Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 5 [ANA KONU] (1015. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
48.394
Cevap
280
Favori
1.683.021
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
51 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10131014101510161017
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sabah kalktıgımda s2 watch saati ileri almış fakat telefondaki istanbul konumu gerideydi 1 saat. Ama yerel saat doğruydu yani bulundugunuz yere göre hava durumu vs güncelleyen kısım doğruydu. Şimdi baktım ikisi de doğru. Bu gibi şeylerde asla ne ios ne de andoid güvenmiyorum her zaman analog daha güvrnilir geliyor bana.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefonu aldigimdan beri disaridan gelen bir numarayi kayit ediyorum ertesi gun kayit ettigim numara kendiliginden kayboluyor bu sorun basina gelen var mi acaba cozumu nedir?

• Güncelleme sonrası parmak izi çok hızlı bu defa olmuş lg g4 ile karşılaştırma yapıyorum arayüz lg de çok daha hızlı video yükleme açılma web tarama hızı benzer ancak bir tık daha atik buldum g4 ü bazende note 5 önce açtı kulaklık ses kalitesi ve ses işlemcisi açık ara g4 üstün bu arada arka plan işlemler ram vs her seferinde resetledim bu arada g4 bir kaç haftalık telefon bu durum ne kadar etkiliyse artık... 6.0 sonrası tarayıcıda yada 3. parti radyo programlarında radyo açtığınızda farklı bir işleme geçtiğinizde yine kapanıyor hemen yapmıyor ama 10 sn sonra kapatıyor bu rezilliği başka cihazda hala rastlamadım ekran zaman aşımı olduğu da bile kapanıyor komedi gibi :) kimse tunein aç filan demesin mesele radyo değil çoklu işlem performansı. Bunu sanırım taş devri arayüzü touchwizi bir nebze rahatlatmak ve pili iyileştirip lansmanda hava atabilmek için yapmışlar sanırım cihazı kullandığınız yönleri sizin için en önemli unsurlarıdır yani herşey muhteşemdir ama size sadece multitasting perfomansında bir eksiklik ya da kameradaki bir yetersizlik en büyük soğuma sebebidir yani harika 5.65 inch ekranda akşama kadar dizi film izleyip oyun oynayan ve s-pen i çok aktif kullanan birisi için tabiki arka plan işlemindeki yetersizlik önemsiz olabilir pek tabi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mühendis266 -- 27 Mart 2016; 11:43:01 >

• TheRecruit kullanıcısına yanıt
    peki kurulumu nasıl tam olarak iptal edeceğim? hiçbir şekilde güncelleme tamamen iptal olmuyor. sayfada da yalnızca kur butonu var.

• İnstagramdan bildirimler gelmiyor neden bilen var mı? Yeni güncelleme yaptım

• Arkadaşlar bu home tuşu basıldığında neden bukadar ses çıkartıyor çatırdıyor resmen sizde de böylemi

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

4 parcali Turkiye firmware ini indir .

Samfirm uygulamasi ile .

Nasil yapilir indirme adresi filan ilk sayfada yazilidir.

Binary Nature secili olacak ...

Teşekkürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende 6.0 sonrasi pil mağdurlarındandım. Birkac kez wipe cache yaptım ve şu an pil eski performansina kavustu. 3G wifi karisik 23 saatlik kullanimda 5.5 saat sure aldim. Hard format bu sureyi daha ileri tasiyacaktir suphesiz.

• Telefonda 250 saat ekran süresi alıyorum sen 250 alıyorsan ben 251 alıyorum diyen zeki kardeşlerimize bakamayın telefon maksimum kullanımda çıkardığı ekran saati 4 saati geçmez 3 ortalarında kalır öncelikle bilginiz olsun
    şu konuya her girdiğimde telefon allahmış gibi bahseden insanlar bitmemiş siz gidin bi s7 felan artık da telefona almaya meraklı olan adamlar şurada doğru bilgiye ulaşsın
    telefonu türkiye de satışa başlandığı gün aldım malesef telefonum da 1 ton sorun servise vericem ama yedek telefonum olmadığı için vericem vericem derken mart ayına geldik
    Son başıma gelen olayı anlatıp çıkayım polemiğe giremiyorum kimse ile forumda sonra 3-5-15 gün ceza yiyoruz boş yere merakı olanlar bana özelden yazsın neden note 5 alınır neden alınmaz yazayım
    saat 12 de uyandım cihazı sarjdan çıkardım 1 gibi arkadaşlarım geldi ps'ta fifa atmaya başladık işte saat 5 gibi fifa başından kalktık yaklaşık 5 saat olmuştu sarj dan çıkaralı bi baktım %23 lan telefondan ekran bile almadım %23 nedir diye ağlarken elime aldıktan 20 dakika sonra felan pil bitti şimdi gelelim neler açık cihazda
    Senk açık
    Ekran parlaklığı full+otomatik açık
    wifi+hücresel veri AÇIK
    güc tasarufu açık
    Oto döndürme Kapalı
    Nfc Kapalı
    aldığım ekran süresi 1 saat 17 dakika idi sarjı biterken cihazın
    benim telefonumun pilinde büyük ihtimalle sorun var ben bunu kabul ediyorum ama yakın çevremde note 5 kullanan hiç bir arkadaşım 4 saat'ten fazla ekran alamadı alamayacakta eğer ultra güç tasarufuna alıp mobil veri yi felan kapatıp öyle ekranı açık bırakıp alıyorum diye felanan sevinen varsa yapacak bir şey yok

