Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 4 [ANA KONU] (Her Şey İlk Sayfada) (3439. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
79.384
Cevap
390
Favori
2.804.338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
152 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34373438343934403441
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: plcb

Hocam hangi romu tavsiye edersin. Minimum problemli olursa iyi olur. Bir de hiç rom yüklemedim. Nasıl yapıldığını güzelce anlatan bir kaynak gösterebilir misiniz? Modem dosyası bootloader vs filan yüklemek gerekiyor mu? Pek anlamıyorum bu işten

Modem dosyası ve bootloader kurmanıza gerek yok. Stock 6.0.1'e geçtiğiniz anda bunlar cihaza işliyor.

Bu kısımdan istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz. Sixperience s7 edge yada Nemesis Note 7 porttan girişebilirsin hocam. Yapan kişi aynı ve en hızlı fixleri o alır. Yalnız dikkat edin. Twrp kullanımını iyice öğrenin, zaten adım adım anlatıyor. Twrp yani custom recovery, stock recovery'nin yerini alır ve custom romlar ve fixleri zip halinde bunun aracılığıyla flashlanir. Ben hiç kafanızı karıştırmiyim, biraz karıştırın okuyun, çözersiniz. Xposed falan onlar sonra ki işler zaten.

http://yesilcin.com/galaxy-note-4-marshmallow-6xx-custom-romlar-b884.0/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Professor X -- 16 Ekim 2016; 22:05:42 >

• Çok teşekkür ederim. Cesaret edememiştim ama değişiklik de istiyorum artık. Kurulum yaptıktan sonra rahatsız edebilirim değil mi özel mesajdan? İyi akşamlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhabalar, yaklaşık 1 yıldır Note 4 kullanıcısıyım ve aldığım ilk günden itibaren şebeke problemi yaşadım, Hattım Turkcell.. Telefon açık olmasına rağmen kapalı diyor karşı tarafa, ve bana şu kişi sizi aradı telefonunuz kapalıyken diye Turkcell mesajı gelmekteydi.. Geçen hafta formda bir öneri gördüm, şebeke modunu LTE'den GSMe alın yani 4,5 G den 3G ye geri dönün diye, hiç aklıma yatmasada değiştirdim ve bir haftadır cihazı 3G modunda kullanıyorum ve hiç sıkıntı çıkmadı şebekede. Nacizane fikrim sizde deneyebilirsiniz, Note 4 sanırım 4.5 G moduna geçince şebeke saçmalıyor. Samsung bunu düşünememiş olabilir mi? Herşey mümkün olabilir....Özellikle Note 7 fiyaskosundan sonra... Selamlar ve iyi forumlar arkadaşlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: y2101

arkadaşlar merhaba

iki yıldır almak uğraştığım note 4 ü 3 gün önce teknosa outlet ürünü olarak 1400 e aldım dün kullandım bir sıkıntı yoktu, sabah saat 9 da farkına vardım şebeke yok mobil veri aç kapa fayda etmedi kapatıp açtım anca geldi şebeke bende telefondan soğudum ve iade için gönderdim internet üzerinden satın aldığım için umarım sorun çıkartmazlar. yazılım yükleyip falan geri gönderirler diye düşünüyorum

teknosa dan telefon alıp 14 gün içinde geri iade talep eden oldumu geri sorunsuzca alirlarmi

outlet tablet almıstım arıalı cıktı gerı gonderdım sorunsuz para ıade ettıler kargo ellerıne gectıgınde 3 gun sonra para ıadesı yapıldı.ama dedıgım gıbı urun arızalı cıkmıstı.dırek musterı temsılcısı ıle gorus fıkır al derım.urun arızalı ıse para ıadesı yaparlar.

• quote:

Çok teşekkür ederim. Cesaret edememiştim ama değişiklik de istiyorum artık. Kurulum yaptıktan sonra rahatsız edebilirim değil mi özel mesajdan? İyi akşamlar

mm 6.0.1 room kullanmak ıstersen bende hanıbase mm roomu ve kernel olarakta perseus halaszk v2.2 mm ıcın olanı tavsıye ederım.ama unutma telefon garantı dısı kalır.room:http://forum.xda-developers.com/note-4/development/rom-hani-base-t3355958 kernel:** ONLY FOR SM-N910C/H MARSHMALLOW**
    http://forum.xda-developers.com/note-4/development/kernel-perseus-halaszkuniversal5433-t3084220 unutma once telefonda mm yuklu olması gerekır temızlık ıslemlerını yaptıktan sonra room kurulumu yapacaksınız.bılgınıze.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sevince1971 -- 17 Ekim 2016; 12:01:03 >

