Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 8 [ANA KONU]

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
26.507
Cevap
268
Favori
1.448.795
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Samsung >> SAMSUNG GALAXY NOTE 8 [ANA KONU]
Giriş
    1105 Mesaj

kesinlikle çok haklısınız. Nokia N95 8gb ve Note 3 den sonra ilk defa bir telefona aşırı derecede bağlandım.

Benim için her yönüyle olağanüstü bir cihaz...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    enes5441 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Şu son 820Mb'lık güncelleme sonrası batarya süresi hakkında olumsuz düşünen varmı? Tamam daha bugün yükledim, çok yeni işlemden geçirdim ama daha evvelden bu saatlerde %76'larda olurdum, şu anda ise %66'da.
    Çok mu kurcaladım şu güncelleme ayağına anlamadım ki? Hayır ekran süremde aynı neredeyse dünkü değerle??
    En sinir olduğum şeydir güncelleme ile bataryanın daha hızlı tükenmesi..

Orijinalden alıntı: Can-KSK

Şu son 820Mb'lık güncelleme sonrası batarya süresi hakkında olumsuz düşünen varmı? Tamam daha bugün yükledim, çok yeni işlemden geçirdim ama daha evvelden bu saatlerde %76'larda olurdum, şu anda ise %66'da.
    Çok mu kurcaladım şu güncelleme ayağına anlamadım ki? Hayır ekran süremde aynı neredeyse dünkü değerle??

aynı gözlemdeyiz son gelen güncelleme ile batarya süresine bir haller oldu :)
    |
    |

• Yarbay
    15150 Mesaj

Sahsen OTA yi tercih etmen temiz kurulum yaparim yaparken de Odin de formatlamayi secerim.

Illa OTA dan bilgisayarsiz guncelleyecek isem de guncelleme bittikten sonra yedeklemelerimi alip fabrika ayarlarina doner geri yedeklemeleri kurarim.
    |
    |
    Can-KSK kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Birseyde tarafsan dogrulara, tarafsizsan gerceklere bakarsin
    https://terrapower.com/
  • Yarbay
    6095 Mesaj
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sky__walker

Son güncellemeden sonra yüz tanıma deaktif oldu ve seçilemiyor bende. Gri fontta. Benzer sorun yaşayan var mı?

Şimdi denedim ama bir sıkıntı yok. Aktif halde. Ama yüz tanıma bakımından çok çok kötü 5 defa denedim sadece bir sefer kilidi açtı.
    Ben de iris'e dönüş yaptım. Çünkü retina tanıma inanılmaz hızlı ve stabil. Zifiri karanlıkta da açıyor.

Bende parmak izimi 2 saatte tanıtabildim. Son güncelleme öncesinde hemen tanıtabildiğim iz şimdi 3-4 deneme sonrasında zor bela tanıttım. Sürekli parmağı ortalayın, kenara çek, asa götür sola götür ibareleri çıkıp parmak izini tanıma iptal oluyordu. Resmen işkence çektim. Son güncellemeden hiç ama hiç memnun değilim. Eski sürüme dönecem ben. Allah'tan SamFirm ile sürekli güncel isletim sistemini indirip yedekliyorum. Eski sürümü kurup kafamı rahatlatacam. Ne de olsa bir değişiklik yok.

Bu arada retina tarama yavaşladını bana mı öyle geliyo. Önceden telefonun kilidini açıp açmadığımın farkına bile varmazken şimdi retina taranacak diye bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gopc@ -- 15 Aralık 2017; 17:30:0 >

• Yarbay
    6095 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: gunbah

Samsung işte bir güncelleme yayınladı insanların yarısına gelmedi. Normal telefonlara geldi çift hatlilara gelmedi. Apple işte bu yüzden apple. Bir marka düşünün dünyanın en büyüğü diğer rakiplerine parca veriyor fakat gelin görün avrupada başka amerikada başka, çinde başka turkiyede başka tellerden çalıyor. Bir düzen gelemezse sürekli ikinciliğe oynarlar. Huawei bile geldi samsunga kafa tutuyor varın siz hesaplayın

Çünkü Amerikaya başka, Avrupaya başka, Çine başka donanımlı ürün üretiliyor. En azından samsung artık şunu yapmıyor. Herhangi bir avrupa ülkesine başka tarihte Türkiyeye başka tarihte güncelleme vermiyor. Hangi bölgeye güncelleme veriyorsa o bölgedeki tüm ülkelere aynı anda güncellemeyi sunuyor. Ha Amerika'ya 3 gün önce çıkıp sonra bana gelen güncelleme 3 gün sonrada Çine gidiyor. En azından 1-2 hafta içinde güncellemsini tüm dünyaya sunuyor. Eskiden ölme babam ölme güncelleme gelecek indirip yükleyecen işkence idi. Ha dahada hızlı olunamaz mı evet olunabilir. İnşallah 3-5 yıl içinde inşallah samsung güncellemeleri herkese aynı anda verebilecek bir potansiyele ulaşır. Umudumuz bu yönde.