edit: son bi olay anlatayım aklınızda kıyas bulunsun kaya tırmanışı için faaliyet yaptık 3 cihaz yaklaşık aynı zamanlarda sarjdan çıkıp faaliyet'e gitti note5 , s6 edge plus , 6 plus
    sabah 6.45 te uyandık
    note 5 akşam 5 te sarjı bitti
    s6 edge plus 7 gibi bitti
    6+ s6 edge plus sarjı bittiğinde %72 pili oranı vardı
    gittiğimizde yerde telefon çekmediği için telefonla pek yapacak bir şey yoktu bunu da ek olarak belirteyim

,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bosunaokuma21karakter -- 27 Mart 2016; 13:45:41 >

• Dün yanlışlıkla MM'ye geçtim. Allah sonumuzu hayır getire. Sistem bir kaç gün yerine otursun bakalım neler olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Aiginas

Telefonda 250 saat ekran süresi alıyorum sen 250 alıyorsan ben 251 alıyorum diyen zeki kardeşlerimize bakamayın telefon maksimum kullanımda çıkardığı ekran saati 4 saati geçmez 3 ortalarında kalır öncelikle bilginiz olsun
    şu konuya her girdiğimde telefon allahmış gibi bahseden insanlar bitmemiş siz gidin bi s7 felan artık da telefona almaya meraklı olan adamlar şurada doğru bilgiye ulaşsın
    telefonu türkiye de satışa başlandığı gün aldım malesef telefonum da 1 ton sorun servise vericem ama yedek telefonum olmadığı için vericem vericem derken mart ayına geldik
    Son başıma gelen olayı anlatıp çıkayım polemiğe giremiyorum kimse ile forumda sonra 3-5-15 gün ceza yiyoruz boş yere merakı olanlar bana özelden yazsın neden note 5 alınır neden alınmaz yazayım
    saat 12 de uyandım cihazı sarjdan çıkardım 1 gibi arkadaşlarım geldi ps'ta fifa atmaya başladık işte saat 5 gibi fifa başından kalktık yaklaşık 5 saat olmuştu sarj dan çıkaralı bi baktım %23 lan telefondan ekran bile almadım %23 nedir diye ağlarken elime aldıktan 20 dakika sonra felan pil bitti şimdi gelelim neler açık cihazda
    Senk açık
    Ekran parlaklığı full+otomatik açık
    wifi+hücresel veri AÇIK
    güc tasarufu açık
    Oto döndürme Kapalı
    Nfc Kapalı
    aldığım ekran süresi 1 saat 17 dakika idi sarjı biterken cihazın
    benim telefonumun pilinde büyük ihtimalle sorun var ben bunu kabul ediyorum ama yakın çevremde note 5 kullanan hiç bir arkadaşım 4 saat'ten fazla ekran alamadı alamayacakta eğer ultra güç tasarufuna alıp mobil veri yi felan kapatıp öyle ekranı açık bırakıp alıyorum diye felanan sevinen varsa yapacak bir şey yok

edit: son bi olay anlatayım aklınızda kıyas bulunsun kaya tırmanışı için faaliyet yaptık 3 cihaz yaklaşık aynı zamanlarda sarjdan çıkıp faaliyet'e gitti note5 , s6 edge plus , 6 plus
    sabah 6.45 te uyandık
    note 5 akşam 5 te sarjı bitti
    s6 edge plus 7 gibi bitti
    6+ s6 edge plus sarjı bittiğinde %72 pili oranı vardı
    gittiğimizde yerde telefon çekmediği için telefonla pek yapacak bir şey yoktu bunu da ek olarak belirteyim

,

Her zaman demişimdir. bi yorum atacaksanız bir kere değil bin kere düşünün diye. kendi gördüğünüz bildiğiniz doğrular her zaman doğru değildir.

