Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 5 [ANA KONU] (262. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
48.394
Cevap
280
Favori
1.683.011
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
51 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 260261262263264
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: utkualtin

quote:

Orijinalden alıntı: ..scream..

quote:

Telefonu cumartesi aldım. Dün sarja taktım ama şöyle problem var. Telefon yüzde 100 sarj olmuyor. Yüzde 100 e gelince sarjdan çıkartıyorum telefonu, hemen yüzde 94 95 oluyor. Sonra tekrar dolmasını bekliyorum. 100 olunca şarjdan alıyorum gene 94 93 oluyor. Bir türlü yüzde 100 yapamadım telefonu. Sorun konusunda ne önerirsiniz arkadaşlar

Batarya kalibrasyonu yapmanızı tavsiye ederim. Bunun için;

--- Cihazınız açıkken %100 olana kadar şarj edin.

--- Şarj tamamlanınca, şarj cihazını çekip cihazı kapatın.Bu sefer cihazınız kapalıyken şarj cihazını tekrar takın ve %100 olana kadar şarj edin.

--- %100 olunca şarj cihazını çekin ve cihazı açın. Ekranınızı hiç kapanmayacak şekilde ayarlayın. Ayarlar -> Ekran -> Zaman Aşımı ayarını “10 dakika” olarak ayarlayabilirsiniz. Bunu ayarladıktan sonra şarj cihazını takıp cihazı %100 olana kadar şarj edin. (Not: Hiçbir şekilde ekranınız kapanmasın.%100 olunca şarj cihazını çekin ve pil seviyesi %0 olup cihaz kapanana kadar hiçbir şekilde şarja takmayın.)

--- Cihaz kapanınca tamamen şarj edin ve cihazı açın. Ekran ayarınızı eski haline getirebilirsiniz.

Bir deneyin bakalım. Kolay gelsin...

Yani anlamadığım şey şu. Yuzde 100 sarj doldu ama sanki cok hızlı şarj gidiyor gibi geldi bana. 2g ile internette geziyorum orta ışık şiddetinde ve 2 dakikada yüzde 1 gidiyor şarj. Taktım bu sarj meselesini kafaya. Arka planda çalışan çoğu uygulamayı uyuttum. Sarj ekran süresi vs. meselelerine çok kafayı takan insan değilim ama normalmi bu durum

Bilemiyorum. Önce siz batarya kalibrasyonu yapın sonra olmadı çaresine bakmaya çalışırız..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Note 5 silver alan arkadaşlar fotoğraf atabilirler mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Telefonu cumartesi aldım. Dün sarja taktım ama şöyle problem var. Telefon yüzde 100 sarj olmuyor. Yüzde 100 e gelince sarjdan çıkartıyorum telefonu, hemen yüzde 94 95 oluyor. Sonra tekrar dolmasını bekliyorum. 100 olunca şarjdan alıyorum gene 94 93 oluyor. Bir türlü yüzde 100 yapamadım telefonu. Sorun konusunda ne önerirsiniz arkadaşlar

--- Şarj tamamlanınca, şarj cihazını çekip cihazı kapatın.Bu sefer cihazınız kapalıyken şarj cihazını tekrar takın ve %100 olana kadar şarj edin.

--- %100 olunca şarj cihazını çekin ve cihazı açın. Ekranınızı hiç kapanmayacak şekilde ayarlayın. Ayarlar -> Ekran -> Zaman Aşımı ayarını “10 dakika” olarak ayarlayabilirsiniz. Bunu ayarladıktan sonra şarj cihazını takıp cihazı %100 olana kadar şarj edin. (Not: Hiçbir şekilde ekranınız kapanmasın.%100 olunca şarj cihazını çekin ve pil seviyesi %0 olup cihaz kapanana kadar hiçbir şekilde şarja takmayın.)

--- Cihaz kapanınca tamamen şarj edin ve cihazı açın. Ekran ayarınızı eski haline getirebilirsiniz.

