Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 5 [ANA KONU] (1745. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
48.394
Cevap
280
Favori
1.683.024
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
51 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17431744174517461747
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • frantic2 kullanıcısına yanıt
    Hocam evo garantili olduğunu baştan söyleseydiniz. Kılcal çizik olan telefonu bile garanti dışı bırakan firmadan bahsediyorsun. Ben garantisini Samsung türkiye sandım. Bence dediğim gibi yapın hocam ekran camını değiştirin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yahyademirci -- 21 Ocak 2017; 20:58:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yahyademirci

Hocam evo garantili olduğunu baştan söyleseydiniz. Kılcal çizik olan telefonu bile garanti dışı bırakan firmadan bahsediyorsun. Ben garantisini Samsung türkiye sandım. Bence dediğim gibi yapın hocam ekran camını değiştirin.

aynen oylen yapacan ekran camını degıstırttırecegım,

bir daha evo garantılı telefonmu ...evo garantı hıc işe yaramıyor magazaların sattıgı anlıcanız...her sey kullanıcı hatası dıyıp

gecıyorlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: theenjoyment

Hocam işin gerçeği uzun yıllar kullanma olayını bitirdiler, 1 cihaz 2 ana güncelleme ancak görüyor, apple dışında uzun vadede zor açıkçası örneğin note 4 ün populerliği bi note 3 ve note 2 gibi olmadı. Note 7 çıkınca note 5 te gidiyor derken note 7 üretimi durması biraz prim yaptı bizim cihazlara. Note 5 iyi cihaz ben gayet memnunum güncelleme ne getirir onu görünce anlarız 1 sene daha gidip gitmeyeceğini. Ama sorunsuz bir note 8 e hiçbir note 5 kullanıcısı hayır almam demeyecektir.

Hocam Note 5 hafıza açısından sıkıntı yaşatabilir gibi gözüküyor. Az önce yakından da inceledim. Güzel telefon lakin hafıza bilmiyorum.

S7 Edge hoşuma gitti. Fakat onunda hoparlör tek olduğundan az ses veriyor gibi geldi.

Halbuki S7 Edge'ye alışmıştım..

Bilmiyorum nolcak..

• Son günlerde şarj çok çabuk bitiyor. Eskisine göre daha fazla kullanmadığım halde. Nasıl çözebilirim ???

• quote:

Orijinalden alıntı: RocKSceN

Ayın 17 sinde batarya değişim talebiyle servise verdim bugün teslim aldım. Ekranda hiç bir sorun olmamasına rağmen ekranı ve bataryayı değiştirmişler. Umarım hayırlısı olur...

Hocam hangi ilde servise verdiniz? Batarya sorununuz için kağıda ne yazdırdınız? Kaç günde size geri teslim ettiler?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thelordof -- 21 Ocak 2017; 23:6:18 >
  • Akustik34 kullanıcısına yanıt
    İşin gerçeği çok oyun yüklemezseniz ve 4k video atmazsanız sadece foto ve birkaç oyun ve uygulamaları yüklerseniz 32 gb yeterli olacaktır sistem hariç 26 gb gibi boş alan kullanılabiliyor. Hafıza kartı tabi önemli ama sadece hafıza kartı için note 5 göz ardı edilemez.

• ali_tl11 kullanıcısına yanıt
    Hocam pil ayarlarında hızlı kablosuz şarj ayarı var o acıkmı? Birde aldığınız kablosuz şarj cihazı hızlı şarj özellikli olmalı. Bende samsunun orijinal s4 zamanında çıkan kablosuz sarj cihazı var o yavaş şarj ediyor birde bangooddan aldığım nilkin magic disc 3 kablosuz hızlı şarj aleti var o hızlı şarj yapıyor.

• theenjoyment T kullanıcısına yanıt
    Hocam bence s8 ı bekleyin tabi fiyat olarak ne çıkar orası bilinmez. Madem uzun yıllar telefonu kullanabiliyorsunuz ve para konusunda sıkıntı yoksa s8 ı bi görmek gerekir diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: thelordof

quote:

Orijinalden alıntı: RocKSceN

Ayın 17 sinde batarya değişim talebiyle servise verdim bugün teslim aldım. Ekranda hiç bir sorun olmamasına rağmen ekranı ve bataryayı değiştirmişler. Umarım hayırlısı olur...

Hocam hangi ilde servise verdiniz? Batarya sorununuz için kağıda ne yazdırdınız? Kaç günde size geri teslim ettiler?

