Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 4 [ANA KONU] (Her Şey İlk Sayfada) (3872. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
79.384
Cevap
390
Favori
2.804.341
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
152 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 38703871387238733874
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: LacWer

Eski rom kuruyorsanız bu hataya neden olabilir ama attığınız resimde bir hata yok yazılım tam yüklendiğinde pass yazısı çıkar. Eğer hata oluyorsa 4 parçalı rom kurmayı deneyin bence.

Eğer o da hata veriyorsa twrp recorvery kurun temizleme kısmında sistemi ve datayı silin. Bundan sonra odinle istediğiniz tarihli stock romu kurabilirsiniz
    recovery yaptım fabrika sürümüne döndürdüm
  • Dostlar Note 4 için en iyi custom romlar hangisi? Telefonu greenify programını kullanmak için rootladim fakat çok faydasını görmedim. Madem rootladim güzel bi custom rom ile telefonu donatayım istiyorum. Hangi romu tavsiye edersiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: system_25

Dostlar Note 4 için en iyi custom romlar hangisi? Telefonu greenify programını kullanmak için rootladim fakat çok faydasını görmedim. Madem rootladim güzel bi custom rom ile telefonu donatayım istiyorum. Hangi romu tavsiye edersiniz?
    Note 4 tedybear rom superstock rom diye nette aratırsanız bulursunuz.Hem xda da hemde Türk sitelerinde var ancak hem stabil hemde batarya uzun gitsin isyiyorsanız o romun son versiyonunu değil v1 sürümünü kurun kesinlikle pişman olmazsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi malibo -- 29 Kasım 2018; 19:43:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: malibo

Note 4 tedybear rom superstock rom diye nette aratırsanız bulursunuz.Hem xda da hemde Türk sitelerinde var ancak hem stabil hemde batarya uzun gitsin isyiyorsanız o romun son versiyonunu değil v1 sürümünü kurun kesinlikle pişman olmazsınız.

Alıntıları Göster
    Note 4e erobot isimli custom romlar var, bu sürüm hk. bilgin var mı? Oldukça metheden var.

• system_25 kullanıcısına yanıt
    Neredeyse xda daki bütün romları kurmuş biri olarak söylüyorum. En sorunsuz ve stabil romlar şu an için AirRomv3 ve TedyBeaR Rom rom. Bunların dışındakiler macera aramakdır. Boşuna değerli vaktini tüketme çünkü tüketmiş biri söylüyor sana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cinemaker

Neredeyse xda daki bütün romları kurmuş biri olarak söylüyorum. En sorunsuz ve stabil romlar şu an için AirRomv3 ve TedyBeaR Rom rom. Bunların dışındakiler macera aramakdır. Boşuna değerli vaktini tüketme çünkü tüketmiş biri söylüyor sana.
    Eyvallah kardeşim, akşam bakicam bu iki roma. Yüklerken twrpden download moda alıp odin ile AP bölümünden romu gösterip flashliyor muyuz? Akşam bakarım yine de kuran biri olarak sana sorayım dedim.

• Şu andaki en iyi rom erobot 36,1 dir. Deneme ile sabittir.
  • SAMSUNG GALAXY NOTE 4 [ANA KONU] (Her Şey İlk Sayfada)

slm arkadaşlar.ayarlar - uygulama yöneticisi - sistem uygulamalarını göster kısmında en altlarda 2 tane yazılım güncelleme uygulaması var fotograftaki gibi. sizde de böyle mi? bir kişi bakabilir mi. güncellemede problem olabilir bende
  • WakingLifee kullanıcısına yanıt
    Bende yok.
  • andios kullanıcısına yanıt
    1 tane mi gözüküyor sende
  • quote:

Eyvallah kardeşim, akşam bakicam bu iki roma. Yüklerken twrpden download moda alıp odin ile AP bölümünden romu gösterip flashliyor muyuz? Akşam bakarım yine de kuran biri olarak sana sorayım dedim.

