Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 5 [ANA KONU] (255. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48.394
Cevap
280
Favori
1.682.810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
51 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 253254255256257
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: batarya zayıf

quote:

Orijinalden alıntı: ..scream..

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TurkishPro

quote:

Orijinalden alıntı: Knock Code

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Atkadaslar telfonu ultra guc koruma moduna aldım cıkamayınca restart attım telefon acılmıyor suanda ne yapabilirim ısımı telefon uzerınden yurutuyorum acılen acmam gerek lutfen bılen bırısı soylesın

Package disabler kullandiniz mi

Aynen ustam ne yapıcam sımdı

Factory reset yapacaksiniz. Yuksek ihtimal ultra guc tasarrufuna ait olan emergency home launcheri disable etmissiniz. Bu yuzden bu durum basiniza geldi

Nasıl yapıcam ustam

Hocam bu islem tum bilgilerinizi siler ama

Hocam butun sımdekı numaralar kalsın yeter nası yapıcam

Ses acma home ve guc tusuna basili tutun. Samsung yazisi ekrana gelince cekin. Orda wipe data factory goreceksiniz. Ona gelip yes diyin.

Hocam su an samsung yazısı yanıyor sureklı 3 tusa bastıgımda gelmıyor

Dedigim.tuslara uzunca basili tutun telefon kapanacaktir

Olmuyor hocam maleswf 1 dk boyunca tuttum parmagıma kramp girdi fakat bana mısın demıyor

Telefonun açma kapama tuşuna (güç) basılı tutunca reset atmıyor mu? Eğer telefonu kapatabilirseniz kapanır kapanmaz ses açma + güç + menü tuşuna basılı tutun recovery modda açılsın.

Şu lanet programı yüklemeseniz başınız ağrımazdı. Çakmaklıktan takılan aletle yakıt tüketimi azaltıyoruz diye milleti kerizleyen insanlar gibi şimdi de bu çıktı. 4 saat ekran süresi varken 8 saate çıkaran mı oldu? Millete içine ne gizledikleri belli olmayan .apk dosyasını dayadılar. Bizimkiler de yükledi.

Böyle boş konuşanlara cevap vermeyeceğim diyorum yine dayanamıyorum.

Ya kardeşim biz demedik mi bu uygulamayı kullanmayı bilmiyorsanız eğer lütfen yüklemeyin diye? Biz demedik mi yanlış uygulamaları kapatırsanız cihaza zarar verirsiniz başınız ağrır diye? Kaç bin kere söyledik bunu? Şimdi suçlu bu uygulama mi yani? Biz demedik mi arkadaşlar apk yüklemeyin yüklediğiniz uygulamalar orjinal olsun diye? Şimdi böyle gereksiz davranışlar yapıp kendilerine sorun çıkartanlar yüzünden bunun suçlusu bizler sorumlusu da uygulama mı oldu? Burda kimsenin kimseyi kerizlediği yok kardeşim. Konuşmalarına dikkat et. Ayıp ediyorsun! Buradaki niyetimiz kullanıcılara faydamız olsun, biraz daha performansları arttsın diye yardımcı olmaktı. Ama gel gör ki senin gibi bir kaç işten anlamayan adam provake etmeye çalışıyor konuyu. Ancak boş boş konuşuyorsunuz icraat sıfır. Senin gibi kullanıcılar yüzünden şu konuyu girmeyeceğim diyorum ama napayim insanların ihtiyacı olduğu için dayanamıyorum .

Bu arada evet ben bu uygulama ve birkaç ayar ile 4 saat alırken 7 buçuk saat ekran süresi alıyorum. Anlayacağın hayat bilene güzel...

Sana da BLOK. Senin gibiler yüzünden konudan uzak durmayacağım artık..

Yine aynısını yaptın. "Bak ekran sürem devasa arttı." diyerek bu mesajını okuyan insanların aklına yine "acaba" fikrini sokacaksın.

