Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 5 [ANA KONU] (2251. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
48.394
Cevap
280
Favori
1.683.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
51 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 22492250225122522253
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benzer tecrübeyi ben de yaşadım. Batarya sikayeti olan arkadaşlara batarya değişimi ve nougat guncellemesi tavsiye ediyorum mutlaka. Ekran ve kullanım süresi çok tatminkar bir noktaya çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tr@mmler -- 22 Aralık 2017; 7:31:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • En çok kullandığım uygulamaların arka planlarını twitter uc browser siyah yaptım ekran sürem süper arttı. Cihaz rootlu. Denemek için greenify ı kaldırdım. İnanın süre arttı. Nougatla gelen uygulama uyutmayi açtım dahada arttı. Arka planda uygulamaların data kumlanimlarini kısıtladim. Onunda büyük etkisi oldu. Şu anda root olayını ekranı kapatınca otomatik edgeye alması (bunun şarja büyük etkisi var) ve Youtube arka planda çalması için kullanıyorum sadece. Kısaca 2 yıllık ve sağlığı 2000mah dusmus pille iki buçuk saat ekran suresi alırken 4 saat 40 dakikaya cikti. Bu ekran suresi muhabbetini hiç sevmem ama konu açılınca bilgi vereyim dedim.

• Tr@mmler kullanıcısına yanıt
    cihazın hala garantisi var, garantiye versem, batarya değişimi talep etsem yaparlar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bellerefon

Arkadaslar sizden yardim rica ediyorum. Sorunum su note 5 telefonumda aniden ekranin dokunmatiginde calismamaya basladi ama kalemle dokunmatik calisiyordu. Birde home tusunun alt kismina dogru siyah leke seklinde bir dökülme vardi. Ekran sorunumla birlekte sag ust kosede mavi bir leke bad gosterdi ve garantiye goturene kadar baya bir buyudu. Garanti tahmin edeceginiz gibi parasiz olmaz dedi. 950 tl istiyotlar.

Telefonu daha once ufak tefek dusurmelerim olmustu ama son zamanlarda hic dusurmedim. Ekraninda ya da baska bir yerinde darbe izi kirilma vs yok. Sizce ne yapmaliyim?

Parayi odesem yarin baska birseyde garanti de yok ki olsada kullanici hatasi diyorlar zaten. Baska bir trlefon icin de hic durumum yok iyi telefonlar cok pahali ne yapmaliyim cok bunaldim yardim edin lutfen...

Aynisi bana olmuştu fakat telefon düştüğü icindi

Sizin durduk yere olmasi ilginç 770 tl ye yaptirmistim gecen yılbaşı

• quote:

Orijinalden alıntı: turbetfur2

En çok kullandığım uygulamaların arka planlarını twitter uc browser siyah yaptım ekran sürem süper arttı. Cihaz rootlu. Denemek için greenify ı kaldırdım. İnanın süre arttı. Nougatla gelen uygulama uyutmayi açtım dahada arttı. Arka planda uygulamaların data kumlanimlarini kısıtladim. Onunda büyük etkisi oldu. Şu anda root olayını ekranı kapatınca otomatik edgeye alması (bunun şarja büyük etkisi var) ve Youtube arka planda çalması için kullanıyorum sadece. Kısaca 2 yıllık ve sağlığı 2000mah dusmus pille iki buçuk saat ekran suresi alırken 4 saat 40 dakikaya cikti. Bu ekran suresi muhabbetini hiç sevmem ama konu açılınca bilgi vereyim dedim.

Ben de komple siyah temaya geçtim, uygulamaların destekleyenlerinde siyah arkaplanı açtım. Senkronizasyon açık olmasına rağmen dediğiniz gibi farkediyor. Ofis ortamı olduğu için wifi var ve parlaklık düşük olduğundan zaten 4 saati görüyordum her şekilde. 5e yaklaşacak sanırım bu şekilde. Demek ki cihazı ilk aldığımızda böyle kullansak 7 saati bulacaktı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: chengineer

quote:

En çok kullandığım uygulamaların arka planlarını twitter uc browser siyah yaptım ekran sürem süper arttı. Cihaz rootlu. Denemek için greenify ı kaldırdım. İnanın süre arttı. Nougatla gelen uygulama uyutmayi açtım dahada arttı. Arka planda uygulamaların data kumlanimlarini kısıtladim. Onunda büyük etkisi oldu. Şu anda root olayını ekranı kapatınca otomatik edgeye alması (bunun şarja büyük etkisi var) ve Youtube arka planda çalması için kullanıyorum sadece. Kısaca 2 yıllık ve sağlığı 2000mah dusmus pille iki buçuk saat ekran suresi alırken 4 saat 40 dakikaya cikti. Bu ekran suresi muhabbetini hiç sevmem ama konu açılınca bilgi vereyim dedim.

Ben de komple siyah temaya geçtim, uygulamaların destekleyenlerinde siyah arkaplanı açtım. Senkronizasyon açık olmasına rağmen dediğiniz gibi farkediyor. Ofis ortamı olduğu için wifi var ve parlaklık düşük olduğundan zaten 4 saati görüyordum her şekilde. 5e yaklaşacak sanırım bu şekilde. Demek ki cihazı ilk aldığımızda böyle kullansak 7 saati bulacaktı

Temayı tema storeden mi yoksa rootlami yaptınız. Adı ne temanın?

