Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 5 [ANA KONU] (682. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
48.394
Cevap
280
Favori
1.683.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
51 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 680681682683684
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    8 yahut 12TL ama gidin bi yoklayin, 4.5G simkart gecis sureci sayesinde ucretsiz kart da alabilirsiniz sorun bi :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • jinjin kullanıcısına yanıt
    Samsung kendi acisindan karlilik icin cark donmesi icin mantikli hareket ediyor bu yonde ifadelerim herzaman olmustur.

Note2 efsanedir kaynak kodu acik olsa bircok kisi halen kullanacaktir . Zamanin amiral telefonu simdi orta seviye telefonu olsa da su guncellemesi kesilmesine ragmen halen satin alan var .

Galaxy S4 ile tiksindigim 8 cekirdekli diye bizi kandirdillar reklamlariyla ve isinma problemleri rehber problemi cozemediler de ve o polkarbon kasasi sozde metal gorumlu zamanla dokulen pul pul boyasini yuzunden Note 3 ve Galaxy S5 almadim . Saydigim modeller haric tum Note serisi ve Galaxy S serisini kullandim . Note 4 ile metal kasasi 64 bitlik donanim Android 5 ile 64 bitlik gelecek vaatlerinin YALAN cikmasi ile olayi 4GB degil RAM i ne anlami varki diyenlerle epey bogustum kendi adima . Apple 2GB li telefonuna da 64 bitlik yapiyorken neden kimse elestirmiyor du o zamanlar yuzlerine tokat misali vurdum yazilarimla tabi anlayana veya isine gelene ...

Tuketici bilincsiz olmasi ve yerlesik aliskanliklar verdigin ornekler vardr ama ne kadar genelleme yapilir tartisilir .

Insanlar Note2 ye talebi varsa hakli olarak donanimi bir cihaz olmasindan oturudur guncelleme alsa idi veya kaynak kodlari olsa idi Nexus cihazlari gibi surekli guncel kalabilirdi veya daha uzun sure guncelleme alirdi .

Tuketici gosterise de onem veriyor ama salt gosteris olsa idi kimse yeni cihaz almazdi ve Samsung neden Galaxy S6 ile baslattigi tasarimi halen devam ettiriyor anlam vermemek gerekirdi senin mantiginla . Galaxy S7 de benzer mantikla kasasi ayni olacak .

• smart1978 kullanıcısına yanıt
    Galaxy S7 icin dedikodular 'Kucuk bir Note 5' olacak seklindeydi zaten ama S7 ile kaldirdigi Hafiza kartini geri getirecek, Kamera f1.7 12mp gibi bir yenilik tasiyacak, belki Retina Scanner ve USB Type-c ile gelecek. Bunlar begenilen tasarimin yaninda kullanicalara servis edilecek. Cunku cok elestirildi ve bir tasarim dili tutturdu ona verecek sirtini en azindan bu yilki serilerde. A5-A7-A9, J5-J7 bir de bunlari simdi 2016 ek adli versiyonlari :) Insanin zihni bulaniyor bi yerden sonra.

S4 almadan once danisan arkadaslarim oldu almayin G2 alin dedim dinletemedim. Okulda da arkadas var S4 elinde plastik gibi ve benim G2'ye imreniyordu keske bunu alsaydim diye. Ve Note 2 evet benim gozumde de bambaska bir cihaz, ilk denedigimde cok begenmistim kalemi vs. her seyiyle cok etkilemisti. Hala 2. El pazari var gelistirme tabanli forumlarda aktif.

Soylediklerine bazi noktalardan katiliyorum bazi noktalardan katilmiyorum Turkiye pazari konusunda bura boyle bi yer, aliskanliklar zor degisir :)

64bit nedense benim gozumde anlatildigi gibi yer etmedi, gercekten somut meyvelerini aliyor muyuz ? Tartismaya acik.

Micro Sd card slotu olacağını pek düşünmüyorum . Samsung 2 yılda bir tasarımda önemli değişiklikler yapıyor apple gibi. S7 de işlemci yenilenecek ram note 5 gibi 4gb olacaktır . Bir de usb type c olur . Bunlar dışında radikal bir değişiklik olacağını sanmıyorum

Haklısınız hocam mesela ben ps4+zenfone 2 kombinasyonu yapsam daha mı iyiydi diye kendime soruyorum bazen. Yanlış anlaşılmasın telefondan çok memnunum ama diyorum ya tüketici toplumu olmuşuz cidden..

• lovekrand kullanıcısına yanıt
    Sizan Benchmark testlerinde goruluyor, MicroSD slotuna kesin gozuyle bakiliyor, bataryalar daha buyuk, Kamera f1.7 12MP, Snapdragon 820 uzerinde calisiyor, Ram 4GB

• quote:

Orijinalden alıntı: yudevil

Haklısınız hocam mesela ben ps4+zenfone 2 kombinasyonu yapsam daha mı iyiydi diye kendime soruyorum bazen. Yanlış anlaşılmasın telefondan çok memnunum ama diyorum ya tüketici toplumu olmuşuz cidden..

