi sildim ki zaten rom temizdi bu konuda. Umarim bu sekilde calismaya devam eder.

Oreoda kalem cikinca acilan menu gene takilarak geliyor. Bunda bir degisim yok. Htc U11 incelemesine bakin onda da benzer bir menu cikiyor yag gibi akiyor menu . Htcnin sense arayuzune bayiliyorum zaten eskiden beridir.

• Binbaşı
      1415 Mesaj

Hocam galaxy apps tan kalem uygulamasını güncelleyin gayette düzeliyor

|
      |
      Whisper911 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Eğer Herşey Üstüne Üstüne Geliyorsa, Belkide Sen Ters Yöne Gidiyorsundur!!
    • Yüzbaşı
      422 Mesaj

selamlar aynı kılıfı telefonu ilk aldığım zaman kullanıyordum. koruma açısından bişey söylemek mümkün değil fakat çok güzel oturuyor telefona namussuz. şarj yuvasının deliğini biraz falçata yardımıyla genişletin bendekinde delik küçük geldiğinden şarj soketi girmiyordu hafif genişletip kullandım.
      |
      |
      Adiyamanmp3 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      9519 Mesaj

Haklisin

Ekran kaplama koruyucusu olarak sahsi fikrim ve eylemim soyle olmustur : Camini korumak icn herhangi birsey almadim ne kadar iddiali olsalar da zamanla sorun cikartacaktir gerek kiliflarla gerek zamanla ufak tefek toz veya sivi temasi ile koselerden tutmama sorunlar cikartabilir. Ekran kavisli olmasi ayrica bir dert ...

En ideali gorunen sahsen denemedim ama UV isini ile cama yapistirmalar iyi gibi .

Kavisli ekranin espirisi yok bence. Kavisli cam olabilir o da varsin 2.5 D li olsun . Kavisli ekran ve kavisli cam her acidan riskli ama Samsung S9 lardaki halini gorunce kavisli ekrandan vazgecmeyecek . S-Pen den oturu olsa gerek kavis Galaxy S serilerinden daha az Note8 de .
      |
      |
      IRoN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      9519 Mesaj

Samsung Yetkili servise gidilirse set olarak ekrani kasasi ve arka kapak cam olarak iscilik dahil 2250 TL olsa gerek diye hatirliyorum.

Pahali mi evet pahali tabi illa yaptiracaksan. Parca maliyeti montaj vidalama iscilik Samsung fabrikasinda cikisi 280 kusur $ Dolardi diye hatirliyorum. Yetkili servislerde uzerine takliyat vs masraflari vardir. Paralel ithalat yani firma garantililer bu konuda anlasilan kar elde etme derdin daha da fazla kaziklamaktalar...

Tek bir parca alim maliyeti perakende olarak ta fiyatlari surada fikir verebilir :
      https://rounded.com/galaxy-note-8-sm-n950f/

Yedek parca garanti disi oldugunda resmi yetkili servislerde yaptirmak en mantiklisidir.

Benimkinde ekrani kasasi arka cami bataryasi garanti dahilinde degismisti .

Malezya para birimi TL ile neredeyse ayni bu liste fiyati guncel hali sanirim daha da dusmus olsa gerek :

http://www.samsung.com/my/support/mobile-devices/spare-parts-cost/

Turkiye de KDV dahil parca degisim fiyat listesi TL olarak soyle :
      http://www.samsung.com/tr/support/newsalert/100601

Samsung Galaxy S6 Edge, Galaxy S6 Edge+, Galaxy S7 Edge , Galaxy S8, Galaxy S8+, Galaxy Note 8, Galaxy S9 ve Galaxy S9+ modellerinde garanti kapsamı dışındaki ekran değişimi tavsiye edilen fiyat listesi aşağıda belirtildiği gibidir;

Tavsiye Edilen Ekran Değişimi İşlem Fiyatı ( KDV dahil )

Galaxy S6 Edge : 600 TL

Galaxy S6 Edge + : 700 TL

Galaxy S7 Edge : 750 TL

Galaxy S8 : 800 TL

Galaxy S8 + : 850 TL

Galaxy Note 8 : 950 TL

Galaxy S9: 850 TL

Galaxy S9+: 900 TL

Not: Belirtilen fiyatlar sadece ekran değişimini içermekte olup detaylı arıza tanımı ve son fiyat bilgisi için lütfen en yakın Samsung yetkili servis merkezine başvurunuz .

Velhasil ekran icin size 3850 TL cikartilmasi imkansizdir. Tuketici Mahkemesine bildirin derim .

