Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 5 [ANA KONU] (1649. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
48.393
Cevap
280
Favori
1.683.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
51 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16471648164916501651
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Android platformunda yeni olduğum için birçok soru var aklımda cevapladığınız için teşekkürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bahadır_fb

quote:

Orijinalden alıntı: Sanrupid

Pil sürelerimi paylaştıktan sonra nazar değdi sanırım Bugün aliexpress app'ını bloklamak için Package Disabler Pro'ya girdiğimde, herhangi bir uygulamayı (sistem ya da elle kurduğum) bloklayamadığımı farkettim. Bloklu uygulamayı tekrar aktif etmekte sorun yaşamıyorum ama ilginç bir şekilde. Cihazı restart ettim belki fayda eder diye ama olmadı. Böyle bir durumla karşılaşan, duyan oldu mu, var mı acaba çözümü

Banada geçen gün oldu. Uygulamanın güncel sürümünü yükleyince düzeldi.

Xda'da, 6.3'ten sonraki versiyona geçince sorun yaşayanlar olmuş, sizin güncellediğiniz sürüm kaç acaba? Sorun yaşamadığınıza göre link paylaşabilir misiniz, biz de onu kuralım.

• Arkadaşlar merhaba. 2 Yıldır hali hazırda LG G3 kullanmaktayım ve artık değiştirmenin zamanı geldi diye düşünüyorum. Aklımda S7 Edge ile Note 5 var fakat aralarında da ciddi bir fiyat farkı var. Telefonu kullanan arkadaşlar şu meraklarımı giderebilir mi?

- Telefonun kronik sorunu mevcut mu? Örneğin G3'te çatlama sorunu oluyordu?
    - Ekran sararması oluyor mu?
    - Şarj performansı nasıl? G3'te 2.5 saat civarı alıyorum.Oyun oynamam,internette sörf,sosyal medya ve bankacılık işlemlerim için kullanırım telefonu. Helalinden bi 4-4.5 saat ekran süresi verir mi?
    - Kasılmalar,takılmalar yaşanıyor mu?
    - Isınma problemi mevcut mu?
  • EuroAsia E kullanıcısına yanıt
    Cok hos cevaplarim var size.
    -Yok
    -Yok (Belki ileride Ghost Screen. Amoledlerin genel sorunu)
    -Aradiginiz 4 saat ise her turlu alirsiniz. Ölüsü 4 saat. Biz 6 saatin pesindeyiz.
    -Yok
    -Yok

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bluemoon kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

• PHI kullanıcısına yanıt
    Uygulama bu ama ben bu uygulamayı kuranlarla kurmayanların pil açısından çok farklı süreler aldığını görmedim henüz. Ben kullanmıyorum o yüzden.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Pil sürelerimi paylaştıktan sonra nazar değdi sanırım Bugün aliexpress app'ını bloklamak için Package Disabler Pro'ya girdiğimde, herhangi bir uygulamayı (sistem ya da elle kurduğum) bloklayamadığımı farkettim. Bloklu uygulamayı tekrar aktif etmekte sorun yaşamıyorum ama ilginç bir şekilde. Cihazı restart ettim belki fayda eder diye ama olmadı. Böyle bir durumla karşılaşan, duyan oldu mu, var mı acaba çözümü

Xda'da, 6.3'ten sonraki versiyona geçince sorun yaşayanlar olmuş, sizin güncellediğiniz sürüm kaç acaba? Sorun yaşamadığınıza göre link paylaşabilir misiniz, biz de onu kuralım.

Araştırdığım ve anladığım kadarıyla durumu size özetleyeyim.