Yok öyle bir dünya. Ayrıca ben mesajımda size bir şey demedim. Neden bu kızgınlık anlamadım.

Ya kardeşim ben bu uygulama ile ve birkaç ayar ile 7 buçuk saat ekran süresi alıyorum evet. Burda yalan nerde? Ayrıca neden insanlara yapamadığım bir şeyi ben yaptım diye yalan söyleyeyim? Hava mı atıyorum yani ben? Yok öyle bi dünya ne demek? Var işte. Ben alıyorum bu süreyi, Buyur:

http://i.hizliresim.com/5246JM.png

http://i.hizliresim.com/PBpJLv.png

http://i.hizliresim.com/D9EgN1.png

Bu da başka bir kullanım daha detaylı ayrıntılar yüzde 49 da iken aldığım süre :

http://i.hizliresim.com/zYgodD.png

http://i.hizliresim.com/0L8JYW.png

http://i.hizliresim.com/l9L5Jk.png

Daha ispat istiyor musun? Yapmışım değil mi? Benim kızdığım konu bu işte. Milleti kerizlemek ne demek? Nerde kerizleniyormus millet?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Atkadaslar telfonu ultra guc koruma moduna aldım cıkamayınca restart attım telefon acılmıyor suanda ne yapabilirim ısımı telefon uzerınden yurutuyorum acılen acmam gerek lutfen bılen bırısı soylesın

Factory reset yapacaksiniz. Yuksek ihtimal ultra guc tasarrufuna ait olan emergency home launcheri disable etmissiniz. Bu yuzden bu durum basiniza geldi

Nasıl yapıcam ustam

Ses acma home ve guc tusuna basili tutun. Samsung yazisi ekrana gelince cekin. Orda wipe data factory goreceksiniz. Ona gelip yes diyin.

Olmuyor hocam maleswf 1 dk boyunca tuttum parmagıma kramp girdi fakat bana mısın demıyor

Telefonun açma kapama tuşuna (güç) basılı tutunca reset atmıyor mu? Eğer telefonu kapatabilirseniz kapanır kapanmaz ses açma + güç + menü tuşuna basılı tutun recovery modda açılsın.

Şu lanet programı yüklemeseniz başınız ağrımazdı. Çakmaklıktan takılan aletle yakıt tüketimi azaltıyoruz diye milleti kerizleyen insanlar gibi şimdi de bu çıktı. 4 saat ekran süresi varken 8 saate çıkaran mı oldu? Millete içine ne gizledikleri belli olmayan .apk dosyasını dayadılar. Bizimkiler de yükledi.

Ya kardeşim biz demedik mi bu uygulamayı kullanmayı bilmiyorsanız eğer lütfen yüklemeyin diye? Biz demedik mi yanlış uygulamaları kapatırsanız cihaza zarar verirsiniz başınız ağrır diye? Kaç bin kere söyledik bunu? Şimdi suçlu bu uygulama mi yani? Biz demedik mi arkadaşlar apk yüklemeyin yüklediğiniz uygulamalar orjinal olsun diye? Şimdi böyle gereksiz davranışlar yapıp kendilerine sorun çıkartanlar yüzünden bunun suçlusu bizler sorumlusu da uygulama mı oldu? Burda kimsenin kimseyi kerizlediği yok kardeşim. Konuşmalarına dikkat et. Ayıp ediyorsun! Buradaki niyetimiz kullanıcılara faydamız olsun, biraz daha performansları arttsın diye yardımcı olmaktı. Ama gel gör ki senin gibi bir kaç işten anlamayan adam provake etmeye çalışıyor konuyu. Ancak boş boş konuşuyorsunuz icraat sıfır. Senin gibi kullanıcılar yüzünden şu konuyu girmeyeceğim diyorum ama napayim insanların ihtiyacı olduğu için dayanamıyorum .

Bu arada evet ben bu uygulama ve birkaç ayar ile 4 saat alırken 7 buçuk saat ekran süresi alıyorum. Anlayacağın hayat bilene güzel...