Soyle bir insiyatif var Samsung yetkili resmi servislerinde garanti disi dahi olsa parca degisim hizmet bedeli cihazin kendi fiyatina yakinsa veya fazla ise kendileri insiyatif alip onarim icin onay verilmeden cihazinizi gelin teslim alin gereceksini de acikliyorlar.

Paralel Ithalat ta garanti kapsaminda hizmet alinmasi mantikli garanti disi durumlarda kattiyen onermem .

Yani Resmi Yetkili Servis yerine firma garantili parca degisimi yapmak ta hem riskli hem de pahalidir . Bildigim kadariyla ekran degisimi icin ozel bir makina var robotik bir kutu bu duzenek her yetkili serviste de yok veya yeni tamamlanmistir ama firma garantililer bu montaj isini kendi elleri ile yapiyorlar ve risklidir ozellikle IP68 IP67 sivi toz korumali cihazlarda arkasi da camli olanlarda bu riske girmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart1978 -- 11 Nisan 2018; 11:33:26 >
      |
      |
      sinyortr1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      4980 Mesaj
      Şu durumda 3000 liralara düşmüşken sırf yedek parça için ithalatçı note8 almak bile mantıklı.2000 3000 cama vereceğime.
      |
      |

• Yarbay
      2056 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: Gopc@

Bir yerlerde bir bildirim vardır görünmüyordur ondan kaynaklı oluyor o olay.

Alıntıları Göster
      Yok hocam ya. Hiç bildirim yok. Cihaz da yurtdışından almıştım. Şimdi giderse led kötü olur

|
      |

• Yarbay
      2433 Mesaj

Geçmiş olsun öncelikle. Biraz komplo teorisi olacak ama ben bu kadar geniş yelpazede telefona garanti sağlayan ithalatçı garanti servislerinde destek sağladığı her telefonun yedek parçasının olmadığını düşünüyorum. Bu kadar yüksek ücret verilmesi absürt. Bildiğim kadarıyla garanti servislerinde yedek parça bulundurma zorunluluğu var ürün eski bile olsa. Tabii bunun denetim mekanizması yoktur. Ben yıllar önce bir bilgisayar almıştım kardeşime, bilgisayarın sadece pilinde sıkıntı vardı. Garanti dahilinde pilini değiştirmek üzere servise gönderdik. Bana pili temin etmelerinin uzun süreceğini söyleyerek ürünün parasını iade edeceklerini söylemişlerdi. Aslında pil onlarda olması gerekiyor ama ellerinde yok, onlar da müşteriyi zor durumda bırakmamak için ürün ücretinin iadesini yaptılar. Buraya gelirsek tekrardan ithalatçı garanti veren firmalarda kafasına estiği gibi kullanıcı hatası diyebiliyorlar zaten garanti dahilinde işlem yapmamak için, garanti harici tamir için çıkan fiyatın da bu kadar yüksek olması sadece dolar kurunun artmasıyla açıklanamaz bence. @smart1978'in de dediği gibi bulunduğunuz yerdeki Tüketici Hakem Heyetine bi' danışın bence de.

EK: Şöyle bir madde var mesela yazdıklarımla ilgili:

MADDE 12 – (1) Üretici veya ithalatçılar, tüketicilerin talebi üzerine yedek parça satışından kaçınamazlar.

(2) Servis istasyonlarının, yedek parça fiyat listesini, tüketicilerin görebileceği bir yere asması veya katalog halinde ya da elektronik ortamda tüketiciye göstermesi zorunludur.

Kaynak:http://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Aspx?MevzuatKod=7.5.19783&MevzuatIliski=0&sourceXmlSearch=sat%C4%B1%C5%9F%20sonras%C4%B1

Sıkıntı şurada başlıyor tabii, fiyatın kısıtlanması ile ilgili bir madde yok mevzuatta bildiğim kadarıyla, size telefonun sıfır fiyatına yakın veya daha fazla bir ücret çıkarıldığında siz zaten telefonun tamir edilmesini istemiyorsunuz doğal olarak. Bu arada denetim ile ilgili de bilgi verilmiş ama uygulama kısmında eksiklikler vardır mutlaka:

(6) Üretici veya ithalatçılar; satış sonrası hizmetlerin ilgili mevzuat hükümlerine göre yürütülmesini sağlamak, yetkili servis istasyonlarının çalışmalarını izlemek, kontrol etmek ve görülen eksiklikleri gidermekle yükümlüdür.
      |
      |
      Bahsedilenler: smart1978 , sinyortr1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      385 Mesaj

