Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 3 [ANA KONU] (3135. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
62.820
Cevap
343
Favori
2.534.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
47 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 31333134313531363137
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ozel mesaj atan bir arkadas olmustu. Buraya da yazayim. Deji Note 3 bataryasi icin konusuyorum. Alali uc aydan fazla olmus. Ilk gunlere gore hizli tukeniyor ama benim kullanimimla bir gunu cikartiyor.(Hic oyun oynamam.) Bataryayi 6-7 ay gitse yeter diyerek almistim oyle de olacak gibi gorunuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 740turbowagon -- 21 Mayıs 2019; 2:34:18 >
  • 740turbowagon kullanıcısına yanıt
    Up.

Mesela Lollipop icin uc tane firmware var hangisini kullanmam gerekir?
  • resgodo kullanıcısına yanıt
    Kusura bakma hiç yorum okumamışsın gibi anladım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dinchr D kullanıcısına yanıt
    Estağfurullah olur öyle

• 740turbowagon kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Peki şarj olma süresi nasıl bende syrox var çok geç şarj oluyor 2,5 saat ekran süresi veriyor. Hızlı şarj olsa hiç dert etmem kullanırım ama 4-5 saatte zor şarj oluyor. Deji de böyle yavaş şarj oluyorsa almaya çok gerek yok gibi.

• Telefonlarınızı şarja takılı iken kullanmayın ve komple kapanana kadar şarjı bitirmeyin, bu şekilde uzuuun yıllar kullanabilirsiniz.

Bakın bir kaç örnek resim. Henüz 1 yıl oldu telefonumu alalı, ve batarya sağlığı %91. (J7 pro)

Telefonu %20-%85 arası şarj ile kullanın, en çok döngü tüketimi %80-100 arasında oluyor ve batarya hızla zarar görüyor.

Örneğin: %78 e kadar şarjı olmuş ama sanki hiç batarya şarj edilmemiş-yorulmamış, ve döngü harcanmamış.

Ama 89'dan 100'e kadar şarjı edilmiş ama yarım döngüden fazla yorulmuş batarya.

Şuan şarjım %33 , şarja taktığımda %80 e kadar hızlı bir şekilde şarj oluyor, ama %80 sen sonra son derece yavaş şarj oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zn_volkan -- 21 Mayıs 2019; 15:45:47 >

• Merhaba arkadaşlar,
    2-3 gündür bir sıkıntı yaşıyorum. Samsung Note 3 telefonumda.
    Normalde 4,5 senedir hiç şebeke sorunu yaşamaz iken 2-3 gündür şebeke bağlantı kurmada hep sıkıntı. Ekranda bağlantı olmadığına dair çarpı ve servis yok uyarısı çıkıyor. Birazcık olsa dahi ne internete girebiliyorum ne de arayabiliyorum. Bazen bakıyorsun full çekiyor. Anlamadım yani.
    Bir arkadaş dedi ki telefoncular yazılım ile belli bir süre sonra yeni telefon alasın diye böyle sorunlar çıkartıyor filan dediler.
    İnternette yaptığım araştırmalarda tavsiye edilen olayları yaptım ama maalesef düzelmedi de. Anten sorunu olabilir mi veyaz yazılım-uygulama sorunu. Servise bırakayım mı bilemedim ki.
    Bu konuda başına gelen veya çözüm önerisi olan arkadaşlar var mı?

Not: Bu arada batarya konusunda hiç bir markaya güvenemedim. Orjinal batarya alayım dedim. Kadıköy de kim orjinal dedi ise ya ambalajı orjinal değil veya şişmiş bataryaları vermeye kalktılar hemde 90-95 TL ye. Bende samsung Türkiye firması ile yazıştım ve orjinal batarya bulabileceğim yeri istedim. Sağolsunlar yardımcı oldular. Ümraniye de Danıştek Bilişimden orjinal batarya yı 150 TL ye aldım. Kullanıyorum güzel 1 günden fazla gidiyor şu anda.

• bulnes kullanıcısına yanıt
    Şebeke gittiğinde imei kontrol edin hocam, benim de kullandığım note 3'te baseband çipi yandı ve imei gitti.

Eğer şebeke gittiği zaman *#06# yaparak imei kontrol edebilirsiniz en azından baseband çipinin sağlam olduğundan emin oluruz. Cihazı şarjda iken kullanıyor musunuz , zira baseband çipi bu şekilde hızla zarar görüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: zn_volkan

Şebeke gittiğinde imei kontrol edin hocam, benim de kullandığım note 3'te baseband çipi yandı ve imei gitti.

Eğer şebeke gittiği zaman *#06# yaparak imei kontrol edebilirsiniz en azından baseband çipinin sağlam olduğundan emin oluruz. Cihazı şarjda iken kullanıyor musunuz , zira baseband çipi bu şekilde hızla zarar görüyor.
    Hızlı geri dönüş için çok teşekkür ederim.
    İşitme engelli olduğum için telefonla konuşmam %1 oranındadır. Haliyle telefon sarjda iken görüşme yapmam sıfır gibidir.
    Ama sms veya whatsapp a bakmışımdır sarjda iken.

