DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene
SAMSUNG GALAXY NOTE 8 [ANA KONU]
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Balkısea Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 4 Misafir Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
18.578
Cevap
292
Favori
830.390
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Samsung >> SAMSUNG GALAXY NOTE 8 [ANA KONU]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1545 Mesaj
      09 Nisan 2018 21:15:11
      quote:

Orijinalden alıntı: apathetic

Bugün de aramaya basınca rehber ya da tuşlara girmeden ekranda konum açılsın mı diye mesaj verir oldu nasıl kapatacağız bunu arkadaşlar? Resmen teknoloji özürlüsü gibi oldum bu note 8 de

Ayni dertten muzdariptim oreo guncellemesi ile problem bitti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Bir gün
    • Teğmen
      164 Mesaj
      09 Nisan 2018 21:21:44
      quote:

Orijinalden alıntı: Raif Ulutürk

Ekran ile kasa arasındaki İzolasyon, ekran kıvrımlarının hemen ardından başlıyor. Daha önceki cihazım s7 edgeydi. Onunda ekran kenarlarına kağıt ucu girebiliyordu. Şimdi şöyle izah edeyim cihazlarımızın ekranlarının 4 bir tarafında da hem kasa ile bütünleşmeyi sağlayan hemde cihazın su geçirmesini engelleyen conta gorevide gören bir bant var. Bu bant diyebileceğimiz malzeme ekranlarımızın kıvrımlı kısımlarından geçerken biraz daha iç tarafta kalır. Kısacası kağıt ucu giriyor diye ekran açıklığı veya su geçirdiğini düşünmek doğru değil. Bu bir tasarım dili diyebiliriz. Yani cihazınız sağlam aslında. Bakalım servis ne diyecek. Bu arada cihazınızdaki barometre ile su geçirmezlik testi yapın... Ne demek istediğimi anlayacaksınız. *#0*# ile test ekranına girin...SENSOR kısmına gelerek BAROMETER kısmını bulun... Ekranın tam ortasına baş parmağınız ile baskı uygulayın. BAROMETER SENSOR deki değerlerde yukarı yönlü sapmalar olacak... Bu cihazınızın içindeki basıncın arttığını gösterir. Kasa açıklığı olan cihazlarda bu sapma asla olmaz.

Alıntıları Göster
      Hocam açıklamanız için teşekkürler ancak farklı cihazlarda denedim en ufak bir kağıt girmesi vs. yok.Böylece açıklamanız geçerliliğini yitiriyor gibi.Işık sızması her iki hatta da zaten vardı ama onu önemsemedim.Benim gibi aynı problemi yaşayanlarin tamamının telefonu değişmiş hatta üst üste değişim yaptıran bile var.Benim amacım telefonunu içime sinerek kullanmak.Bakalım hakkımızda hayırlısı.Ancak bu işin peşini bırakmayacağım.

• Yüzbaşı
      757 Mesaj
      09 Nisan 2018 21:31:30
      quote:

Orijinalden alıntı: faruk1313

Merhaba Raif Bey sırf size ben de bu konuda soru sorabilmek için ilk defa bir foruma üye oluyorum. Ben de Note8 aldım 15 gün önce ve bu ışık sızma veya kırılma olayını aldığım telefonda gördüm. Yapmış olduğunuz açıklama gayet mantıklı ve kabul edilebilir bir açıklama. Barometer testini de uyguladım. Bende de çok az kağıt ucu giriyor. Açıkçası servisine yollamaktan çekiniyorum. Daha beter hale getirmelerinden çekiniyorum. Değişim yapacaklarını samsungun açıklamasından sonra hiç sanmıyorum. Size sorum şu; İçim gerçekten rahat etmeli mi yoksa servisine mi göndermeliyim. Lütfen yanlış anlamayınız beni fakat bir şey sormak istiyorum .Bu bilgi ve deneyimlerinizi aktardığınız için teşekkür ederim öncelikle telefon tamiri dükkanınız mı var günlerdir araştırıyorum ilk defa böyle açıklayıcı ve teknik açıdan benim de mantığıma oturan bir yorum gördüm. Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.@Raif Ulutürk

