Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 4 [ANA KONU] (Her Şey İlk Sayfada)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: YoureGodDamnRight Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 1 Misafir Kullanıcı
78.849
Cevap
514
Favori
2.565.191
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Samsung >> SAMSUNG GALAXY NOTE 4 [ANA KONU] (Her Şey İlk Sayfada)
Giriş
      6925 Mesaj
      26 Mayıs 2015 18:18:50

interneti kapatın.
      Ayarlar/Cihaz hakkında/Yazılım Güncellemeleri Kısmına girin ve oto güncelemeleri devre dışı bırakın.
      |
      |
      ziyakoray kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

SAMSUNG S7 Edge 32 GB Silver
      MSI Z97 MPOWER MAX AC /|\ INTEL i7 4790K 4.7 Ghz /|\ Corsair Vengeance Pro 16GB DDR3 DRAM 2666MHz C11 Memory /|\ EVGA GTX 1070 FTW GAMING ACX 3.0 /|\ Corsair H100 /|\ SAMSUNG 23'' SyncMaster XL2370 LED Monitör /|\ SAMSUNG 256 GB 840 Pro SSD /|\ SAMSUNG Spinpoint HD753LJ 750GB ve 200GB HDD /|\ Cooler Master 1000W 14 cm Fan 80 Plus Modüler PSU /|\ CM HAF-X 942 /|\ Logitech X-530 5.1
    • Yarbay
      15950 Mesaj
      26 Mayıs 2015 18:44:21
      quote:

Orijinalden alıntı: ALBAY

quote:

Orijinalden alıntı: grolof

quote:

rootlu arkadaşlara bir sorum olacak. lucky patcher ve titanium backup'ın hangi sürümünü kullanıyorsunuz? Bendeki eski sürüm lucky patcher çalışmadı ayrıca titanium backup ile sistem dosyalarını kaldıramadım? ilaçlı olan varsa özelden alabilirim.

https://mega.co.nz/#!Kto02JaS!NbDK0XtBzJdeBuf5C18HXoxVMDoqY3CQi67ZQLZezuU
      İkisi bir aradadır zipten çıkar çıkanları bir daha çıkar
      Titaniımu açtığında en üst kısmını R/O yapmalısın

Hocam çok sağolasın her ikisini de yükledim. Özel yama bulundu dedi bastım karşıma üç seçenek çıktı. Bunlardan hangisini seçmemiz gerekiyor?

uygulamayı açınca listeden lisans kontrolu var yazanın üstünde parmağüını basılı tut açılan sayfada lisans kontrolunu kaldırı tıkla.otomatiki tıkla en üstündekinde tik vardır uygula de ve bekle eğer bir tanesi yada daha fazlası yeşil olduysa tamam de ve kullanmaya devam et.
      olmazsa yani hepsi kırmızı olursa diğer seçenekleri dene yani otomatiği tıkladığında açılan sayfada mesela otomatik (ters) gibi seçeneklerle dene.
      Güncelleme uyarısı verince güncelle
      |
      |

GÜROL OFLUOĞLU
      ATAKUM-SAMSUN

• Çavuş
      48 Mesaj
      26 Mayıs 2015 18:45:21
      tesekkurler guncelleme yapmıyor artık. turkcelin uygulamalarını kaldırmak için ne yapmak lazım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ziyakoray -- 26 Mayıs 2015; 18:47:17 >
      |
      |

• Binbaşı
      1906 Mesaj
      26 Mayıs 2015 18:45:55
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: erkutamca

quote:

quote:

rootlu arkadaşlara bir sorum olacak. lucky patcher ve titanium backup'ın hangi sürümünü kullanıyorsunuz? Bendeki eski sürüm lucky patcher çalışmadı ayrıca titanium backup ile sistem dosyalarını kaldıramadım? ilaçlı olan varsa özelden alabilirim.

Gürol abi yeni yayınlanan Arjantin romunda Tr dil desteği varmıdır acaba?

Merhaba
      Mahallenize yeni geldim,henüz denemedim ama bir backup aldıktan sonra olmazsa denerim.Sanırım türkce dil seçeneği vardır.

Sağolasın abi. deneyip yazarsan bende denemek istiyorum. change list de polonyadan daha iyi..

• Yarbay
      2247 Mesaj
      26 Mayıs 2015 18:46:12
      Cihazı gece 11 12 gibi şarjdan çekiyorum, - wifi ve senkronizasyonlar açık - , sabah 9a kadar yüzde 20 - 30 arası düşmüş oluyor şarjı. sizde nasıl bu durum ?