Yani anlamadığım şey şu. Yuzde 100 sarj doldu ama sanki cok hızlı şarj gidiyor gibi geldi bana. 2g ile internette geziyorum orta ışık şiddetinde ve 2 dakikada yüzde 1 gidiyor şarj. Taktım bu sarj meselesini kafaya. Arka planda çalışan çoğu uygulamayı uyuttum. Sarj ekran süresi vs. meselelerine çok kafayı takan insan değilim ama normalmi bu durum

Bilemiyorum. Önce siz batarya kalibrasyonu yapın sonra olmadı çaresine bakmaya çalışırız..

Aksam yapayım bi kalibrasyonu

• quote:

Orijinalden alıntı: Viktor R3znov

quote:

quote:

quote:

Telefonunu şarja tak, %100 olsun ve şarjdan çıkarmadan hemen şu kodu yaz: *#0228# . Telefon quick start yapacaktır. Şarj büyük ihtimal düşecek. Ardından cihazı tekrardan %100'e kadar doldur. Ve sonucu söyle.

Akşam deneyeceğim sonucu yazarim. Ama şuanda 2 saat kullanım 1 saat 21 dakika ekran süresi ve kalan sarj yüzde 60. Senkronize kapalı ayrıca

• Üstat tamamen tarafsız ve de ne yapacağını bilmeyen bir teknoloji meraklısı olarak şunu söyleyeyim İphone'da telefonu kullanmadığın sürede şarjın çok çok hafif azalıyor.Şöyle örnek vereyim hanımın köyünde telefon çok çekmediği için Samsung durduğu yerde şarjı sömürürdü fakat İphone'u neredeyse nasıl bıraktıysam öyle alıyorum.Telefon çekmediği için çıkartıp bir köşeye koyuyorum dönerken alıyorum gibi bir durum var ortada ve S3 Mini kullanırken şarj beklemedeyken biterdi İphone'da en son gittiğimde neredeyse 3 güne yakın bekleme süresi almıştım ve bu 3 gün içerisinde birkaç kez (toplamı yarım saat diyelim) basit oyunlar oynamıştım.Bunu benim tahminim Samsung'ta yapamıyorsun veya yapıyorsun ama arka sayfada bir arkadaşın başına geldiği gibi bilmeden bir programı durdurarak telefonda hasara yol açıyorsun.İşin ehli kişiler telefona müdahale ederek daha işlevsel hale getiriyorlardır kesin ama benim gibi amatör kullanıcıları yani telefonu kutusundan çıkardığı gibi kullananları bence tatmin etmeyecek şarj süreleri görürüz gibime geliyor.İnanın bu telefonu almak için kendimi zorluyorum fakat her seferinde pişman olmaktan korkup vazgeçiyorum.Hani telefonu aldığımda birkaç hafta kullanıp pişman olursam 200-300 TL zararına satabileceğimi bilsem dakika düşünmeden alınacak telefon ama işte öyle bir şansta yok malesef.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: OğuzhanŞahin

3-4 ay note 4, 3-4 ay i6plus ve 1 hafta note 5 kullanmış biri olarak söylüyorum i6plus note 4-5ten 1.5 kat daha iyi batarya kullanımına sahip, ayrıca ios8 in en stabil sürümü 8.4.1 di ios9un da 9.1 olacağı söyleniyor, note 4 için en stabil sürüm 5.1 türkiyede yeni çıktı, cihaz çıktıktan 1 sene sonra onda da ekran süresi lollipop sayesinde gittikçe düşmekte.

Sen konuna gitsene iFan ?

Evimde iPhone 6 plus'un kullanıldığını sayfalar önce yazdım ve inceleme bile yaptım. Sen okuma yazma bilmeyenleri kandırırsın, bizi değil. Apple'a güncelleme geldi, cihazlarınız donma manyağı oldu. Ahaha yaşadığı kafaya bak şunun.

Bende de ekran süresi gittikçe artmakta. Senin gibi iFan'a mı inanacağız ?