• trh kullanıcısına yanıt
    Konuyu dağıtmak gibi olacak çünkü yazacaklarım telefon ile alakalı değil.
    2005'ti galiba internetten ilk defa birşey satın aldığımda tanıştığım firmaydı Hepsiburada. O zamanlardan beridir de başka yerden birşey almam alacağım zaman.
    Ama bu sene galiba başlanan bir muhabbet var beni mağdur eden, lokal firmalar bu site üzerinen satış yapabiliyor.
    Yaşadığım sıkıntı ise özetle eksik bilgilendirme yüzünden Xbox'ın ilgili modeline uyumsuz aldığım direksiyonu iade etmek istedim. Ve parasını da geri istemedim, sadece başka ürün almaktı niyetim. Çünkü farklı şehirde yaşayan yeğenime hediye alacaktım,bir daha kargo vs ile uğraşmak istemedim.
    Ürün 1-2 kere geri gidip geldi, en son iade isteyince kutusu hasar gördü diye iade almadılar. İşin böyle çirkefleşeceğini düşünmediğimizden hiç kutuyu kontrol etmemiş benim kuzen.
    Bende THH ile uğraşmak istemedim açıkçası, lanet edip alışverişi kestim burayla.

• quote:

Orijinalden alıntı: sevince1971

quote:

Çok teşekkür ederim. Cesaret edememiştim ama değişiklik de istiyorum artık. Kurulum yaptıktan sonra rahatsız edebilirim değil mi özel mesajdan? İyi akşamlar

mm 6.0.1 room kullanmak ıstersen bende hanıbase mm roomu ve kernel olarakta perseus halaszk v2.2 mm ıcın olanı tavsıye ederım.ama unutma telefon garantı dısı kalır.room:http://forum.xda-developers.com/note-4/development/rom-hani-base-t3355958 kernel:** ONLY FOR SM-N910C/H MARSHMALLOW**
    http://forum.xda-developers.com/note-4/development/kernel-perseus-halaszkuniversal5433-t3084220 unutma once telefonda mm yuklu olması gerekır temızlık ıslemlerını yaptıktan sonra room kurulumu yapacaksınız.bılgınıze.

suanda ben stok 5.1.1 room uzerıne Simple kernel kullanıyorum fena degıl suana kadar bır sıkıntı gormedım.resımler eklıyorum ve antutu skoru fena degıl.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sevince1971 -- 17 Ekim 2016; 12:26:40 >

• bu resımlerde yıne stok room 5.1.1 uzerıne Perseus-Halaszk-universal5433 v2.1 kernelle aldıgım sonuc.
    denememı ıstegınız room kernel varsa yuklerım sormak ıstedıgınız hatalar varsa test edebılırım.room antutu resımlerını koyabılırım bılgınıze.

• Selamlar note'daşlar.

Eşimin LG G3 telefonu garantisi bittikten 10 gün sonra anakart yanması nedeniyle çöp oldu. Servis 600TL dedi tamiri için zaten 2. el temizi o fiyata bulunacağından yaptırmaktan vazgeçtik..

Şimdi ben note 4 alalı 7-8 ay oluyor ve çok memnunum aynısından alayım dedim.

Ocak ayında da fransaya gideceğim 10 günlük. Orada buldum 300-400euro arası sıfır.

Note 4 ' e karşılık şunuda öneririm, bu fiyata şuda var yada bu daha performanslıdır kamerası daha iyidir diyeceğiniz bir model var mı? Sizlerinde önerilerinizi rica ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: andios

Selamlar note'daşlar.

Eşimin LG G3 telefonu garantisi bittikten 10 gün sonra anakart yanması nedeniyle çöp oldu. Servis 600TL dedi tamiri için zaten 2. el temizi o fiyata bulunacağından yaptırmaktan vazgeçtik..

Ocak ayında da fransaya gideceğim 10 günlük. Orada buldum 300-400euro arası sıfır.

Note 4 ' e karşılık şunuda öneririm, bu fiyata şuda var yada bu daha performanslıdır kamerası daha iyidir diyeceğiniz bir model var mı? Sizlerinde önerilerinizi rica ediyorum.

avrupadada exynos universal5433 satılıyor bıldıgım kadarıyla.yanı SM*N910C modelı.ama sunu unutmamalısın Fransadan aldıgın telefonu burada kullanabımen ıcın gelınce pasaport kaydı yaptırman gerekır 130 tl cıvarı.ayrıca Samsung ytkılı servıslerı bakmaz.arıza olursa asla bakmazlar bence once samsung musterı temsılcısını ara sor bıldıgım kadarıyla samsung turkıye nın plotıkası geregı global garantılı telefonlara bakmıyor.yanılmısda olabılırım.2-3 musterı temsılcısı ıle gorus sor hatta ses kaydı yap.ona gore duısun.ayrıca 400 euro 1350 tl felan 130 hadı 150 de kayıt masrafı 1500 tl bence 200 tl 100 tl daha ver 400 uero ustune turkıyeden al drım pıl arızalı cıksa 100tl,telefon arızalı cıksa ayrı bır dert cam patlasa 650 tl yanı garantısız olacak.alırsan ucuz ıse. hafıza kartını ordan al.tablet alacaksan al derım.yınede zevkler ve renkler tartısılmaz. gule gule gıt gule gule gel yolun acık olsun.