Package Disabler Pro'nun versiyon 6.3'ten itibaren çalışmaması ve sizi veriyon güncellemesine yönlendirmesinin sebebi, o versiyon ile Samsung yazılım güncellemesini (android sürümü ve güvenlik güncellemelerinden bahsediyorum) durdurabiliyor olmanız. Bende de 6.3 yüklü ve ben de bahsedildiği gibi Samsung yazılım güncellemeyi durdurmuştum. Bu sayede, çoğunluğun şikayetçi olduğu son sürüm sorunlarını yaşamadan gayet mutlu mesut yaşıyordum. Teoride, Samsung güncelemelerinin engellenmesinin önüne geçebilmek için bu yazılım sahibi ile irtibata geçmiş, yazılımcı da 6.3 kullananları yeni bir sürüme güncelleme zorunluluğu doğuracak bir dayatma ile sizin yazılımın yeni versiyonlarını yüklemenizi istiyor, tıpkı @Bahadır_fb arkadaşımızın yapmış olduğu gibi.

Samsung zaten root sayacı mevzusu ile android ruhuna tamamen ters bir adım atmıştı, şimdi de bu mevzu ile benim sabır sınırlarımı zorlamakta. Şeytan diyor ki git garantiyi yak (o da ne işe yarıyorsa artık, forum garantisi olduğu halde servis sorunu yaşayan insanlarla dolu) telefonu root'layıp adam gibi kullan diyor.

Rootlu G2'mde en sevdiğim mevzu, App Quarantine Pro ile dilediğim yazılımı devre dışı bırakmanın yanında, devre dışı bıraktığım programı tek tuşla tekrar aktif hale getirip çalıştırabileceğim bir widget oluşturabilmesiydi. Şu an bunun eksikliğini çok çekiyorum. Swarm, Instagram, Facebook Messenger gibi arada kullandığım ancak arka planda sürekli çalışmasından rahatsız olduğum onlarca uygulama için böyle bir çözüm üretmiştim. Rootsuz Note 5 ile tek yapabildiğim o uygulamayı disable etmek, lazım olunca da girip tekrar açmak.

İşin özeti, package disabler pro kullanıyor ve Samsung güncellemeleri elle devre dışı bırakmış iseniz, 6.3 sürümünden sonrakileri asla kurmayın, yazılımınızı güncellemeyin.

@chengineer, uygulamayı kendiniz bizzat kurup test etmediyseniz edin derim, zira yorumunuz pek de gerçekleri yansıtmıyor. Dünya çapında binlerce insan bu uygulamayı kurup nimetlerinden faydalanırken sizin faydasını göreni görmedim demeniz ilginç geldi...

• Sanrupid kullanıcısına yanıt
    Package disabler ile de widget ile aktif pasif yapılabiliyor. Ben hiç kullanmayacaklarıma sadece tik koydum bazen kullanacaklarıma tik koyduktan sonra aynı yerde uygulamanın üzerine tıklayınca bir pencere açılıyor orada eidget oluşturmak için bir tik daha var ona da tıkladım mesela faceboook samsung could gibi uygulamalara. Sonra ana ekranda araçlardan package disablerin widgetini ekrana ekledim tek dokunuşla widgete eklediğim uygulamalar aktif ve pasif oluyor ama hepsi birden ayrı ayrı seçme ayarı yok galiba.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ilk androis deneyimim bu cihazla oldu. Aslinda elimin acik olmasini ve istediklerimi yapabilmemi cok sevdim.
    Ama bazi seyler canimi cok sıkıyor.
    Mail senkronizasyonu ve ozellikle takvimde sorunum var. Takvimler gelmiyor. Toplanto bildirimleri yok. Mailler bazen gitmiyor gelmiyor. Hayati bazi durumlarda ortada kaliyorum.
    4 sene iphone 5 kullandim. Hic sorun yasamamistim. Bazi boyle stabilite sorunlari var androidin. Stabiliteden kastim takilmalar vs degil yalniz.
    Bu gibi durumlar