Tamam dediğiniz gibi şebeke gittiğinde imei kontrol ederim. Zannetmiyorum ama paylaşırım burada durumu
    Allah yar ve yardımcınız olsun, olmazsa bir wipe işlemi yapmak mevcut yazılımsal sorunları kökünden çözer.

Şebeke yalnız 3g'ye(wcdma) ayarlanmadığından emin olunuz . Bazı zamanlar keskin kopmaları bu sebepten yaşamışlığım vardır. 2g'ye geçemediğinden cihazınız çekmiyormuş gibi davranabilir.
    Bunun için ayarlar diğer, mobil ağlardan şebeke türü ayarını GSM/WCDMA yani 2g/3g olacak şekilde kontrol etmenizi öneririm.

• quote:

Allah yar ve yardımcınız olsun, olmazsa bir wipe işlemi yapmak mevcut yazılımsal sorunları kökünden çözer.

Şebeke yalnız 3g'ye(wcdma) ayarlanmadığından emin olunuz . Bazı zamanlar keskin kopmaları bu sebepten yaşamışlığım vardır. 2g'ye geçemediğinden cihazınız çekmiyormuş gibi davranabilir.
    Bunun için ayarlar diğer, mobil ağlardan şebeke türü ayarını GSM/WCDMA yani 2g/3g olacak şekilde kontrol etmenizi öneririm.
    Allah razı olsun.
    Şebeke türü GSM/WCDMA da ona hep dikkat ettim.
    wipe işlemi dediğiniz nedir telefona format atma yani fabrika ayarlarına dönme mi?
    Öyle ise en son onu yapacağım gibi sanırım.

Evet komple sıfırlama işlemidir, recovery menüden yapıyorsunuz. En son formattan 6 ay geçmişse bence yedeklerinizi alın ve deneyin. Format iyidir.

• Accu battery çalışmıyor note 3 te sanırım. Hatam varsa da düzeltin arkadaşlar ben çalıştıramadım

• resgodo kullanıcısına yanıt
    Evet note 3'te çalışmıyor, uptodown sitesinde birkaç eski sürüm var onları indirip denemenizi öneririm, çalışan bir sürüm mutlaka vardır.

• Uygulama yükleniyor ama ölçüm yapmıyor desteklemiyor telefon

• quote:

En son yazışmamızdan sonra şebeke hep geldi. Şimdi ise yine şebeke koptu. Dediğiniz gibi imei kontrolü yaptım şebeke yokkken. İmei numaramı gösteriyor o yönden sıkıntı yok.
    Şimdi ne yapayım.
  • quote:

Evet komple sıfırlama işlemidir, recovery menüden yapıyorsunuz. En son formattan 6 ay geçmişse bence yedeklerinizi alın ve deneyin. Format iyidir.
    Anladım. Ben telefonu aldığımdan beri hiç format yapmadım ki :) Aldığım ilk günkü kullanıyorum.
    O zaman smartseich ile telefonumu yedekleyeyim.
    Bunun dışında telefondan almam gereken not veya bilgi var mı?
    Format nasıl atılıyor yardımcı olabilirmisiniz?
    Notlar rehber vs yedekledikten sonra telefon kapalı iken home + ses açma tuşu + açma kapama yani power tuşuna basılı tutun, samsung yazısını görünce sadece powerden parmağınızı çekin diğerlerine basmaya devam edin. Bir menü gelecek, o menüden wipe data factory reset, ve ardından wipe partition seçeneklerinden komple sıfırlama yapabilirsiniz.

• quote:

Notlar rehber vs yedekledikten sonra telefon kapalı iken home + ses açma tuşu + açma kapama yani power tuşuna basılı tutun, samsung yazısını görünce sadece powerden parmağınızı çekin diğerlerine basmaya devam edin. Bir menü gelecek, o menüden wipe data factory reset, ve ardından wipe partition seçeneklerinden komple sıfırlama yapabilirsiniz.
    Dediğiniz gibi format yaptım maalesef düzelmedi tam olarak. Şebeke gidip gelmekte hele biraz kapalı yere gireyim tamamen kesiliyor -ki daha önce rahat çekiyordu kapalı yerde. Antenle ilgili bir sorun olabilir mi yani anteni vardır diyerek söylüyorum.
    Bu sorun note 3'lerde yaygın hocam. Şebeke anteni de değiştirseniz çözülmeyebilir, o sebebten birkaç farklı şey denemek lazım. Bir de şunu deneyin , sadece gsm moduna alın, interneti de wifi'den kullanın. Wi-fi yoksa da 3g'ye almadan idare edin,bulunduğunuz yerde şebeke iyi çekerse whatsapp facebook yavaşta olsa kullanabilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 31333134313531363137
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.