Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 4 [ANA KONU] (Her Şey İlk Sayfada) (224. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79.384
Cevap
391
Favori
2.803.901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
152 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 222223224225226
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: depeche35

Bilgilendirme için sağolun.
    Ben bir tecrübemi aktaracağım. Evde S4 ün wi-fi den giremediği yerden İpada Air çok rahat 1 çizgi de olsa giriyor.
    Acaba S4 den sonra çıkanlarda iyileştirme mi yapıldı ?

Evet s5 ile birlikte yeni bir wifi yongası kullanılıyor.S5 ve tab s deneyin fark edeceksiniz...
  • ax kullanıcısına yanıt
    Analıyorum,sağolun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nurikaraman

SAMSUNG TÜRKİYE DUY BURADAN SESİMİ
    SAMMSUNG GENEL MERKEZ SENDE DUY.

ADAM GİBİ KENDİ ÜLKENDEKİ VATANDAŞLARINA NASIL 1. SINIF SAMSUNG TELEFON SATIYORSAN , BENİM CANIM VATANIMDAKİ İNSANLARADA AYNI KALİTEDE ÜRÜN SATACAKSIN ! NOTE 3 DEKİ GİBİ BİR SAÇMALIK YAPMAYACAKSIN.
    Samsung Galaxy Note 3 N9000 MODELİNE HSDPA (42 Mbps) ÖZELLİĞİ KOYMUŞSUN KENDİ ÜLKENDE LTE 150Mbps OLANINI KULLANIYORSUN. TÜRKİYEDE 1.9 GHz Cortex-A15 & quad-core 1.3 GHz Cortex-A7 İŞLEMCİ KULLANIYORSUN , KENDİ ÜLKENDE Qualcomm Snapdragon 800 Quad-core 2300MHz İŞLEMCİ KULLANIYORSUN, TÜRKİYEDEKİ TELEFONDA (3G ve Wi-Fi) VAR SENİN ÜLKENDEKİ TELEFONDA (4G ve Wi-Fi) VAR. SENİN ÜLKENDEKİ TELEFONDA 4K 3840 x 2160 VİDEO KAYDI VAR, BENİM ÜLKEMDEKİ TELEFONDA 1080p 1920x1080 VAR.

BU NASIL İŞ, BU İŞTEN SEN NASIL EKMEK YİYORSUN ?

Arkadaşım baştan söyliyeyim marka bağımlılığım yok işime hangisi gelirsr onu alırım.
    Yaptığın yoruma gelince mantıksız buldum neden diyecek olursan senin ülken 4g ye geçti de sana 3g li telefon mu gönderiyor
    Samsung kendi samsung chipsetli yani sm-n900 olanı üretiyor kendi chipsetine hala 4g entegre edemedi
    Sm-n9005 de ise snaptragon yani 4g olan versiyon qualcomm chipsetli olan veraiyonda 4g entegre olduğu için 4g li ülkelere bu versiyonu gönderiyor
    Düşün 4g li ülkelere 3g li telefon göndermesi saçma olmaz mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://mblog.gsmarena.com/consumer-reports-delivers-take-iphone-6-family-bend-test/

Note 3 zirveyi sadece note 4 e bırakacaktır.

• Yeni Nexus cihazı Motorola çikartacak ve Snapdragon 805 ile Android L ile piyasaya sunulması kesin gibi ...

Ayrıca Exynos lu Note 4 Android L çıksa dahi 64 bitlik olarak çalışmayacakmış.

big.LITTLE A15/A7 standart çipseti barındırdığına dair deliller var.

Samsung gerçek 64 bitlik Exynos lar üzerine de çalışmakta :

Exynos 7420

Kaynak:
    http://www.anandtech.com/show/8537/samsungs-exynos-5433-is-an-a57a53-arm-soc

Velhasıl, son teyidi de ürün satışa başlandığında anlaşılacak ...