Alıntıları Göster
    Romun paylaşıldığı yeşilcin ve turkdevs gibi sitelerde kurulumu ayrıntılı anlatmışlar.Yine baditçe bende anlatayım. Önce romun paylaşıldığı siteden gerekli olan odin, twrp nin uygun sürümü, rom vs yani gerekli dosyaları indiriyoruz, Sonra telefonu download moda alıp odinle twrp yi ap den gösterip kuruyoruz.Kurulum bittiği anda hemen hızlıca ses açma+ home + power tuşlarına basıp twrp recovery yi açıyoruz.Telefonun açılma ekranı gelmeden hızlı bir şekilde twrp yi açamazsanız odinle twrpyi yeniden yüklemeniz gerekiyo...Twrp açılınca yükleme kısmından rom dosyasını seçip hard format seçeneği ile kurulumu yapıp telefonun yeniden başlatılmasını bekliyoruz.Telefon tamamen açıldıktan sonra kapatıp tuş kombinasyonu ile twrp ye girip yamayı kuruyoruz.Sonra da isterseniz istediğiniz sırayla diğer kurulumları yapabilirsiniz.Ses iyi batarya harika uygulamar harika çalışıyor ven şimdiye kadar hiç bir sorunla karşılaşmadım.Ama unutmayın Tamamen stabil olan sürüm v1 i kullanırsanız sıkıntı yaşamazsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi malibo -- 1 Aralık 2018; 0:18:5 >

• malibo kullanıcısına yanıt
    Bu anlattığın airroomv3 mü diğeri mi?

• Nougat refine romun 5.5 stable versiyonu çıkmış denetim kamera yine sorunlu 4k ve 60fps hiç çekmiyor nasıl stable anlamadım

• Nougat refine rom5.5 stable hakkında...

Uzun süredir beklediğim rom nihayet çıktı

Note 4e Android 7 gerçekten çok yakışıyor akıcı hızlı normalde açılmayan oyunlar takır takır çalışıyor görsellik güzel performans güzel whatsap tan video gif gitmeme düzeltilmiş.

müzik dinlerken cızırtı oluyordu giderilmiş

gps bluetoot kullanılabiliyor.

Eğer büyük bir sıkıntı cikartmazsa bu romdayım merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Şimdilik problem tamamıyla cozulememis şeyler var

1.cinemaker hocamın dediği gibi video olayı. Ayda yılda hatıra kalsın dediğim videoların haricinde video çekmediğim için önemsemedim. :) footej kameranın çektiği foto video bana yeterli

2.kendi hava durumu uygulaması konum bulamadı bende 3.parti bir yazılım ile hallettim (google map vs konum buluyor)

3.bluettoth tan müzik dinlenebiliyor ama görüşme yapılamıyor.

4.arama geldiğinde ekran geç uyanıyor.

5.aramada sesi dışarı verdiğinizde karşı tarafa rahatsız edici bir ses gidiyor whatsap görüntülü konuşmalarda karşı tarafın sesi yankı yapıyor (muş) kulaklık kullanıldığında problem olmuyor.

6. Ses Kaydedici de normal kayıtta sıkıntı yok ama röportaj kaydında sıkıntı çıkıyor...

5.ve6. Maddeler sanırım telefonda ki sadece tek mikrofonun aktif olmasından gürültüyu engelleme yankı engelleme vs bildiğim kadarıyla 2.ve 3. Mikrofonlarn isi....

7.parmak izi ve kumanda özelliğini henüz test etmedim...

NOT: SES NORMAL KONUŞMADA DA KARŞI TARAFA YANKI YAPIYORMUS MAALESEF ŞİMDİ ANNEM TELEFONUN MU BOZULDU SESİM YANKI YAPIYOR DEDİ...
    BENİM İÇİN ÖNEMLİ DEĞİL AMA KONUŞTUĞUNUZ KİŞİ BUNDAN RAHATSIZ OLACAKTIR EROBOTA GERİ DÖNÜŞ VAKTİ :/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kobra.005 -- 1 Aralık 2018; 17:2:22 >

• quote:

Bu anlattığın airroomv3 mü diğeri mi?
    Yok bu superstock tedy bear rom v1

• quote:

Orijinalden alıntı: malibo

Romun paylaşıldığı yeşilcin ve turkdevs gibi sitelerde kurulumu ayrıntılı anlatmışlar.Yine baditçe bende anlatayım. Önce romun paylaşıldığı siteden gerekli olan odin, twrp nin uygun sürümü, rom vs yani gerekli dosyaları indiriyoruz, Sonra telefonu download moda alıp odinle twrp yi ap den gösterip kuruyoruz.Kurulum bittiği anda hemen hızlıca ses açma+ home + power tuşlarına basıp twrp recovery yi açıyoruz.Telefonun açılma ekranı gelmeden hızlı bir şekilde twrp yi açamazsanız odinle twrpyi yeniden yüklemeniz gerekiyo...Twrp açılınca yükleme kısmından rom dosyasını seçip hard format seçeneği ile kurulumu yapıp telefonun yeniden başlatılmasını bekliyoruz.Telefon tamamen açıldıktan sonra kapatıp tuş kombinasyonu ile twrp ye girip yamayı kuruyoruz.Sonra da isterseniz istediğiniz sırayla diğer kurulumları yapabilirsiniz.Ses iyi batarya harika uygulamar harika çalışıyor ven şimdiye kadar hiç bir sorunla karşılaşmadım.Ama unutmayın Tamamen stabil olan sürüm v1 i kullanırsanız sıkıntı yaşamazsınız.

