Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 5 [ANA KONU] (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48.394
Cevap
280
Favori
1.682.796
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
51 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Böyle bir model yok referans gösterdikleri yazının(eprice) ikinci sayfasında olmadığı anlaşılıyor. Sammobile da yakında hatasını düzeltecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ireyal

Eğer note5 2015'de avrupaya gelmeyecekse neden yangından mal kaçırır gibi erkenden lansman yaptılar, nasıl bir çelişki bu?

Acilen telefona ihtiyacımız var,ne alacağız şimdi?

Bu modelin bu şekilde çıkarsa çok tepki çekeceğini biliyordu. Kart desteğini kaldırmak ve pilin artık değiştirilemiyor oluşu, birçok insanın başka modellere ve ios tarafına geçmesine vesile olacaktır.

İphone gelmeden bir an evvel tanıtalım dedi samsung. Açıkçası kendileri de ürünlerinin ne mal olduğunu biliyorlarmış.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Avrupa konusunda bilmiyotum ama Türkiye'ye geliyormuş.http://thaber.info/galaxy-note-5-ve-s6-edgein-turkiyeye-gelecek-15-08-2015
  • Evet silinmiş sammobile de ...
  • Kablosuz sarj hediye veren olabilir mi?
  • Teknosa jbl Go Bluetooth hopörlör veriyor.
    SAMSUNG GALAXY NOTE 5 [ANA KONU]
  • Bugün Marmara Forumda cihazı biraz inceleme fırsatı buldum.

Teşirde gold ve siyah renkler vardı.

Öncelikle şunu söyleyeyim: Cihazın görünüşü, tutuş hissi, dizaynı, malzeme kalitesi mükemmel. Albenisi çok yüksek olmuş. Renk tonları da muazzam. Ve müthiş sağlam.

Arayüz ve kullanım deneyimi olarak 15-20 dakika test etme şansım oldu. Arayüz S6'nın aynısı. Menü geçişleri ve pencere açılışlarında lag ve takılmalar kendini hissettiriyor. Bir ihtimal demo cihazı olduğu için böyle olabilir ama klasik samsung sorunları olduğu için normal de olabilir.

Cihazlara oyun ve program doldurmuşlar. 9 gb boş yer vardı 32 gb makinada. Çok oyun deneyemedim. Kamera performansı başarılı. Arayüz olarak S6'daki ile aynı. Ön kamera da arka kamera da başarılı fotolar çekiyordu. Cihazları internete bağlamamışlar o yüzden benchmark programı ya da ekstra oyun indirip deneme şansım olmadı.

Onun dışında her şey klasik Samsung özellikleri arkadaşlar. Ekstra bir gelişme yok. Bence Note 4'ten en büyük farkı cihazın tek parça kasa olması ve dizaynındaki kalite hissi. Tokluk hissi.

Note 4'ten geçilir mi ? Tercih meselesi saygı duymak gerekir ama bence geçmeye değecek gibi durmuyor.

Ve telefonu ile çok haşır neşir olanlar için 32 gb versiyon da yetmeyecektir. 64 gb modeller de 3000 tl civarı olacaktır. O fiyatı hak eder mi ? Tamamen tercih meselesi. Alana niye aldın denemez. Güzel cihazlar ama bence hala şu aralar Note 4 almak daha mantıklı gibi duruyor. Hele fiyatlar 1800 tl lere düşmüşken.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emperor1907 -- 15 Ağustos 2015; 13:46:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SD card pil vs hadi onları geçtim hem Note 5'de hem'de Edge+'da niye IR (kızılötesi port) kaldırdılar acaba? Ne güzel kullanıyorduk bir sürü işe yaramaz fonksiyone vb varken görece en çok işe yarayacak şeylerden birisini kaldırmalarına anlam veremedim!(Hem de küçük kardeşlerinde varken!)Gittikçe soğumaya başladım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: emperor1907

quote:

Orijinalden alıntı: tecnikadamoguz01

Ben gerçekten anlamıyorum bu insanları la mübarekler elinizdeki cihazlar neyıneze yetmiyor sanki zaten çoğunluğunuz sosyal media kullanmak ve hava atak dışında farklı şeyler için kullanmıyorsunuz yazıktır. Şimdi gidip bu makinaya 3bın tl bayılacaksınız merak ediyorum acaba ne kadar kazanıyorsunuz ki ayda????

