Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 5 [ANA KONU] (1022. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48.393
Cevap
280
Favori
1.683.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
51 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10201021102210231024
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İps beyazı amoled siyahı çok iyi veriyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Karargahx kullanıcısına yanıt
    Apple'ın 6S hariç bütün telefonlarını kullandım.
    Bir kere plus serisinin dışında bataryası iyi giden telefon hiçbir zaman olmadı bu 1.
    2.si ordaki kullanım süresi ekran açık süresi değil.
    3.sü Appleın yaptığı güç tasarruf modu Note 5 kadar işlemciyi sınırlandırmaz. Note 5 de güç tasarrufu modunda kasma yapması bu yüzden.

Son olarak erinmedim. GSM arena nın batarya testlerine baktım. S Pen ile gerekli kısımları akıllı seçim menüsü yardımıyla tarayıp, galeriye kaydettim.
    Ondan sonra da forumda paylaşıyorum.
    Bunlar tabi iphone kullanıcılarına uzak kalan şeyler.
    O kadar parayı basıp, kendinizi avutmayın.

http://www.gsmarena.com/battery-test.php3?idPhone=7454

SAMSUNG GALAXY NOTE 5 [ANA KONU]

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Karargahx

evet öyle hocam.

dalga geçenler, teknolojik açıklamasını yapanlar vs olacaktır ama ilk benden duy o kullanım süresi ekran süresi olmuyor ikisi farklı şeyler. iphone nun pil ayarlarında samsung daki gibi ekran süresini gösteren bir yer yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bahadır_fb

quote:

Orijinalden alıntı: godforınsane

7000 mesaj gondermeyi engelledim yanlislkla 6.0.1 de bunu nasil duzeltiyoruz?

Mesajlara girince ayarlarda engellenen numara listesi var orada noyu silebilirsin.

Tam acik ifade edememisim hocam ornegin 7000 ozet yazip yollayamiyorum ben mesaji yollayamiyorum yani internette cozum var hatirliyorum eski telefonlarimda da yaptigimi fakat 6.0.1 da bulamadim

• Gürbüz G kullanıcısına yanıt
    iphonede arka planda yenilemeyi kapatınca senin istemediğin uygulama arka planda çalışmıyor o yüzden ekranı nekadar açıp uygulamayı kullanırsan o süreyi yansıtıyor en azından ben böyle biliyorum.

''Bunlar tabi iphone kullanıcılarına uzak kalan şeyler. '' ??

iphoneyi 2-3 haftadır kullanıyorum hocam ondan önce s3, note 3,note 5 cihazlarını kullandım dünya kadar rom attım. En basiti note 5 de temalar kısmına gir bi tema indirmeyi dene tema inerken menü tuşuna basta bi menüleri gez bakayım telefon ne hale geliyor. Güç tasarruf moduna dahi alsan o işlemci o ram ile o telefonun kasılmaması lazım hocam bu bi bahane olamaz 4 gb ram , onun hafızasındaki okuma hızı benim bilgisayarımda yok .. Peki s7 ile gelen always on özelliğini note 5 e vermemek için bitane mantıklı sebep söylermisin? Satış stratejisi hariç. Note 6 ya çıkacak olan özellikleri note 5 e verecekmi ? Niye koskoca note 4 e hala tema desteği gelmiş değil ? Duyduğuma göre note 4 e gelecek olan marshmallow güncellemesindede tema desteği olmayacak.

• quote:

quote:

quote:

Mesajlara girince ayarlarda engellenen numara listesi var orada noyu silebilirsin.