• andios kullanıcısına yanıt
    Bu fiyata yurtdışı almak bencede mantıklı değil. Ayrıca samsung servisleri apple gibi bu hususlarda sempatik değildir.Şu an bence note serisinin en alınası cihazı note4 note5 den hem değişebilir pil hemde hafıza artırımı benim açımdan çok artısı.

• sevince1971 S kullanıcısına yanıt
    Ekranı değiştirmeyecektim kullanıma engel olmuyordu ama vazgeçtim zaten. Teşekkürler
  • sevince1971 S kullanıcısına yanıt
    Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. 300 euro ya alsam 3.39tl den 1020tl. 130tl kayda etti 1150tl.. tr de 1800tl altı tr garantili yoktur sanırım?

• quote:

Orijinalden alıntı: tnrskr

Bu fiyata yurtdışı almak bencede mantıklı değil. Ayrıca samsung servisleri apple gibi bu hususlarda sempatik değildir.Şu an bence note serisinin en alınası cihazı note4 note5 den hem değişebilir pil hemde hafıza artırımı benim açımdan çok artısı.

300 euro çok mu hocam :)
    Ayrıca bende öyle düşünüyorum o nedenle note 5 i geçiyorum direkt.

• quote:

quote:

300 euro iyi fiyat ama şu varki note 4 harika bir cihaz ama çok fazla riski var mesela şebeke sorunu kasa açıklığı bunlar efsane değil gerçek ve karşılaşırsanız türkiyede muhatap bulamazsınız.İthalatçı garantili alabilirsiniz ben öyle aldım çok memnunum 1 yıl oldu yaklaşık.

• quote:

quote:

arkadas note 4 tavsıye etmıs. :) degısebılır pıl ve artırılabılır hafıza ayrıcalıgı ıcın sız yanlıs anlamıssınız galıba.
    ayrıca 300 uero ıse al.ama herhangıbırsey geldıgınde basına turkıye de yaptırmak ıcın ucret odemen gerekır.haa suda var alırsın arıza cıkması halınde dırek oradakı yanı fransadakı samsung teknık servıs adresını ıletısım bılgılerınıde alırsın burdan oraya kargo ıle gonderırsın.karsı kargo odemelı olarakta gerı alırsın.tum bunlar onemsız konularsa tabıkıde 300 euroya hemen atla deerım.ben 400 euro ustunden hesap yaptıgımda bence turkıye garantılı al derım ıstanbulda ısen dogubaka gıt orada 1700 garantılı bulursun.veya ara sokaklardakı telefonculara sor 1700 e alırsın samsung garantılı note 4 olmadı fransadan o rısklere gırecegıne turkıye dekı ıthalat garantılı (ıstanbul da ıkamet edıyor ısen tabıkı) note 4 al 1500 alırsın.en azından gıdıp kabga edebılecegın yer olur. :) .bende note 5 e gore note 4 derım.pıl ve artırılabılır hafıza ıcın.kolay gelsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sevince1971 -- 17 Ekim 2016; 15:37:53 >

• andios kullanıcısına yanıt
    One Plus 3

• Herkese merhabalar.. Note 4 için kablosuz şarj alıcısı ve ped'i kullanan var mı? Tavsiye edebileceğiniz bir marka var mıdır?
  • quote:

Selamlar note'daşlar.

Eğer kriterleriniz uygun ve garantili olması ise Xiaomi mi 5 var, hepsiburada'da 1300 tl bir şey bir yakınım aldı. Oldukça memnun. Performans olarak şöyle diyim, içinde Snapdragon 820 var, yani S7 edge'teki işlemci. Fiyat/performans adına fikir olması açısından yazdım. Öte yandan ZTE Axon 7, Huawei Mate 8, a7 2016, Lenovo p1,Lg g5, lg v10 gibi 2 bin tl altı başka cihazlarda mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Professor X -- 17 Ekim 2016; 19:17:12 >

• Piyasada benzer işlemcili çok sayıda farklı ismde cihaz var adını değiştirip piyasaya sürüyorlar. Ama şuvarki açık kaynak kodlu andoidi kumaş gibi düşünmek lazım her markanın üstüne uymuyor. Markaların buna ilgi ve destekleride çok önemli bu konuda google pixel serisi en önde tabi ama ondada ekran işlemci herşey vasat. En iyi tercih yine androidde samsung sonrasında lg.

• 
Sayfa: önceki 34373438343934403441
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.