Bak bu arkadaş da iPhone 6 Plus kullanıyordu :

quote:

Orijinalden alıntı: Prometheus #

İphone 6 plus dan sonra note 5 geçtim.Yoğun kullanım da note 5 'in şarj süresi biraz daha iyi .Yoğun kullanım derken devamlı wi-fi açık sosyal ağ gezintileri mesaj telefon görüşmesi oyun ve internette gezinme gibi.Yani nasıl oluyor da plusun şarjı note 5 den daha iyi denilebiliyor.Yaklaşık olarak 1 sene kullandım plus yukarı da yazdığım şeyleri yapınca saat 18:00 dedin mi telefonu ikinci kez şarja bağlıyordum.Note 5 de ise 8'e kadar beni idare ediyor.

Yeterli mi bu iFan ?

Evet iOS 9 ile telefonlarda hafif kasmalar yaptı, ama ios android gibi güncelleme özürlü bir platform değil, anında 9.0.2 geldi kasılmalar da donmalar da bitti gitti.

• Benim yeni Note 5 in ikinci haftası doluyor sanırım 12-13 şarj oldu ve şarj kelimenin tam anlamı ile 'oturdu'.Şu an için bayağı memnunum hatta o kadar memnunumki ikinci telefonum olan 6+ ımı Cuma günü sattım.6S+ da alırım diye düşünüyordum ama şu an vazgeçtim gibi.Note 5 gerçekten 'olmuş'.Keşke 64 gb lık (ve 128 gb lık versiyonları da) olsaydıda satışa çıkarsalardı.Her neyse...artık gönül rahatlığı ile yazabilirim zira kapsamlı fikrim oluştu : Bana göre bu güne kadar yapılmış en iyi phablet Note 5.Samsung dan eski ağzı yananlardan birisi olarak yazıyorum : Takılma etme,kötü müzik performansı vb vb hiç kötü bir tarafını göremedim cihazın.Bu sefer gerçekten yapım kalitesi de dahil her şeyi ile güzel bir cihaz yapmışlar.Umarım böyle devam ederler.

Fiyat işine gelince : Diğer arkadaşlarında belirttiği gibi rakip firmalarında üst seviye phablet cihazları ile karşılaştırınca bu cihaz (komik ama) gerçekten ucuz kalıyor.2400TL bandında resmi garantili cihaz alınabildiğini düşünürsek ya diğer firmalar aşırı kar koyuyorlar ya'da Samsugn bir şekilde bu cihazı ülkemizde sübvanse ediyor.

• harungs1905 H kullanıcısına yanıt
    yahu arkadaş. bakın kiminle konuştuysam hep s3 örneği veriyor sen değil sadece samsung ciddi anlamda baya aştı kendini note serisi çok ayrı bi seri pişman olmazsın emin ol kesinlikle tavsiye ederim.

Bu arada arkadaşlar NOTE 5 in orjinal samsung bayisinde telefon 2499 tl (izmir /çankaya/ samsung) mediamark, teknosa gibi kazıkçı firmalarda 2699 tl...
  • quote:

3-4 ay note 4, 3-4 ay i6plus ve 1 hafta note 5 kullanmış biri olarak söylüyorum i6plus note 4-5ten 1.5 kat daha iyi batarya kullanımına sahip, ayrıca ios8 in en stabil sürümü 8.4.1 di ios9un da 9.1 olacağı söyleniyor, note 4 için en stabil sürüm 5.1 türkiyede yeni çıktı, cihaz çıktıktan 1 sene sonra onda da ekran süresi lollipop sayesinde gittikçe düşmekte.

Oğuzhan note 5 kullandıysan daha 1 hafta kullanıp sattıysan pilin açılmasına izin veremeden satmışsın. Pilin oturması için bir kaç hafta sabır göstermelisin.

• Gümüş rengini nerede bulabilirim?