İz oldu derken neyi kastettiniz acaba anlayamadım. Ben şuan spigen cam koruyucuyu kullanıyorum sıkıntı tarafı sensör ve ön kameranın oralardan toz alıyor iris tarayıcı zor okumaya başladı bile takalı aşağı yukarı daha bir ay oldu kenarlarda çok sıkıntı yok. Cam koruyucu güzel olsada toz yüzünden kullanım uzun olmayacak gibi duruyor. Forumdan çok yorum gelmeyince flex film koruyucuyu iade ettim. Tekrar alabilirim ama memnuniyet veriyorsa beni korkutan çıkınca iz bırakıyor ekranda falan gibi yorumlar okudum yapış yapış çıkması sorun diye yorumlar vardı. Ne kadar dikkat etsemde düzgün ürün olursa çizilmemesi için kullanmak isterim açıkçası korumak zor cihazın ekranını çiziklerden ki düşmeyeceğinin garantisi yok maalesef. Kafamda diğer yandan cover view kılıf var orijinal olandan ama pek yorum göremedim diğer yandan gitti gidiyor ve n11'de sayılan 150-180 lirası olanlar orijinal mi cevap bulamadım onlardan almak istiyorum yorum gelirse.

|
      |
      hitman kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      648 Mesaj
      Instagrama portre modu gelmiş. &#128514;
      Hem ön hem arka kameraya.
      |
      |

• Teğmen
      120 Mesaj

Öncelikle geçmiş olsun,

Sigorta tazminat davaları ile ilgilenen bir avukatım. Kazada kusurlu olan tarafın trafik sigortasından yahut kaskosundan zararınızı talep etmeniz mümkün. İletişime geçmenizi rica ederim.

İyi günler.
      |
      |
      sinyortr1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

15.6" LED 768p HD | Intel® Core™ i5-4200H Dual-Core CPU 2.8 GHz up to 3.4 GHz | NVIDIA® GeForce® GTX850M 2 GB DDR3 GPU | 500 GB 5400 RPM HDD | 8 GB 1600 MHz DDR3L RAM | Super-Multi DVD | 3 in 1 Card Reader | Bluetooth 4.0 HS | VGA Web Camera | "Windows 8.1 Pro UEFI"
    • Teğmen
      120 Mesaj
      Arkadaşlar note 8 n9500 alarak aranıza katıldım. Lakin android 8 sürümü gelmedi. Bu cihazlara ne zaman gelecek bilgisi olan var mı?

15.6" LED 768p HD | Intel® Core™ i5-4200H Dual-Core CPU 2.8 GHz up to 3.4 GHz | NVIDIA® GeForce® GTX850M 2 GB DDR3 GPU | 500 GB 5400 RPM HDD | 8 GB 1600 MHz DDR3L RAM | Super-Multi DVD | 3 in 1 Card Reader | Bluetooth 4.0 HS | VGA Web Camera | "Windows 8.1 Pro UEFI"
    • Yüzbaşı
      765 Mesaj

Yaklaşık bir ya da bir buçuk ay kadar daha bekleyeceğiz gibi. Yani nisan sonu ya da Mayıs sonu gibi güncellemenin verileceğini düşünüyorum.

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
      |
      |
      hsnygtclk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yarbay
      3577 Mesaj
      Arkadaşlar telefonu aldım bugün, şuanda %53 şarjı var satıcı bitrne kadar kullan sonra şarja tak dolsun dedi. Buraya kadar sıkıntı var mı ? :)
      Ve başka yapmam gereken şeyler var mı acaba ? Note 5 ten geçiyorum bu telefona ama farklı geldi sanki :)
      |
      |

Psn: CanaWAR_
    • Yüzbaşı
      466 Mesaj
      Bataryadan dolayı sanırsam s9+'a geçeceğim, arkadaş aldı hemen hemen aynı şeyleri yapıyoruz gün içinde hatta o benden bir artı olarak oyunda oynuyor yinede benim note 8'den fazla gidiyor bataryası.Siz ne düşünüyorsunuz batarya konusunda.

• Yarbay
      3239 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: dextare

Bataryadan dolayı sanırsam s9+'a geçeceğim, arkadaş aldı hemen hemen aynı şeyleri yapıyoruz gün içinde hatta o benden bir artı olarak oyunda oynuyor yinede benim note 8'den fazla gidiyor bataryası.Siz ne düşünüyorsunuz batarya konusunda.
      Hocam peki kamera ve genel kullanımda bir fark hissetiniz mi?
      |
      |

• Yüzbaşı
      529 Mesaj

3300 garantisiz alq

|
      |
      DearPassenger kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Onbaşı
      17 Mesaj

3300 garantisiz mi&#128514; bari ithalatçı deseydin. Garantisiz tele o kadarmı verilir.

|
      |
      m_carleone82 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Hızlı Cevap

Reklamlar
SEO
Yeni Abonelik d-smart
Paykasa
paykasa
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,797
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.