• High Contrast Theme 2, Black diye arayınca tema dükkanında hemen üstte ortada çıkıyor. Ikonları kötü, ben varsayılan ikonları uyguladım üstüne o yüzden. Klavyesi falan mavi renkle güzel oldu. Root yok telde benim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: chengineer

High Contrast Theme 2, Black diye arayınca tema dükkanında hemen üstte ortada çıkıyor. Ikonları kötü, ben varsayılan ikonları uyguladım üstüne o yüzden. Klavyesi falan mavi renkle güzel oldu. Root yok telde benim.

Eyvallah

• Sizce garantisi dolmuş ve batarya kapasitesi 2000 e düşmüş cihazın bataryasini değiştirmeli mi? Ekran suresi 4 saat kusur gidiyor bu arada

• Garantisi bitmiş cihaz için teknik serviste batarya değişim ücreti ne kadar bilen var mı arkadaşlar?

• quote:

Orijinalden alıntı: Tface

Garantisi bitmiş cihaz için teknik serviste batarya değişim ücreti ne kadar bilen var mı arkadaşlar?

120 lira
  • Ya benim bataryam öldü ( 2018 martta 2 yıl olacak telefonu alalı) ya da ben kalibrasyon işlemini yapamıyorum.Şarjım %25ti eve geldim telefonu koydum 5-6 dakıka sonra bir baktım kırmızı ışık yanıyor şarj %4e düşmüş.Garanti hala devam ediyor garantiye vermeye de korkuyorum 3 hafta gibi sınırlı bi sürem var garantiye verebileceğim telefonu bi vericem en az 15 gün getirmezler de geri.Nasıl halledebilirim bu batarya işini? Garantiden batarya değişim istemek dışında yapabileceğim herhangi bir şey yok mudur?
  • Kristallklar kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler. Yapilan islemden menunmusunuz bunun garantisi varmi bende ana ekran tusu dokulmeside da var onu da garanti disina aldilar. Samsung musteri hizmetlerini aradim servisi sikayet ettim. Kiriksa madem bu durum bana acildiktan sonra kirik halini gosterin diyorum hata bendeyse kabul etcem diyorum. Yok diyorlar bu hata kiriktan olur ucret karsiligi yapilmasini kabul ediyorsan yapacaz diyorlar. Acilirken bile kirilirmis melet nasil biseyse bu. Bide ilgin aciklamasi daha oldu telefon cepteyken basinca maruz kalbileceginden de olurmus dusurmemize gerek yokmus. odeme kolayligi da yok taksitsiz pesin fiyat cekiyorlar. Bidaha pahali telefon almiyacagim ders oldu..

• Samsung un en son çıkan edge kenarlı olmayan telefonu hangisi bilen var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir sonraki guncellemeden sonra parmak izi açilış süresi inşallah düzelir.. Son güncelleme de bir iki saniye kadar bekletiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: heavyblitzer

Bir sonraki guncellemeden sonra parmak izi açilış süresi inşallah düzelir.. Son güncelleme de bir iki saniye kadar bekletiyor.

parmak izi daha iyi çalışıyor benim cihazda şuanda
  • quote:

Samsung un en son çıkan edge kenarlı olmayan telefonu hangisi bilen var mı?

Ocak'ta bunlar çıkacak:

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_a8+_(2018)-8790.php
    https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_a8_(2018)-8886.php

Kronolojik sıra:

https://www.gsmarena.com/samsung-phones-9.php

• quote:

Orijinalden alıntı: DenzeL_28

1 haftalık garantiden değişmiş pil ile wi-fi performansı. 4.5g wi-fi karışık 5-6 saat arası alıyor, sadece wi-fi 7-8 saat arası ekran süresi. Resimler wi-fi kullanımını belirtiyor.

Accubatery tahmini kapasite

Pil değişimi öncesi: 2100-2200 mAh civarı

Pil değişim sonrası: 2863 mAh
    SAMSUNG GALAXY NOTE 5 [ANA KONU] SAMSUNG GALAXY NOTE 5 [ANA KONU] SAMSUNG GALAXY NOTE 5 [ANA KONU] SAMSUNG GALAXY NOTE 5 [ANA KONU]

Teleserviste teknik servisim note 5 çıktığından bu yana bu süreleri göremedim. Kendimde Note 5 kullanıyorum Twitter dısında bir şey kullanmamışsınız. Ayrıca pili %20'nin altında düşmeden şarja takın.

• Emirhan Terzi kullanıcısına yanıt
    ilginçmiş ben ilk note5 aldığımda da bu süreleri alıyordum burdaki çoğu arkadaşta kendileride önceleri benzer süreleri aldıklarını belirtti, performans düşüklüğü genelde pil ömründen kaynaklanıyor. sosyal medya uygulamaları, youtube, tarayıcı vb aktif wifi kulanımda aldığım sonuç pil değişimi aşırı etki ediyor. değişim öncesi wifi de 3 4 saat ekran süresi alıyordum aynı kullanımda telefon boşta su gibi şarj yiyordu şimdi çok az gidiyor.
  • _Traveller kullanıcısına yanıt
    Garanti kapsamında; ekran, pil, home tuşu değişimini ücretsiz yaptırdım. Siz de yaptırabilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 22492250225122522253
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.