Milletin cüzdanının hesabını yapmaktan ne zevk alıyorsunuz acaba ?

Sana ne kardeşim. İsteyen istediğini yapar. Faturası senden mi çıkacak ?

Hayret bir şey ya.

note 3 telefon kullanıyorum ve çevremdekiler telefonun hakkını veriyorsun diyorlar. Lisede muhasebe öğretmeniyim ve muhasebede gündem sürekli değişiyor. öğrencilerime daha yararlı olmak için okula gidene kadar serviste araştırma yapıyorum. Öğrencilerim sorular soruyor. Ben yetemediğim zaman telefonumu çıkartıp internetinden araştırıyorum. Telefonuma notlar alıyorum. Öğrencilerimin ders içindeki performanslarını, bana ve arkadaşlarına karşı davranışlarını not alıyorum. Sözlü notu vereceğim zaman bi göz gezdiriyorum ve aaaa bu da mı varmış? diyerek öğrencimin zamanındaki davranışlarını unutmayarak ona göre hak eden notu veriyorum. Hatta snot uygulaması ile okuduğum kitaplarda can alıcı noktaları not alıyorum ve sonra o can alıcı noktaları bir kez daha okuyorum. Ne kadar kullanışlı değil mi? Canım sıkıldığında telefonu açıp film izliyorum, sosyal medyada gündemi takip ediyorum. Yani anlayacağınız bu arkadaş herkesi kendi gibi sanıyor. herkes telefonu alo demek için kullandığını sanıyor. Zaten note serisini kullanan özel bir kesimdir. Telefondan anlayan da anlamayan da iphone kullanır ancak telefondan anlamayan note serisini kullanmaz :) Kısacası note serisini kullanan kitle bana göre özel bir kitledir. Bu arada note 5 almayı planlıyorum. Bir karar değiştirip almasam da note 3 bana fazlasıyla yetiyor. Burdan şu sonuç çıkıyor. Yeni çıkan bir note telefonu teknoloji tutkunu olan bir kişiyi 3 sene rahatlıkla götürebilecek yapıda oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightsoldier

quote:

Orijinalden alıntı: ireyal

Eğer note5 2015'de avrupaya gelmeyecekse neden yangından mal kaçırır gibi erkenden lansman yaptılar, nasıl bir çelişki bu?

Acilen telefona ihtiyacımız var,ne alacağız şimdi?

Bu modelin bu şekilde çıkarsa çok tepki çekeceğini biliyordu. Kart desteğini kaldırmak ve pilin artık değiştirilemiyor oluşu, birçok insanın başka modellere ve ios tarafına geçmesine vesile olacaktır.

İphone gelmeden bir an evvel tanıtalım dedi samsung. Açıkçası kendileri de ürünlerinin ne mal olduğunu biliyorlarmış.

Ne kadar taktınız pili ile sd karta :) arkadaşlar bu kadar da acımasız olmayın. Kaç kişi elinde yedek pil taşıyor. Cüzdana koysan şişme yapıyor bu da telefon için yararlı bir durum değil. sd kart ise eksiklik olabilir ancak abartılacak derecede bir eksiklik değil. Bu gün bu telefonları alanlar gidiyor marketlerde 10TL'lik sd kart alıyorlar. sonra telefonum donuyor, kasıyor diye forumlarda klavye mühendisi kesiliyorlar. Kaç kişi 150TL sd karta verir. toshibanın exceria serisi 32gb hafıza kartı almıştım note3'e ve gayet memunum ancak sonra düşündüm telefonumu karışık tutacağına o parayı ek hafızaya veririm daha da kullanışlı bir telefon edinirim. Samsung ve apple gibi firmalar azınlığa bakmaz, çoğunluğa bakarlar. bir kaç kişi cebinde yedek pil taşıyor diye çıkarılabilir pil üretmezler. Onun yerine powerbank taşınması taraftarıyım. micro sd kart yerine ise micro usb bellekler işimizi rahatlıkla görüyor. keza ben note3'ümün hafıza kartını bile kullanmıyorum.
  • quote:

Bugün Marmara Forumda cihazı biraz inceleme fırsatı buldum.