Antalya Yıldırım Elektronik' e verdim 17 Ocakta 21 Ocak (bugün) teslim aldım. Ben benimle ilgilenen bayana bataryanın sorununu baya bi anlattım ve galeride örnek bir arıza videosu çektiğimi söyledim. Videoda telefon kapalı şarj olurken %40 ve telefonu açınca %96 olmuştu (özetle batarya ölü değiştirin değiştirmezseniz teslim almam dedim) kağıda aynen şunu yazdı: "batarya birden düşüp yükseliyor kapatıp açınca galeride azıra videosu - vkb imei kayıtlı/var bataryanın değişmesini istiyorum".
    Ben servise verdikten sonra birde samsungu arayıp detaylı arıza kaydı oluşturmuştum servisin bir şey yapmama ihtimaline karşı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RocKSceN -- 21 Ocak 2017; 23:48:36 >

• Arkadaşlar telefonda Hotmail hesabı kullanan biri varsa hesabı silip tekrardan yüklemeye çalışabilirmi. Bende sabahtan beri sunucu ayarları kontrol ediliyorda kalıyor. Telefonu ekran değişimi için servise verince sıfırladılar ; sıfırlamayin dememe rağmen.

• yahyademirci kullanıcısına yanıt
    sadece hızlı kablolu şarj ayarı var.Ürünü Samsung bayii den aldım
  • Note 5 modelinde dahili radyo var mıdır?
  • Malesef dahili radyo yok bu bence buyuk eksisi ancak trt bandrolunden kurtariyoruz😁

• SevimliHaya1et kullanıcısına yanıt
    Yeni telefonlarda artık o bandrol bedelinden maalesef kurtulamıyoruz.
    Radyo olsun olmasın o bedel alınmaya başlandı ya da başlanmak üzere.
    Özetle internete çıkan her cihazı potansiyel radyolu cihaz gibi görüyorlar.

Yakında yine böyle absürt bir mantık yürütüp, fritözden de TRT bandrol vergisi alınırsa şaşırmam :)

Saygılarımla...
  • sanki kamboçya romunun sarj süresi daha iyi gibiydi ya.
  • IRoN kullanıcısına yanıt
    Valla aga yıl başından once telefonu aldığım zam gelmemisti kendimi şanslı sayıyorum bi yandan da pişmanlik duyuyorum. Note5 i seviyorum,samsung a 2017 serisi nerdeyse 3000tl civarinda samsung kendi piyasasini düşürüyor deli ediyor. Nokia telefon çıkardı keske onu bekleseydim,ne yalan soylim merak ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Akustik34

quote:

Orijinalden alıntı: ayhangöktürk

quote:

Orijinalden alıntı: Akustik34

Merhabalar arkadaşlar...

Efsane cihaz Galaxy S2'ye sanırım 5-6 yıl aradan sonra veda edeceğim.

Aklımda üç model var:

- S7

- S7 Edge

- Note 5

Note serisi bi cihaz istiyordum. Bunun için Note 5 var; lakin ona da hafıza kartı takılmadığı için içindeki hafızanın yetmeyeceğini düşünüyorum.

Geriye pilinin yüksek oluşuyla S7 Edge var.

Bide düz model S7 aklımı karıştırıyor.

Acaba ne yapmam gerekir ?

Uzunca bir süre sonra tekrardan telefon alma arefesindeyken hangisini almamı artıları ve eksileriyle belirtirseniz çok memnun olurum.

Şimdiden çok teşekkür ederim.

Hocam note 5 kullanıcısıyım hafızadan çok arkakapak açılmıyor ya bu durum çok kötü ilk note5 im birden kapandı ve açılmadı ne yaptıysam açmayı başaramadım mecburen delta servis garantisine yolladım 20 işgünü içinde tamir edip gönderemediler.Telefonum geldiğinde arka kapak Çin malı kapakla değişmişti ve kenarlardaki metal çerçeve ile arada 1mm boşluk vardı . Tüketici hakemheyeti ile ürün bedelinin iadesine karar aldırabildim. iyi ki 20 işgünü içinde tamir edemediler.Arka kapak çıksa bir pili tak çıkar yapsak böyle sorunlar yaşanmaz birde bu telefonin pil ömrü bitince ne olacağı sorunu var2000-2500 TL aralığındaki telefon 2 3 sene sonra çöp mü olacak? Şimdi2. note 5 imi kullanıyorum minimum program veya uygulama yükledim zorunluIar dışında hiçbirşey yüklemedim.

Anladım geçmiş olsun. Epey güçlükler yaşamışsınız. İnşallah bundan sonra olmaz..

Peki tavsiye olarak yazdığım gibi ne dersiniz? Neyi önerirsiniz ?

s7 lerin su ve toz dayanıklılığı ve sıvı soğutmalı oluşu note 5 ten üstün yanları s7nin kamerası note5 ten iyi diyorlar ancak farkı gözle ayırt etmek çok zor. Ancak kalem ile birlikte kullanım kolaylığı bence bu sayılanların hepsinden daha önemli. Dolayısıyla Sms ler dahil her şeyi kalemle yazmak not almak önemli ise Samsung Türkiye garantili Note 5 saydığınız telefonların içinde bence en iyisi

• Akustik34 kullanıcısına yanıt
    Uzun yıllar kullanmaksa amacınız S7 Edge ya da Iphone 7.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yahyademirci kullanıcısına yanıt
    Ben almayacağım hocam yorum yazdığım arkadaş alacakmış, ben memnunum halimden

• 
Sayfa: önceki 17431744174517461747
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.