Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 5 [ANA KONU] (826. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
48.394
Cevap
280
Favori
1.683.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
51 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 824825826827828
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam sizin şu var ama Samsung TR garantili faturalı ürün, bilen anlayan bili mutlaka talip olur ve alır ama Yurtdışından gelmiş olsa çok daha fazla değer kaybederdi :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • jinjin kullanıcısına yanıt
    Yurtdışı mi diye soran da çıktı. Yazmayı unuttum. :) valla ben note6 ya göre satmayı düşünebilirim ama sanırım ihtimal düşük. Note5 çok iyi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Telefon efsane oldu marshmallow'a geçince. Roket roket
    Sanki zeytinyağı döktüler telefonumun üzerine yağ gibi akıyor kayıyor

Kamboçya romunu Türkçe yapma rehberi, kendim uyguladım ve çalıştı.
    İlk öncehttp://adbdriver.com/upload/adbdriver.zip bu linkten ADB Driver'i indirip kuruyoruz ve telefonun ADB driverlerini yüklüyoruz.
    Sonrahttp://adbshell.com/upload/adb.zip bu linkten ADB'yi indirip C:/ konumuna adb diye bir klasör açıp içindekileri buraya atıyoruz.
    Dosyaları attıktan sonra telefonumuza MoreLocale2 adlı programı indiriyoruz ve CMDyi açıyoruz.
    Sırasıyla komutlar
    cd C:/adb
    adb devices
    adb shell
    pm grant jp.co.c_lis.ccl.morelocale android.permission.CHANGE_CONFIGURATION
    yazıp sırasıyla enterliyoruz.
    Bu komutları yazdıktan sonra MoreLocale2 programımıza girip Türkçeyi seçiyoruz. Telefonumuz artık Türkçe.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi whitelake -- 19 Şubat 2016; 22:56:53 >

• Yahu ne garip insanlarsınız az sabredin zaten gelecek herhangi bir Avrupa ülkesine ve Türkçe dil desteğine sahip olacak. Yok şunu indir bunu kur buna dua et ama onu döv vsvsvs. Ayrıca Android işletim sistemi doğası gereği her güncelleme sonrası yağ gibi akar uçar kaçar wawww oh May gat dedirtir. Zaman geçtikçe hantallasmaya başlar. Hayatınızda telefon görmemiş gibi davranmayın. İnsanlar size inanıp türlü riskli işlere kalkisiyor. Evet Android bu kez tamam olmuş dediğim günden beri 3 sürüm değişti hepside yeni rom yüklenmesinden kaynaklanan rahatlama ve stabilizeydi. Zaman geçti yine takılmalar vs başladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atabey444 -- 19 Şubat 2016; 23:09:23 >
  • atabey444 kullanıcısına yanıt
    Evet o dedigin eski cihazlarda oluyordu ornegin G2 turlu turlu rom kurardim ilk baslarda roket olurdu ama 1 ay sonra sismeye baslardi.Custom romlarda evet bu durum daha ileri seviyede fakat Note5i 3 aydan fazla suredir kullaniyorum cihazi aldigimdan beri sadece 2 kere kapatmisimdir hic wipe atmadigim halde herhangi bi sisme veya kasmayla karsilasmadim.Yalniz scroll yaparken ufak laglar yasanabiliyor buna wipe atsanizda durum degismez cunku 5.1.1 ile ilgili bi durum ama samsung 6.0.1 de iyi is basarmis gibi sadece turk forumlarda degil yabanci forumlarda da baya bi övgü almış.Bekleme konusunda size katiliyorum ama dedigim gibi 5.1.1 ile o kadar uzun zaman kullanipta bi sorun yasamadim 6.0.1de de herhangi bi sorun olcagini dusunmuyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: VioLee

Evet o dedigin eski cihazlarda oluyordu ornegin G2 turlu turlu rom kurardim ilk baslarda roket olurdu ama 1 ay sonra sismeye baslardi.Custom romlarda evet bu durum daha ileri seviyede fakat Note5i 3 aydan fazla suredir kullaniyorum cihazi aldigimdan beri sadece 2 kere kapatmisimdir hic wipe atmadigim halde herhangi bi sisme veya kasmayla karsilasmadim.Yalniz scroll yaparken ufak laglar yasanabiliyor buna wipe atsanizda durum degismez cunku 5.1.1 ile ilgili bi durum ama samsung 6.0.1 de iyi is basarmis gibi sadece turk forumlarda degil yabanci forumlarda da baya bi övgü almış.Bekleme konusunda size katiliyorum ama dedigim gibi 5.1.1 ile o kadar uzun zaman kullanipta bi sorun yasamadim 6.0.1de de herhangi bi sorun olcagini dusunmuyorum

Gelsin kullanırız görürüz. Bende uzun kullanım sonucu 5.1.1 den daha iyi olacağına inanmıyorum. Her güncelleme ile heyecan verici bir psikolojiye kaptırır insan kendini. 6.0.1 zaten en çok güvenlik üzerine kurulmuş bir sürüm ha touchwiz e ne oldu bilmiyorum pekte beklentim yok açıkçası.