Öncelikle şunu söyleyeyim: Cihazın görünüşü, tutuş hissi, dizaynı, malzeme kalitesi mükemmel. Albenisi çok yüksek olmuş. Renk tonları da muazzam. Ve müthiş sağlam.

Arayüz ve kullanım deneyimi olarak 15-20 dakika test etme şansım oldu. Arayüz S6'nın aynısı. Menü geçişleri ve pencere açılışlarında lag ve takılmalar kendini hissettiriyor. Bir ihtimal demo cihazı olduğu için böyle olabilir ama klasik samsung sorunları olduğu için normal de olabilir.

Cihazlara oyun ve program doldurmuşlar. 9 gb boş yer vardı 32 gb makinada. Çok oyun deneyemedim. Kamera performansı başarılı. Arayüz olarak S6'daki ile aynı. Ön kamera da arka kamera da başarılı fotolar çekiyordu. Cihazları internete bağlamamışlar o yüzden benchmark programı ya da ekstra oyun indirip deneme şansım olmadı.

Onun dışında her şey klasik Samsung özellikleri arkadaşlar. Ekstra bir gelişme yok. Bence Note 4'ten en büyük farkı cihazın tek parça kasa olması ve dizaynındaki kalite hissi. Tokluk hissi.

Note 4'ten geçilir mi ? Tercih meselesi saygı duymak gerekir ama bence geçmeye değecek gibi durmuyor.

Ve telefonu ile çok haşır neşir olanlar için 32 gb versiyon da yetmeyecektir. 64 gb modeller de 3000 tl civarı olacaktır. O fiyatı hak eder mi ? Tamamen tercih meselesi. Alana niye aldın denemez. Güzel cihazlar ama bence hala şu aralar Note 4 almak daha mantıklı gibi duruyor. Hele fiyatlar 1800 tl lere düşmüşken.

çok şanslısınız cihazı inceleme fırsatı bulabildiğiniz için :) tebrik ederim. Güzel unsurlara değinmişiniz. takılmaların demo cihazı olduğundan olması muhtemelen. Sağlam bir kullanıcının eline geçtiğinde takılmalar olmayacaktır. Samsung'da çok pencere açmayacaksınız ve ana ekranı çok doldurmayacaksınız ki akıcı geçişler elde edebilelelim. S3'ümde rehbere de çok hızlı bir şekilde girerim penceler arasında da çok hızlı bir şekilde geçerim. Telefonumu kullananlar çok şaşırır. Yani biraz da kullanmasını bilmek lazım.

bahsettiğiniz şu hususa değinmek istiyorum. note4 ile farkına değinmişiniz. yani tek parça kasa ve tokluk hissi farkı olduğunu söylemişsiniz. Bana göre fazlası var ancak yıllardan beri hep yeni bir telefon çıktığında eskisi çöplük oluyor demedik mi? note3 aldım ve note4 çıktı. arasında çok fark görmediğim için telefonum hala güncelliğini koruyor. Yani ezik duruma düşmedim. Note 4 kullananlar da aynı şekilde ezik duruma düşmeyecektir :) Bence kullanıcı odaklı bir telefon olmuş diyebilirim.
  • mmnder16 kullanıcısına yanıt
    Haklisiniz. Ancak note serisinin farki kalemi ve esnekligiydi. Sirf bu nedenle tum isini ipad ile halleden ama notedan kopamayan insanlar vardi.

Ben serinin devami taraftariyim. Cunku iphonea ciddi anlamda rakip olabilmis ve Applein bile buyuk ekranli telefon cikarmasina neden olmus bir model. Noteun bu basarisi olmasaydi halen 3.5" kullanacaktik.

