Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note 5'i beklerken (Konu çıkmamış bir cihaza ait) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
162
Cevap
1
Favori
3.190
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung Note 5 stock arayüzle gelse ne güzel olur touchwiz bir süre sonra hantallaşıyor .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5B59C177F -- 17 Ekim 2014; 20:43:59 >
  • Evet beyler note 5 donanım tahminleri alalım seneye bakarız kimin tahminleri daha yakın diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Masquerade89 -- 17 Ekim 2014; 20:44:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Masquerade89

Evet beyler note 5 donanım tahminleri alalım seneye bakarız kimin tahminleri daha yakın diye

4 gb ram 20 civarı mp kamera,hem Exynos hem snapdragon işlemci 8 çekirdek diye düşünüyorum.
  • ben başlayayım

snapdragon 811 gibi bir chipset 810 zaten şubat mart nisan gibi çıkacak cihazlarda olur sonrasında da snapdragon 800 801 olayında olduğu gibi biraz overclock çekerler 811 falan diye satarlar note 4 de de o olur exynos ise yüksek ihtimalle yeni seri exynos 7 nin halefi olur ama benim tahminim gpu yu en fazla overclock ederler yada t760 ın en üst konfigurasyonu olan 16 çekirdeklisi koyarlar hele ki tam hcp gelirse 8 çekirdek 64 bit birde en hızlısından mali t760 tadından yenmez

ekran boyutu 5.8 olacak bence çözünürlük bence 2560*1600 olacak ekran oranı 16:9 dan orjinal note daki 16:10 a dönecek çerçeve süper ince olacak

ram kesin kez 4 gb olacak

kamera sony üretimi olursa ois li 20 mp olur ön kamera da samsung zaten note 4 de 3.7 mp 2560*1440 video ve fotoğraf çeken bir kamera kullandı bence seneye ön kamerayı biraz daha geliştirir benim tahminim 4 mp çünkü ekran 2560*1600 4 mp e denk geliyor tabi tutup da selfie akımınından daha çok nemalanayım derse tutar 8 mp de koyar belli olmaz ama bence sıradışı birşey yapıp ön kameraya da flaş koyacak

dahili hafıza artık 32 den kurtulacak yada en azından kurtulmalı dahili hafıza bence 64 ve 128 olacak ama 128 i yine gören eden olmayacak note 5 çıkana kadar büyük ihtimalle 256 gb lık micro sdxc ler de çıkacak o zaman artık toplam hafıza uçacak

s pen de yazılımsal ve donanimsal optimizasyonlarla artık wacom gibi hassas kalem ayarına getirirler yada yaklaşırlar diye düşünüyorum

su geçirmezlik konusunda bir adım atıp ip67 sertifikası getirebilirler bence getirmeliler de

çerçeve yine metal olur ama arka kapak su geçirmezlik için contalı olacaktır

batarya artık 3500 e çıkar diye düşünüyorum

atladığım bir başlık varsa yeşillendirin hele

• quote:

Orijinalden alıntı: Erik Lehnsherr

ben başlayayım

snapdragon 811 gibi bir chipset 810 zaten şubat mart nisan gibi çıkacak cihazlarda olur sonrasında da snapdragon 800 801 olayında olduğu gibi biraz overclock çekerler 811 falan diye satarlar note 4 de de o olur exynos ise yüksek ihtimalle yeni seri exynos 7 nin halefi olur ama benim tahminim gpu yu en fazla overclock ederler yada t760 ın en üst konfigurasyonu olan 16 çekirdeklisi koyarlar hele ki tam hcp gelirse 8 çekirdek 64 bit birde en hızlısından mali t760 tadından yenmez

ekran boyutu 5.8 olacak bence çözünürlük bence 2560*1600 olacak ekran oranı 16:9 dan orjinal note daki 16:10 a dönecek çerçeve süper ince olacak

ram kesin kez 4 gb olacak

kamera sony üretimi olursa ois li 20 mp olur ön kamera da samsung zaten note 4 de 3.7 mp 2560*1440 video ve fotoğraf çeken bir kamera kullandı bence seneye ön kamerayı biraz daha geliştirir benim tahminim 4 mp çünkü ekran 2560*1600 4 mp e denk geliyor tabi tutup da selfie akımınından daha çok nemalanayım derse tutar 8 mp de koyar belli olmaz ama bence sıradışı birşey yapıp ön kameraya da flaş koyacak

dahili hafıza artık 32 den kurtulacak yada en azından kurtulmalı dahili hafıza bence 64 ve 128 olacak ama 128 i yine gören eden olmayacak note 5 çıkana kadar büyük ihtimalle 256 gb lık micro sdxc ler de çıkacak o zaman artık toplam hafıza uçacak

s pen de yazılımsal ve donanimsal optimizasyonlarla artık wacom gibi hassas kalem ayarına getirirler yada yaklaşırlar diye düşünüyorum

su geçirmezlik konusunda bir adım atıp ip67 sertifikası getirebilirler bence getirmeliler de