Yine aynısını yaptın. "Bak ekran sürem devasa arttı." diyerek bu mesajını okuyan insanların aklına yine "acaba" fikrini sokacaksın.

Yok öyle bir dünya. Ayrıca ben mesajımda size bir şey demedim. Neden bu kızgınlık anlamadım.

Ya kardeşim ben bu uygulama ile ve birkaç ayar ile 7 buçuk saat ekran süresi alıyorum evet. Burda yalan nerde? Ayrıca neden insanlara yapamadığım bir şeyi ben yaptım diye yalan söyleyeyim? Hava mı atıyorum yani ben? Yok öyle bi dünya ne demek? Var işte. Ben alıyorum bu süreyi, Buyur:

Bu da başka bir kullanım daha detaylı ayrıntılar yüzde 49 da iken aldığım süre :

Daha ispat istiyor musun? Yapmışım değil mi? Benim kızdığım konu bu işte. Milleti kerizlemek ne demek? Nerde kerizleniyormus millet?

Kullanım tarzını değiştirmeden 3'ten 7'ye atlanamaz. Demek istediğim bu. Ekranı kısarak, tüm sensörleri kapatarak, en kötüsü telefonu güç tasarruf modunda kullanarak, arka planda çalısan uygulamaları öldürüp telefonu iPhone'a çevirerek, 3G'yi kapatarak, sürekli wifi'de kalarak, bazen internet erişimini kapatarak olmaz. Günde 4 saat video izleyerek de o süre alınır. Mesele net bilgi vermek. 2 dakika daha ekran süresi alacağım diye telefonu tuğlaya çeviremem. Kullanılan operatöre göre bile bu süre değişiyor.

Ben de bu telefonla normal kullanımımda 5 saaten fazla ekran süresi alıyorum zaten hiçbir şeyi kısmadan, kapamadan. Ama o kullanımda telefonu bazen 1:30 saat ekranı hiç kapatmadan kullaniyorum. Bunlar süreleri artırır. Haa, bir de telefonu dümdüz kullanırsam da süre zaten artar. Arka planda eposta senkronize olmayacaksa, bulut yazılımları çalışmayacaksa ben bu telefonu niye aldım?

• quote:

Orijinalden alıntı: mali76

Arkadaşlar bildirim geldiğinde sadece ses alıyorum.kilit ekranında görünüyor ama ekran açılmıyor kapalı şekilde kalıyor ben home tuşuna basınca kilit ekranında görebiliyorum.nasıl çözebilirim bu sorunu.ayarlarda bulamadım

Bende bu soruya cevap arıyorum.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Nasıl yapıcam ustam

Kullanım tarzını değiştirmeden 3'ten 7'ye atlanamaz. Demek istediğim bu. Ekranı kısarak, tüm sensörleri kapatarak, en kötüsü telefonu güç tasarruf modunda kullanarak, arka planda çalısan uygulamaları öldürüp telefonu iPhone'a çevirerek, 3G'yi kapatarak, sürekli wifi'de kalarak, bazen internet erişimini kapatarak olmaz. Günde 4 saat video izleyerek de o süre alınır. Mesele net bilgi vermek. 2 dakika daha ekran süresi alacağım diye telefonu tuğlaya çeviremem. Kullanılan operatöre göre bile bu süre değişiyor.

Ben de bu telefonla normal kullanımımda 5 saaten fazla ekran süresi alıyorum zaten hiçbir şeyi kısmadan, kapamadan. Ama o kullanımda telefonu bazen 1:30 saat ekranı hiç kapatmadan kullaniyorum. Bunlar süreleri artırır. Haa, bir de telefonu dümdüz kullanırsam da süre zaten artar. Arka planda eposta senkronize olmayacaksa, bulut yazılımları çalışmayacaksa ben bu telefonu niye aldım?