Apple güncellemeyi herkese aynı anda veripte ne yapıyor. Her güncellemede bir yeri yaparken başka yeri bozuyor. Sonra bekleki bozduğu yer için bir daha güncelleme versin. Bozunca herkesinkini birden bozuyor.

• Binbaşı
    1928 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Gopc@

quote:

Orijinalden alıntı: gunbah

Samsung işte bir güncelleme yayınladı insanların yarısına gelmedi. Normal telefonlara geldi çift hatlilara gelmedi. Apple işte bu yüzden apple. Bir marka düşünün dünyanın en büyüğü diğer rakiplerine parca veriyor fakat gelin görün avrupada başka amerikada başka, çinde başka turkiyede başka tellerden çalıyor. Bir düzen gelemezse sürekli ikinciliğe oynarlar. Huawei bile geldi samsunga kafa tutuyor varın siz hesaplayın

Çünkü Amerikaya başka, Avrupaya başka, Çine başka donanımlı ürün üretiliyor. En azından samsung artık şunu yapmıyor. Herhangi bir avrupa ülkesine başka tarihte Türkiyeye başka tarihte güncelleme vermiyor. Hangi bölgeye güncelleme veriyorsa o bölgedeki tüm ülkelere aynı anda güncellemeyi sunuyor. Ha Amerika'ya 3 gün önce çıkıp sonra bana gelen güncelleme 3 gün sonrada Çine gidiyor. En azından 1-2 hafta içinde güncellemsini tüm dünyaya sunuyor. Eskiden ölme babam ölme güncelleme gelecek indirip yükleyecen işkence idi. Ha dahada hızlı olunamaz mı evet olunabilir. İnşallah 3-5 yıl içinde inşallah samsung güncellemeleri herkese aynı anda verebilecek bir potansiyele ulaşır. Umudumuz bu yönde.

Apple güncellemeyi herkese aynı anda veripte ne yapıyor. Her güncellemede bir yeri yaparken başka yeri bozuyor. Sonra bekleki bozduğu yer için bir daha güncelleme versin. Bozunca herkesinkini birden bozuyor.

Selamlar ben hiçbir markanın fanı değilim öncelikle Bunu bilmenizi isterim Apple bozuyor diyorsunuz ya hemen mesajınızın üç dört tane yukarısını Okuyup da bir bakın Samsung neleri bozmuş

Benim söylemek istediğim Samsung gibi bir dünya markasının bu Arena'da daha güçlü olması gerekir.

|
    |

• Binbaşı
    1244 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: korayalttantire

quote:

Orijinalden alıntı: greentooth

Görüntüsünü paylaştığım ayarları kontrol eder midin?

Tesekkurler. Ayarlarim sizinki gibi.

Ana ekran tusuna basinca gelen kilit ekranda bildirimleri gosteriyor. Benim demek istegim aslinda su, bildirim geldiginde eger ekran kapaliysa ekran uyanmiyor. Ben iPhone'dan gectigim icin Samsung'u bilmiyorum. Belki pili cok harcamasin diye ekrani uyandirmiyordur Samsung. Oyle mi?

Hayır öyle değil, ekranı uyandırıp bildirimi/içeriği gösteriyor.

Şimdi aod kapatarak da denedim, sms geldiğinde tamamen kapalı ekranı açıp içeriği gösterip kapatıyor. Bu sırada edge ekran aydınlatması da çalışıyor.

Bildirim ayarlarında bir eksiklik var sanırım.
    |
    |

• Binbaşı
    1244 Mesaj
    Ben de merak ediyordum, bu nedir diye merak edenler için paylaşayım.

Alıntı yapamadığımdan mesajı sildim. Kendi mesajımı silince görüntü bu hale geliyor.
    |
    |

Psikolojik olabilir, ya da normalden fazla karıştırmaktan. :)

Sabah ben de yaptım güncellemeyi. Bugün neredeyse wifi kullanmadım, hep 4.5g açık 3s10dk ekran süresi ile %43 şarjdayım. Olumsuz bir değişiklik hissetmedim...
    |
    |

• Yarbay
    2249 Mesaj

Emaarla görüştüm özel sigorta ve kaplamayı paketin içinde saymadılar. Bir hata var sanırım bilgide.

|
    |
    IRoN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

birde kvk bandı vardı üstünde kvkdan sorgulattım telefonu 22 kasım olarak görülüyor satış tarihi.