Dizayn ve malzeme kalitesi istiyordu kullanicilar,ahanda iste dedi samsung. Simdide diyorlarki pil cikmiyor,sd kart yok. E bu ikisini koyarsada bu inceligi yakalayamiyor.

Kullanicilarin tum isteklerini karsilamak mumkun degil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Yorumlarınıza katılıyorum. Alan alır almayan almaz hocam. Benim anlayamadığım şey, hiç alakasız bir şekilde buna bu kadar para bayılır mı gibi ifadeler.

Herkesin harcamaları var bu hayatta. Kimi insan gezip tozmayı sever, güzel restoranlarda yer içer, bir yemeğe 250 lira hesap òder, kaliteli marka giyinir, güzel arabalarda gezer, kimisi teknolojiye para harcar. Herkesin öyle ya da böyle harcamaları var hayatta.

Ben bütçemi ayarlayabiliyorsam ve bu nimetlerden faydalanabiliyorsam neden almiyim ? Ya da bu kimi ilgilendirir ?

Bu ürün bu kadar para etmeyebilir ya da fiyatı yüksektir demek başka, buna neden bu kadar para bayılıyorsunuz demek başka.

Note 3'ten 5'e geçmek mantıklı olabilir. Yine de dediğiniz gibi cihazı almasanız dahi günlük hayatınızı sekteye uğratacak bir sorun yaşamazsınız.

Üstteki mesajımda da belirttiğim gibi tamamen tercih meselesi.

32 gb versiyon 2699 tl. Açıkçasi benim telefon kullanma alışkanlıklarım için 32 gb model yetersiz duruyor. 64'lük olan satışa çıkacak mı çıkmayacak mı belirsiz. Çıksa dahi 3000 tl civarı bir fiyattan satılacaktır. 64 gb için 3000 tl benim için çok ciddi rakam.

Aklım Note 4 almak şu an için daha mantıklı diyor. Acil telefon ihtiyacım da var ama kararsız kaldım açıkçası.

Bir taraftan da Lg G4 alternatifi var. O da aklımı çeliyor. Daha yeni bir cihaz olması ve güncellemeleri daha sağlıklı alacak olması G4 ü düşündürtüyor ciddi olarak.

Ama Note serisinin Kalem olayı hicbir yerde yok. O da ayrı bir durum :)

• quote:

Orijinalden alıntı: nightsoldier

Haklisiniz. Ancak note serisinin farki kalemi ve esnekligiydi. Sirf bu nedenle tum isini ipad ile halleden ama notedan kopamayan insanlar vardi.

Ben serinin devami taraftariyim. Cunku iphonea ciddi anlamda rakip olabilmis ve Applein bile buyuk ekranli telefon cikarmasina neden olmus bir model. Noteun bu basarisi olmasaydi halen 3.5" kullanacaktik.

Dizayn ve malzeme kalitesi istiyordu kullanicilar,ahanda iste dedi samsung. Simdide diyorlarki pil cikmiyor,sd kart yok. E bu ikisini koyarsada bu inceligi yakalayamiyor.

Kullanicilarin tum isteklerini karsilamak mumkun degil.

kesinlikle haklısınız :) kullanıcıların tüm isteklerine cevap vermek zor. o yüzden hiç bir zaman beklentiyi yukarıda tutmamak gerek.
    Aynen dediğiniz gibi note serisi kalemi ile farklılık yapıyor. note3 kullandıktan sonra ipad mini'mi satmıştım:) hala da tablet kullanmayı düşünmüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mmnder16 -- 15 Ağustos 2015; 14:21:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmnder16

quote:

Bugün Marmara Forumda cihazı biraz inceleme fırsatı buldum.