Alıntıları Göster
    Mesajınız flood koruması tarafından engellenmiştir. Sebebi; 15'ten fazla alıntı yapılamaz. Bunun bir hata olduğunu düşünüyorsanız forum destekten geri bildirimde bulununuz

• Sesli görüşmelerinde ekran süresine büyük etkisi var gözlemdiğim kadarıyla.. . Sizin kullanım sürelerinde sesli görüşme yok gibi..Buda ekran süresine artı olarak yansımış.
    Ben ortalama 2 saate yakın sesli görüşme yapıyorum günde ve eksan sürem 4 saat civarında. sesli görüşmeler azaldığında 1 1,5 saat daha uzar dye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mursel03

Sesli görüşmelerinde ekran süresine büyük etkisi var gözlemdiğim kadarıyla.. . Sizin kullanım sürelerinde sesli görüşme yok gibi..Buda ekran süresine artı olarak yansımış.
    Ben ortalama 2 saate yakın sesli görüşme yapıyorum günde ve eksan sürem 4 saat civarında. sesli görüşmeler azaldığında 1 1,5 saat daha uzar dye düşünüyorum.

Şöyle söyleyeyim. İkinci attığım yüzde 49 luk şarj kalan sürede yok. Çünkü gece aldım o süreyi. Fakat ilk attığım 7 buçuk saat aldığım ekran suresinde var dikkat ederseniz 1 günü geçkin kullandım cihazı. Fakat onda da tam detayiyla ekran görüntüsünü almamışım malesef. Ama toplamda en az günlük 1 saat konuşurum telefonla..

Edit: tabiki sesli görüşmelerin şarja etkisi var. Doğru düşünüyorsunuz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..scream.. -- 10 Ekim 2015; 13:43:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Viktor R3znov

Kafam karışmaya başladı. Cihazımı kendi adaptörüyle şarj ettiğimde çok fazla ısındığını söylemiştim. Onun üzerine Note 4 şarjına taktığımda çok serin şarj ettiğini bildirmiştim.

Bu sefer ki şarj olayında da yine Note 4'ün şarj aletiyle şarj ediyorum. Bu kez cayır cayır yanmıyor ama yine de kamera kısmında ve alt kısımda hafif sıcaklıklar olabiliyor.

--------

* Cihazın böyle bazen ısınarak bazen de soğuk olarak şarj olmasının tam olarak teknik açıklaması nedir ? Cihazı sakinken ve hiçbir işlem yapmadan şarja koydum.

* Cihaz şarj olurken, örneğin; bazen taktığımda yavaş şarj olurken.. Tekrardan çıkar-tak yapınca hızlı dolmaya başlıyor. Bunlar akım olayına göre veya kablo pin durumlarına göre mi şekilleniyor ? Aldığım her telefonda böyle mevzularla karşılaşmıştım. Hangi priz veya hangi adaptörü ve de hangi cihazı denediysem hep böyle şeyler gördüm. Bu işin teknik kısmı nedir acaba ? Mesela İlk %80'e kadar hızlı dolup, son %20 yavaş dolması. Veya ilk %20'leri yavaş doldurup, sonra coşması gibi şeyler... Ve bu dolum hızı sürecini şarj cihazını tak-çıkar yaparak değiştirmek mümkün olabiliyor. Bunun sebebi nedir ?

Ekleme: %78'den sonra soğumaya geçti. Ve şu an ılık bile değil. O derece serin. (% 92'de)

Hocam bu şarj meselesi ile ilgili yabancı bir sitede bir yazı okudum.

Eğer hızlı şarj bazen çalışıyor, bazen çalışmıyorsa sorunun sebeplerinden biri akım korumalı prizler de olabilir. Duvar prizinden şarj etmeyi deneyin diyor.

Ben akım korumalı priz kullanıyorum. Ve bu sorun çok sık oluyor.

Birkaç kez duvar prizinden deneyeceğim.