Alıntıları Göster
      Rica ederim ne demek... Öncelikle kamu görevlisi olduğumu belirteyim... Daha önce S7 edge kullanıyordum. Zaten yorum geçmişime bakarsanız, bugüne kadar S7 edge, iphone 6s ve Note 8 konularında yazdığımı tespit edeceksiniz. Kısaca sizin gibi sıradan bir kullanıcıyım.... Neyse sadede geleyim... Önceki cihazım olan S7 edge de, cihazımı temizlerken, ekranın kenarında kalıntı olduğunu gördüm. kağıt ucuyla alayım dedim... Sonrasında bir baktım kağıdın ucu 1 veya 2 milimetre kadar içeri girdi. Şok oldum tabi o zaman. Su geçirmeyen bir cihaza nasıl kağıt ucu girer değil mi???.. Sonrasında XDA gibi dev bir forumda aldım soluğu.. S7 Edge TEARDOWN videosunu izledikten sonra içime su serpildi... Çünkü, S7 edge olsun, S8 veya Note 8 olsun, ekranın zemini resmen sıcak baskı tekniği ile kasaya mühürlenerek oturtuluyor. Edge kıvrımlarının daha iyi oturması için de, kıvrılan ekran kenarlarının bir kaç milimetre içerisinden geçiyor, bu mühür diye tabir ettiğim conta görevi gören yapışkan şey :) adı neyse işte :) Bu arada neredeyse bütün Edge ekranlı cihazların ekranlarının kenarlarına bir kaç milimetre içeri girecek şekilde kağıt ucu sokabilirim. Özellikle yazışmalarda kullandığım renkli ayırıcıları kesinlikle çok rahat sokarım... Sonuç itibariyle barometre testini yaptınız ve oradaki değerlerde ufacık da olsa sapma oldu mu, yukarı yönlü... Eğer bu oluyorsa gönül rahatlığı ile kullanın cihazınızı... Dediğim gibi bu bir sorun değil, tasarım böyle, edge kıvrımlar çok ince ve kasaya mükemmel oturmalı. O yüzden hafif pay vererek mühürlemişler ekranı, kasaya.... Bizim dairede s8 kullanan arkadaşım var, onun cihazına da giriyor kağıt... Sonuca gelirsek, NOTE 8 TEARDOWN videolarını izlersek eğer, kasa açıklığı olsaydı eğer, o kağıt bir kaç CM içeri çok rahat girerdi, hatta 3-5 CM de girerdi... Bence barometre testini geçiyorsa cihazınız servise vermeyin. Zaten servis kusursuz diye geri gönderecek cihazınızı...

• Yüzbaşı
      757 Mesaj
      09 Nisan 2018 21:39:42
      quote:

Orijinalden alıntı: Türk58

Hocam açıklamanız için teşekkürler ancak farklı cihazlarda denedim en ufak bir kağıt girmesi vs. yok.Böylece açıklamanız geçerliliğini yitiriyor gibi.Işık sızması her iki hatta da zaten vardı ama onu önemsemedim.Benim gibi aynı problemi yaşayanlarin tamamının telefonu değişmiş hatta üst üste değişim yaptıran bile var.Benim amacım telefonunu içime sinerek kullanmak.Bakalım hakkımızda hayırlısı.Ancak bu işin peşini bırakmayacağım.

Alıntıları Göster
      illa A4 kağıt olacak diye bir şey yok... Renkli fosforlu incecik ayırıcılar var, yazışmalarda kullandığımız... Onları sokamadığım bir cihaza rastlamadım henüz... Girmeyen var mıdır? Vardır tabi neden olmasın... Özellikle üst veya alt köşe kıvrımlara giriyor bu ince ayırıcıların uçları... Özellikle belirtiyorum uçları giriyor sadece... Öyle pat diye girmiyor zaten... 1 mm veya 2 milimetre o kadar

• Çavuş
      92 Mesaj
      09 Nisan 2018 21:53:09
      quote:

illa A4 kağıt olacak diye bir şey yok... Renkli fosforlu incecik ayırıcılar var, yazışmalarda kullandığımız... Onları sokamadığım bir cihaza rastlamadım henüz... Girmeyen var mıdır? Vardır tabi neden olmasın... Özellikle üst veya alt köşe kıvrımlara giriyor bu ince ayırıcıların uçları... Özellikle belirtiyorum uçları giriyor sadece... Öyle pat diye girmiyor zaten... 1 mm veya 2 milimetre o kadar

Alıntıları Göster
      Ben de aralıktaki kalıntıları temizlemek için ince kağıt kullanıyorum dediğiniz gibi uçları giriyor. İlk başta tereddüt ettim ama sonra cesaretimi topladım sürahiye bıraktım suyun içine deli cesareti diyebilirsiniz ama bir problemle karşılaşmadım. Şimdi ise ara sıra çesmenin altına sokuyorum tertemiz oluyor :)

• Yüzbaşı
      405 Mesaj
      09 Nisan 2018 21:57:38

Oreo da gelmedi hala benim cihaza millet eskitti

|
      |
      harunresitz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      757 Mesaj
      09 Nisan 2018 22:03:13
      quote:

Orijinalden alıntı: mamatabi

Ben de aralıktaki kalıntıları temizlemek için ince kağıt kullanıyorum dediğiniz gibi uçları giriyor. İlk başta tereddüt ettim ama sonra cesaretimi topladım sürahiye bıraktım suyun içine deli cesareti diyebilirsiniz ama bir problemle karşılaşmadım. Şimdi ise ara sıra çesmenin altına sokuyorum tertemiz oluyor :)

Alıntıları Göster
      :) Ben günde bir kere, akşam eve geldiğimde, ekrandaki cilt yağından ve de bakterilerden kurtulmak için el dezenfektanı kullanıyorum... %70 oranında alkol içeriği ile cihaza fıs fıs ile resmen banyo yaptırıyorum diyebilirim. Biliyorsunuz cihazlarımızda dışkı mikrobu bile var ve çok pis oluyorlar gün içerisinde... O yüzden herkese tavsiye ederim bu yöntemi... Cihazın her yerine fıs fıs ile sıkıyorum, sonrasında kaliteli bir mikrofiber bez ile kuruluyorum. Alkol ile gıcır gıcır oluyor... Bunu her akşam kesin yapıyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Raif Ulutürk -- 9 Nisan 2018; 22:5:36 >
      |
      |

• Er
      7 Mesaj
      09 Nisan 2018 22:08:05

quote:

Rica ederim ne demek... Öncelikle kamu görevlisi olduğumu belirteyim... Daha önce S7 edge kullanıyordum. Zaten yorum geçmişime bakarsanız, bugüne kadar S7 edge, iphone 6s ve Note 8 konularında yazdığımı tespit edeceksiniz. Kısaca sizin gibi sıradan bir kullanıcıyım.... Neyse sadede geleyim... Önceki cihazım olan S7 edge de, cihazımı temizlerken, ekranın kenarında kalıntı olduğunu gördüm. kağıt ucuyla alayım dedim... Sonrasında bir baktım kağıdın ucu 1 veya 2 milimetre kadar içeri girdi. Şok oldum tabi o zaman. Su geçirmeyen bir cihaza nasıl kağıt ucu girer değil mi???.. Sonrasında XDA gibi dev bir forumda aldım soluğu.. S7 Edge TEARDOWN videosunu izledikten sonra içime su serpildi... Çünkü, S7 edge olsun, S8 veya Note 8 olsun, ekranın zemini resmen sıcak baskı tekniği ile kasaya mühürlenerek oturtuluyor. Edge kıvrımlarının daha iyi oturması için de, kıvrılan ekran kenarlarının bir kaç milimetre içerisinden geçiyor, bu mühür diye tabir ettiğim conta görevi gören yapışkan şey :) adı neyse işte :) Bu arada neredeyse bütün Edge ekranlı cihazların ekranlarının kenarlarına bir kaç milimetre içeri girecek şekilde kağıt ucu sokabilirim. Özellikle yazışmalarda kullandığım renkli ayırıcıları kesinlikle çok rahat sokarım... Sonuç itibariyle barometre testini yaptınız ve oradaki değerlerde ufacık da olsa sapma oldu mu, yukarı yönlü... Eğer bu oluyorsa gönül rahatlığı ile kullanın cihazınızı... Dediğim gibi bu bir sorun değil, tasarım böyle, edge kıvrımlar çok ince ve kasaya mükemmel oturmalı. O yüzden hafif pay vererek mühürlemişler ekranı, kasaya.... Bizim dairede s8 kullanan arkadaşım var, onun cihazına da giriyor kağıt... Sonuca gelirsek, NOTE 8 TEARDOWN videolarını izlersek eğer, kasa açıklığı olsaydı eğer, o kağıt bir kaç CM içeri çok rahat girerdi, hatta 3-5 CM de girerdi... Bence barometre testini geçiyorsa cihazınız servise vermeyin. Zaten servis kusursuz diye geri gönderecek cihazınızı...

Alıntıları Göster
      Evet yukarı doğru değerler çıktı ekrana basınç uyguladığımda. O zaman o yansıyan veya sızan isik her ne ise önemsemeyip telefonu kullanmaya devam edeyim değil mi Raif Bey ? Gerçekten siz de benim içime şu serptiniz teşekkür ederim.@Raif Ulutürk

|
      |
      Raif Ulutürk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      164 Mesaj
      09 Nisan 2018 22:09:22
      quote:

Alıntıları Göster
      Hocam neredeyse yarım santim kadar giriyor.Sadece kıvrım yerlerinden değil,yanlardan çok belirgin şekilde giriyor.Ayrıca arkadaşımda S8+ var.Bırak kağıt girmesini en ufak bir değme bile yok.Her yerine denedim.Yok asla en ufak bir parça bile girmiyor kıvrımlar da buna dahil.