• Binbaşı
      1906 Mesaj
      26 Mayıs 2015 19:22:15
      quote:

Orijinalden alıntı: Evrekas

Cihazı gece 11 12 gibi şarjdan çekiyorum, - wifi ve senkronizasyonlar açık - , sabah 9a kadar yüzde 20 - 30 arası düşmüş oluyor şarjı. sizde nasıl bu durum ?

%15 gibi normalde dediklerine göre %30 bence fazla. yüklü olan proğramların uykuya geçmemesi olabilir sorun. hele ki 2-3 proğram varsa tamamdır yani. sömürmede 1 e 1 oluyorlar.
      |
      |

• Yarbay
      15950 Mesaj
      26 Mayıs 2015 19:27:51
      quote:

Orijinalden alıntı: Evrekas

Widgetlerin içinde aktif uygulamalar widgeti var onu ana sayfaya taşıyıp ordan açık uygulama varmı yokmu takip edebilirsiniz.
      |
      |

GÜROL OFLUOĞLU
      ATAKUM-SAMSUN
    • Binbaşı
      1595 Mesaj
      26 Mayıs 2015 19:41:43
      quote:

Orijinalden alıntı: V4LKyR

quote:

Orijinalden alıntı: TuffkiLLe

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

Kimi yerlerde snapdragon 805 kimi yerlerde exynos kullanildigi yaziyor. Samsung Turkiye garantili telefonlar hangi işlemciye sahip?

Aynen bunu ben de merak ediyorum.

Şimdi gidip Vatan'dan bi Note 4 alsam, Exynos 5433 işlemcisine mi sahip yoksa Snapdragon 805 mi? Net cevap verecek var mı?

exynos hocam. ben vatandan aldım 1 ay oldu.

Off çok iyi be. Salak Snapdragon'dan kurtulacağız desene. Exynos 5433 sağlam tokatlıyor Snapdragon 805'i.

ne kadar tokatladığını günlük kullanımda anlayamayız diye düşünüyorum ancak samsungun kendi işlemcisi olması sebebiyle optimizasyonları daha iyi yapacaktır diye umuyorum inşallah yani çünkü LP 5.0.1de biraz çuvalladı samsung. 5.1.1 ile bunların üstesinden gelir umarım.

ayrıca SD işlemcilere android güncellemeleri daha tez zamanda çıkıyor bunu da ekleyelim

herşeye rağmen exynos olmasından ben de memnunum. özellikle araştırmıştım bu işlemcili olan modeli almak için

Sağlam tokatlıyor. Gerçekten çok iyi tokatlıyor. Neden? Herşeyden önce Exynos 64-bit destekli. Snapdragon 805 64-bit destekli DEĞİL. Zaten bu başlı başına yeter neden tokatlıyor diye.

Ha eğer yetmezse, Exynos'un 20nm HKMG, Snapdragon 805'in is 28nm HPm litografisiyle üretildiğini belirtmek isterim.

Exynos 5433 8 çekirdekli, Snapdragon 805 ise 4 çekirdekli.

Uzun lafın kısası, Exynos 5433 Snapdragon 805'i sağlam tokatlıyor.

Ülkemizde satılan Note 4 modelinin Exynos 5433 işlemcili olmasına çok sevindim.

Note4 e 64 bit desteği verilmeyecekmiş. 32 bit devam etmek durumundaymışız yani 64 biti desteklemesinin şu an için bi numarası yok. Tabi diğer söylediklerinizde haklısınız

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Yarbay
      15950 Mesaj
      26 Mayıs 2015 19:55:11
      quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba
      Mahallenize yeni geldim,henüz denemedim ama bir backup aldıktan sonra olmazsa denerim.Sanırım türkce dil seçeneği vardır.

Sağolasın abi. deneyip yazarsan bende denemek istiyorum. change list de polonyadan daha iyi..

Türkce dil seçeneği var ama açılışta personal diye bir logoyla açıldıktan sonra samsung yazısı çıkıyor sanırım operatörle ilgili logo.
      Hatta ana sayfa duvar kağıdında aynı logo var bunun dışında bir değişiklik farkedemedim.
      Normal yazılımı yani türkiye güncellemesini pek kullanmadığım için aradaki farkı anlıyamam zaten.

