Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note 8.0 Kullanıcılar Kulübü ANA KONU (39. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.876
Cevap
30
Favori
124.517
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zazaca

quote:

Orijinalden alıntı: ilhan78

quote:

5100 un 4.2.2 sürümü almanya için 2 farklı yazan sürüm var bunların hangi almanya için olanı 4.2.2 surumu hnagisini indiriyoruz

sam mobiledan indirdiğiniz 5100 romunu odin vs kuramazsınız.
    Custom rom yüklemelisiniz.onlarda genelde CWM ile yüklenir.
    Rom için XDA'nın sitesine bakabilirsiniz.Almanya romu bir tane var.

sammobile den bakınca germany iki tane yazıyor yanyaana hangisi anlatamadım galiba

Çok iyi anlattınız.
    2 tane olmasının nedeni 4.1.2 Türkiye romunda olduğu gibi ara update almasındandır.(Güvenlik vs)
    oradaki romu indirip, direk odinli ile flashlarsanız, cihazınız Hard Brick olabilir aman dikkat.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

5100 un 4.2.2 sürümü almanya için 2 farklı yazan sürüm var bunların hangi almanya için olanı 4.2.2 surumu hnagisini indiriyoruz

sam mobiledan indirdiğiniz 5100 romunu odin vs kuramazsınız.
    Custom rom yüklemelisiniz.onlarda genelde CWM ile yüklenir.
    Rom için XDA'nın sitesine bakabilirsiniz.Almanya romu bir tane var.

sammobile den bakınca germany iki tane yazıyor yanyaana hangisi anlatamadım galiba

Çok iyi anlattınız.
    2 tane olmasının nedeni 4.1.2 Türkiye romunda olduğu gibi ara update almasındandır.(Güvenlik vs)
    oradaki romu indirip, direk odinli ile flashlarsanız, cihazınız Hard Brick olabilir aman dikkat.

BEN YİNE ANLATAMADIM GALİBA :)
    ŞİMDİ 5100 MODELİNİİN FİMEWİRE BAKINCA GERMANY 4.1.2 VE 4.2.2 OLARAK İKİ TANE VAR BUNTA TAMAM SİZİN DEDİĞİNİZ BU
    FAKAT GERMANY YAZAN UZNTISI FARKLI İKİ DEVLET VAR BU HANGİSİ NDEN İNDİRME YAPACAĞIZ BİRİSİ GERMANY- DBT DİĞERİ GERMANY (E-PLUS)-EPL YAZIYOR BUNLARDAN HANGİSİNDE Kİ PROGRAM GEÇERLİ :)
  • NEYSE BULDUM ANLADIM BEN ŞİMDİ
    FİMEWİRE DEN BAKINCA SİZİN DEDİĞİNİZ GEÇERLİ BULDUM
    BEN İNDİRME KISMINDAN BAKINCA SİZİN HANGİ FİMEWİRE KONTROL ET İNDİR KISMINDAN BAKINCA SADECE İNDİRİLECEK PROGRAM GEÇERLİ GÖZÜKÜYOR BULDUM

4.3. BU SÜRÜMÜNDE İKİTANE OLANI VAR 1 VE 2 SADECE M1 İNİYOR HERHALDE 2 OLAN İNMİYOR DEĞİLMİ AMMA SORU SORDUM YA HAKKINI HELAL ET KARDEŞİM
  • zazaca Z kullanıcısına yanıt
    DBT ve E-Plus yanılmıyorsam almanya operatörleri.
    bizdeki gibi operatorler kendilerine göre uyarlamıştır.(açılışta turkcell yazması,turkcell programlarının yüklü gelmesi vs)
    DBT daha yeni bir rom, sanırım onu indiriyorsunuz.
  • quote:

NEYSE BULDUM ANLADIM BEN ŞİMDİ
    BEN İNDİRME KISMINDAN BAKINCA SİZİN HANGİ FİMEWİRE KONTROL ET İNDİR KISMINDAN BAKINCA SADECE İNDİRİLECEK PROGRAM GEÇERLİ GÖZÜKÜYOR BULDUM