Note 4 Google Edition SADECE Snapdragon 805 li modele çıktığı da resmileştiğinden ötürü ( Galaxy S4 Snapdragon modelindeki gibi ) Android L yi kısa sürede yayınlama sözünğ de Samsung tarafından haber edilse de ilerde Android L in ara güncellemelerinde de Artık Galaxy S6 çıktından 1 ay sonrasını beklemek gerekecektir. Önceki yıllarda Samsung böyle davranmıştır ve aynısı da yapacak .

Kısacası şuanki bilgilere göre birçok açıdan Snapdragon 805 li olanı almak daha akıllıca yani Türkiye ye gelmeyecek modelden.
    Ayrıca Snapdragon 805 yine en çok üretilen ve satılacak model olacak . Bu da gerçek custom ROM larda Exynos kıtlığına devam anlamı çıkmakta.

Daha öncede bahsetmiştim Yeni Nexus telefonu işlemcisi ne ise ondan veya onun üst modellerini önermiştim. Son gelişmelere bakacak olursak SNAPDRAGON 805 li Note 4 aklam GENEL açıdan daha mantıklı görülmekte.

• Ken Block43 kullanıcısına yanıt
    yorum epic fail olmuş
  • Eski bir Note 3 kullanıcısı olarak snapdragon 800'lü versiyonunu tercih etmiştim bir süre boyunca çalıştığım yerdeki arkadaşımın exynoslu modelini de kullanmıştım günlük kullanım açısından belki bir fark göremezsiniz ama batarya performansı konusunda Qualcomm gerçekten önde ortalama 7-9 saat ekran süresi aldığım SD800'de (rootlu ve ayarlı) Exynoslu modelde (rootlu ve ayarlı) 5-6 saat ekran süresi alıyordum ki custom rom olayına hiç girmiyorum eğer ki her sene telefon değiştiriyorsanız şu vaziyette exynos veya qualcomm almanız fark etmeyecektir ama ben aldığım telefonu 1 yıldan fazla kullanırım diyorsanız ve belli bi zamanda başlayan güncellem sorununu da göz ardı etmezsek sd805 gerçekten iyi bir tercih olarak alternatif custom rom bolluğu açısından başı çekiyor ve birçok mod yine bu işlemciye port ediliyor kolaylıkla. Alacak olan arkadaşlara hayırlı uğurlu olsun diyorum
  • Arkadaşlar hızlıca sormak istiyorum,
    Eniştem yarın hacca gidecek ve 2 hafta sonra gelecek, o gelmeden ona bitane getirtmeyi düşünüyorum. Olmadı bayramdan sonra babam romanyaya gidecek, orda telefon fiyatlarını bilmiyorum ama.
    Şimdi hangi ülkeden getirtmek daha mantıklı olur ( bana arabistan gibi geliyor ). Ayrıca bu işlemci olaylarını hala çözemedim, normalde snapdragon daha iyi olurdu. Ben sürekli oyun oynayan bi tip değilim, clash of clans ve bikaç ufak oyun yeter bana. İnternette gezerim, dizi falan izlerim pil çok önemli o yüzden.
    Ayrıca yurtdışından gelme telefonlarda 3g sıkıntı çıkarır mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Victor Creed

yorum epic fail olmuş

hocam haberdar etmeseniz haberim olmayacak

ciddi ciddi note 4 almayı düşünüyorum
  • Ken Block43 kullanıcısına yanıt
    olur dostum arada öyle şeyler bende bazen işte duruyorum öğleden sonra arkadaşa öğlen ne yiyelim diyorum şaşkınca bana dönüp "ağa sen yaktın beyni yine" diyor

şu note 4 lerimize bir kavuşsaydık artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: hollowman_

quote:

Orijinalden alıntı: srknpower

Bu arada gpu 700 mhz hızındaki Mali T760 MP8 274 GFLOPS gücünde. Adreno 420yi bulamadım bilen varsa söyler mi rica etsem.

