Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 5 [ANA KONU] (1831. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
48.394
Cevap
280
Favori
1.683.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
51 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18291830183118321833
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ThePscho

quote:

Orijinalden alıntı: MrDante56

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar bi sorunum var. Ben yurtdışından alınmış note 5 cihazi kullaniyorum cihazım N920C. Şimdi soruna gelince vodafone kullanıyorum ve bu 4g servisini acinca yukarıda 4.5g yazması gerekirken 4g yazıyor. Vodafone uygulamasında sorgulattigim zaman cihazin 4.5g ye uyumlu değildir diyor. Bunun bi çözümü varmi lutfen yardimci olurmusunuz

Arkadaşlar sorunumu çözmek icin şöyle bi fikir geldi aklıma acaba siz ne dersiniz şimdi 4.5g ye uyumsuz demesinin sebebi herhalde yurtdışı olduğu içindir şimdi ben sammobile den cihazın türkiye firmwaresini odin ile yuklersem bi sıkıntı olurmu lutfen bilgilendirin

Ben yükledim Türkiye romunu sıkıntı olmadı.

Yani guncelleme alabiliyormusun birde senin cihazda da 4.5g de problem varmiydi duzeldi mi

Problem yoktu. Hala problem yok. Güncelleme olayını pazartesi günü göreceğim. Kesinlikle sıkıntı olmayacağını söyleyeyim ama.

Usta ben şuan mesela lte servisini kullanırken sebekenin orda 4.5g yerine 4g yazıyor sende de öyle mi birde operatörün ne? Ve cihazin uyumlu degil diye bir mesaj alıyor musun/muydun. Birde ayarlar bölümünde mobil ağlar da 4.5g sectigin ekrani atabilirmisin benimkinden farklimi

Ustam mükemmel (!) forum sayesinde ss atamıyorum. LTE seçili şuan o dediğin yerde. Öyle mesajlar almadım. Bende de 4G yazıyor.

Usta operatörün vodafone mu ben cihazın uyumlu değil mesaji alıyorum bunu nasıl düzelteceğim

Ss icib tel numarami ozelden atiyorum size

Vodafone hocam. Gerek yok numaraya ben atarım mobil sürüme geçip. Uygulama sorunlu.

Hocam görünüşe göre operatorler aynı telefonlar ayni peki neden bana cihazınız uyumlu değildir diyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar bi sorunum var. Ben yurtdışından alınmış note 5 cihazi kullaniyorum cihazım N920C. Şimdi soruna gelince vodafone kullanıyorum ve bu 4g servisini acinca yukarıda 4.5g yazması gerekirken 4g yazıyor. Vodafone uygulamasında sorgulattigim zaman cihazin 4.5g ye uyumlu değildir diyor. Bunun bi çözümü varmi lutfen yardimci olurmusunuz

Arkadaşlar sorunumu çözmek icin şöyle bi fikir geldi aklıma acaba siz ne dersiniz şimdi 4.5g ye uyumsuz demesinin sebebi herhalde yurtdışı olduğu içindir şimdi ben sammobile den cihazın türkiye firmwaresini odin ile yuklersem bi sıkıntı olurmu lutfen bilgilendirin

Yani guncelleme alabiliyormusun birde senin cihazda da 4.5g de problem varmiydi duzeldi mi

Problem yoktu. Hala problem yok. Güncelleme olayını pazartesi günü göreceğim. Kesinlikle sıkıntı olmayacağını söyleyeyim ama.

Usta ben şuan mesela lte servisini kullanırken sebekenin orda 4.5g yerine 4g yazıyor sende de öyle mi birde operatörün ne? Ve cihazin uyumlu degil diye bir mesaj alıyor musun/muydun. Birde ayarlar bölümünde mobil ağlar da 4.5g sectigin ekrani atabilirmisin benimkinden farklimi

Ustam mükemmel (!) forum sayesinde ss atamıyorum. LTE seçili şuan o dediğin yerde. Öyle mesajlar almadım. Bende de 4G yazıyor.

Usta operatörün vodafone mu ben cihazın uyumlu değil mesaji alıyorum bunu nasıl düzelteceğim

Vodafone hocam. Gerek yok numaraya ben atarım mobil sürüme geçip. Uygulama sorunlu.

Hocam görünüşe göre operatorler aynı telefonlar ayni peki neden bana cihazınız uyumlu değildir diyor

Başıma daha önce bu tarz bir şey gelmediği için bilemiyorum hocam, maalesef.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Başıma daha önce bu tarz bir şey gelmediği için bilemiyorum hocam, maalesef.

Müşteri hizmetleri de yapabilecegimiz bisey yok diyor

• quote:

Orijinalden alıntı: HAAltuntas

Önümüzdeki hafta Pazartesi sendromunu Note 5'imiz ile güncelleme heyecanı yaşayarak aşacağız

Hocam konuyla alakasız olacak ama uzun zamandır konu dışında yoksun, merak ettim.

• Çok klişe olacak ama eski havası yok artık ve kişiler çok yapmacık davranıyorlar. Hep bir laf atma yarışı ve ne içerik kalitesi ne de nezaket kalmamış. Ara sıra girip yazıyorum yine de ama eski heyecanım kalmadı orası için. İlginiz için teşekkürler.