• ucnokta80 U kullanıcısına yanıt
    Yazımı yazmaya başlamadan önce uygulamayı karıştırırken widget diye bir kutucuk gördüm ben de lakin uygulama çalışmadığı için nedir diye deneme şansım olmamıştı
    İlk kurup ayarları yaptığım günden sonra da ne yalan söyliyim girip bir daha kurcalamadım şarj sürem tavan yaptığı için
    Bir yolunu bulup uygulamayı mevcut haliyle çalışır hale getirebilirsem ilk deneyeceğim şey o olacak
    Son yazdığınız cümleyi tam anlayamadım, widget oluşturabiliyoruz ama bu widget tıklandığında, widget ayarı seçilmiş olan tüm uygulamaları aynı anda mı denable/disable yapıyor? Eğer doğru anlamışsam bu çok saçma olmuş cidden.

• bluemoon kullanıcısına yanıt
    Bu senkronizasyon sorununu güç tasarruf modunu aktif ettiğinizde yaşıyorsanız gayet normal, arka planda sürekli senkronizasyonu (ve data alışverişini) çalıştırmadığı için böyle sonuçları olabiliyor.
    Güç tasarruf modu aktif değilken sorun yaşıyorum derseniz, o zaman problemi biraz irdemelek lazım.
    Şöyle anlatayım pasif yapmak istediğimiz tüm uygulamalara tik koyuyoruz arada bir aktif etmek istediklerimize tikten sonra widget tiki de koyuyoruz. İşte bu widgeti de tikli olanlar tek dokunuşla aktif- pasif oluyor. Widgeti tikli olmayanlar sürekli pasif kalıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ucnokta80

Şöyle anlatayım pasif yapmak istediğimiz tüm uygulamalara tik koyuyoruz arada bir aktif etmek istediklerimize tikten sonra widget tiki de koyuyoruz. İşte bu widgeti de tikli olanlar tek dokunuşla aktif- pasif oluyor. Widgeti tikli olmayanlar sürekli pasif kalıyor.

Benim sorum net olmamış sanırım. Widget tiki tikli olanların hepsi birden aynı anda mı aktif/pasif hale geliyor bu widget'ı ekranda oluşturup dokunduğumuzda?
    Mesela ben insta, face, swarm için ayrı ayrı widget oluşturup, her biri ile sadece ilgili uygulamayı aktif/pasif hale getirebiliyor muyum? Benim için önemli olan bu.
  • PHI kullanıcısına yanıt
    Biz aldığımız ürün orijinaldi değildi diye kendimizi paralarken, adamlar kutudan kablo ve şarj aletinin çıkıp çıkmadığını tartışıyor
    Büyük çoğunluğun aldığı üründe kablo ve hızlı şarj adaptörü çıkıyormuş, iki kişi çıkmadı demiş, onlara da o zaman iade edin demişler

https://www.amazon.com/forum/-/Tx13Q3KZQ5PU4W4/ref=ask_ql_ql_al_hza?asin=B01BMDQ9U8

Benim paylaştığım linkteki ürün S7 ile birlikte anons edilmiş olan ama Türkiye'de arkadaşımın aldığı aynı üründen yine kablo/adaptör ikilisi çıkmamıştı.

Yok guc tasarruf modunu kullanmiyorum.
    :(

Her biriyle ayrı ayrı oluşturamıyorsunuz. İnsta face swarm için tek bir widget oluşturuyor. 3ü aynı anda aktif/deaktif oluyor demek istemiş arkadaş anladığım kadarıyla.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Araştırdığım ve anladığım kadarıyla durumu size özetleyeyim.