4.3. BU SÜRÜMÜNDE İKİTANE OLANI VAR 1 VE 2 SADECE M1 İNİYOR HERHALDE 2 OLAN İNMİYOR DEĞİLMİ AMMA SORU SORDUM YA HAKKINI HELAL ET KARDEŞİM

4.3 sürümü nerede var ? samfirmware de göremedim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: VedoVedo

quote:

NEYSE BULDUM ANLADIM BEN ŞİMDİ

4.3 sürümü nerede var ? samfirmware de göremedim ?

tablette 4.3 sürümü yok yanlış olmuş 4.2.2 sürümü çıktı 5100 modelinin s4 ün sürümü ile karıştırmışım ikisine yazınca karışıklık oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vasfi37

Buda benim ekran görüntüsü.

Samsung Galaxy Note 8.0 Kullanıcılar Kulübü ANA KONU

i tablette pendik yazıyor hocam sendemi orda oturuyosun tablete launcher yükledim değişti ama telefon özelliğini açmadım sen açtın mı
  • Tableti yeni alacak veya almış olan arkadaşlara Allah sabır versin. 13 sayfa var ama bunun 11 sayfası telefon özelliği açılıyormu sorusu ve bıkmadan verilen cevaplarla ilgili malesef. Ya arkadaşlar tableti uzun süredir kullananlar var şu tablet ile ilgili beğendiğiniz uygulamaları yazsanız? Kalemin nasıl kullanıldığını nerelerde ne işe yaradığını falan yazsanız da bizlerde konuyu zevkle okusak artık? Veya bence 5105 modeli ile 5110 modelinin konusunu ayıralım. En azından wifi modelini kullananlar daha faydalı bilgi edinmiş olsa??
  • quote:

Orijinalden alıntı: ouz77

Tableti yeni alacak veya almış olan arkadaşlara Allah sabır versin. 13 sayfa var ama bunun 11 sayfası telefon özelliği açılıyormu sorusu ve bıkmadan verilen cevaplarla ilgili malesef. Ya arkadaşlar tableti uzun süredir kullananlar var şu tablet ile ilgili beğendiğiniz uygulamaları yazsanız? Kalemin nasıl kullanıldığını nerelerde ne işe yaradığını falan yazsanız da bizlerde konuyu zevkle okusak artık? Veya bence 5105 modeli ile 5110 modelinin konusunu ayıralım. En azından wifi modelini kullananlar daha faydalı bilgi edinmiş olsa??

Haklısınız.Olmazsa olmaz 1-2 programı tanıtarak başlayayım.
  • Bence olmazsa olmaz uygulama(Cihaz rootlu olmalıdır.)
    1-Freedom:
    Ne işe yarar:Ücretsiz uygulamalarda uygulama içi satın alma işlemini yapmaktadır.
    Freedom 0.9.4
    Nasıl kullanılır:uygulamayı açınız.Start'a basıp aktif hale getiriniz.uygulama içi satın alma işlemi yapmayı istediğiniz uygulamayı seçiniz.Kısa bir işlem sonrası uygulama açılacaktır.Satın alma işlemini deneyiniz.İlk denemede hata verebilir.işlem bittiğinde tekrar freedoma girip stop butonu ile uygulamayı durdurunuz.Bunu yapmazsanız gmail,google play vs hata verecektir.

Not:Uygulamayı kullanırken 5110 cihazlarda saat dilimini Moskova yapmalısınız.5105 cihazlarda otomatik saat dilimi seçili ise buna gerek bulunmamaktadır.
    İyi kullanımlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ouz77

Tableti yeni alacak veya almış olan arkadaşlara Allah sabır versin. 13 sayfa var ama bunun 11 sayfası telefon özelliği açılıyormu sorusu ve bıkmadan verilen cevaplarla ilgili malesef. Ya arkadaşlar tableti uzun süredir kullananlar var şu tablet ile ilgili beğendiğiniz uygulamaları yazsanız? Kalemin nasıl kullanıldığını nerelerde ne işe yaradığını falan yazsanız da bizlerde konuyu zevkle okusak artık? Veya bence 5105 modeli ile 5110 modelinin konusunu ayıralım. En azından wifi modelini kullananlar daha faydalı bilgi edinmiş olsa??