• touchwiz mi kullanıyorsunuz yoksa launcher mı?
    ben nova launcher prime kullanıyorum.
  • Karargahx kullanıcısına yanıt
    S 3 bile değil S 3 Mini idi benim kullandığım telefon.Üst düzey bir Samsung hiç kullanmadım ama karalama kampanyası mı diyeyim firmanın ayıbı mı diyeyim çok çok fazla olumsuzluk yaşadığını söyleyen kullanıcıyla karşılaşıyorum.Daha geçen gün bir müşteri bizi ziyarete geldi içeri girdiği sırada elinde telefon vardı "telefon sapıttı kafayı yiyeceğim" dedi.Ben direk kafamı kaldırıp acaba model ney diye göz attım yanlış görmediysem S6 idi.Zaten öyle bir psikolojiye girdimki metroda,dolmuşta,otobüste kimin elinde telefon görsem modeli ney diye göz atıyorum.Yaşım 37 öyle gençte sayılmam ama nereden bulaştıysam bu teknolojiyi takip etme hastalığına bir türlü bırakamıyorum.İlk Nokia X6 alarak akıllı telefon piyasasına adım attım ama o tam bir hayal kırıklığı oldu.Ana kartı arızasından dolayı bir türlü tam randımanlı kullanamadım.Sonra onu satıp S 3 Mini aldım şansa bak ki onda da ana kart arızası varmış.Ben ilk aldığım zamanlarda telefonda bir anormallik sezip servise verdiğimde hiçbirşey yok diye 1 hafta sonra geri vermişlerdi.1,5 seneye yakın telefonu durup dururken çekmemeye başlama,internete randımanlı şekilde girememe,alarmının bazı sabahlar sadece dıt yapıp susma gibi sorunlarını yaşayarak kullandım.Sonra bataryası şişmiş şarjım anormal şekilde hızlı bitmeye başlayınca servise verdiğimde yaşadığım sıkıntılardan yine bahsettim.Allahtan bu seferki insaflı bir servismiş te sağolsunlar bataryayla brlikte ana kartı da değiştirdiler ve sorunlarım bir nebze olsun çözülmüştü.Ondan sonra İphone 5 S aldım 1,5 yıldan beri kullanıyorum bir kaç ufak sapıtmanın dışında hiç pişman etmedi beni.Hala canavar gibi kullanıyorum.2 gün bekleme süresi alıyorum.Fakat ekranı ufak gelmeye başladğı için değiştirmek istiyorum ama alacağım telefon da 2 gün şarj konusunda beni idare etsin ve rahatça güvenebileceğim bir telefon olsun istediğim için bir türlü karar veremiyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: john mclane

quote:

quote:

Sen konuna gitsene iFan ?

Evimde iPhone 6 plus'un kullanıldığını sayfalar önce yazdım ve inceleme bile yaptım. Sen okuma yazma bilmeyenleri kandırırsın, bizi değil. Apple'a güncelleme geldi, cihazlarınız donma manyağı oldu. Ahaha yaşadığı kafaya bak şunun.

Bende de ekran süresi gittikçe artmakta. Senin gibi iFan'a mı inanacağız ?

Bak bu arkadaş da iPhone 6 Plus kullanıyordu :

quote:

Orijinalden alıntı: Prometheus #

İphone 6 plus dan sonra note 5 geçtim.Yoğun kullanım da note 5 'in şarj süresi biraz daha iyi .Yoğun kullanım derken devamlı wi-fi açık sosyal ağ gezintileri mesaj telefon görüşmesi oyun ve internette gezinme gibi.Yani nasıl oluyor da plusun şarjı note 5 den daha iyi denilebiliyor.Yaklaşık olarak 1 sene kullandım plus yukarı da yazdığım şeyleri yapınca saat 18:00 dedin mi telefonu ikinci kez şarja bağlıyordum.Note 5 de ise 8'e kadar beni idare ediyor.

Yeterli mi bu iFan ?

Evet iOS 9 ile telefonlarda hafif kasmalar yaptı, ama ios android gibi güncelleme özürlü bir platform değil, anında 9.0.2 geldi kasılmalar da donmalar da bitti gitti.