250 GFLOPS civarında internette dolaşan bilgilerde. yalnız Mali T760 mp8 274 değil 358 GFLOPS değerinde.

16 çekirdekli mali t760 358 gflops gücünde. bu 8 çekirdekli olacak
  • Gflops a pek bakma cunku hicbirsey ifade etmiyor mali400 adreno 320 den zamaninda o kadar gflops farkina ragmen cok daha basariliydi ve halen oyle. Mali gpu lar adrenolardan cok daha uyumlu calisiyor nvidia amd farki gibi. Daha cok is ustundeki durumlarini karsilastirmak lazim

• Teşekkür ederim dostum :)
    Bu arada iPhone 6 Plusı arkadaşımdan inceledim. Çok büyük olmuş, iPad Miniyi biraz daha ufaltın o tatta bir cihaz, odaklamayı çok hızlı yapıyor gerçekten. 5sle pek hız farkı yok, TouchID bir tık hızlı gibi geldi ama psikolojik olabilir. Ses kalitesi iyi ve inceliği iyi olmuş yalnız malzeme kalitesi bana bir garip geldi. Boyutundan mıdır nedir plastik tutuyorum gibi hissettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9D2914531 -- 27 Eylül 2014; 18:14:44 >
  • quote:

Teşekkür ederim dostum :)
    Bu arada iPhone 6 Plusı arkadaşımdan inceledim. Çok büyük olmuş, iPad Miniyi biraz daha ufaltın o tatta bir cihaz, odaklamayı çok hızlı yapıyor gerçekten. 5sle pek hız farkı yok, TouchID bir tık hızlı gibi geldi ama psikolojik olabilir. Ses kalitesi iyi ve inceliği iyi olmuş yalnız malzeme kalitesi bana bir garip geldi. Boyutundan mıdır nedir plastik tutuyorum gibi hissettim.

Benimde arkadaş almis iphone 6 plus 64 gb biraz inceleme firsatim oldu bana göre iphone 5s in buyutulmus teneke hali gibi geldi her an ortadan ikiye bölünecek gibi duruyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: focus1

quote:

Benimde arkadaş almis iphone 6 plus 64 gb biraz inceleme firsatim oldu bana göre iphone 5s in buyutulmus teneke hali gibi geldi her an ortadan ikiye bölünecek gibi duruyor..

Sizin incelediğiniz telefonun tuşlarından tık sesi geliyor muydu, home tuşu falan yine tık sesiyle çalışıyor.
  • kolay gelsin @Samsungavm.com

az önce sipariş vermek istediğimde GOLD renginin sitede artık çıkmadığını gördüm ve siparişi veremedim
    gelecek gold sayısında mı sıkıntı var yoksa gold stoklara şimdilik girmeyecek mi? eğer stoklara girmeyecekse daha önce gold siparişi verenlerin durumu ne olacak?

şimdiden teşekkürler,

iyi forumlar dileğimle...
  • quote:

quote:

quote:

Sizin incelediğiniz telefonun tuşlarından tık sesi geliyor muydu, home tuşu falan yine tık sesiyle çalışıyor.

Evet tustan tık sesi geliyor iphone ozel tik sesidir herhalde ama yinede iphone almak isteyenlere iphone plus yerine duz iphone alsinlar yani ekrani küçük olanini alsınlar buyuk ekranliyi hic gozum tutmadi

• quote:

quote:

quote:

quote:

Evet tustan tık sesi geliyor iphone ozel tik sesidir herhalde ama yinede iphone almak isteyenlere iphone plus yerine duz iphone alsinlar yani ekrani küçük olanini alsınlar buyuk ekranliyi hic gozum tutmadi

Valla ne söyleyeyim Note 4ü beğenmedim ama bu da bir garip olmuş, bence 2013 yılı amirali kullananların telefon değiştirmesi israf.
  • Arkadaşlar bugün iphone 6 ve plusa bakmak için gittiğim media markette note 4 ün çıkış tarihini oradaki samsung temsilcisine sordum fiyatı belli değil 10 ekimde gelicek dedi...bir iphone 4s kullanıcısı olarakda iphone 6 ve plusu beğenmedim ne olursa olsun note 4 almayı düşünüyorum zaman özgürlük zamanı diye düşünüyorum...
  • 
Sayfa: önceki 222223224225226
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.