Tam acik ifade edememisim hocam ornegin 7000 ozet yazip yollayamiyorum ben mesaji yollayamiyorum yani internette cozum var hatirliyorum eski telefonlarimda da yaptigimi fakat 6.0.1 da bulamadim

Giden mesajı engelle diye bir seçenek göremedim ben, mesaj engelleme bölümünde no'ya engel koyduğunda gelen giden engellemesi gerekmiyor mu?
    Birde uygulama verisini sıfırlarsan düzelmesi gerekir :)

• sync açık olmasına ragmen gmail bildirim vermiyor neden olabilir..

ayrıca telefonun deep sleep e geçip geçmediğini nasıl kontrol edebilirim teşekkürler.
    Tema inerken değil yüklerken kasılıyor buda normal Launcher ve uygulama arayüzlerini değiştiriyor gerçi güncellemelerle o kasılma olayıda çözülür zamanla :)

Tema değişirken telefonun bütün arayüzünün değiştiğini düşünürsek.tema değişirken arayüzde dolaşım yapmak ne kadar mantıklı? Bunun ram ve işlemci ile alakası yok bence. Değiştirmeye çalıştığın görünümde değişim yapılırken görüntüleme ile alakalı.
    Edit: note veya Samsung fanı değilim.sizin gibi bende telefonu iPhone ile takas ilanına koyanlardanım. Sebebi de oyun performansını beğenmemekti. Ama sanırım bundan da vazgeçtim. Son 2-3 gündür deli gibi oyun oynuyorum. Nfs nl rr3 clash of clans gibi. Ne bi takılma var nede ısınma.hala tel buz gibi.hayretler içerisindeyim:))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheRecruit -- 29 Mart 2016; 1:28:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deli Komutan

quote:

evet öyle hocam.

dalga geçenler, teknolojik açıklamasını yapanlar vs olacaktır ama ilk benden duy o kullanım süresi ekran süresi olmuyor ikisi farklı şeyler. iphone nun pil ayarlarında samsung daki gibi ekran süresini gösteren bir yer yok

Yok hocam bence samsungun pil ayarında iphonedaki gibi kullanım süresini gösteren bir yer yok . Mübarek iosta arama süresini, müziği, arka plandaki ekran süresini çıkarırsan yaklaşık bi android ekran süresi elde edersin. Ama tabiki haşa androidin ekran süresi ile iosun kullanım süresi farklı şeyler olduğu için ben 6 plusla arama, müzik ve arkaplan sürelerini kullanım süresinden çıkararak bile 8-9 saat hatta daha fazla ekran- kullanım süresi ve 35-40 saat bekleme süresi alabilmem mümkün olabilemez ya da siz öyle sanmaya devam edin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: OğuzhanŞahin

quote:

Orijinalden alıntı: Deli Komutan

quote:

evet öyle hocam.

Yok hocam bence samsungun pil ayarında iphonedaki gibi kullanım süresini gösteren bir yer yok . Mübarek iosta arama süresini, müziği, arka plandaki ekran süresini çıkarırsan yaklaşık bi android ekran süresi elde edersin. Ama tabiki haşa androidin ekran süresi ile iosun kullanım süresi farklı şeyler olduğu için ben 6 plusla arama, müzik ve arkaplan sürelerini kullanım süresinden çıkararak bile 8-9 saat hatta daha fazla ekran- kullanım süresi ve 35-40 saat bekleme süresi alabilmem mümkün olabilemez ya da siz öyle sanmaya devam edin.

benim alıntıladığım kişi ekran süresiyle kullanım süresini karıştırıyor benim lafım onaydı. herhangi bir fanboy değilim hangi ürün f/p ise onu kullandım bugüne kadar.

bana gelip ios android gevezeliği yapmana gerek yok.

• Bugün 6.0.1 güncelledim telefonu fakat hiç bir türlü yazı tipini değiştiremedim.Uygulamadan değiştirecektim "HiFont" uygulamasından fakat "Bu yazı tipi desteklenmiyor." hatasını alıyorum.

• quote:

quote:

quote:

Textra sms diye harici bir sms gönderim uygulaması var.Playstore dan indirip kullanabilirsiniz. Başlangıçta o da soracak "paralı olabilir bu gönderiler" diye onaylayıp geçerseniz bu uygulama ile gönderim yapabilirsiniz.Diğer orijinal olan sms uygulaması fabrika ayarlarına dönmeden düzelmeyecek yine ama...

Şimdi daldan dala atlamayalım.
    Batarya konusu oldu mu?

Sonra, Apple da arayüz diye birşey var mı? Yok.
    Tema desteği var mı? Yok.

