Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 5 [ANA KONU] (1019. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
48.394
Cevap
280
Favori
1.683.021
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
51 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10171018101910201021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Parlaklık yüzde 50 seviyesinde ve otomatik parlaklık seçili. Gece sabaha kadar şarjda bırakıyorum acaba ondan bataryam bozulmuş olabilir mi hocam ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Denis Cheryshev kullanıcısına yanıt
    Hocam böyle kullanan kullanıcılar var. Kesin bundan diyemem. Ama genelde yorumlar, bu tarz kullanımların bataryaya zamanla zarar verebildiği yönünde.

• quote:

Orijinalden alıntı: cosica

gel de kıyaslama. ekran sürelerin iyiymiş. 24 saatte 5.5 saat ekran süresi harika

Bu batarya için normal süreler. Tabi bazı şeylerden feragat etmek şart.

Benim kullanım şeklim ve aldığım sonuçlar şöyle.

Package disabler ile birçok gereksiz program uyutulmuş. Facebook ve instagram browser' dan kullanılıyor.

Parlaklık %30-%40 seviyelerinde ve otomatik. Wi-fi ve 3G sürekli açık, yoğunluk wi-fi. Aşağı yukarı 10-12 saat 3G.

Senkron ve konum kapalı, gerektiğinde açık şekilde.

1 gün 11 saat. Harala gürele Mortal Kombat ve internet. Geri kalanlar da ıvır zıvır kullanım, kısa görüşmeler ve bekleme süresi.

Telefonu 3310 gibi kullanmıyorum. Ama atari ve pc gibi kullandığım aşikar.

Umarım kıyas açısından faydası dokunur.

3 saatin altında değer alanlar için tavsiyem mutlaka wipe cache partition yapın. Ve batarya kalibrasyonunu sağlayın. Bu değerler çok da alınması zor değerler değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evo_4 -- 28 Mart 2016; 15:59:06 >

• DODANLI kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: DODANLI

Çekilmiyor Hocam. Zaten çekilemez diye uyarıda bulunuyor.

telefonu ingilizce kullanıyorum "unavailable" diyormuş ben available anlıyorum. eyvallah hocam.

Saygılar
  • evo_4 E kullanıcısına yanıt
    Hangi temayı kullanıyorsunuz acaba?

• Denis Cheryshev kullanıcısına yanıt
    Ss'leri aldığım tema Material Dark. Şu an Blue and Black Amoled kullanıyorum hocam. Geçenlerde bir arkadaş paylaşmıştı. Hoş bir tema.

• evo_4 E kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Material Dark ı çok beğendim

• Ersin ÇAKI kullanıcısına yanıt
    4 parcali olarak indireceksin. Aksi halde fabrika ayarlarina donmelisin.

Odin de sunlari yapmayi unutma :

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

nand erase all adlı seçeneği seçmenizi önermem bazı bilgilerde telefonu öldürdüğü yönünde bilgiler mevcut servis dışındı kullanılmaması gerekir.
  • Bordo38 B kullanıcısına yanıt
    NAND yani dahili bellegi bozuksa tabiki oldurur. Sonucta defect ise NAND garanti disi birakmaz.

Bu program Samsung servislerinde kullanilandir.

Yillardir bircok kere bircok Samsung telefonumda defalarca NAND yaptim bozuldugu filan yok.
  • video ayarlarında fhd ve uhd var. aradaki ne oluyor. 2k video çekimi mi. bide 4k video 5 dakikayla mı sınırlı. orada bir süre koyulmuş.
  • Dayanamayıp 6.0.1'e güncelledim. Telefon daha bir akıcı oldu. Görseller daha hoş. Pil performansı da gerilemedi. Sadece wipe cache partition yaptım. Öneririm. Hatta bazı noktalarda pil daha iyi.

6 saat kesintisiz Mortal Kombat X deneyimi sunuyor şu haliyle.
  • quote:

Hocam dediklerini harfiyen sorunsuz yapıyorum.

1- Samfirm uygulaması ile 4 parçalı 6.0.1 Türkiye Romunu indirdim
    2- Odin ile verdiğin resimdeki ayarları da harfiyen yaptım.
    3- Sonuç olarak yine TR romunu kurmadı. United Arab Emirates yazıyor.
    4- 5.1.1 TR sürümüne dönüş yapmak istediğimde de dönüş yapamıyorum. Nand Write hatası veriyor.

Yardım hocam Lütfen.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ersin ÇAKI kullanıcısına yanıt
    Seri no

RF ile baslar . Seri noya gore ulke kodu TUR yani Turkiye mi oldugunu Samsung Smart Switch ile bilgisyarindan Kurtarma yonergerlerini takip et.

Buyuk harfler ile

SM-N920C

RF.......

Bunlari sirasiyla gir.