Mesela hocam cok guzel bi ornek vermissiniz, ben ogrenciyim evimde TV bile yok su an, PS4 kullanabilecegim bir sey degil ama sizin icin bir anlam tasiyorsa, onu kullanacaksaniz tabi ki olabilirmis, ihtiyac/eglence analizlerimizi iyi yapmak lazim :)

evet sızıntılar o yönde ama ben kendi düşüncemi yazdım sadece, bir de batarya gerçekten o kadar büyük olursa cihazı iyice kalınlaştırmaları lazım o da hiç iyi olmaz. Şu an Samsung cihazlar zaten iphone'a göre yeteince kalın.
  • Arkadaşlar aralık ayı android güvenlik güncellemesini alan var mı 1 hafta önce çıkmış?
  • KadirSipahi K kullanıcısına yanıt
    Gelmedi

Aynen hocam aldım 8 liraymış. Şuan taktım sorun yok :)

• Yukarda bahsi geçmişte bende pazar günü spigen kılıf + cam koruyucu sipariş vermiştim,cam koruyucuyu göndermişler ama kılıf yoktu.Aradım telefonlarada cevap vermiyorlar ama e mail atınca hemen cevap attılar,bu hafta içinde göndereceklermiş.Birde geliştirici seçeneklere nerden giriliyor ben bulamadım?
  • Şu uygulamayı sevdim, fena değil:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jamworks.easyhome
    Şunu da denemeye aldım, Oled ekranlar için ekranı kapatmıyor siyah yapıyor şarja olumsuz etkisi var mı bakacağım, denemek isteyenler olursahttps://play.google.com/store/apps/details?id=com.jamworks.knockz
    Daha önce paylaşıldı ise özür dilerim görmedim.

• Su ayfon fanlarindan biktim valla ya neymis android çöpmuş tabi onlarida anliyorum 3500 tl verip en iyi cihaza sahip olmak istiyorlar ama mumkun olmuyor.Hala kullanim suresiyle ekran suresini karsilastiriyolar.Ayrica yukardada okudum ayfom oyunlari hizli aciyormus vs vs be guzel kardesim cihaz 2K optimizasyonuyla calisiyor yani 2kati bi goruntu sunuyor memleketteki cahil oranini ogrenmek icin ayfon fanlarini gormek yeterli oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: VioLee

Su ayfon fanlarindan biktim valla ya neymis android çöpmuş tabi onlarida anliyorum 3500 tl verip en iyi cihaza sahip olmak istiyorlar ama mumkun olmuyor.Hala kullanim suresiyle ekran suresini karsilastiriyolar.Ayrica yukardada okudum ayfom oyunlari hizli aciyormus vs vs be guzel kardesim cihaz 2K optimizasyonuyla calisiyor yani 2kati bi goruntu sunuyor memleketteki cahil oranini ogrenmek icin ayfon fanlarini gormek yeterli oluyor

Bu 1080p ile 2k farkı benchmark skorlarinida etki ettiğini düşünüyorum. İphone 1080p olduğu için daha yüksek sokarlar alıyor bence

• Merhaba arkadaşlar. Cihazımı fabrika ayarlarına geri döndürmek istiyorum fakat nfs no limit de baya bi ilerledim. Uygulama verilerimi nasıl yedekleyeceğim hakkında bilgisi olan varmı ?
  • Night_Noise kullanıcısına yanıt
    Google Play Games'e Gmail hesabınızı bağlayın otomatik yedeklenecektir.

• Arkadaşlar scrapbook güncelledi yenilikler nedir okuyamadim yenilikleri baktim hala ocr yok yani resimdeki yazıyı metine çeviremiyor

• atabey444 kullanıcısına yanıt
    Sadece o degil ki 1080 p ekrana gpu yonunde daha az guc yukleniyor ee dolayisiyla 1 2 saniyelik hizli acilislar cok cok normal ben note5de oynadigim oyunlarda frame lag vs yasamadim

Tekrar soyluyorum 2300 e alinabilecek en iyi cihaz budur ve 2 sene sıkıntısız sekilde kullanilir bu kullanici durumuna bagli olarak 3 4 seneyede cikabilir

Gelip buraya ayfon boyle iyi soyle iyi diyorlar bende bundan sonra suskun durmayacagim.Onlarin konusunda resmen insanlari yanlis yonlendiriyorlar android cop sen iphone 6s al ne demek boyle bisey var mi bu yorumu anca cocuklar yapar

Dipnot : Kendim kullandigim icin degil fiyatini hakettigi icin oneriyorum.Hattta bana yakin oturup note5 almayi dusunen arkadaslar varsa gelsin cihazimi incelesin fikir sahibi olsun bu kadarda net'im

• Bu konuyla ilgili çok kez tartışıldı sanırım samsung bunun bilincinde ama ya uğraşmak istemiyor yada yazılım ekibi bu işi yapamıyor o kadar çok speed testler yapıldı ve bu sorunun yazılım ile alakalı olduğu belli Neden diğer telefonların sistem belleğinde bu uygulamalar daha önceden açıkta kalırken Samsungda bu sorun var. Zaten bu sorun custom romlarla çözülüyor yani kolay bir şey ama Samsung nedense inada bindiriyor gibi.
  • 
Sayfa: önceki 680681682683684
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.