Alıntıları Göster
    Kardeşim telefona twrpyi kurdum. TedyBeaR V1.5 custom romu ve yanında gelen yamasını da telefona attım. Twrpye girdiğimde

İnstall
    Wipe
    Backup
    Restore
    Mount
    Settings
    Advanced
    Rebbot

seçenekleri çıkıyor. Turkdevsdeki yönlendirmeye göre "reboot"a girip twrpyi yeniden başlatıp daha sonra "install"dan devam etmem gerekiyormuş ya da ben yanlış anlıyorum. Buradan sonrasını yönlendirebilir misin?

• system_25 kullanıcısına yanıt
    1.Öncelikle kuracağınız dosyaları sd karta atın

2. Her ihtimale karşı telinizin yedeğini alın aksi bir durumda geri dönme izi sağlar (backup a girin depolama olarak sd kartı seçin ve hepsini işaretleyin ve aşağıdaki onay çubuğunu kaydırın)

İhtiyaç durumunda 3.adimi tekrar edip restore bölümünden yedeginizi kurabilirsiniz.

3.wipe ye girin aşağıda Advanced a tıklayın orda sd kart hariç hepsini seçip onalyayin. Bu işlemden sonra telefonda işletim sistemi ve verilerinizin tamamı silinecek kesinlikle sd kartı seçmeyin.

4. İnstall bölümüne gelin indirdiğiniz rom dosyasını seçin ve kurun.

• Nemesis eRobot Ditto

Pil ve sistem stabilitesi acisindan bu romlar arasi kayda deger fark goren var mi? Appler duzgun calissin, donup cokmesin ve sacma sapan wakelocklar ile pil gitmesin istiyorum. LOS14.1 kullaniyorum ama kamera iptal, mikrofon ses kaydi yapmiyor (gain cok dusuk) ve appler arada donuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: kobra.005

1.Öncelikle kuracağınız dosyaları sd karta atın

2. Her ihtimale karşı telinizin yedeğini alın aksi bir durumda geri dönme izi sağlar (backup a girin depolama olarak sd kartı seçin ve hepsini işaretleyin ve aşağıdaki onay çubuğunu kaydırın)

İhtiyaç durumunda 3.adimi tekrar edip restore bölümünden yedeginizi kurabilirsiniz.

3.wipe ye girin aşağıda Advanced a tıklayın orda sd kart hariç hepsini seçip onalyayin. Bu işlemden sonra telefonda işletim sistemi ve verilerinizin tamamı silinecek kesinlikle sd kartı seçmeyin.

4. İnstall bölümüne gelin indirdiğiniz rom dosyasını seçin ve kurun.
    Telefonun imei kayıtlı olduğu klasör olan efs idi sanırım ona bi zarar gelme ihtimali var mı ?
  • quote:

Kardeşim telefona twrpyi kurdum. TedyBeaR V1.5 custom romu ve yanında gelen yamasını da telefona attım. Twrpye girdiğimde

İnstall
    Wipe
    Backup
    Restore
    Mount
    Settings
    Advanced
    Rebbot

seçenekleri çıkıyor. Turkdevsdeki yönlendirmeye göre "reboot"a girip twrpyi yeniden başlatıp daha sonra "install"dan devam etmem gerekiyormuş ya da ben yanlış anlıyorum. Buradan sonrasını yönlendirebilir misin?

Alıntıları Göster
    V1.5 sürümü sorunlu v1 sürümünü ve sürümle birlikte yayınlanan dosyaları sd kart belkeğine atın.İnstalden attığnız rom dosyasını seçip kuruluma başlayın Vipe yapmanıza gerek yok zira kurulumda hard format seçeğeni seçerseniz vipe ları kendi yapıyo.Romun kurulumu bitince telefon açılmasına izin verin.Sonra tekrar twrp ye gihrip istediğiniz sırayla diğer dosysları kurun.AMA UNUTMAYIN V1.5 SORUNLU... V1 KURUN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi malibo -- 2 Aralık 2018; 11:52:52 >

• 
Sayfa: önceki 38703871387238733874
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.