Şimdi Ara

★★★ Samsung Galaxy Note 7 Ana Konu ★★★ (184. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.150
Cevap
40
Favori
96.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 182183184185186
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ah Samsung Ah! Ne alacağımızı şaşırdık note7 den sonra.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • emuratg4848 E kullanıcısına yanıt
    En nihayet S7 Edge ile Note 5 arasında kalmış durumdayım. Ama S Pen olduğu için Note 5 ağır basıyor. 18 Ekim'de iade için başvurmuştum. Umarım yarın (cuma) para iadesi gerçekleşir. Bende tekrar Note 5 cihazıma geri dönerim.
  • Gorunuse gore, Samsung Note serisinin iptali konusunda bayag ciddi...

http://www.wsj.com/articles/samsung-to-permanently-discontinue-galaxy-note-7-smartphone-1476177331

Phablet olayindan tamamen kopmayi dusunuyolarmis, soylentiye gore.

Kalem olayini kaldirmasalar bari...

Kalem olmadiktan sonra bi telefona neden o kadar verilsin ki?

Git One Plus bilmem kac al daha iyi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: nitefox1337

Gorunuse gore, Samsung Note serisinin iptali konusunda bayag ciddi...

http://www.wsj.com/articles/samsung-to-permanently-discontinue-galaxy-note-7-smartphone-1476177331

@DODANLI aynen katılıyorum... s7 Edge mi note5 mi yurtdışı mi paralel mi resmi garantili mi, idareten meizu/huawei/zte/lenovo/oneplus 3 mü, htc a9 mu c7 mi derken note 7 ikr hala devam ediyorum:( maymun ettiler milleti. Note7 ile kullanım deneyimi tavan yaptı ve hiç bir model yerini tutmuyor nr yazık ki.

Tamamen şahsi öngörümdür, herhangi bir kaynağa dayanmaz. Bir çok kişinin de benzer öngörüleri vardır, Ne kadar tutar zaman gösterir: samsung note serisini bitirebilir ama spenin biteceğini düşünmüyorum. Note7 aslında diğer notalardan zaten ekran ve boyut olarak farklı idi. Kalemli s8 ve normal s8 olarak mary ayında piyasaya çıkarsa şaşırmam. Ama şubat ve eylül aylarında lansman yapmaktan vazgeçmek istemez (birinde dünya mobil kongresinde diğer markaları, eylül lansmanları ike de apple ı çbemli ölçüde baltalıyor) bu pazarı kaybetmek istemez. Note7 nin edge kıvrımları öyle tadında olmuş ki, diğer edge kenarlar eski ve sorunlu geliyor bana... yani aslında note7 yeni spenli s serisinin prototipiydi/provasıydı bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: zaff666

En nihayet S7 Edge ile Note 5 arasında kalmış durumdayım. Ama S Pen olduğu için Note 5 ağır basıyor. 18 Ekim'de iade için başvurmuştum. Umarım yarın (cuma) para iadesi gerçekleşir. Bende tekrar Note 5 cihazıma geri dönerim.

Bende ayni ikilemi yasamistim. Note 4 kullanirken, 5 e gecmek icin bir sebep bulamamistim. Sonrasinda note 7 yi tecrube ettikten,sonra note 5 yine kesmedi beni.kalem aliskanligi olunca note dusunuyor insan hali ile.ama kamera pil,estetik ve su gecirmeme kriterlerini(oglum havuzda cektigim fotograf ve videolarina bayiliyor) goz onune alinca ben tercihimi s7 edge den yana kullandim.19 unda iade ettim note 7 yi ayni gun gold s7 edge almistim.

• Arkadaşlar, parasını alan herkese hayırlı olsun. İnş. biz bekleyenlerde en yakın zamanda alır.
  • MuBi kullanıcısına yanıt
    Hocam note7 tadında bir cihaz çıkarılmazsa, ki yakın zamanda böyle bir umut yok, saydığınız cihazlardan farklı bir cihaz seçeceğiz mecburen. Size note7 nin kıvrımları konusunda katılıyorum. Tabiri caizse tadında olmuştu. Şarj güzeldi, şekil güzeldi, her şeyi ile tadında olmuştu. Şu an note5 aldım ama hala note7 çıkacak geri alacakmışım psikolojisindeyim sanki. Çok sevdiğim note5 bile gözüme batıyor. :))

• quote:

Orijinalden alıntı: weapon_ps3

Arkadaşlar bende izmir/üçkuyular samsung servisine başvurumu yaptım. Size neler olduğunu anlatayım.