Siz ne şekilde şarj ediyorsunuz acaba ?
  • quote:

Mesajınız flood koruması tarafından engellenmiştir. Sebebi; 15'ten fazla alıntı yapılamaz. Bunun bir hata olduğunu düşünüyorsanız forum destekten geri bildirimde bulununuz

Alıntıları Göster

• quote:

quote:

Hocam bu icon changerda alfabeyi takip etmekten baska bi yol yok mu? Cok ugrastirici gercekten... Bir püf yolu yoksa bildiginiz, baska launchera gececegim..

Sanırım bana haber vermek istedin :) yanlış kişiyi alıntılamışsın kardeşim :)

Ben touchwizzi sevdiğim için tek tek uğraştım. Başka bir yolu yok malesef.

Launcher olarakta tavsiyem tsfshell. Normalde 14 lira civarındaydı şuan bedava markette. Dene istersen..

Üstadım Merhabalar,
    yazılanları okuyup cihazı keşfetmeye çalışıyorum. Sizi cihaza çok hakim olarak gördüğüm için yazıyorum. İlk android telefonum olduğu için bazı özelliklere alışamadım ve çözüm de bulamıyorum. Bu cihaz da bildirimler(twitter,facebook,instagram vb.) benim için önemli. kilitli ekranda ve bildirim çubuğunda ayarları hem cihazda hemde programda aktif olmasına rağmen gelmiyor. Bu konuda yardımcı olma şansınız var mı? Ayrıca cihazın kullanımını daha pratik ve görsel olarak(tema, launcher gibi) program tavsiyeniz olabilir mi?
  • quote:

Alıntıları Göster

• quote:

Orijinalden alıntı: mrt59knr

quote:

quote:

Hocam bu icon changerda alfabeyi takip etmekten baska bi yol yok mu? Cok ugrastirici gercekten... Bir püf yolu yoksa bildiginiz, baska launchera gececegim..

Sanırım bana haber vermek istedin :) yanlış kişiyi alıntılamışsın kardeşim :)

Ben touchwizzi sevdiğim için tek tek uğraştım. Başka bir yolu yok malesef.

Launcher olarakta tavsiyem tsfshell. Normalde 14 lira civarındaydı şuan bedava markette. Dene istersen..

Üstadım Merhabalar,
    yazılanları okuyup cihazı keşfetmeye çalışıyorum. Sizi cihaza çok hakim olarak gördüğüm için yazıyorum. İlk android telefonum olduğu için bazı özelliklere alışamadım ve çözüm de bulamıyorum. Bu cihaz da bildirimler(twitter,facebook,instagram vb.) benim için önemli. kilitli ekranda ve bildirim çubuğunda ayarları hem cihazda hemde programda aktif olmasına rağmen gelmiyor. Bu konuda yardımcı olma şansınız var mı? Ayrıca cihazın kullanımını daha pratik ve görsel olarak(tema, launcher gibi) program tavsiyeniz olabilir mi?

Merhaba,

Evde kullandığınız bir tablet var ise bu uygulamaları tabletten kaldırın önce. Sonra NOte 5 tekileri kaldırıp tekrar kurun. Sorun düzelecektir..

Ben material dark tema kullanıyorum size de tavsiye ederim. Görsel olarak en iyi launcher bence tsf shell. Şuan markette ücretsiz. Denemenizi tavsiye ederim. Bir de nova launcher var. Görsel olarak çok ilerde değil ama işlevsellik olarak çok güzel bir launcher..

• Arkadaşlar merhaba,

Tekrar özür diliyorum sizden konuyu böyle dağıtıp, saçma sapan tartışmalara yol açıp, provake edenler yüzünden. Ve verdiğim cevaplar için. Ama dayanamıyorum artık..

