Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 8 [ANA KONU] (773. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
26.739
Cevap
188
Favori
1.591.022
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 771772773774775
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oreo nun ikinci gününde gayet memnun olduğumu söyleyebilirim. Zaten cihazla ilgili kasma donma takılma yasamıyordum dahada hızlı gibi olmuş ayrıca pil kesinlikle daha iyi duruma gelmiş normalde yüzde 80 e düştüğünde pil 1 saat civari ekran olurdu bazen 1 saat 10 dakika falan. Şu an yüzde 80 de ve ekran 1 saat 45 dakika aldığımdan beri görmediğim bir değer bakalım aksama kaç saat ekran ile ulasicam

SAMSUNG GALAXY NOTE 8 [ANA KONU]

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• N9500 modeli ile yerimizi alalim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: staroftheskies

Güncelleme sonrası gece kendiliğinden 5 saatte %15 pil azalması oldu (wipe data cache yaptığım halde)

Sizinki ithalatçı garantili değil miydi? Ithalatci garantililere henüz Oreo gelmedi.

• sasamkn kullanıcısına yanıt
    4:3 12 Mp de olmalı. Hangi telefonda ekranı 16:9 yaparsanız yapın çözünürlük düşer. Bu Note8 ile ilgili bir durum değil.

• ithalatçı garantili cihazlara daha önce gelir diye bekliyordum ama hala birşey yok maalesef. bizim telefonlara ne zaman gelir acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: apathetic

Hocam çok teşekkürler cevaplar bilgiler için. Gittigidiyordan cep paket satıcısından n9500 aldım snapdragonlu delta garantili çift hatlı İnşallah dediğiniz gibidir de ön arka kameralar Sony sensörlü çıkar. Samsunglarda renkler doğru çıkmıyor yenileri bilmiyorum gerçi sonyler biraz daha doğru ve keskindi note 3 4 ve S7 serilerinde.

eski mesajlara şöyle bir bakarsan bu konuda bir biriliktelik olmadığını farkedersin. Bariz bir çip üreticisinin lensi iyidir diyemiyoruz en azından bu forumda.
    kimi exnox olan samsungun kamerası iyi diyor.
    kimi snapdragon835 olan sony nin çipsetli kamerası iyi diyor.
    algıda secicilik var. tarafsız olmakta zor , karar vermek te zor.
    ama ben şunu söyliyeyim ilk note1 den itibaren çoğu modeli kısa süre kullanmış biri olarak herdaim Samsung NOTE fotograflarını oldukça başarılı bulmuşumdur.
    Hatta çinden amiral gemisi katili diye getirttiğim veya buradan satın aldıklarımın hiçbiri iyidir diyemedim.
    en son note5 duos almıştım onunla o dönemdeki en son çıkan iphone , ucuz , pahalı değişik ceptelleriyle kıyaslama yaptığımda bariz bir şekilde note5duosumun gece çekimleri harikadır diyebildik. yani sırf ben değil genelde çoğunluk aynı sonucta birleşti.

ama gel gelelim ben note8 in lkamerası ile iphone en son güncel modellerininde kıyaslama yaparsam onların portre/canlıodak/bokeh efekti olayında sanki 1 tık daha iyi hatta 2 tık bile daha iyi diyebilirim. maalesef gece çekimi kıyaslaması yapamadım düşük ışık kıyaslaması , flaşlı çekim kıyaslaması yapamadım. ama bizim en azından note8duos snapdragon835 sony çipli kamerası gündüz çekimlerinde oldukça başarılı çoğu modelden iyi diyebilirim.

Göreceli bir olay o sebeble kesin konuşamam bence diyeyim. samsunglarında kendi aralarında bariz farkları olduğunu düşünmüyorum, olsada inanın snapdragonlu olsun duos olsun diye istedim ve o doğrultuda satın aldım. zaten bu işin sonu yok ahanda snapdragon 835 öldü, yaşasın yeni kral snapdragon 845 samsung s9 diyecekler. halbuki samsung sanırım note 9 da aynı SD işlemci ve yeni exynox işlemcsini kullanır. Ama ben note 9 u es geçtim beklentim note10 a kadar beklemek. Bu arada benim 2önceki samsung telefonum s7edge idi, bir önceki samsung cep telim ise J7duos 2016(710) olan idi. Özellikle j7 nin ön kamerası ile bizim kuzenler selfie çekerlerdi acaip beğenirlerdi açısını netliğini keskinliğini. inanın ellerinden düşmedi emektar j7 telefonum selfie kamerası oldu resmen.

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

OTA gelmisse yapilacak akillica adimlar bence soyle olmali : Guncellemeyi kurmadan once yedeklemelerin yapilmasi sonra OTA ile guncelleme yapilmasi daha da sonrasi da yedeklemelerin geri yuklenmesi oneririm ...