Kies veya Samsung Smart Switch penceresi filan acik iken Odin kesinlikle saglikli calismaz. Cunku her ikisi de ayni kaynak kullaniyor ve cakisma olacaktir.

Smart Switch arka planda dahi calismadigindan emin ol.
  • ozanersin O kullanıcısına yanıt
    note 5in yanları soyulunca nasıl oluyormuş merak ettim resimleri atarmısın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ersin ÇAKI

quote:

Hocam dediklerini harfiyen sorunsuz yapıyorum.

1- Samfirm uygulaması ile 4 parçalı 6.0.1 Türkiye Romunu indirdim
    2- Odin ile verdiğin resimdeki ayarları da harfiyen yaptım.
    3- Sonuç olarak yine TR romunu kurmadı. United Arab Emirates yazıyor.
    4- 5.1.1 TR sürümüne dönüş yapmak istediğimde de dönüş yapamıyorum. Nand Write hatası veriyor.

Yardım hocam Lütfen.

Sen her lafa bakma ben sana basitçe anlatayım.

1. Buradan Mega yı indir.

Şuna bir göz atın: "MEGA Official"
    https://play.google.com/store/apps/details?id=mega.privacy.android.app

Üye Ol. Bu madde opsiyonel

2. Buradan

http://dl.samfirm.net/tagged/N920C

[PAC] Note 5 - N920C | N920CXXU2AOK6/TUR | 5.1.1 | 01/15/2015

5.1.1 li OK6 yı indir 4 parçalıdır. Sadece Bootloader update i ekstradan işaretle, Nand ı işaretleme. Orada pit dosyasınıda indir pit olarak odin de göster ve yükle (Buradaki aşamada pit dosyayı hata vermiş sonra pit siz yüklenmişte olabilirim hafızamda net değil önce pit li sonra pit siz dene ama dosyalar bu kesin çünkü xda dan ne yaptığımı takip ederek o sayfaya geldim oradan laptop a indirdim ve kurdum)

Yükleme yapınca telefonu açılır kurulumda Türkiye için olan Deezer gibi uygulamaları yüklediğini ve telefonun Türkçe açıldığını göreceksin.

Telefon kurulumunu herşeyi tam kurmadan geç. Ya telefon yazılım güncelleme bölümünden veya elindeki 6.0.1 i odun le kurarak işlemi tamamla veya en kısası.

3. Buradaki

https://mega.nz/#!sEAjFShC!735wfKAWDpfKHK_aH2kvRM2bVUF0lxvkcu4WRRbTw2M

Tek parçalı 6.0.1 i Odun ile yükle.

Tarafımdan test edilmiş ve bu dosyalar kullanılarak önce 5.1.1 e dönülüp sonra 6.0.1 e geçiş yapılmıştır.

Kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aydink_1903 -- 28 Mart 2016; 20:26:32 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ersin ÇAKI

quote:

Eklediigmi sanmistim da simdi ekledim .

Samfirm suan itibariyle yeni surumu cikmis Version : 0.3.5

hocam dediğiniz gibi yaptım hala türkçe rom olmadı. ne yapmam gerek çözemedim.

Merhabalar cihazınız rootlu ise "TWRP veya Philz touch" ile system dahil tamamen wipeleyin ardından power off yapıp download moda alın 4lü csc dahil romu flashlayın bu şekilde düzelmesi gerekmekte önemli olan systemide wipe yapmanız.
  • hiko91 H kullanıcısına yanıt
    Ben yükledim kullanıyorum.

Mesela reklam çıkıyor tam ekran bembeyaz, üstte `reklamın bitmesine 5saniye` gibi yazan yazılar yazıyor

Yani reklamı göstermiyor fakat bembeyaz ekran çıkıyor, kapat demek gerekiyor.

Yada forumda gezerken reklamı atla yazan yerin altına reklam gözüküyor ya, işte o reklam kısmı boş gözüküyor yinede 4-5 satırlık yer kaplıyor.

Bendeki böyle oluyor, ayarlarım yanlış olabilir belki bilmiyorum. Reklamı göstermiyor, aynı reklam gibi bembeyaz ekran çıkıyor ama.

• quote:

Seri no

RF ile baslar . Seri noya gore ulke kodu TUR yani Turkiye mi oldugunu Samsung Smart Switch ile bilgisyarindan Kurtarma yonergerlerini takip et.

Buyuk harfler ile

SM-N920C

RF.......

Bunlari sirasiyla gir.

Kies veya Samsung Smart Switch penceresi filan acik iken Odin kesinlikle saglikli calismaz. Cunku her ikisi de ayni kaynak kullaniyor ve cakisma olacaktir.

Smart Switch arka planda dahi calismadigindan emin ol.

Evet bu dediklerinizi de harfiyen yaptım ama değişiklik olmadı. Yine United Arab Emirates Romu yüklendi. Sizce de büyük bir sorun yok mu? 5.1.1'e de dönülmüyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 10171018101910201021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.