Hocam telefonum henuz 1 haftalık bu yuzden benim yaptığım karşılaştırma temiz 5.1.1 ile temiz 6 arasinda ve ayni programlar yüklü iken olan bir karsilastirmaydi. 5.1.1'i 6 ay boyunca sisirmis olsam ve temiz 6 yukledikten sonra bu karsilastirmayi yapsam dediginiz gibi olurdu ancak suanda durum boyle degil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Emoshean

Telefon efsane oldu marshmallow'a geçince. Roket roket
    Sanki zeytinyağı döktüler telefonumun üzerine yağ gibi akıyor kayıyor

Kamboçya romunu Türkçe yapma rehberi, kendim uyguladım ve çalıştı.
    İlk öncehttp://adbdriver.com/upload/adbdriver.zip bu linkten ADB Driver'i indirip kuruyoruz ve telefonun ADB driverlerini yüklüyoruz.
    Sonrahttp://adbshell.com/upload/adb.zip bu linkten ADB'yi indirip C:/ konumuna adb diye bir klasör açıp içindekileri buraya atıyoruz.
    Dosyaları attıktan sonra telefonumuza MoreLocale2 adlı programı indiriyoruz ve CMDyi açıyoruz.
    Sırasıyla komutlar
    cd C:/adb
    adb devices
    adb shell
    pm grant jp.co.c_lis.ccl.morelocale android.permission.CHANGE_CONFIGURATION
    yazıp sırasıyla enterliyoruz.
    Bu komutları yazdıktan sonra MoreLocale2 programımıza girip Türkçeyi seçiyoruz. Telefonumuz artık Türkçe.

Şarj ?

Hiz dışında değişen neler var ?

• quote:

Orijinalden alıntı: soralalp

Hocam telefonum henuz 1 haftalık bu yuzden benim yaptığım karşılaştırma temiz 5.1.1 ile temiz 6 arasinda ve ayni programlar yüklü iken olan bir karsilastirmaydi. 5.1.1'i 6 ay boyunca sisirmis olsam ve temiz 6 yukledikten sonra bu karsilastirmayi yapsam dediginiz gibi olurdu ancak suanda durum boyle degil.

Hadi inşallah diyelim o zaman

Ancak bir problem var bunu size danışayım arkadaslar da bilgilensin. Forumda begenme ve sayfa ilerletme butonlari bozuk ve eski surumdeyken yerlerine boş kutu çıkıyordu. Yeni guncellemeden sonra ise boş kutu yerine uzakdogu dillerinden karakterler yazıyor. Yalniz başka bir sitede bu sorunla karsilasmadigim icin emin olamadım. Sizde forum butonlarinin durumu nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soralalp -- 19 Şubat 2016; 23:44:47 >
  • quote:

Ancak bir problem var bunu size danışayım arkadaslar da bilgilensin. Forumda begenme ve sayfa ilerletme butonlari bozuk ve eski surumdeyken yerlerine boş kutu çıkıyordu. Yeni guncellemeden sonra ise boş kutu yerine uzakdogu dillerinden karakterler yazıyor. Yalniz başka bir sitede bu sorunla karsilasmadigim icin emin olamadım. Sizde forum butonlarinin durumu nedir?

Herşey normal

Bu şekilde hocam
    Bu mesaja eklenen görseller:

SAMSUNG GALAXY NOTE 5 [ANA KONU]

• soralalp S kullanıcısına yanıt
    Bende de böyle ama sadece forumda.
  • quote:

Bu şekilde hocam

Dili ingilizce yapıp dener misin

• Bu telefondaki gereksiz uygulamalar hakkinda ne dusunuyorsunuz bilgisi olan bilgilendirebilir mi rica etsem.

• umuTorres kullanıcısına yanıt
    Ben şahsen kullanmadığım bütün uygulamaları devre dışı bırakıyorum.
  • soralalp S kullanıcısına yanıt
    Forumla ilgili bi sorun hocam guncelleme ile alakali degil

• quote:

Orijinalden alıntı: athloon

quote:

Orijinalden alıntı: nahsen346

6.0.1 ı Türkçe yapabildim sonunda birkaç işlem gerekiyor

Ben farklı rom mu yükledim acaba, TR olarak açıldı direkt

Wipe işlemleri yapmadan yüklediyseniz TR olarak olması normaldir. Wipe yaparsanız TR dili gidecek büyük ihtimal.

• Yazıklar olsun yazıklar olsun. Yarım saat emek verdim. Tek tek adım adım detaylıca nasıl bu ROM Türkçe yapılır anlattım. Göndere bastım. O ..... hata mesajı çıktı. Geri tuşuna bastığımda mesajı kurtaramadım. Mesaj uçmuştu. Lanet olsun.

Türkçe yapamayanlar arkadaşlar lütfen Google'dan Morelocale ile Türkçe yapma diye aramalar yapın sonuçlar çıkıyor. Şu an sinirlerim bozuldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fromhunt

quote:

Orijinalden alıntı: crazy585858

YA ARKADAŞLAR GOLD KULLANIYORUM GOZUM GİBİ BAKMAMA RAĞMEN TELEFONUN ARKA TARAFİNDA ÇERÇEVENİN UÇ KİSİMLARİ KENARLARDAN BOYA ATIYOR.. METAL DİYE ALDIK OLANA BAK NİYE BÔYLE OLDUKİ NE FARKI KALDI PLASTİKTEN ŞİMDİ.. :( BİR ÇARESİ VARMIDIR :/

Metal boya değil.Kimyasal işlemlerle o renk verilmiş.Sizdeki boya atması değildir.Çerçeve sürtmüştür bir yerlere.

hocam merhaba şu an test ettim ve telefonu asla ama asla bir yere sürmememe bile rağmen üst tarafta biraz çok hafif siyahlik çıktı.. acaba elim çok terliyorya terdeki bileşenler bu metalin aşınmasına sebep olabilirmi böyle bir ihtimal varmı ? telefon gôzümün önünde eriyor :(

• 
Sayfa: önceki 824825826827828
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.