çerçeve yine metal olur ama arka kapak su geçirmezlik için contalı olacaktır

batarya artık 3500 e çıkar diye düşünüyorum

atladığım bir başlık varsa yeşillendirin hele

Sebo gayet iyi tahminler

benim tahminler ise

Ram:4gb (S6 3 kullanırsa note 5'in 4gb kullanmasına kesin gibi bakabiliriz)

Ekran: 5,7 5,9 inch. Sebo burda zurnanın zırt dediği yere geliyoruz Ekran 4K olarak gelecek 2Kya veda edebilirsiniz. Gerekliliği tartışılır, ilk 4K kullanan telefonlardan biri olacak ayrıca (gönül ister ki ekran 6 inch olsun. çok fena kafayı taktım)

İşlemci:snapdragon 810 ve S6daki kullanılcak exynos İşlemci pas geçilecek isimlendirme ne olur bilmiyorum ama Snapdragon 815 -820 Exynosta 7430 -7440 olması muhtemel 64bit standart artık. işlemciler 4K'için için tekrar dizayn edilecek.

Kamera:20 mp ois destekli isocell olabilir Samsung isocelle geri dönebilir. Ön kamera yine geniş açılı max 5mp olacak. (sebo ön kamerada flaş pek akla yatkın değil gelmesi süpriz olur)

Batarya: maximum 3500 mah olarak bekliyorum Batarya devrimi olmayacak. 4K ekranda note 4 performansı alınabilir pil konusunda yada biraz daha iyi.

Depolama:32 hala standart 64 beklemek hayal kırıklığı yaratır. SD kartlar 256 gb olabilir.

Spen yine daha hassas daha kullanışlı olacak yazılım tarafında yine iyi şeyler Bekliyor bizi.

Su geçirmez olacağını sanmıyorum nedeni Spen olması bu sıkıntı yaratıyor ama imkansız değil tabi.

Çerçeve metala devam daha yeni başladı gerçi.

edit: 16:9 standardına devam edilecek çerçeve olabildiğince ince. Ekran en iyi ekran olacak note 4 de 600nitti galiba ekran note 5de 700 bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Masquerade89 -- 17 Ekim 2014; 22:04:29 >

• Valla senin tahminler de super hacim

Ama bence yenilik yaratacak birsey yapmalilar artik daha iyi islemci falan hep ayni numaralar

Bu arada demedi deme ekran 4k olmaz hacim bak s4 full hd idi s5 de full hd kaldi note 5 de ekran 0.1 inc artar cozunurluk ayni kalir yada benim dedigim gibi 16:9 dan 16:10 a gecip 2560x1600 olur cozunurluk

4k bence olmaz cunku gpu lar buna hazir degil ve icerikler daha hazir degil

• quote:

Orijinalden alıntı: Erik Lehnsherr

Valla senin tahminler de super hacim

Ama bence yenilik yaratacak birsey yapmalilar artik daha iyi islemci falan hep ayni numaralar

Bu arada demedi deme ekran 4k olmaz hacim bak s4 full hd idi s5 de full hd kaldi note 5 de ekran 0.1 inc artar cozunurluk ayni kalir yada benim dedigim gibi 16:9 dan 16:10 a gecip 2560x1600 olur cozunurluk

4k bence olmaz cunku gpu lar buna hazir degil ve icerikler daha hazir degil

dediğin gibi yeni numaralar lazım bunlardan biride 4K yoksa nasıl satacaklar samsungun 2015 planına 4k ekran var vazgećmezse küçücük telefonda 4k göreceğiz. S6 2k note 5 4k gelecek bana göre ayrıca 16:10 döneceklerini sanmıyorum.

16:10 ekran oyun yada filmlerde sorun çıkarmıyor mu?

• Masquerade89 kullanıcısına yanıt
    16:10 cok sorun cikarmaz bence de gecme ihtimalleri bence de az

4k ya gecerlerse gpu cok guclu olmali

Diger turlu kaldirmaz hele ki 4k ya gecerlerse pilin 3500 unde ustune cikmasi lazim

• En önemli şey artık samsung touchwizi adam etmeli artık rehberde falan kasmamalı bence

• quote:

Orijinalden alıntı: MADjohny

En önemli şey artık samsung touchwizi adam etmeli artık rehberde falan kasmamalı bence

Rehberde kasma olayını ben note 3 de hıc yasamadım note 4 yasadıgını ıddda edenler var ama test edecegım senın basına geldımı böyle bırsey
  • quote:

Orijinalden alıntı: blueman7

quote:

En önemli şey artık samsung touchwizi adam etmeli artık rehberde falan kasmamalı bence