Senin de bluetooth'unu kesseler, oraya buraya erişimini kesseler, 3. parti uygulamalara karşı aşırı derecede kısıtlasalar, özelliştirme özgürlüğü vermeseler, tamamen köle yapsalar sen de kasmazsın. Ama kasıldığını görüyorum. Hem de ne kasılmışsın gösteriş çocuğu seni.

Android'de o kadar özellik, o kadar özgürlük, o kadar kurcalama yetkisi, o kadar 3. parti uygulamalara açıklık ve uygulamalara sınırsız erişim hakkı olduğu halde takır takır çalışıyor. Hele bir de arayüzü iyi optimize edilmiş cihazlarda yağ gibi akıyor. Tıpkı HTC'de olduğu gibi, tıpkı Samsung'un Note 5'te arayüzü hafiflettiği gibi. 2 aydır cihaz o kadar dolu olmasına rağmen tık vermedi ve yağ gibi akıyor. Stabilizasyon da düşüşe geçmiyor.

Bu yüzden sana susmak düşer iFan :)

Bak bilader,öncelikle laflarına sözlerine dikkat et.

Ben senin dalga geçecek yaşları çoktan geçtim.

7 sene android kullanmış biri olarak senin bildiklerini ben de biliyorum.

Bluetooth denen teknolojiyi android telefonda bile kullanmazdım ben.
    Ayrıca android dünyasında yapabildiğim herşeyi ios platformunda da yapabiliyorum.

Benim romla falan işim yok.
    Androidde telefonu Nasıl kullanıyorsam aynı şekilde iosu kullanıyorum.

Bu yaşıma kadar 30-35 tane telefon kullandım belki, ne yaparsan yap ne edersen et android'in sonu ya format ya da 1 sene de bilemedin 1,5 sene de güncelleme desteğinin bitmesi ile ölüme terkediliş.

• Telefonu kullanirken arada bi bildirim sesine benzer bi ses cikiyo. Bildirim falan da yok nedendir acaba?

• Az ötede oynayabilir misin?

Bunu hak ettiğin için bu şekilde bir cevapla başladım alıntıya.Ben tarafsızım arkadaşım TA-RAF-SI-ZIM.Bilmem anlatabiliyor muyum?S 3 Mini'yi aldığım zamandan beri bu forumu takip ediyorum.Açık söyleyeyim en çok takip ettiğim bölümler Samsung ve Apple telefon konuları.Bunlardan sonra LG geliyor.Son zamanlarda Sony başlıklarını da takip ettim ama uzak durmam gerektiğini düşünüyorum çünkü ne çok fazla kullanıcıları var ne de birbirleriyle örtüşen yorumlar var.Birisi kamera olmuş derken diğer bir kullanıcı çamur gibi fotoğraf çekiyor diyebiliyor.Birisi telefon ısınıyor derken bir diğeri ısınmıyor diyebiliyor şimdi bunların hangisine güvenmek gerekir bence ikisi de yalan söylüyor olabilir.Samsung'un benim gördüğüm kamera tarafında çok büyük bir artısı var.Batarya ve stabilliğine de inandığım an alırım.İphone uçuk fiyattan satışa çıkmasaydı yaşadığım olumlu tecrübeden dolayı hiç düşünmeden onu seçerdim.Fakat şuanda tam anlamıyla boşluktayım.

• quote:

Orijinalden alıntı: EvReN 7

touchwiz mi kullanıyorsunuz yoksa launcher mı?
    ben nova launcher prime kullanıyorum.

Hocam ben touchwizz kullanıyorum. Şuana dek herhangi bir launcher ihtiyacım olmadı.