çok şanslısınız cihazı inceleme fırsatı bulabildiğiniz için :) tebrik ederim. Güzel unsurlara değinmişiniz. takılmaların demo cihazı olduğundan olması muhtemelen. Sağlam bir kullanıcının eline geçtiğinde takılmalar olmayacaktır. Samsung'da çok pencere açmayacaksınız ve ana ekranı çok doldurmayacaksınız ki akıcı geçişler elde edebilelelim. S3'ümde rehbere de çok hızlı bir şekilde girerim penceler arasında da çok hızlı bir şekilde geçerim. Telefonumu kullananlar çok şaşırır. Yani biraz da kullanmasını bilmek lazım.

bahsettiğiniz şu hususa değinmek istiyorum. note4 ile farkına değinmişiniz. yani tek parça kasa ve tokluk hissi farkı olduğunu söylemişsiniz. Bana göre fazlası var ancak yıllardan beri hep yeni bir telefon çıktığında eskisi çöplük oluyor demedik mi? note3 aldım ve note4 çıktı. arasında çok fark görmediğim için telefonum hala güncelliğini koruyor. Yani ezik duruma düşmedim. Note 4 kullananlar da aynı şekilde ezik duruma düşmeyecektir :) Bence kullanıcı odaklı bir telefon olmuş diyebilirim.

Aynı fikirdeyim hocam. Note serisi bambaşka bir dünya. Ve bu seri bir şekilde kesinlikle sürmeli.

Note kullandıktan sonra hicbir telefon insanı tatmin etmiyor.

Note 4 ten S6 ya geçtim resmen pişman oldum. Büyük ekrana ve S-Pen'e alışmışım. S6 ya alışamadım hiç. Sonra yine büyük ekran olsun dedim işim gereği Lg G4 kullanabilme fırsatım oldu bir süre uygun fiyata almıştım. Tamam kamera falan harika batarya çıkıyor, sd kart da var ama Note 4'ün verdiği tadı hicbir cihaz vermedi.

Şu an elimde telefon yok. Bir süre Note 5 i bekledim lansmanı için. Beklediğimiz özellikler mevcut geldi.

Note 4 bu özelliklerle 1800 tl ye düştü Note 5 ise 2700 tl'den girecek. 64 luķ model büyük ihtimal 3000 tl olacak. Bu fakrı vermeye değer mi şeklinde düşünmekteyim. Ama kafam note'da ya 4 ya 5 ama o kalem mutlaka olmalı diyor insan :)

• quote:

Yorumlarınıza katılıyorum. Alan alır almayan almaz hocam. Benim anlayamadığım şey, hiç alakasız bir şekilde buna bu kadar para bayılır mı gibi ifadeler.

Herkesin harcamaları var bu hayatta. Kimi insan gezip tozmayı sever, güzel restoranlarda yer içer, bir yemeğe 250 lira hesap òder, kaliteli marka giyinir, güzel arabalarda gezer, kimisi teknolojiye para harcar. Herkesin öyle ya da böyle harcamaları var hayatta.

Ben bütçemi ayarlayabiliyorsam ve bu nimetlerden faydalanabiliyorsam neden almiyim ? Ya da bu kimi ilgilendirir ?

Bu ürün bu kadar para etmeyebilir ya da fiyatı yüksektir demek başka, buna neden bu kadar para bayılıyorsunuz demek başka.

Note 3'ten 5'e geçmek mantıklı olabilir. Yine de dediğiniz gibi cihazı almasanız dahi günlük hayatınızı sekteye uğratacak bir sorun yaşamazsınız.

32 gb versiyon 2699 tl. Açıkçasi benim telefon kullanma alışkanlıklarım için 32 gb model yetersiz duruyor. 64'lük olan satışa çıkacak mı çıkmayacak mı belirsiz. Çıksa dahi 3000 tl civarı bir fiyattan satılacaktır. 64 gb için 3000 tl benim için çok ciddi rakam.

Aklım Note 4 almak şu an için daha mantıklı diyor. Acil telefon ihtiyacım da var ama kararsız kaldım açıkçası.

Bir taraftan da Lg G4 alternatifi var. O da aklımı çeliyor. Daha yeni bir cihaz olması ve güncellemeleri daha sağlıklı alacak olması G4 ü düşündürtüyor ciddi olarak.

işte ince noktadan bahsetmişiniz: "Bu ürün bu kadar para etmeyebilir ya da fiyatı yüksektir demek başka, buna neden bu kadar para bayılıyorsunuz demek başka. " Millet bunun ayırımını yapamıyor.