Bende N5105 var tel olarak kullanmak için değil ama 3g ve wifi kullanmaya alıştığım için bu modeli aldım. Daha önceki tabletim bu alışkanlığı yaptı. Faydalı uygulamalara gelince aklıma Türkcell dergilik geldi dergi indirip okuyabildiğiniz güzel bir uygulama. IMDB olmazsa olmazım ... Advanced Task Killer'i unutmamak lazım ram temizleyip boş alanı arttırıyor. Faydalı uygulama o kadar çok ki. Örneğin benim tablette google play'den bakılınca görülen yüklü uygulama sayıs bugün itibarı ile 254 Tabi buna Samsung'un kendi uygulamalarını vs. de eklemek gerekiyor. 64 GB kartta şu anda 37 GB civarı yer var. Yani durmak yok yüklemeye devam :)
    bu arada Yüklü olan tüm uygulamaların sayısını gösteren bir yol var mıdır ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bence olmazsa olmaz uygulama(Cihaz rootlu olmalıdır.)
    1-Freedom:
    Ne işe yarar:Ücretsiz uygulamalarda uygulama içi satın alma işlemini yapmaktadır.
    Freedom 0.9.4
    Nasıl kullanılır:uygulamayı açınız.Start'a basıp aktif hale getiriniz.uygulama içi satın alma işlemi yapmayı istediğiniz uygulamayı seçiniz.Kısa bir işlem sonrası uygulama açılacaktır.Satın alma işlemini deneyiniz.İlk denemede hata verebilir.işlem bittiğinde tekrar freedoma girip stop butonu ile uygulamayı durdurunuz.Bunu yapmazsanız gmail,google play vs hata verecektir.
    Not:Uygulamayı kullanırken 5110 cihazlarda saat dilimini Moskova yapmalısınız.5105 cihazlarda otomatik saat dilimi seçili ise buna gerek bulunmamaktadır.
    İyi kullanımlar

Uygulama yararlı güzel ancak cihazım rootlu değil. Framaroot diye bir program var ve tek hamlede root ve unroot yaptığı yazılmış. Bilginiz var mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aeronautician -- 8 Kasım 2013; 12:16:15 >
  • Aeronautician kullanıcısına yanıt
    Framarootu konuda paylaşan benim:)
    Cihaza bir apk yüklüyorsunuz ve tek tıklama ile cihaz root oluyor.
    Cihazı servise mi vereceksiniz yine tek tık ve root yok oluyor.
    Framaroot 1.6.1
  • quote:

Framarootu konuda paylaşan benim:)
    Cihaza bir apk yüklüyorsunuz ve tek tıklama ile cihaz root oluyor.
    Cihazı servise mi vereceksiniz yine tek tık ve root yok oluyor.
    Framaroot 1.6.1

Nokta atışı yapıp tam adamına sormuşum o zaman OTA ile güncelleme yaptıktan sonra yapacağım. Onu yaparsam güncelleme gelmez sanırım OTA ile.
  • Aeronautician kullanıcısına yanıt
    Root yaptığınızda OTA ile güncelleme gelmez.
    Unroot yapınca OTA ile güncelleme alabilirsiniz.
  • Ben de aranıza yeni katıldım. Tamamını olmasada forumun cogunu okudum. Kullandığınız olmazsa olmaz dediğiniz programları paylasirsaniz sevinirim.
    Sanırım bu cihaz için Turkcell değilim yok, gplay de bulamadım.
    Bir de sorum olacak, onerebileceginiz mikrofonu kulaklık var mı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ilhan78 kullanıcısına yanıt
    Whatsappı direk yükledim çalışıyor ama.
  • ilhan78 kullanıcısına yanıt
    Peki bu yöntemle herhangi bir brick ihtimali veya zarar görme ihtimali var mıdır ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bafbaf

Whatsappı direk yükledim çalışıyor ama.

5105 te whatsup çalışır zaten.
  • JPK kullanıcısına yanıt
    Brick riski yok yazıyor.flashlamada olmadığından bence yok.
    Ama her zaman küçük de olsa brick riski vardır,
  • 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.