• Yüzbaşı
      757 Mesaj
      09 Nisan 2018 22:16:27
      quote:

Orijinalden alıntı: Türk58

Hocam neredeyse yarım santim kadar giriyor.Sadece kıvrım yerlerinden değil,yanlardan çok belirgin şekilde giriyor.Ayrıca arkadaşımda S8+ var.Bırak kağıt girmesini en ufak bir değme bile yok.Her yerine denedim.Yok asla en ufak bir parça bile girmiyor kıvrımlar da buna dahil.

Alıntıları Göster
      O zaman sizinkinde bir sorun var... Barometre testi nasıl peki ???? Eğer değerler artmıyorsa kesinlikle servise vermeniz gerekiyor...

• Yüzbaşı
      757 Mesaj
      09 Nisan 2018 22:21:44
      quote:

Evet yukarı doğru değerler çıktı ekrana basınç uyguladığımda. O zaman o yansıyan veya sızan isik her ne ise önemsemeyip telefonu kullanmaya devam edeyim değil mi Raif Bey ? Gerçekten siz de benim içime şu serptiniz teşekkür ederim.@Raif Ulutürk

Alıntıları Göster
      Kesinlikle kullanmaya devam edin... Cihazınız su geçirmez... Servise verseniz ve servis size yeni bir açılmamış cihaz dahi verse, aynı şeyle karşılaşmanız çok olası... Ama yok ben kafamdaki tüm şüphelerimi atayım, servise vereyim en azından bir kontrol etsinler derseniz de olur... Bu bizim hakkımız sonuçta... Note 8 TEARDOWN videosu izlediniz mi youtube den... Cihazın yapısını orada anlayacaksınız... Ekranlarımızın tamamen kasaya yapıştırma olduğunu göreceksiniz. Bu arada belirtmeyi unutmuşum... cihazlarımızın kasası biliyorsunuz çok parlak. Orada ışık sızmasından ziyade, ışık yansıması oluşuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Raif Ulutürk -- 9 Nisan 2018; 22:25:44 >

• Yüzbaşı
      518 Mesaj
      09 Nisan 2018 22:46:42
      Merhabalar, uzun zamandır okuyup gördüğüm ancak bir türlü uygulamadığım 30-80 şarj döngüsünü uygulamaya karar verdim. Aod kapalı, wifi açık, rahatsız etme modunda, ilk defa gece şarja takmadım ve uyandığımda şarjım %4 düşmüştü.

Gayet güzel diyerek devam ettim ancak sonraki gün %25 gibi bir düşüş oldu. Wipe cache yaptım, önceki gün kullanmayıp o gün kullandığım bir uygulama derin uykuya geçmesini mi engelledi diye düşünerek uyumadan önce tüm uygulamaları güç tasarrufu moduna aldım ve tekrar denedim. Sonuç aynı, 20 küsür azalmıştı.

Sonraki gün hiç bir değişiklik yapmadan tekrar denedim bu sefer %3 düştü.

Bu tutarsızlığın sebebini bulabileceğim, neyin bu kadar tüketim yaptığını görebileceğim bir uygulama tavsiyeniz var mı? Accubattery pro ile ilgili öneri olmuştu geçtiğimiz sayfalarda, alternatif önerileriniz var ise onları deneyeceğim. Teşekkürler.

|
      |

|| Macbook Pro MD101TU/A Upgraded ||
      || Samsung Galaxy Note 8 Midnight Black ||
      || Asus DSL-N17U ||
      || BMW E60 5.20D LCI ||

• Er
      7 Mesaj
      09 Nisan 2018 22:49:29

quote:

Kesinlikle kullanmaya devam edin... Cihazınız su geçirmez... Servise verseniz ve servis size yeni bir açılmamış cihaz dahi verse, aynı şeyle karşılaşmanız çok olası... Ama yok ben kafamdaki tüm şüphelerimi atayım, servise vereyim en azından bir kontrol etsinler derseniz de olur... Bu bizim hakkımız sonuçta... Note 8 TEARDOWN videosu izlediniz mi youtube den... Cihazın yapısını orada anlayacaksınız... Ekranlarımızın tamamen kasaya yapıştırma olduğunu göreceksiniz. Bu arada belirtmeyi unutmuşum... cihazlarımızın kasası biliyorsunuz çok parlak. Orada ışık sızmasından ziyade, ışık yansıması oluşuyor.