• Dun Note 5 ile yasadigim bana terler dokturen sizleri ise oldukca guldurucegine inandigim ( hakkinizdir :D ) bir konuyu anlatayim,

Sinemaya gitmistim ve nezaket geregi telefonu tamamen sessize alip ekran parlakligini minumum manuel seviyeye getirdim ve cihaz guc tasarruf modunda idi. Cikip acik hava altinda guc dugmesine bastigimda ise cihaz sifir tepki veriyor, ekran acilmiyor, uzun basili tutuyorum guc tusuna yine bir sey olmuyor daha on gunluk telefon, ben yurudukce daha terliyorum :D Sonra artik durumu kabullendim telefon bozuldu deyip eve gitmek icin otobuse bindim, guc tusuna tekrar basmamla kisik parlaklikta ekran geldi, o an anladim yaptigim seyi :D Minimum parlaklikta gun isiginda ekranin acildigini fark etmek imkansiz, guc tasarruf modu yuzunden kapasitif tuslar da aydinlamadi tabi.. Velhasil iyi bir heyecan yasadim :D Siz siz olun ayni duruma dusmeyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jinjin -- 12 Ekim 2015; 18:16:41 >

• Arkadaşlar benim note 5 kilit ekranında dondu. Kilit ekranını açamıyorum. Ayrıca arayan olursa , aranıyor ancak telefona cevap veremiyorum. Yani açılmıyor. Wipe yapabilmem için telefonu nasıl kapatabilirim. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: adnantazeaslan

Arkadaşlar benim note 5 kilit ekranında dondu. Kilit ekranını açamıyorum. Ayrıca arayan olursa , aranıyor ancak telefona cevap veremiyorum. Yani açılmıyor. Wipe yapabilmem için telefonu nasıl kapatabilirim. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

1. Öncelikle telefonunuzu kapatınız.

2. Kapalı konumda iken Sesi Yükselt + Home tuşlarına basılı tutarken Açma tuşuna basınız.

3. Telefon açılıp, Samsung logosu gözüktüğünde tuşları bırakın.

4. Recovery (Kurtarma) ekranı geldiğinde; açılan ekranda Sesi Azalt ve Yükselt tuşları yardımı ile önce Wipe Cache Partition ardından Wipe Data/Factory Reset'i seçip Açma tuşuna basınız.

5. Yes'i seçip Açma tuşuna basınız.

6. Formatlama işleminiz başlamıştır. Biraz bekledikten sonra cihazınız fabrika ayarlarına dönmüş olacaktır.

7. Sonra çıkan ekranda Reboot system now'ı seçip Açma tuşuna basınız. Format işlemi tamamlanmış olup cihaz yeniden başlatılacaktır.

Not: Eğer telefonu kapatamıyorsanız direkt Ses Yükselt + Home + Güç tuşuna basın ve biraz bekleyin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..scream.. -- 12 Ekim 2015; 18:44:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: jinjin

Dun Note 5 ile yasadigim bana terler dokturen sizleri ise oldukca guldurucegine inandigim ( hakkinizdir :D ) bir konuyu anlatayim,

Sinemaya gitmistim ve nezaket geregi telefonu tamamen sessize alip ekran parlakligini minumum manuel seviyeye getirdim ve cihaz guc tasarruf modunda idi. Cikip acik hava altinda guc dugmesine bastigimda ise cihaz sifir tepki veriyor, ekran acilmiyor, uzun basili tutuyorum guc tusuna yine bir sey olmuyor daha on gunluk telefon, ben yurudukce daha terliyorum :D Sonra artik durumu kabullendim telefon bozuldu deyip eve gitmek icin otobuse bindim, guc tusuna tekrar basmamla kisik parlaklikta ekran geldi, o an anladim yaptigim seyi :D Minimum parlaklikta gun isiginda ekranin acildigini fark etmek imkansiz, guc tasarruf modu yuzunden kapasitif tuslar da aydinlamadi tabi.. Velhasil iyi bir heyecan yasadim :D Siz siz olun ayni duruma dusmeyin

Ben olsam sanırım bende sizin gibi düşünüp afallamaya başlardım sonuçta dalgınlık yani olur hepimizin başına gelebilir.

• 
Sayfa: önceki 260261262263264
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.