Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 4 [ANA KONU] (Her Şey İlk Sayfada) (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
79.384
Cevap
391
Favori
2.803.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
152 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: thebancally

quote:

Orijinalden alıntı: aydink_1903

Tanıtım 15 gün çıkmasına 1 ay kaldı beklemedeyim. Özellikle Exynos 5433 deki A57 ler benchmark larda görülen 1.3GHz de çalışıyorsa Exynos buraya gelmesede getiririm.

Kolay gelsin

1.3 ghz den fazla olacaktır bence. Antutu da sanıyorum 1.3 ghz olarak gözüküyordu çünkü 8 çekirdek aynı anda çalıştığında her çekirdek 1.3 ghz de çalışıyor. Exynos 5422 ye sahip s5 i de 1.3 ghz olarak gösteriyor mesela.

Apple a7 bu yönden çok iyi bir işlemci.Çift çekirdek 1.3 ghz ile müthiş güçlü bir işlemci.Bir o kadar da batarya dostu.

cevap yazacaktım bazı düzeltmeler için fakat Apple batarya dostu cümlesinden sonra tamamen anlamsız bir çaba olacağını farkettim.

Bir şey yazmana gerek yok, okuyamam- Blok.

Kolay gelsin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • aydink_1903 A kullanıcısına yanıt
    Apple fanboyu sandın sanıyorum.Note 3 kullanıyorum ios la uzaktan yakından bir alakam yok, yakın zamandada hiç düşünmüyorum.Bloklamadan önce düzeltme dediğiniz şeyleri yazabilirsiniz tartışabiliriz.
    O kadar tekdüze bakıp saldıracak yer arıyorsunuz ki,iphone batarya dostu demediğimi, apple a7 işlemcisinden bahsettiğimi idrak edememişsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Al Swearengen -- 19 Ağustos 2014; 0:48:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ax

quote:

Orijinalden alıntı: darkdiva

quote:

Orijinalden alıntı: srknpower

Samsung Note 2den Note3e geçişte pili sadece 100 mah artırmıştı ve yeni işlemci, büyük ve fhd ekran sonucunda note 2nin pil ömrü note 3le aynı veya daha iyi olmuştu. Bence uzun pil isteyen Note 4ü beklemesin, Note 2-Note 3 arası 100 mah pil artıyorsa Note 4 en fazla 3500 mah pille gelir ki bence bu da imkansız.

işin yazılım kısmını atlıyorsunuz ama. S4'te 2600 Mah batarya varken S5'e 2800 Mah koydular. Herkes artıra artıra 200 mah mı artırdınız dedi ama S5'in batarya süreleri Note 2'ye yetişecek türden. Demek ki yazılım olarak da bir şeyleri hallettiler. Note 4, yine 5.7 inç olacağı için alanda fazla bir genişleme olmayacak, e telefonu ince yapmaya çalışacakları için de 3400 mah falan olur pil ama S5'teki gibi bir batarya performansı sunarsa ilginç şeyler olabilir.

2k çıkarsa ben batarya konusunda diğer note serilerine yakın değerler bekliyorum.fullhd çıkarsa işte o zaman piyasanın en iyi batarya süresine sahip cihazı olacağını düşünüyorum.s5 mini 2100 mah bataryasına rağmen testlerde g2 kadar uzun süre dayanıyor.yeni arayüz ve işlemciler tüketim değerlerine olumlu etki yapmış orası kesin...

2K geleceği kesin, bu saatten sonda full hd ekranlı telefon yapmazlar. Hele s5 in 2k versiyonunun yapılma nedeni bu. Note serisi ile farkı fazla açılmasın diye. Açıkçası Note 2 gibi performans sağlasın daha ne derim ki :) Note 2'mi iki senedir kullanıyorum, bugün 5 saatin üzerinde ekran süresi aldım. 2 sene deforme olan bataryaya rağmen.
  • Ben de onu blokladim kurtuldum, boşver sen de blokla kurtul. Arkadasta gereksiz bir samsung fanligi olduğu için en ufak samsung eleştirinizde samsungu avukati gibi savunmaya başlıyor. Daha dediğini anlamamış applea saldiracak yer aradığından dolayi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9D2914531 -- 19 Ağustos 2014; 1:42:01 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkdiva

quote:

Orijinalden alıntı: srknpower

Samsung Note 2den Note3e geçişte pili sadece 100 mah artırmıştı ve yeni işlemci, büyük ve fhd ekran sonucunda note 2nin pil ömrü note 3le aynı veya daha iyi olmuştu. Bence uzun pil isteyen Note 4ü beklemesin, Note 2-Note 3 arası 100 mah pil artıyorsa Note 4 en fazla 3500 mah pille gelir ki bence bu da imkansız.

işin yazılım kısmını atlıyorsunuz ama. S4'te 2600 Mah batarya varken S5'e 2800 Mah koydular. Herkes artıra artıra 200 mah mı artırdınız dedi ama S5'in batarya süreleri Note 2'ye yetişecek türden. Demek ki yazılım olarak da bir şeyleri hallettiler. Note 4, yine 5.7 inç olacağı için alanda fazla bir genişleme olmayacak, e telefonu ince yapmaya çalışacakları için de 3400 mah falan olur pil ama S5'teki gibi bir batarya performansı sunarsa ilginç şeyler olabilir.