Ya da OTA islemi yapilip sonrasi recovery mod ta wipe cache te yapilir . Sonucta major bir guncelleme var beklenen sorunlar cikabilir ve Samsung artik bu tur guncellemelerde uyari nasihat olarak eklemesi gerek! Gerci yapmaz sonucta biliriz ki major bir guncelleme varsa emin olun piyasada o zaman diliminde yeni bir cihaz cikmistir ( suan icin S9 ve S9 Plus :) ... )

@MaDLoCK Smart Switch PC platformuna suan itibariye yayinlanmamistir yani samfirm uygulamasindan Turkiye icin indirilemez indirilse bile 7.1.1 indir ve CRC uyumsuzlugu uyarisi vermekte bu hata beklennedir cunku suan OTA dan Android 8.0 dagitimi baslanmistir bu halde iken Android 7.1.1 ile kurtarma veya Smart Switch PC den yazilim guncelleme aktif olmamasi gerekir.

Yabanci ulkelerdekine genelde 1-2 gun icinde cikmaktadir Note 8 icin Ortadogu Afrika Asya Avrupa vs. ulkelerine Smart Switch guncellemesi cikmistir fakat Turkiye hep geriden takip etmektedir.

Biraz bekleyin derim.

@smart1978 üstadım; Şu öneriyi/sıralamayı ilk konu mesajına sabitlesen. aslında güzel bir öneri. sanki en stabil/azsorunsuz bu dediğin şekilde olacak gibi geldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: T A R I K

Incehesap.comdan 3339 tlye note 8 siparişi verdim. Keşke kamerası 4k 60fps çekebilseydi :(

4k 60 fps video çekmek için şöyle en az 128 gb lik hafıza kartı gerekli... O da en az u3 standartlarında olmalı bu da nerden baksak 200 küsür tl demek... 2 dakika video çeksen 4k 60 fps ile en az 3 gb olur o video :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • OREODA YÜZ TARAMA VE İRİS TARAYICI AYNI ANDA ÇALIŞIYOR MU?

• quote:

Orijinalden alıntı: Cudana

quote:

Orijinalden alıntı: staroftheskies

Güncelleme sonrası gece kendiliğinden 5 saatte %15 pil azalması oldu (wipe data cache yaptığım halde)

Sizinki ithalatçı garantili değil miydi? Ithalatci garantililere henüz Oreo gelmedi.

Hayır samsung Türkiye garantili

• quote:

Orijinalden alıntı: maho2306

quote:

Orijinalden alıntı: T A R I K

Incehesap.comdan 3339 tlye note 8 siparişi verdim. Keşke kamerası 4k 60fps çekebilseydi :(

Telefonun kamerası zaten 10 numara size dediginiz özelliğin artisi ne olucakti

Ne artısı olacaktı derken? Kamera ne kadar iyi olursa olsun 30 fps ile 60 fps çok fark var.

• staroftheskies S kullanıcısına yanıt
    Güncelleme sonrası 5 saatlik bekleme süresinde %4 pil harcadı bende.

Eskisi gibi gördüğüm kadarı ile.
    Sadece OTA yüklemesi sonrası wipe cache partition yaptım ve package disable pro ayarlarımı geri yükledim.

Arka planda çalışan uygulama (lar) var mı diye kontrol edin lütfen.

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IRoN -- 24 Mart 2018; 15:38:28 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uzun zamandır Samsung Türkiye garantili olarak Note 5 de dahil kullandığım operatör olarak Turkcell ve Turk Telekomda da o kısımda numara hiç yazmadı bende.

Samsung Türkiye mi İthalatçı garantili cihazlarda mı gördünüz ve operatörü ne idi?

Saygılarımla...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • IRoN kullanıcısına yanıt
    Samsung tr garantili bir cihaz arkadaşımki sanırım vadofone operatörü

• quote:

Orijinalden alıntı: IRoN

Güncelleme sonrası 5 saatlik bekleme süresinde %4 pil harcadı bende.

Eskisi gibi gördüğüm kadarı ile.
    Sadece OTA yüklemesi sonrası wipe cache partition yaptım ve package disable pro ayarlarımı geri yükledim.

Arka planda çalışan uygulama (lar) var mı diye kontrol edin lütfen.

Saygılarımla...

Teşekkürler hocam

Arka planda çalışan uygulamaları topluca görebileceğim bir menü var mı?

• oreo'da menü siyaha mı döndü?
  • Kalemi cikartinca acilan panelde ufak bir kasilma mevcut sizdede varmi bu sorun ? Ayrica bazi uygulamalara daha gec girmeye basladi bu bendede arkadastada ayni sorun var. Eski surume nasil donecegim cok pisman oldum guncelledigime

• Beyler ayarlarda ki simge çerçeveleri seçeneğine tıklayamıyorum sizde de öyle mi?

• kalamar01 kullanıcısına yanıt
    bende sorunlar yaşıyorum bazı programlarda altta açılan menü açılıp kapanıyor yüzlerce kez titreme gibi

kalem menüsü de en sağa gitmiyor daha önce yazmıştım

hız noktasında ama daha hızlı gibi
  • 
Sayfa: önceki 771772773774775
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.