NOT:Ana sayfada bir klasör içinde o ülkeye ait 10 tane uygulama var.personal contenidos adlı bir klasör beni pek açmadı.Bence bundan güncel olan filipinlere ait de bir yazılım var.Onu denemek lazım.Şu anda aldığım backuptan geri yükleme yapıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grolof -- 26 Mayıs 2015; 20:14:50 >

GÜROL OFLUOĞLU
      ATAKUM-SAMSUN

• Binbaşı
      1403 Mesaj
      26 Mayıs 2015 20:02:00
      Turkcell çıkışlı cihazıma güncelleme geldi, yükleyen oldu mu sorun var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Yüzbaşı
      848 Mesaj
      26 Mayıs 2015 20:07:05
      Custom rom meraklilari varsa sweet rom v12 tavsiye ederim. Boc7 surumunu baz almis n910h modelinden port edilmis. Su an gayet akici. Ozellikle note 4 ana konunun ilk sayfasinda cogu tarayici cogu zaman kitlenip fc olurken bu romdaki s6 tarayicisi gayet stabil ve akici. Tavsiye ederim herkese :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Binbaşı
      1906 Mesaj
      26 Mayıs 2015 20:17:10
      quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba

Türkce dil seçeneği var ama açılışta personal diye bir logoyla açıldıktan sonra samsung yazısı çıkıyor sanırım operatörle ilgili logo.
      Hatta ana sayfa duvar kağıdında aynı logo var bunun dışında bir değişiklik farkedemedim.
      Normal yazılımı yani türkiye güncellemesini pek kullanmadığım için aradaki farkı anlıyamam zaten.

NOT:Ana sayfada bir klasör içinde o ülkeye ait 10 tane uygulama var.personal contenidos adlı bir klasör beni pek açmadı.Bence bundan güncel olan filipinlere ait de bir yazılım var.Onu denemek lazım.Şu anda aldığım backuptan geri yükleme yapıyorum.

Eyvallah Abi sağolasın. Bekleyelim o zaman biraz daha. belki daha güncel sürüm gelir..
      |
      |

• Yarbay
      3473 Mesaj
      26 Mayıs 2015 20:29:21
      quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

Kimi yerlerde snapdragon 805 kimi yerlerde exynos kullanildigi yaziyor. Samsung Turkiye garantili telefonlar hangi işlemciye sahip?

Aynen bunu ben de merak ediyorum.

Şimdi gidip Vatan'dan bi Note 4 alsam, Exynos 5433 işlemcisine mi sahip yoksa Snapdragon 805 mi? Net cevap verecek var mı?

exynos hocam. ben vatandan aldım 1 ay oldu.

Off çok iyi be. Salak Snapdragon'dan kurtulacağız desene. Exynos 5433 sağlam tokatlıyor Snapdragon 805'i.

ne kadar tokatladığını günlük kullanımda anlayamayız diye düşünüyorum ancak samsungun kendi işlemcisi olması sebebiyle optimizasyonları daha iyi yapacaktır diye umuyorum inşallah yani çünkü LP 5.0.1de biraz çuvalladı samsung. 5.1.1 ile bunların üstesinden gelir umarım.

ayrıca SD işlemcilere android güncellemeleri daha tez zamanda çıkıyor bunu da ekleyelim

herşeye rağmen exynos olmasından ben de memnunum. özellikle araştırmıştım bu işlemcili olan modeli almak için

Sağlam tokatlıyor. Gerçekten çok iyi tokatlıyor. Neden? Herşeyden önce Exynos 64-bit destekli. Snapdragon 805 64-bit destekli DEĞİL. Zaten bu başlı başına yeter neden tokatlıyor diye.

Ha eğer yetmezse, Exynos'un 20nm HKMG, Snapdragon 805'in is 28nm HPm litografisiyle üretildiğini belirtmek isterim.

Exynos 5433 8 çekirdekli, Snapdragon 805 ise 4 çekirdekli.

Uzun lafın kısası, Exynos 5433 Snapdragon 805'i sağlam tokatlıyor.