Yazilim konusunda kismen haklisiniz ama unuttugunuz bir nokta var. Ekran çözünürlüğünun artışı daha iyi bir yazılımla nasil absorbe edilebilir ki. Note 3 tanitimda yazılımla pil ömrünü artirdiklarini iddia ettiler ama fos çıktı . Elbette Galaxy S3-S4ten iyi pil performansı verecektir ancak Note 2yi sollayabilecegini bile düşünmüyorum.

• quote:

quote:

quote:

Tanıtım 15 gün çıkmasına 1 ay kaldı beklemedeyim. Özellikle Exynos 5433 deki A57 ler benchmark larda görülen 1.3GHz de çalışıyorsa Exynos buraya gelmesede getiririm.

Kolay gelsin

1.3 ghz den fazla olacaktır bence. Antutu da sanıyorum 1.3 ghz olarak gözüküyordu çünkü 8 çekirdek aynı anda çalıştığında her çekirdek 1.3 ghz de çalışıyor. Exynos 5422 ye sahip s5 i de 1.3 ghz olarak gösteriyor mesela.

Apple a7 bu yönden çok iyi bir işlemci.Çift çekirdek 1.3 ghz ile müthiş güçlü bir işlemci.Bir o kadar da batarya dostu.

cevap yazacaktım bazı düzeltmeler için fakat Apple batarya dostu cümlesinden sonra tamamen anlamsız bir çaba olacağını farkettim.

Kolay gelsin

Afedersiniz belki haddime değil ama niçin hemen gereksizce blok koyup münazaradan kaçındınız.

Velev ki karşı taraf yanlış bir bilgi sundu diyelim ve doğrusunu siz biliyorsunuz.

Sizce de bu yanlış düzeltip -ben ve benim gibi teknik konularda pek iyi olmayanlara- doğru bilgiyi sunsaydınız daha yapıcı olmaz mıydı?

Teşekkür ederim.
  • S5 kullaniyorum ama note 1 ile kaleme alismistim, bu sebeple Note 4'ün getirecegi yenilikleri görmek icin sabirsizlaniyorum ama batarya performansi S5'in altinda olursa sanirim S5 ile yoluma devam ederim. Batarya bence de maximum 3500Mah olur ama o da ekran cözünürlügü arttigi icin hicbirsey ifade etmez gibi geliyor. Bekleyip görelim bakalim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akustik34

quote:

quote:

quote:

Kolay gelsin

Kolay gelsin

Afedersiniz belki haddime değil ama niçin hemen gereksizce blok koyup münazaradan kaçındınız.

Velev ki karşı taraf yanlış bir bilgi sundu diyelim ve doğrusunu siz biliyorsunuz.

Sizce de bu yanlış düzeltip -ben ve benim gibi teknik konularda pek iyi olmayanlara- doğru bilgiyi sunsaydınız daha yapıcı olmaz mıydı?

Teşekkür ederim.

Siz ne anlatırsaniz anlatın bazı insanlar yine bildiklerini okur yani sabit fikirlidirler. Bu insanlara çaba sarfedip bir şey anlatmak beyhude bir çabadır. İnsanın sabit fikirli olup olmadığı da yazdığı cümlelerde gizlidir.

Eskiden çok fazla bu tür tartışmaların içinde bulundum. Tanıyanlar yazılarımı bilir.

Dönüp geriye baktığımda yazdıklarımın vakit kaybı olduğunu düşünüyorum.

Merakınızı gidermek adına konuyla ilgili çok basit açıklama yapayım. Bir telefonun en büyük performansa ihtiyacı olduğu kullanım şekli Benchmark testidir. Benchmark testinde CPU da çıkan değerler CPU nun hangi frekans bandında çalıştığını gösterir. Görünen o ki Exynos 5433 performansa en çok ihtiyaç duyduğu anda 1.3GHZ de çalışıyor Bu durum snapdragon 805 de 2.6GHZ. Exynos un 20 nm 805in 28nm ile üretildiğini hesaba katarsak Exynos un 805 e göre ciddi manada az ısınan ve batarya tüketimi düşük bir işlemci olduğu kesindir.

Kolay gelsin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hamdi mert

Acaba Note 3 ün ilk çıktığı zamandaki gibi note4 + gear kampanyası yaparlar mı ?
    Eğer ikisi birlikte 2500 lira olursa alırım paket olarak

öyle bir şey olcagini sanmiyorum . 2 si ayri satilir buyuk ihtimal . Ek olarak note 4 ün tanitiminin yapildigi gun yeni bir galaxy gear tanitilacak . Su anlik bana gore gereksiz bir teknoloji akilli saatler . O kadar da hayatimiza girmemeli teknoloji .