Package Disabler Pro'nun versiyon 6.3'ten itibaren çalışmaması ve sizi veriyon güncellemesine yönlendirmesinin sebebi, o versiyon ile Samsung yazılım güncellemesini (android sürümü ve güvenlik güncellemelerinden bahsediyorum) durdurabiliyor olmanız. Bende de 6.3 yüklü ve ben de bahsedildiği gibi Samsung yazılım güncellemeyi durdurmuştum. Bu sayede, çoğunluğun şikayetçi olduğu son sürüm sorunlarını yaşamadan gayet mutlu mesut yaşıyordum. Teoride, Samsung güncelemelerinin engellenmesinin önüne geçebilmek için bu yazılım sahibi ile irtibata geçmiş, yazılımcı da 6.3 kullananları yeni bir sürüme güncelleme zorunluluğu doğuracak bir dayatma ile sizin yazılımın yeni versiyonlarını yüklemenizi istiyor, tıpkı @Bahadır_fb arkadaşımızın yapmış olduğu gibi.

Samsung zaten root sayacı mevzusu ile android ruhuna tamamen ters bir adım atmıştı, şimdi de bu mevzu ile benim sabır sınırlarımı zorlamakta. Şeytan diyor ki git garantiyi yak (o da ne işe yarıyorsa artık, forum garantisi olduğu halde servis sorunu yaşayan insanlarla dolu) telefonu root'layıp adam gibi kullan diyor.

Rootlu G2'mde en sevdiğim mevzu, App Quarantine Pro ile dilediğim yazılımı devre dışı bırakmanın yanında, devre dışı bıraktığım programı tek tuşla tekrar aktif hale getirip çalıştırabileceğim bir widget oluşturabilmesiydi. Şu an bunun eksikliğini çok çekiyorum. Swarm, Instagram, Facebook Messenger gibi arada kullandığım ancak arka planda sürekli çalışmasından rahatsız olduğum onlarca uygulama için böyle bir çözüm üretmiştim. Rootsuz Note 5 ile tek yapabildiğim o uygulamayı disable etmek, lazım olunca da girip tekrar açmak.

İşin özeti, package disabler pro kullanıyor ve Samsung güncellemeleri elle devre dışı bırakmış iseniz, 6.3 sürümünden sonrakileri asla kurmayın, yazılımınızı güncellemeyin.

@chengineer, uygulamayı kendiniz bizzat kurup test etmediyseniz edin derim, zira yorumunuz pek de gerçekleri yansıtmıyor. Dünya çapında binlerce insan bu uygulamayı kurup nimetlerinden faydalanırken sizin faydasını göreni görmedim demeniz ilginç geldi...

Hocam ben güncellemedim. Package disabler ile neyi disable etmemiz lazım yazılım güncellemesini engellemek için? Bilgisi olan başka bir arkadaşda cevap verebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: theicestorm

Her biriyle ayrı ayrı oluşturamıyorsunuz. İnsta face swarm için tek bir widget oluşturuyor. 3ü aynı anda aktif/deaktif oluyor demek istemiş arkadaş anladığım kadarıyla.

Öyleyse doğru anlamışız, çok saçma olduğu için acaba ben mi yanlış anladım diye düşündüm. Neyse, rootsuz bir cihazda bunları yapabiliyor olmasına şükretmek lazım sanırım. Şu an programı kullanamadığım için kıymetini daha çok anladım
  • UrgentFWUpdate - com.sec.fwservice
    UrgentFWUpdateNfc - com.samsung.firmware.nfc

Üstteki ikisi, sw güncellemeyi zorla kuran mevzular.

Alttaki ikisi de muhtemelen yazılım güncelleme var mı yok mu diye kontrol edip indiren mevzular.

Yazılım güncellemesi - com.sec.android.soagent
    Yazılım güncellemesi - com.wssyncmldm

Bunları disable ettikten sonra, sadece ayarlar menüsüne girdiğinizde üstte Yazılım güncelleştirme diye beyaz bir kutucuk çıkacak. Onun içine girip başlatmadığınız sürece yeni güncellemeleri almayacaksınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sanrupid -- 27 Kasım 2016; 15:18:21 >
    Hocam siz Package Disabler Pro yu apk olarak mı indirdiniz yoksa play store dan mı aldınız?

• 
Sayfa: önceki 16471648164916501651
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.