Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 4 [ANA KONU] (Her Şey İlk Sayfada) (3863. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
79.384
Cevap
390
Favori
2.804.319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
152 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 38613862386338643865
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    https://forum.xda-developers.com/note-4/development/rom-refined-nougat-n7fe-port-alpha-1-t3804371

Hocam 7.0 olarak bu rom var. Beta olduğuna bakmayın stock rom kadar akıcı bir rom. Birkaç problemi var. Parmak izi çalışmıyor ve video çekmek için ek programa ihtiyaç var. Ama gereçkten müthiş bir rom. İlk defa kullandığım bir rom oyunlarda stok rom gibi akıcı çalışıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar günncellemeden sonra whatshap üzerinden foto çekip gönderdiğimde kamera başlatılamadı lütfen telefonunuzu yeniden başlatın diye bir uyarı alıyorum, benden başka budurumu yaşayan varmı acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ariferkoc

arkadaşlar günncellemeden sonra whatshap üzerinden foto çekip gönderdiğimde kamera başlatılamadı lütfen telefonunuzu yeniden başlatın diye bir uyarı alıyorum, benden başka budurumu yaşayan varmı acaba ?
    Ben de birkaç kere sola çekip kamera açılmadan tekrar sağa çekince o hatayı veriyor ama fotoğraf çekerken hiç olmadı. Fakat son güncellemeyi yükleyip denemedim.

Performans ve batarya konusunda bir değişiklik var mı? Yükleme konusunda kararsızım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: McCarty

bende güncelledim. açıkçası güncelleme ilk geldiğinde şaşırmıştım bukadar yıl sonra ilk kez gelmesi

bende farkedilir bişey göremedim. samsung firsatları diye bir uygulama geldi onuda sildim.
    ben de birkaç güncellemeden beridir değişiklik görmüyorum. bu güncelleme ile ilgili performansta fark ettiğiniz bir değişiklik oldu mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: deeptrancer

:) Ne temiz bir kalbiniz var. İşte Samsung ta sizin gibi saf-temiz düşünen insanları, kendi kâr amaçlarını ikinci plana atarak mutlu etmeye çalışıyor. (inandınız mı?)

inandıysanız devam edelim;

Öncelikle note4 ün yeri biraz farklı. Note4 bataryası değişebilen son Samsung modeli. Sahip olduğu özelliklerle halen iş görür durumda ve yavaş sayılmayacak bir telefon. Bu sebepten yeni modellere yönelmeyen birçok note4 kullanıcısı var. Bunu onlar da çok iyi biliyor.

Bazı üreticilerin güncellemeyle birlikte işlemci çarpan kilidini belli bir tarihten sonra değiştirmeye programlayıp planlı eskitme yaptığını biliyoruz. Geçmişte bununla ilgili haberler çıkmıştı ve kanıtlandı da. Mesela bu güncellemeyle birlikte şuan hızlanmış gibi gözükse de 2018 in sonunda bu telefonun işlemcisi yavaşlatılabilir. Yazılımsal ispat işlemi ve performansa dayalı ispat işlemi konusunda ülkeden ülkeye değişen yasal boşluklar var. Şunu da ekleyeyim; planlı eskitme sadece belirli ülkelerde yaptırıma tabiidir.

Bu adamlar 4 yıldır yeni telefon almayan kullanıcıları "herhalde paraları yok bari mevcut telefonlarını daha iyi kullansınlar" diye düşünüp iyileştirme kasacak değiller.

Gerçeği şuanda bilmek zor ama bu güncellemeyi bu kadar masum görmemenizi tavsiye ederim.

Not: üstte bahsettiğim ve kanıtlanan planlı eskitme davası Apple firmasına ait bir davaydı. Samsung için "Samsung asla öyle şeyler yapmaz" diye bir düşünceye sahip olmadığımdan sizin kadar temiz düşünemeyeceğim.
    Öyle diyon da malın antutu değeri arttı güncellemeden sonra ne iş?