22 Kasım ise aldığınız cihaz daha önce kullanılmış ya da aktifleltirilmiş olmuyor mu? HB olunca konu çok şaşırmıyorum açıkçası. Geçmiş olsun. Bence iade edin. İçinize sinmeyecekse tabi..

|
    |
    ajanxxx1905 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

c bandını söküp faturaya yapıştırıyoruz dedi benim aldığım firma (n11: shubuo): samsungtan puan mı ne kazanıyorlarmış: rutin bir şeymiş tüm firmalar yapıyormuş:
    Fakat konuyu açan zat aksi birşeyler yazdı okumadığım için net hatırlamıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1200gs -- 15 Aralık 2017; 19:16:38 >
    |
    |
    ajanxxx1905 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |

Orijinalden alıntı: 1200gs

c bandını söküp faturaya yapıştırıyoruz dedi benim aldığım firma (n11: shubuo): samsungtan puan mı ne kazanıyorlarmış: rutin bir şeymiş tüm firmalar yapıyormuş:

C bandını sadece tahhutle satılan cihazlar da temlik edilsin diye operatöre göndermek üzere sökerler.... samsung dan puan ve hikaye hepsiburada genellikle bozdurma diye tabir edilen kapalı,kutu alınıp nakite çevrilirken ürünleri satıyor daha önce çok başıma geldi.

Ayrıca bende gittigidiyor da telefon marketim satıcısı betpa bilişimden iki adet note 8 aldım ithalatçı garantili ilk gelenin etiketi yırtık fakat telefon ellenmemisti. önemsemedim eşime verdim kullanıyor... ikinci kendime aldığım dün geldi cihazın kutusundaki samsung etiketi komple yırtık arka jilatini kalkmış geri yapışmış... ekrana jilatininin ekranla alakasız şekilde yamuk yumuk yapışmış şekilde geldi ... satıcıya ulaştım hiç şaşırmadan gönderin iade alalım dedi. yarın göndereceğim iade için. internet alışverişlerine sinirlendim bende gittim bayiden türkiye garantilisini aldım az önce...

bir daha etten tövbe telefon almam...

DODANLI hocam çok uyarırdı bu,konularda beni dinlemezdim adam yüzde bin haklı.

• Yarbay
    6095 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: 1200gs

Bu eskiden beri olan bir işlem. Dükkandan veya bayiden aldığınızda da eskiden kutu üzerindeki imei nolarından biri sökülür ve fatura nüshasına eklenirdi. Maksak prim kazancını arttırmak. Artık satıcılar online işlemleri kullandığından satılan ürünün imei nosunu sisteme giriyorlar ve bandrol sökülmüyor. Ama bazı satıcılar hala online işlem yapmak yerine manuel şekilde evrak gönderimini yaptıklarından bandrolü kendi nüshalarına onuda firmaya gönderiyorlar. Eskimiş standart bir prosedür.

Lakin günümüzde imei numarası klonlama olayları olduğundan alan kişi kendini güvende hissetmiyor bandrol olmadığı için ama şuda bir gerçek güvenilir bir firmadan alıyorsunuz o nedenle başınıza sıkıntı çıkması çok çok düşük bir risk. Bandrolü üstünde olanlar çok mu rahat hayır değil. Satıcı kutunun üstündeki imei nosunu bir yere not etmediğini nereden bilelim?

O nedenle imi kontrolü yapın sonrada kafanız rahat kullanın cihazlarınızı. olursa bir problem zaten elinizde fatura var ve her türlü hakkınızı kullanabilirsiniz.
    |
    |

• Yarbay
    5736 Mesaj

Aynen hocam. HB, n11, Gg gibi sitelerden telefon almak kadar riskli bir şey yok. Şahsen oradan alacağıma tanıdık bir telefoncudan alırım kafam rahat eder. Bu firmalar aracılığıyla telefon satan bir çok firma ikinci el telefonları toplayıp allayıp pullayıp tekrar jelatinleyip satıyor maalesef. Fiyatı bir çok arkadaşa cazip geldiği için maalesef bu firmalardan satın alıyorlar.

Arkadaşlar yaşadığım yerde bir çok telefoncu tanıdığım var. İnanın Ankara ve İstanbul gibi şehirlerdeki bir çok firmaya 30lu 50 li adetler halde ikinci el telefonları toptan satıyorlar. Ve daha acısı bu telefonları satın alan firma ya da her neyse fatura bile talep etmiyor.

Sonra millet Samsung a ya da X bir firmaya kızıyor bu sitelere aralarında fiyat farkı uçurum olduğu için. Neyse herkes özgür bu konuda. Biz tecrübelerimizi aktaralım yine alacak arkadaşların kendileri bilir.

|
    |
    hakangündüz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

eğer eliniz ciddi derece kirli değilse ekran kolay kolay kirlenmiyor dolayısı ile daha ekranı yıkamadım

kalem kullanımı müthiş keyif veriyor ekranda yağ gibi kayıyor
    |
    |

Çünkü tarihin en şık ve en işlevsel cep telefonu. Her ne kadar zaman zaman burda bazı hususlarda eleştirsem de bu gerçek segmentinde kıyaslayınca netleşiyor.

|
    |
    enes5441 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
bankalar.org
Media Sözlük
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,422
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.