Apple da olmayan bir özelliği nasıl karşılaştırma yaparsın?
    Arayüzü komple değiştirip yeni bir tema yüklüyorsun. Başka ne bekliyorsun?

Bana halen stabilite diye bir şey söylemeyin. İOS ana konusuna bakman yeterli.
    Apple ios 7 sonrası stabilite konusunda çok geri gitmiştir. İnsanların beta sürümlerine bu kadar talep etmesi bu yüzdendir. Sürekli bir hatanın düzelmesini beklemekten ömür geçer. Sonra yeni sürüm de hatalı olur.
    Önceden yılda bir Major güncelleme, sonra da X.1 şeklinde minör güncelleme gelirdi. Şimdi maşallah çarpım tablosuna döndü iş.
    Güncelleme dedikleri de cihazı yavaşlatma servisi. Yeni cihaz aldırma yazılımı.

Arka planda uygulama yenileme ile smart Manager daki arka plan pil tasarrufu arasında çok fark yok. S7 deki always on özelliğini bilmem de, Apple video kaydı ve MMS gibi özelikleri eski cihazlarına getirmeyerek zamanında büyük ses getirmişti.

• FlyingHigh F kullanıcısına yanıt
    CPU Spy isimli uygulamayi yükleyin. Istatistikler arasinda DeepSleep yeterli suredeyse sorun yoktur. Gmail icerisindeki ayarlari kurcalayin

• quote:

Orijinalden alıntı: dermeister01

quote:

Orijinalden alıntı: apathetic

Arkadaşlar telefonu sallayınca kamera tarafından tıkırtı geliyor mu sizde de?

hafif bir ses var ama nerden geldiği belli değil ama önemli birşey olduğunu düşünmüyorum

Hani Kamerada OIS ( Optik Goruntu Sabitleyici) sensor var ya, ondan geliyor. Kamera acikken o ses gelmez cunku sensore guc gider.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jinjin -- 29 Mart 2016; 7:48:48 >
  • Arkadaşlar iPhone 6 kullanıyorum bu aralar note 5 e geçmeyi düşünüyorum sizce pişman olur muyum ne yapmamı tavsiye edersiniz

• ayhankaldırım A kullanıcısına yanıt
    Ben olsam gecis yapar 'acaba'lar hissetmezdim geriye bakip. Note 5 daha iyi bir telefon. 6s kullansam gecmezdim belki ama sadece telefonsal ozellikler icin. Ha Kamera, Kalem artilari Note 5'in. 6.0.1 ile multitasking ve Ram yonetimi basarili

• batarya zayıf B kullanıcısına yanıt
    sammobile den daha once Turkiye diye indirdim Birlesik Arap Emirlikleri ROm u cikti .

Sammobile sonucta kendisi indirip kendi sunucularina upload yapip dusuk hizda uyelik ile veya premium diye yukske hizda hizmet vermektedir.

Samfirm direk Samsung sunucularindan cekmekte . Kaygilanacak hicbirsey yok.

Custom birseyler olsa KNOX tetiklenir . Ben dahil burda bircok kisi samfirm i aylarca sorunsuz kullanmakta .

Burda yardimci olmaya calistigimiz arkadas NAND yazma hatasi vermesi BENCE yazilimsal bir aksilik veya NAND yani dahili depolama bellek defolu bozuk olabilir .

Birlesik Arap Emirlikleri ROM u dahi olsa zaten Turkce dil secenegi vardir.

Arkadas Turkiye icin olan firmware i istiyor her formatlandiginda Turkce olarak cikmasini istiyor bunu yapamiyor.

Burda bahsedilen cozum onerileri sadece o arkadasta calismiyor.

Bence en kesin cozum Yetkili Servis tir. Tabiki garanti kapsaminda yapilacaktir. Keza arkadasa da onerdim.

• beyler gece yatip telefonu birakiyorum sabah aldigimda whatsapp konusmalari birbirine girmis oluyor.Yazismalarda sira bozulmus oluyor yani uygulama optimizasyonunda whatsappta gozukmuyor sanirim doze etkiliyor cozumu var mi ?

• 
Sayfa: önceki 10201021102210231024
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.