Ülkemizde satılan Note 4 modelinin Exynos 5433 işlemcili olmasına çok sevindim.

hocam ben de elektronik mühendisiyim, söylediklerinizi zaten biliyorum ve farkındayım :) benim yazdığım bunu günlük kullanımda ne kadar anlayabileceğimiz. sentetik testler kullanmıyor cihazı ve cihazda render yapmıyoruz ki 64bit olarak zaten kullanamıyoruz bu açıklanmıştı samsung tarafından. ben farkına varamıyorsam kim kimi sağlam tokatlamış çok umrumda da değil :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuffkiLLe -- 26 Mayıs 2015; 20:33:24 >
      |
      |

Ar-Ge, Elektronik, Kahve, Uzakdoğu mutfağı

• Yarbay
      3594 Mesaj
      26 Mayıs 2015 20:34:16

Evet gelmiş. Muhtemelen lolipop.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coupe96 -- 26 Mayıs 2015; 20:34:52 >
      |
      |
      Bahsedilenler: Harley Quinn

• Emekli Yönetici
      3144 Mesaj
      26 Mayıs 2015 20:48:41
      quote:

Orijinalden alıntı: anil01

quote:

Orijinalden alıntı: Al PaC

Arkadaşlar merhaba,

Daha önceleri olmamakla beraber son 2-3 haftadır beni aradıklarında kabul edip kulağıma götürüp ilk alo(ilk kelimeler) demem diğer bir deyişle ilk 1 sn de ses karşıya gitmiyor. Tabi karşıdaki de ses alamayınca 2-3 sn anlamsız bekleme oluyor ben tekrar konuşunca karşıdaki sesimi duyabiliyor(karşıdaki konuşursa sesi geliyor, o konuda sıkıntı yok). Benzer sorunla karşılaşan oldu mu? Orjinal Flip cover kapak kullanıyorum ve hep kapak kapalı iken konuşuyorum, etkisi var mıdır bilmiyorum. Ama dediğim gibi son 2-3 haftadır başladı bu sorun.

Konuşma kaydı yapan programlardan birini yüklediyseniz ondan oluyordur..

O tarz bir program yok kesinlikle. Uygun bir zamanda formatlamayı deneyeceğim sonucu yazarım yine.

• Yarbay
      5814 Mesaj
      26 Mayıs 2015 20:54:49

daha onceleri niye olmuyordu bilmem ama bana gore note 4 un 5.0 indaki elle tutulur tek sorun bu arama ekraninda gecikme var wipe vs yapsanda duzelicegini sanmam.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      Al PaC kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      337 Mesaj
      26 Mayıs 2015 21:34:49
      Note 5in yolda olmasini bile bile (apple sevmeyen) bir android kullanicisina piyasadaki diger telefonlara kiyasla note 4 u onerirmisiniz.almak mantikli olur mu alirsam kac yil kullanabilirim ve sikinti yasayan var mi zira hafta icinde telefonu satin alacagim.acil bilgilendirirseniz sevinirim.arkadaslar yorumlarinizi merak ediyorum lütfen bir fikir verseniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kingpac -- 26 Mayıs 2015; 21:58:18 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      410 Mesaj
      26 Mayıs 2015 21:37:30
      quote:

Orijinalden alıntı: dJ_bLoW

Ben elinizde Rom dosyası olduğunu varsayarak açıklama yapmıştım.

Geçmiş sayfalarda KitKat Rom için indirme linki veren biri olmuştu. Onu bulabilirseniz indirin.
      Sonrasında yükleme talimatları zaten belli. Odinde ilgili kısımlara Rom'un parça halindeki dosyalarını tanıtın.

Hepsi bu kadar..

O önceki sayfadaki linkten indirmeye başladım yarın sabaha biter heralde..

Sonra da deniycem Kitkata geçmeyi..
      |
      |

• Yarbay
      6030 Mesaj
      26 Mayıs 2015 21:55:18
      quote:

Kısa bir ayrılıktan sonra lenovo vibez2 pro dan ayrılarak tekrar bu telefona döndüm.Herkese selam olsun.

hoşgeldin gürol abi.

Tüm fanboylar... Yazın fan niyetine kullanmak lazım sizi :D
    • Onbaşı
      32 Mesaj
      26 Mayıs 2015 22:00:20
      değerli note 4 kullanıcıları, tüm sayfaları inceleme imkanım olmadığı için daha önce yazıldıysa af buyurun. bir sorunumu paylaşmak istiyorum. note 4 ü kasım 2014 den beri kullanıyorum ve gerçekten çok memnunum. Ancak kafama takılan bir şey var. s-pen i çıkarıp action memo ya tıkladıktan sonra ciddi bir miktar bekledikten sonra not penceresi açılıyor. bu biraz can sıkıcı bir şey olmaya başladı. telefonda genel bir kasma donma yok. çok dolu da değil. başka bir sorun yok. bu durumu yaşayan başka arkadaşlar da varmı ve varsa nasıl bir çözümü var araştırdım ancak bulamadım. saygılar.
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
haberler
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Paykasa
web tasarım
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,656
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.