• note 4 + 1000 tl = Note fe (ikinci el)

nedersiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gamarcobat3262 -- 20 Ekim 2018; 9:14:15 >
  • abrenax kullanıcısına yanıt
    gözle görünür kayda değer bir fark göremedim, belkide güncellemeden sonra hard reset atmak faydalı olacaktır.
  • Arkadaşlar herkese merhaba elimde full kutulu faturalı sıfır ayarında note 4 var lenarda duruyor başka tel kullanıyorum satma düşüncem var acaba piyasası nedir şuan çok temiz ama daha kulaklığı jelatininden cıkarılıp kullanılmadı dahi yedek s pen başlıkları vs her şey duruyor

• quote:

Orijinalden alıntı: ariferkoc

gözle görünür kayda değer bir fark göremedim, belkide güncellemeden sonra hard reset atmak faydalı olacaktır.
    bende antutu değeri 60 binlerden 70 binlere çıktı ama batarya daha az gidiyor gibi. belki performansı artırıp bataryadan feragat edilmiş olabilir. Kullanım olarak bende hız açısından pek bir fark göremedim.

Her seferinde sıfırlamak da zahmetli olduğu için ben bu şekilde kullanıyorum. zaten uygulama sayısı arttıkça performans yine düşmeye başlıyor.
  • Az önce güncellemeyi yükledim.Güncelleme sonrası facebook ve letgoo gibi uygulamaların daha akıcı çalıştığını farkettim.Henüz 2 gündür note 4 kullandığım için diğer değişiklikler konusununda bir fikrim yok.Telefon kesinlikle daha hızlandı.
  • İki buçuk yıldır stock rom ile orjinal batarya kullandım ve en sonunda batarya ömrünü doldurdu. Ben de deji aldım ..

Kesinlikle çok başarılı .. tereddütsüz alabilirsiniz orjinal in yarı fiyatına aşağı yukarı aynı performansta pil alacaksınız.

Ben çok memnun kaldım

• trh kullanıcısına yanıt
    Nereden aldınız hocam? Bana da batarya lazım. İnternet'ten sipariş verebileceğim uygun fiyatlı bir yer var mı?
  • Çöp oldu güzelim telefon çöp. Şarjı su gibi yemeye başladı resmen. 2-3 kat daha az gidiyor şarj. Çöpe atma güncellemesiymiş. Eski sürüme dönme yöntemleri nedir acaba?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kalmahades

Çöp oldu güzelim telefon çöp. Şarjı su gibi yemeye başladı resmen. 2-3 kat daha az gidiyor şarj. Çöpe atma güncellemesiymiş. Eski sürüme dönme yöntemleri nedir acaba?
    bende öyle bişey yok,hatta eskiye göre daha iyi diyebilirim,sizin sorun farklı olabilir

• Bende de tam tersi oldu şarj daha iyi oldu bataryada bir buçuk senelik felan tel 3'ü geçti hala canavar gibi. Beş ve üstü aşanlar çoktan çöpe attılar benim tel hala tıkır tıkır

• kalmahades K kullanıcısına yanıt
    Bende de aynı sıkıntı var, şarj hiç dayanmaz oldu.

• İndirlilen Güncelleme yi yada güncelleme uyarısını durum çubuğundan nasıl sileriz arkadaşlar,

• DessoEldest kullanıcısına yanıt
    Deji nin sitesinden aldım hocam .. Google a deji yaz ilk çıkana tıkla ..

• DessoEldest kullanıcısına yanıt
    Ben geçen sene bakırköy samsung servisten almıştım eşimin note 4 için.ilk gittiğimde vermediler cihazı getirin görelim öyle veririz dediler.

• quote:

Orijinalden alıntı: trh

İki buçuk yıldır stock rom ile orjinal batarya kullandım ve en sonunda batarya ömrünü doldurdu. Ben de deji aldım ..

Kesinlikle çok başarılı .. tereddütsüz alabilirsiniz orjinal in yarı fiyatına aşağı yukarı aynı performansta pil alacaksınız.

Ben çok memnun kaldım
    Geçen yıl s5 telefonlarım için 2 adet dejinin sitesinden alıp denedim.Kesinlikle tavsiye etmiyorum zira ilk bir kaç ay iyi iken sonrasında hızlı bir performans kaybetme ile 3 yıllık bataryamın performansına düştü.Sözün özü orjinal batarya 3-4 yıl gider deji batarya 6 ay bilemedin 1 sene. Ayrıca deji bataryada nfc anteni yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi malibo -- 23 Ekim 2018; 20:2:34 >

• 
Sayfa: önceki 38613862386338643865
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.