• quote:

Çok klişe olacak ama eski havası yok artık ve kişiler çok yapmacık davranıyorlar. Hep bir laf atma yarışı ve ne içerik kalitesi ne de nezaket kalmamış. Ara sıra girip yazıyorum yine de ama eski heyecanım kalmadı orası için. İlginiz için teşekkürler.

Benden de o kadar vallahi. Ara sıra yazıp çıkıyorum. Neyse konuyu baltalamayalım.

• Turkcell bae romlu telefonum hattımı taktığım anda 4g+ ile çalışmaya başladı her şeyi rahatça yapabiliyorum salla kazan da çalışıyor

• quote:

Önümüzdeki hafta Pazartesi sendromunu Note 5'imiz ile güncelleme heyecanı yaşayarak aşacağız

Sonunda geliyor Nougat.

Sırf ara yüz için güncelleyeceğim. Gerçekten çok yakışacağını düşünüyorum Note5'e.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Laf aramızda Note5'in tasarımı s7 ve s7 edge'den daha premium duruyor bence. Arayüzü de yeni ve daha fonksiyonel olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: PoyrazKarayel59

Turkcell bae romlu telefonum hattımı taktığım anda 4g+ ile çalışmaya başladı her şeyi rahatça yapabiliyorum salla kazan da çalışıyor

Peki bendeki sıkıntı nedir ya

• HAAltuntas kullanıcısına yanıt
    S8 ailesine kadar Samsung tarafında en özel cihaz bizim cihaz olacaktır.

Acaba güncellemenin belirli bir saati var mı yoksa 5 mart tarihinde gece yarısından hemen sonra mı verilir acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whippoorwill -- 4 Mart 2017; 14:52:31 >
  • Bunu ben de merak ediyorum ama beklentiyi fazla abartmamak için hiç sormadım açıkçası. Gündüz işyerindeyken gelir falan diye önceki geceden telefonu sıfırlayıp şarj cihazımı da yanımda götüreceğim. :)

• HAAltuntas kullanıcısına yanıt
    Önlem almak gerekir kesinlikle. S7'ler için sabah erkenden yayınlanmıştı belki bizim içinde öyle olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Night Rain

S8 ailesine kadar Samsung tarafında en özel cihaz bizim cihaz olacaktır.

Acaba güncellemenin belirli bir saati var mı yoksa 5 mart tarihinde gece yarısından hemen sonra mı verilir acaba ?

Hocam S7 için Tansu Bey saat 09:00'da demişti ama güncelleme saat 06:00 sularında insanların telefonlarına gelmeye başladı. 6 Mart 2017 Pazartesi tarihinde, sabahın erken saatlerinde bizlere ulaşacağını düşünüyorum. Benim garipsediğim nokta şu : Neden ilk olarak Türkiye alıyor bu güncellemeyi ?

• Bizi kobay olarak kullanıyor olabilirler bu değersiz olduğunuzu gösterir.

• walter13 kullanıcısına yanıt
    Hocam s peni ekrana yaklastirip ekrandaki yazilari istedigimiz dile cevirebilecegiz, buyutec tarzında bir sey gelecek yine ekrana yaklastirarak buyuteci kullanacağız, glance diye bir ozellik var istedigimiz herhangi bir uygulamayi ekranin sag altina küçültebilecegiz suanki coklu benceredeki gibi ama kucultulen uygulamanin uzerine kalemle yaklastigimizda o uygulamayi önizleyecek speni çektiğimizde tekrar küçülecek. Kullanisli ozellikler bence. s note yerine samsung notes uygulamasi varsayilan olarak gelebilir. Kalem zaten yeterince Kullanışlı durumda ama bu özelliklere en üst seviyeye ulaşacağımızı düşünüyorum. Zaten guncelleme ile yenilenen arayuz cok hos duruyor. Mavi ekran filtresi olsun, çözünürlük degistirme olsun, yeni güç modlari(performans, oyun, tasarruf) olsun, basit ayarlar menüsü ve yenilenen uygulamalar(telefon mesajlasma tarayici dosyalar ses kaydedici müzik vb.) olsun hepsi yerinde ve gercekten guzel özellikler. Sabirsizlikla bekliyoruz. Son olarak ekran çözünürlüğünü 1080p yaptığımızda bence ekran süremiz de artacak.

• Yazilim zaten defalarca kez denendi. Bir de note 5 bildiginiz gibi avrupada satılmıyor. Geriye kalan ülkelerden de ilk bizim almamiz gayet normal.

• Hocam guncelleme yaptiktan sonra mi factory reset yapcaz sonra mi

• quote:

Orijinalden alıntı: Gh0sT-CRH

Yazilim zaten defalarca kez denendi. Bir de note 5 bildiginiz gibi avrupada satılmıyor. Geriye kalan ülkelerden de ilk bizim almamiz gayet normal.

Avrupa'da neden satılmasın ki ?

• Note 5 avrupada satilmadi, sammobiledan bakabilirsiniz hicbir avrupa ulkesine ait rom da yok.

• 
Sayfa: önceki 18291830183118321833
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.