Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 5 [ANA KONU] (2393. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48.394
Cevap
280
Favori
1.683.011
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
51 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23912392239323942395
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Allah razı olsun. :)
    Tavsiye ettiğiniz rom'u çok beğendim fakat youtube'da video izlerken bugün de 2 defa takıldı ve telefon kapandı. Bu bilgiler ışığında az daha sabretmeyi deneyeyim, olmadı orijinal rom'a dönüş yaparım.
  • Spee-D kullanıcısına yanıt
    Amin kardeşim benim. Ben de tüm gün youtube kullanıyorum, hiç başıma gelmesi. Mümkünse tekrar format atın ve kurulumu yaparken tüm uygulamaları pas geçerek kurun. Kurulumdan sonra play store'dan yüklersiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Özcan DELİKANLI kullanıcısına yanıt
    Özcan hocam tekrar ben :)

Arka kameranın çalışmamasının nedeni kontrol panelindeki adaptif parlaklık sekmesini açmam imiş. Onu kapatınca arka kamera çalıştı. Ön kamera ise kamera uygulamasının üzerine basılı tutunca selfie'yi seçtim yine açıldu. forum.xda'da konuyu hortlattım. Sağ olsun birisi bana yardım etti.
    Evet ben açıklama kısmına yazmıştım aslında.

Hadi ya, biraz körlük var bende :) Rom'un güzelliğine kandım sanırım..
    Neyse kaybettiğiniz bir şey yok. Umarım Android 10 ile tamamen sorunsuz olur. (Gerçi Android 10 biraz fazla sorunlu) umarım iyi optimize eder

Çıktığı zaman kesin denerim de ne zamana? :D
  • Stock rom'u yükledikten sonra cihazın hakkında kısmında United Arap Emirates yazıyor. Bunu düzeltmenin bir yolu var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Evet, samfirm tool ile indirme yaparken csc kısmına TUR yazın. Türkiye rom yüklerseniz sorun kalmaz

• Merhabalar herkese.
    Yeni bir rom görünce heyecanlandım doğrusu. Daha önce de bada işletim sistemli samsung kullanırken epey uğraşmıştım. Aslında kurmayı düşündüm de yedek telefonum olmadığından cesaret edemedim. Malum sıkıntılı günler. Tüm bankacılık işlerimi telefondan yapıyorum. Şu anda bile telefonumdan çok memnunum. Oyunla falan işim olmadı hiç. 1 günü net çıkarıyorum. Belki hiç hızlı şarj kullanmadığımdan da olabilir. Çok şükür hiç arıza vermedi.
    Ama sırf bu romu denemek için bile yedek 2.el temiz bir note 5 almayı düşünebilirim doğrusu. Gerçekten stabil çalışsa hiç tonla para verip note 8 veya 9 almaya gerek yok bence. Note 5 görümnüm olarak da donanım olarak da çok güzel telefon.
    Saygılarımla.
  • fiko_cmax F kullanıcısına yanıt
    Şu cihazda hafıza kartı desteği olsa çok iyi olurdu. En büyük eksik bu

Pilin hala kendinde olmasının tek sebebi, hızlı şarjı kullanmamanız.
    hızlı şarj iyi bir şey hatta bazen hayat kurtarıyor ama sürekli kullanınca pili öldürüyor
    Bu arada akü battery uygulamasını yükleyerek pil sağlığını da bakabilirsiniz

Aynen. Fakat ben otg li bellek kullanıyorum çok sorun etmiyorum.
  • receep 32 R kullanıcısına yanıt
    Tam adı accuBattery mi? kurayım bakalım.
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.digibites.accubattery
    Birkaç şarj işleminden sonra tahmini bir pil sağlığı gösterecektir

• receep 32 R kullanıcısına yanıt
    Tamamdır indirip kuruyorum. Teşekkürler.
    Rica ederim hocam

• AccuBattery kuruluyken bir kaç kez şarj yaptım telefonu. Telefonum 4.5 yıllık. Pil sağlığı %80 olarak görünüyor. Bence biraz daha idare edcek gibi.
    Dört buçuk yıllık cihaza göre gayet iyi

• Arkadaşlar 4.5 yıldır note 5 kullanıyorum yaşadığım birkaç problem var yeni telefona geçip geçmemek konusunda kararsızım.
    1.Bataryamı deji marka batarya ile değiştirdim (hatta değiştirirken arka kapak kırıldı şuan berbat durumda) fakat hala daha telefonun şarjı yarım gün zor gidiyor.
    2.Telefonumun usb girişinde problem var; hızlı şarja geçmiyor ya da çok zor geçiyor ve telefonu usb ile pc'ye bağlayamıyorum dolayısıyla hafızam doldu ve boşaltamıyorum.

Sizce telefonun usb girişini,arka kapağını falan değiştirip şöyle güzel bir hard reset atsam bu telefon adam olur mu? Yoksa gidip 2500-3000 bandına Xiaomi Mi 9T ya da Oppo Reno 2Z gibi telefonlardan birini almalı mıyım?
  • 
Sayfa: önceki 23912392239323942395
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.