Note 7 mi 60 gün önce servise verenlerdenim, o yüzden yanımda sadece ekran koruyucu ve kılıf vardı.

Görevli bir tane form doldurttu, Formun aksesuarlar kısmına gelince ısrarla ekran koruyucunuz ve kılıfınız yok değil mi dedi...

Bende hayır var dedim, aksesuarları çıkarınca bunların faturasını da verin dedi.

Bende faturası yok ama açıklamada aksesuarlar için 50 şer tl ödenecek diyor dedim. (Nedense ısrarlı bir şekilde aksesuarları almak istemedi)

Formu doldurduktan sonra aksesuarlarla birlikte paketledi. Bıraktığınız numaraya bildirim gelecek 5 gün içerinde dedi.

Yani arkadaşlar bu forum olmasa ben büyük bir ihtimal aksesuarları veremeyecektim.

Benzer bir olayda İzmir Çankaya destek bilişimde benim başıma geldi. Daha formu bana vermeden,kılıfın faturası var mı,yoksa almıyoruz dedi. Bende samsung un sayfasında sizin dediğiniz gibi alındığını söyledim,elimde ki kılıfa baktı ve 'iyi de o kılıf 50 TL etmez ki' dedi,halbuki elimde ki kılıf spigen in kılıfı. Sonra para iadesi için doldurmam gereken formu alınca bi baktım zaten form da bile herşey açıkça yazıyor,kılıf var mı varsa faturası var mı yok mu diye. Bu yaptıkları hiç etik değil,resmen bizi salak yerine koyuyorlar.

• açıklamayı akşam geç saatlerde yapmışlardı, paraları öyle yatırmasalar bari :))

Bu arada Note7'den sonra S7 edge'in elde duruşu %100 içime sinmedi sanki...

Bunun yanında hanımın note5'e bakıyorum. O da kaba duruyor...

Ne cihaz yapmış arkadaş, tadı damağımızda kaldı...
  • note7 yerine alınabilecek tek telefon bu ama buda Türkiye'de satılmaz imkanı olan yurt dışından getirir note7 yi unutur
    Xiaomi Mi Note 2

5.7 inç büyüklüğündeki AMOLED ekran QuadHD çözünürlüğe sahip olacak bu ekran çift yönlü kavisle gelecek. 100% NTSC ile ekran parlaklığı ve renk kalitesi açısından sayılı modellerin arasına girecek olan cihazın ekranı aynı zamanda 3D Touch’ı da destekliyor. Mi Note 2’de ayrıca Mi 5s’te de gördüğümüz ultrasonik parmak izi sensörü de yer alıyor.

Qualcomm tarafından üretilen Snapdragon 821’nin güç verdiği cihazın grafik işlemcisi Adreno 530. 4GB ve 6GB RAM seçenekleri bulunan cihazın dahili hafıza seçenekleri de 64GB ve 128GB.

Cihazın arka tarafında 23MP Sony IMX318 ve 12MP IMX378 olmak üzere çift kamera bulunuyor. 12MP IMX378 kamera aynı zamanda ön tarafta da kendine yer buluyor. 4.100 mAh kapasiteye sahip bataryası bulunan ve QuickCharge 3.0 desteği ile gelen cihazın USB Type-C girişi bulunuyor. Fiyat olarak da 4GB RAM / 64GB olan modelin 415$, 6GB RAM /128GB olan sürümün 445$

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SANAFOR -- 21 Ekim 2016; 9:42:38 >

• quote:

Spen in biteceğini zannetmiyorum. Ancak oldu ki bitirdiler ve bu sefer ben de androidden iyice kopar alırım iphone. En azından iphonenin kısıtlı dünyasında kafam rahat olur. Android kullanmamın tek sebebi spendir.