Eğer oyun oynayan bir kişi iseniz 32gb'lik model yetmeyebilir. Benim oyunlarla ve müzikle işim olmadığından 32gb'lik versiyon rahatlıkla işimi görür. Hatta telefonumda 32gb'lik sd kart var ve o kartımı kullandığımda telefonumun hafızasını hiç kullanmadığımın farkına vardım ve ben de çıkarttım kartı :) dediğiniz gibi 64gb lik modelde 300TL'ye yakın bir fiyat farkı olacaktır.

Note serisini kullanmamın tek sebebi spen inin olmasıdır. o yüzden diğer telefonlara geçtiğinizde telefonları kullanmanız çok zor gelecektir. 64 gb lik modeli hemen gelmeyebilir. bence ya biraz daha sabredip bütçenizi ayarlayıp 64gb'liğe geçin ya da 32gb'liği deneyin derim. sandiskin micro usb bellekleri var ve çok da iş görüyor. ek hafıza için onu kullanabilirsiniz.
  • Cihaz satışa çıkmış Media Markt ve Teknosa da stok da mevcut, bu kadar hızlı sahaya inmesine şaşırdım.
  • s6 edge plus ayri bir deneyim sunuyor gibi gedi.
    edge artık note serilerinin tatmamınıda etkiliyicek.
    cunku samsung note serilerinde tasarımın sonuna geldi bence.
    cıkıcak note 6 da tasarım olarak direk edge tasarımı gorucez gibi.
    3100 fiyat edgeye cok geldi.
    veren varmıdır var tabi belki cıkarıp bende veririm ancak 2- 3 ay sonra fiyatındaki düşmeler insani sogutuyor cihazdan.
    note 5 mi sizce yoksa s6 edge plus mi ?
    7 aydir telefon kullanmıyorum.
    almısken iyi bişey olsun.
    vergi zammınada yakalanmıyım :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tobreakuaro -- 15 Ağustos 2015; 14:59:56 >
  • quote:

Hay ağzına sağlık birader benim fikrimi zikrimi birebir özetlemişsin bakın benim içkim yok sigaram yok benim işim gücüm takıntım teknolojik ürünlerdir ve oyun konsollarıdır yaşım 32 ve bu olay bende note 1 ile başladı bu günlere kadar süregeldi şimdi herkesin kendine göre bir bütçesi var elbette ama her kişi istediği şeye istediği meblayı vermekte özgürdür ama bu olayı enayilik kerizlik bayılma tabirleri ile eşleştirirseniz bu edep dışı olur etik değildir kişiye hakarete bile girer benim maddi durumum var ve her note serisini kullandım şu ana kadar note edge te dahil sıra da note 5 var s6 edge kullanıyorum 10 nisandan bu yana ve note serisini bıraktığıma pişmanım note serisi ayrıcalıktır nazarımda
    İpad benim elim ayagim. İsimi cok kolaylastiriyor. Yuzlerce sayfa mevzuat tasimaktansa ipad tasiyorum. Surekli gincelleniyor,param cebimde kaliyor.

Kampanyalardan igo,sygic ve nlife almistim. Yola ciktigimda cok isime yariyor.

Tablete ozel gazete dergi uygulamalari ile artik gazete ve dergiye de para vermiyorum.

Hdmi kabloyla tv veya monitore baglayip pages,numbers ve keynote kullaniyorum. Microsoft ofise para vermiyorum.

Dosyalari tarayip buluta atiyorum. Uster pdf ister word olarak kaydediyorum. Bunu yapan uygulamalar var.

Siri cok yetenekli,arada yararlaniyorum.

Ben ipaddrn vazgecmem yani. Telim bozulunca 800e 4s aldim,artik tel sarjda bile olsa gelen cagrilari tabletten cevaplayabiliyorum.

Neyse konu disina cikmayalim, gunun birinde yeniden androide donersem,bu note olur. Bu yeni versiyonu begendim.

Simdi sirada 6s var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0173FC748 -- 15 Ağustos 2015; 15:33:40 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.