Ne zaman konuya yardım etmek istesem böyle troller yüzünden konudan uzaklaşmak zorunda kalıyorum. Yaptığım yardımları çekemeyenler hemen iş başına geçiyor çünkü. İnanın bıktım laf yetiştirmekten. Hayır böyle kişiler yüzünden konudan uzak duruyorum ama bu sefer diğer arkadaşlarım mağdur oluyor. Lütfen bu tip kişilere tepkinizi gösterin. Yoksa benim ve diğer yardımsever arkadaşların size hiçbir katkısı olamayacak. Çünkü yardımcı olmamıza izin vermiyorlar.

Sizlerden tekrar özür dilerim konuyu kirlettiğim için.

Saygı ve Sevgilerimle...

• Arkadaşlar telefonun herhangi bir problemi var mı?

Bir de silver rengi gelmiş, canlı gören oldu mu?
  • grisales G kullanıcısına yanıt
    Herhangi bir sorunu, sanirim kronik bir sorunu var mi demek istiyorsunuz, su ana kadar o tur bir seyler yazilip cizilmedi.

Kamera konusunda 2 farkli sensor kullanildigini biliyoruz, bu da onceki sayfalarda cok konusuldu. Ayri donanim kullanmak etik degil kesinlikle bu ayri bi nokta ama cekim kalitesi olarak aralarindaki fark yok denecek kadar az bu da ayri bi nokta.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ..scream.. kullanıcısına yanıt
    Hocam ne kadar baslik Note 5 ana konusu olsa da bilgi ve paylasimin yaninda konu illa ki tartismalara da kayacaktir, keza Note 5 daha 2 aylik falan bi telefon, ben kac zamanlik G2'nin konusunda geldim buraya orada da daima aynilari oldu. G2 ile ilgili mod konulari, rom konulari actim mesajlari eksilediler, sacma sapan seyler yazdilar, konulari baska yerlere cektiler.. Ama oradaki (buradaki) iyi insanlarin hatrina yaptigim icin bu yardimlari bir an bile pisman olmadim :) Siz de takmayin, gormeyin bile boyle yazilari..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jinjin -- 10 Ekim 2015; 15:16:16 >
    Nekadar note 5 kullanmasamda sizin yazdıklarını okumaktan büyük keyif alıyorum kardeşim

• jinjin kullanıcısına yanıt
    Hocam cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

Şu an Note3 kullanıcısıyım, 1 sene daha telefonumu kullanma kararı almıştım ancak bataryası öylesine zayıfladı ki artık tahammül edemiyorum.

Silver rengi ilgimi çekti, silver note 5 veya silver s6 edge plus alacağım, mutlaka note 5 mi önerirsiniz?
  • grisales G kullanıcısına yanıt
    Note 3'unuzu elden cikarirsiniz ihtiyac fazlasi ise cihazlardan birini alirsiniz, S6 Edge Plus Note 5'ten daha pahali, Note serisine alismis biri olarak kalem size anlam ifade ediyorsa, yazilim ozellestirmeleri anlam ifade ediyorsa Note 5 alin. Piyasanin en iyisi kamerasina ya da (2. Diyelim iddaaya gerek gormem) kamerasi bu cihazda. Sizi cok cok memnun eder. Yalan yok Silver rengi canli gormedim bende Black var, rengi hosuma gidiyor. Siz gorerek karar verseniz daha iyi olur :)
  • Arkadaşlar merhaba. Kulaklıkla müzik dinlerken belli bir seviyeden sonra uyarı veriyordu. Ben de tamam dedim ama şimdi yine o seviyeyi geçmesini istemiyorum. Ayarlara baktım ama bulamadım. Yardım eder misiniz?

Sen takma kafana kendini bilmez çok insan var bundan bir ay önce daha telefonu almamış adam benim yazdıklarıma yalan diyordu.halbuki herkesin görüşüne saygı göstermesi gerekli. Sonuçta herkesin bu telefonu kullanımı aynı değil ve herkes kendi kullanımına göre paylaşım yapıyor.bunu bazıları kendilerine yediremiyor nedense.bu yüzden takma kafana sen haklısın..

• 
Sayfa: önceki 253254255256257
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.