• quote:

Orijinalden alıntı: mmnder16

quote:

Spen in biteceğini zannetmiyorum. Ancak oldu ki bitirdiler ve bu sefer ben de androidden iyice kopar alırım iphone. En azından iphonenin kısıtlı dünyasında kafam rahat olur. Android kullanmamın tek sebebi spendir.

Bencede kalkmaz ve kaldırılması saçmalık olur. Ama zaten samsung kalemli telefonu üreteceklerini ama isminin note olmayacağını duyurdu. İnşallah note 7 gibi gerizekalıca bir hatayı samsung tekrar ettirmez. Yoksa çok kişi inat olsun diye iphone a kaçar.

• quote:

Orijinalden alıntı: SULZER

quote:

quote:

Bencede kalkmaz ve kaldırılması saçmalık olur. Ama zaten samsung kalemli telefonu üreteceklerini ama isminin note olmayacağını duyurdu. İnşallah note 7 gibi gerizekalıca bir hatayı samsung tekrar ettirmez. Yoksa çok kişi inat olsun diye iphone a kaçar.

90 li yillardan beri global anlamda cihaz ureten bir firma nasil olur da böylesi kritik bir hatayi fark etmez, halen daha aklım almıyor. Bu isin icinde başka türlü bir şey var bana göre halen sorunun sebebi hakkında mantıklı bir açıklaması yok samsungun

• quote:

Orijinalden alıntı: nightsoldier

quote:

Orijinalden alıntı: SULZER

quote:

quote:

90 li yillardan beri global anlamda cihaz ureten bir firma nasil olur da böylesi kritik bir hatayi fark etmez, halen daha aklım almıyor. Bu isin icinde başka türlü bir şey var bana göre halen sorunun sebebi hakkında mantıklı bir açıklaması yok samsungun

Yav hayır böyle bir hatayı fark ettin ve ilk patlamalar duyuldu. Tutup nasıl bir riske girdinde telefonları iade edin bataryaların bazısında sorun çıktı hemen değişip verelim diyorsun be koca samsung. Ben bile bu olay duyulunca sayfalar önce almayın aldırmayın böyle bir sorun çıktıysa kolay kolay düzelmez çünkü batarya denen olay hakikaten çok tehlikeli bir olay dedim.
    Samsungda illaki konuşuldu ve üretime devam etmeye karar çıktı. Belkide bunu yapanlar samsunga kazık atmaya çalışanlardı bilinmez.Ama milyarlarca dolar zarar etmesi kaçınılmaz oldu. Valla kusura bakmasınlar bunuda dünyanın parasına sattıkları telefonlardan kazandıkları paralara saysınlar.Tamam bizim ülkede telefon vergisi yüksek olabilir ama vergisiz fiyatı bile 800-900 dolar.Yazık günah.

• quote:

Orijinalden alıntı: volkan62

Hocam selamlar, ben de 18 ekim salı günü form doldurdum. komple para iadesi için neye göre yatırıyorlar parayı. benim hesaba gelen birşey yok halen. bazı arkadaşlar salı cuma diyor. nasıl oluyor ben anlayamıyorum bu durumu.

Salı perşembe hocam

• benim hesapta da hala hareket yok...
  • volkan62 V kullanıcısına yanıt
    Salı perşembe demişsiniz fakat bugün cuma ve yatmadı para. yatırmaları gereken 5 gün içerisinde 1 salı 1 perşembe var. yatmayacak mı yani o zaman :))
  • Para yatırmaları salı cuma arkadaşlar ama mesala bu salı form doldurduğum halde halâ samsungdan mesaj gelmedi bazı arkadaşalara gelmiş bakalım bunuda ellerine yüzlerine bulaştırmazlar inşallah.
  • İyi forumlar, arkadaşlar bugün telefonumu teslim edeceğim. Aksesuarları vermek zorunda değiliz Di mi? Bu konuda bilgisi olan vardır illa ki? İnat ederlerse ne yapmalıyım duyuruda bu konuya tam deginilmis mıdır?

• 
Sayfa: önceki 182183184185186
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.