Dediğiniz ayarlarda o ekran süresini parlak full de alıyorsanız normal bi sonuç denebilir. ama parlaklığı düşükte alıyorsanız kaldırın o telefonu çöpe atın.

şurada 50 kere dedim. birde parlaklığı %10 15 lere düşürerek deneyin ekran süreleriniz 4 saatlerden nasıl 6 8 saatlere çıkıyor bi görün. hem o dediğiniz ayarları hiç kısmadan.

yani şurada bu ekran sürelerini alan kişilerde sizin yorumunuza göre yalancı geri zekalı, siz de çok zekisiniz ? o kadar insanın yalan söylediğini mi düşünüyorsunuz ya da telefonu 3310'a çevirdiğini mi düşünüyorsunuz. yorum atmadan önce biraz daha düşünün de saçmalamayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MoÇü -- 27 Mart 2016; 14:50:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: diablodiablo

Dün yanlışlıkla MM'ye geçtim. Allah sonumuzu hayır getire. Sistem bir kaç gün yerine otursun bakalım neler olacak.

Adam kaya tırmanışı yapmış %10-15 te bir şey görünür mü o ekranda acaba ?

• Bazı akıllı insanların, akıllı telefonlardan daha fazla sıkıntısı var!

• MoÇü kullanıcısına yanıt
    3310 mod online no problem
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Aiginas

3310 mod online no problem

Yukarıda yazdığım şu yorumdan bunu mu çıkarttınız. benim için sorun yok durumunuz anlaşıldı.

(o kadar insanın yalan söylediğini mi düşünüyorsunuz ya da telefonu 3310'a çevirdiğini mi düşünüyorsunuz. yorum atmadan önce biraz daha düşünün de saçmalamayın.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MoÇü -- 27 Mart 2016; 14:54:52 >
  • Asphalt 8 de telefon ciddi ısınıyor arkadaşlar sizde durum nasıl?

• quote:

Orijinalden alıntı: SLOWDIVE

Bekliyoruz hocam

Bu anlatımda Samsung'un ucretli Temalarina erisim ve satin alma imkani bulunmayan Turkiye'den nasil bu Temalara eriseceginizi anlattim. Anlatim tamamen bilgi birikimlerime dayanmaktadir.

Lutfen baska yerlerde paylasmayiniz, bu icerige yonlendiriniz.

Full anlatim metnini paylasiyorum ancak resimler icin sayfayi ziyaret ediniz :)

Bu yontem icin Wi-Fi baglantisi gereklidir.

1- Package Disabler cihazinizda yuklu ise resimde gösterilen 'Telefon' isimli icerikleri dondurup cihazi yeniden baslatin (Package Disabler yoksa Sim Kartinizi cikarip islemlere baslayiniz)

2- Uygulamalardan 'Tema Magasi'na ulasip 'Hafiza' kismindan veriyi silin. Sonra bi alt kisimdan 'Durmaya Zorla' seciniz.

3- Cihazinizda Speed VPN isimli uygulama yuklu olmali. Baglanti ulkesini 'United States' olarak belirleyip erisim saglayin.

4- Simdi 'Tema Magazasi' ni acin, artik ucretli temalar erisimimize acik. Isterseniz satin alabilir isterseniz Deneme surumunu yukleyebilirsiniz.

VPN baglantisini kesip 1 adimdaki islemleri geri aldiginizda satin almissaniz Tema cihazinizda kalir, silinmez. Ama Temaya guncelleme gelirse yukleyemezsiniz.

Satin-Alma islemi PayPal veya Kredi Karti yapiliyor. Sorunsuz bi islem icin Samsung uygulamalarindan devre disi biraktiginiz varsa islemlere baslamadan aktiflestiriniz.

Tum anlatimlar Note5 Turkiye Kullanicilari sayfasi icin hazirlanmistir, keyifli kullanimlar dilerim.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1691828564389432&id=1666339433605012

SAMSUNG GALAXY NOTE 5 [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jinjin -- 27 Mart 2016; 17:19:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mühendis266

quote:

Orijinalden alıntı: diablodiablo

Dün yanlışlıkla MM'ye geçtim. Allah sonumuzu hayır getire. Sistem bir kaç gün yerine otursun bakalım neler olacak.

Adam kaya tırmanışı yapmış %10-15 te bir şey görünür mü o ekranda acaba ?

Mesaj yanlış kişiye oldu sanırım.

• jinjin kullanıcısına yanıt
    Ooo hocam elinize sağlık. Teşekkürler emekleriniz için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SelimmDD -- 27 Mart 2016; 16:53:18 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne demek hocam umarim faydali olmustur, siz de sagolun :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 10131014101510161017
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.