Alıntıları Göster
      Evet az önce o videoları izliyordum. Şimdi kafamda netleşti. Cihazımı servise yollamayacağım. O yansimalara da bir süre sonra alışırım. Kılıf varken zaten farketmiyorum bile. Hiç olmasa daha iyi olurdi ama az önce denk geldim s9da bile varmış bu yansıma olayı. Sanırım bu kavisli ekranların çoğunda bu durum oluşuyor. Çok teşekkür ederim. @Raif Ulutürk

|
      |
      Bahsedilenler: Raif Ulutürk

• Yüzbaşı
      757 Mesaj
      09 Nisan 2018 22:59:56
      quote:

Evet az önce o videoları izliyordum. Şimdi kafamda netleşti. Cihazımı servise yollamayacağım. O yansimalara da bir süre sonra alışırım. Kılıf varken zaten farketmiyorum bile. Hiç olmasa daha iyi olurdi ama az önce denk geldim s9da bile varmış bu yansıma olayı. Sanırım bu kavisli ekranların çoğunda bu durum oluşuyor. Çok teşekkür ederim. @Raif Ulutürk

Alıntıları Göster
      Burada forumda 300 kişi kullanıyor olsa da bu cihazı milyonlarca kişi kullanıyor dünya çapında. Çoğu farkında bile değil :) Edge ekran sonuçta cüretkar bir tasarım, daha çoğu üretici buna cesaret edemedi... O yüzden cihazınızdan keyif almaya bakın... Bunlar ciddi anlamda kafaya takılacak şeyler değil.

• Yarbay
      2708 Mesaj
      09 Nisan 2018 23:47:42
      quote:

Orijinalden alıntı: Adiyamanmp3

Cümleten merhaba. Yaklaşık 2 haftadır kullanmakta olduğum note-8'im için şöyle bir kılıf aldım internet üzerinden. Alternatif arayanlar için iyi bir seçenek olabilir.

Hocam nerden kaça aldınız?

YENİ OPEL ASTRA | Sport + Sunroof
      1.4 Turbo 140 bg Beyaz
    • Er
      7 Mesaj
      10 Nisan 2018 00:06:33

quote:

Burada forumda 300 kişi kullanıyor olsa da bu cihazı milyonlarca kişi kullanıyor dünya çapında. Çoğu farkında bile değil :) Edge ekran sonuçta cüretkar bir tasarım, daha çoğu üretici buna cesaret edemedi... O yüzden cihazınızdan keyif almaya bakın... Bunlar ciddi anlamda kafaya takılacak şeyler değil.

Alıntıları Göster
      Çok teşekkür ederim benim için bu olaya noktayı koyduk &#128522;@Raif Ulutürk

|
      |
      Bahsedilenler: Raif Ulutürk

• Çavuş
      90 Mesaj
      10 Nisan 2018 00:56:07

Saat kullanmadığımı ve bizzat arkadaşımdan, edge lightningi test ederken, kendimi arayip, whatsapp üzerinden mesaj attığımı zaten belirttim. Bu hususta da iphone x te ki gibi bildirimlerde herhangi bir gecikme yaşamadığımı kendimce acikladim. Yanlış anlamaya müsait bir durum olduğunu düşünmüyorum. Lütfen yeniden alintilamayin.

|
      |
      Gopc@ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
      86 Mesaj
      10 Nisan 2018 01:13:35
      quote:

Orijinalden alıntı: HazretiSamiDayi

Çok güzel oldular.

Hocam hangi uygulama ile yaptınız acaba?&#129300;

• Çavuş
      86 Mesaj
      10 Nisan 2018 01:18:15
      Oreo sonrası wipe cache yapmanın + ları ve - leri nelerdir? Şarja bir faydası olur mu? Wipe cache yapınca uygulama verilerim silinir mi

|
      |

• Yarbay
      7897 Mesaj
      10 Nisan 2018 01:20:32

Keşke son sayfalardan ziyade biraz daha geçmişe bakma şansınız olsa idi.

Sohbet, bilgi alış verişi gayet güzeldi ve takdir dahi edilmekte idi ki her sanal ortamda kendini ifade etme zorluğu veya yanlış anlaşılmada maalesef mümkün ve okuduğunuz sayfalarda bu üzücü duruma örnek olmuş.

Umarım en kısa zamanda telefona sahip olur ve keyifli bir kullanım yaşarsınız.

Saygılarımla...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      xRoot kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Reklamlar
SEO
SEO
Yeni Abonelik d-smart
modasor
paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
7,616
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.