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilgi için çok teşekkür ederim.
  • Akustik34 kullanıcısına yanıt
    Bende birşeyler söylemek istiyorum.Exynos 5433 ün 1.3 ghz çalışma frekansında olduğunu gösteren tek bilgi antutu.

SAMSUNG GALAXY NOTE 4 [ANA KONU] (Her Şey İlk Sayfada)

bu da s5 in exynos versiyonu. 8 çekirdek aynı anda çalıştığında bütün çekirdekler yüksek frekansda çalışamadığı için hepsi çalıştığı anda daha düşük bir değerde çalışır.Resimde 1.5 ghz görünüyor.Ama bu daha çıkmadan gösterilmişti.Çıktığıktan sonra 1.3 ghz görünüyordu o resim ama bulamadım.Halbuki a15 çekirdekleri 1.9 ghz de çalışıyor.Antutu da yeni exynoslarda 8 çekirdek aynı anda çalıştığı için a15 yada,a57 çekirdeklerinin en yüksek çalışma frekansını göremezsiniz.En basitinden antutu daki cpu değerininin yanında 1.3 ghz x 8 yazar s5 de.

Ben aynı olayın exynos 5433 içinde olduğunu düşünüyorum.Kesin böyledir diye iddaa da etmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Al Swearengen -- 19 Ağustos 2014; 14:09:34 >
  • Note 3 ile her firma sınırlı sayıda gear dağıttı. Ayrıca S5 içinde sonradan bir kampanya oldu. Note 4 içinde büyük ihtimal yaparlar. Kişisel kullanım tabi ancak gear bana çok fazla kullanım kolaylığı sağlıyor. Denemeniz de fayda var.

• GÜNCELLEME----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

GSMARENA verilerine göre 4GB RAM ile geldigi belirtilmiş .

Kesin sonucu 3 eylül de görecegiz artık

gsmarena :http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_note_4-6434.php
  • quote:

Orijinalden alıntı: new-desing

Note 3 ile her firma sınırlı sayıda gear dağıttı. Ayrıca S5 içinde sonradan bir kampanya oldu. Note 4 içinde büyük ihtimal yaparlar. Kişisel kullanım tabi ancak gear bana çok fazla kullanım kolaylığı sağlıyor. Denemeniz de fayda var.

Bende olmasını çok istiyorum.

Umarım GSM Operatörleri Note 3 gibi Note 4 için de bir kampanya yaparlar...

• Bende S2'den yeni bir telefona geçiş için bekliyorum, umarım note 4 veya iphone 6 aynı s2 gibi uzun soluklu bir telefon olurda hayal kırıklığı yaşatmaz. Şu ana kadar sızan hiçbir şey heyecanlandıramadı beni ne yazık ki :(
  • Eğer Exynos 5433 64 bit olursa Snapdragon 805 kullananlar ne derse haklıdır. Umarim boyle bir hata yapmazlar.

• -1 Yıldır kullandığı note 3 ümü satmak zorunda kaldım gear ile beraber ama şimdi note 4 almaya hazırım ve bu canavarın tanıtım tarihini 3 eylül ü bekliyorum sabırsızlıkla hergün site site dolaşıyorum note 4 ile ilgili sızıntılardan haberdar olmak adına Metal e geçişi duyduğumda heyecanı kat be kat artmış durumda note 3 konusunda baya bir paylaşım ve bilgi deneyimim oldu şimdi ise sıra note 4 te Bu arada Konu başlığı hayırlı olsun son olarakta umarım Samsung ülkemize snapdragon 805 li halini yollar bu defa yoksa yurtdışı cihazı almak kaçınılmaz olacağa benziyor ...
  • ismlyldrm27 kullanıcısına yanıt
    Önceden yakın güçte olan Snapdragon-Exynos farkı yeni işlemciler de Exynos yönünde olumlu anlamda gelişti. 5433 ile tanıtılırsa ve bize S805 gelirse ben de yurt dışı cihaza yönelirim. :)

• ax kullanıcısına yanıt
    Sizin gibi bilgili ve araştırmacı bir kullanıcı ile aynı cihazı tekrar kullanmak büyük keyif verir bana. Umarım Note 4 alırsınız. Mega yı boyut olarak aratsa da daha iyi olacaktır pek çok alanda. :)

• new-desing N kullanıcısına yanıt
    Çok yerinde bir tespit. Güncel exynos soc'ler gerçek hayat performansı olarak daha başarılılar. 5410 octa sonrası çıkan çipsetler HMP desteği ile geldiler. Gpu tarafında da güncel Mali 6 serisi kullanmaya başlanıp gpu tarafı güçlü hale getirildi.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.