Rehberde kasma olayını ben note 3 de hıc yasamadım note 4 yasadıgını ıddda edenler var ama test edecegım senın basına geldımı böyle bırsey

Hocam note 3 kullanırken rehberde kasıyordu benim cihaz n9005ti benim cihaz

• quote:

quote:

quote:

Bende hala sorun yok hıcde yaşamadım cihazdan cıhazamı degısıyor acaba
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Bende hala sorun yok hıcde yaşamadım cihazdan cıhazamı degısıyor acaba

Olabilirde hocam samsung cihazlarda genel bir sorum bu

• http://media.mensxp.com/media/content/2014/Sep/ifa2014samsungunveilsgalaxynote4curvedscreennoteedgegearvrandgears2_1409827555.jpg
    Arkadaslar note4 un tanitimindan sonra curved screen olarak adlandirilan bi telefon sergilendi biliyosunuz. Galaxy note5 de bana kalirsa bu ekran biraz daha gelistirilip, sag ve sol yandaki ses acma kapama, konusmayi sonladirma, ekrani kapama vs gibi tuslarda dokunmatik olacak gibi. Acikcasi herhalde note5 satislarida buyuk patlama yasar. Curved screen note onumuzdeki gunlerde satisa aktif baslandiginda bu ongorumu'de biraz tartmis oluruz. Bu telefon saglam satacak bana kalirsa.

• quote:

Orijinalden alıntı: genelsekreter

http://media.mensxp.com/media/content/2014/Sep/ifa2014samsungunveilsgalaxynote4curvedscreennoteedgegearvrandgears2_1409827555.jpg
    Arkadaslar note4 un tanitimindan sonra curved screen olarak adlandirilan bi telefon sergilendi biliyosunuz. Galaxy note5 de bana kalirsa bu ekran biraz daha gelistirilip, sag ve sol yandaki ses acma kapama, konusmayi sonladirma, ekrani kapama vs gibi tuslarda dokunmatik olacak gibi. Acikcasi herhalde note5 satislarida buyuk patlama yasar. Curved screen note onumuzdeki gunlerde satisa aktif baslandiginda bu ongorumu'de biraz tartmis oluruz. Bu telefon saglam satacak bana kalirsa.

Bu curved screen a son zamanlarda cok önem vermeye başladı samsung tv lerdede bayağı kullanıyor degısılıklıkse degısıklık ıste artık farklı bırseyler lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blueman7 -- 17 Ekim 2014; 23:52:26 >

• blueman7 kullanıcısına yanıt
    Satarsa farkli diye satar aynen, lg g3 2k ekran ama yinede cok satamadi, note5 curved screen ve 4k filan olursa bomba. Yalniz sarj ve isinma sorunlari giderilmeli. Lg g3 de sarj ve isinma sorunu var bildigin kadariyla.

• quote:

Orijinalden alıntı: genelsekreter

Satarsa farkli diye satar aynen, lg g3 2k ekran ama yinede cok satamadi, note5 curved screen ve 4k filan olursa bomba. Yalniz sarj ve isinma sorunlari giderilmeli. Lg g3 de sarj ve isinma sorunu var bildigin kadariyla.

G2 yıde G3 de ınceledım hıc sevemedim ben lg ye bır turlu ısınamadım zaten.Ne yaparsa yapsın yıne samsung a devam edecegım
  • Gün gelecek galaxy serisi bizi uzaya çıkaracak demedi demeyin. Oyun kartları gibi biriktirip üst üste koyduğumuzda merdiven olur. Bir gün forumda takas konuları revaçta note2 takaslı note 215 :)

• Kesin android 5 lollipop ile gelecektir
    Ekran en az 5.5"
    Ram 3 gb
    Hafiza 32 gb
    Kamera arka 16 mp
    On 3.9 mp
    Islemciden anlamiyorum
    2k olabilir
    3600 mah batarya gucu
    4g destegi (ulkemize de ayni model gelebilir)
    Ozcekimin populerliginin artmasi cin tabanli telefonlarin on kamera deger ve kalitesini yuksekmesi ana ureticleri de harekete gecirmeye basladi.. Bunun yani sira daha degisik calismalar ve iyilestirmeler(batarya kullanim suresi) bekliyorum yogun kullanimda batarya 2 gun kesintisiz dayanmali. Artik ekrana ve islemciye uygulamalara batarya dayanmiyor. Yok efendim muhendisler algoritma gelistirdi telefon bataryalari 1 hafta gidecek calismalar hizla devam ediyor. Yahu yillar gecti arpa boyu kadar yol alamadilar. Gunes enerjisi destekli batarya olabilir. Acik havada kendi kendini sarj etsin. Vs. Her birlikte gorecegiz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Olgi -- 18 Ekim 2014; 2:15:30 >
  • Samsung Galaxy Note 6 daha iyi olacak diyorlar

Bu konuyu görünce dayanamadım yazdım
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.