Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 3 [ANA KONU] (2161. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
62.820
Cevap
343
Favori
2.534.838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
47 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21592160216121622163
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sevarc

Bu işlemi yaptiktan sonra, root yapmama gerek var mı. Root istemiyorum. Bu arada dediğiniz gibi önce root yapmistim sonra unroot. Gliba rootu iyi yapamamistim.

Yok

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ottorehagel

quote:

Orijinalden alıntı: Daelyaraque

Arkadaşlar benim telefonun ahize sesi çok az geliyor.ses ayarlarından kontrol ettim fullde.3 tane note 3 le kiyasladim yarisi kadar geliyor çözümü ne olabilir ?

Ses ayarlarından adapt sound olayını uygulayıp tekrar deneme yaparmisiniz bir de konuşma sırasında ekstra ses olayı var görüşme menüsünde deneyiniz.

Ekstra sesle bile birlikte normalin yarisi kadar ses geliyor. Adapt soundda da aynı. Yazılımsal bir sorun olabilir mi ? Sanirim son güncellemeden sonra böyle oldu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: new-desing

Görseller mükemmel bir cihazı işaret ediyordu. Tasarım gerçekten öyle olursa hem şık hem kullanışlı bir cihaz olur.

Aynı tabir benim içinde geçerli. :) Harika bir seri,rakipsiz. Bir rakibi olsa fena olmaz ama. :)

Koskoca 3 yıl 3 ayrı NOte modeli ve daha kalemi olan farklı markada bir ürün göremedik ki beceremiyorlar mı yoksa işlerine mi gelmiyor ben çözemedim :)

Aklımda kalan sadece Alcatel'in benzer bir model duyurusu vardı geçen sene ki o da sadece yazılarda kaldı :)

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: IRoN

quote:

Görseller mükemmel bir cihazı işaret ediyordu. Tasarım gerçekten öyle olursa hem şık hem kullanışlı bir cihaz olur.

Aynı tabir benim içinde geçerli. :) Harika bir seri,rakipsiz. Bir rakibi olsa fena olmaz ama. :)

Koskoca 3 yıl 3 ayrı NOte modeli ve daha kalemi olan farklı markada bir ürün göremedik ki beceremiyorlar mı yoksa işlerine mi gelmiyor ben çözemedim :)

Aklımda kalan sadece Alcatel'in benzer bir model duyurusu vardı geçen sene ki o da sadece yazılarda kaldı :)

Saygılarımla...

Benim görüşüm ilk Note u kalemli ve o kadar büyük cihaz tutmaz diye ciddiye almadılar. Cihazın başarısını gördüklerinde ise Samsung oldukça yol almış kalemi profesyonel bir seviyeye getirmişti. Şimdi ise rekabeti göze alamıyor olabilirler. Benzer bir ürün çıktığında kaleme Samsungdan daha fazla özellik yükleyebileceklerini sanmıyorum buda onlara geri adım attırıyor olabilir.

Ben LG ilk Vu yu duyurduğunda Note serinine rakip cihaz yakında gelir demiştim ancak yanına bile yaklaşmadı. :) LG Samsung a benzemeyi seviyor ancak Spen onunda ilgi alanına girmedi yada yapamadı gerçekten.

Alcatel Liquid diye aklımda bir cihaz var İFA da herkesin incelediği. Daha sonra kimsenin adını duymadığı. :) O cihaza Gsmarena dahil hiçbir site detaylı inceleme yapmadı. Üretimimi durdu acaba. :)
  • quote:

quote:

quote:

Saygılarımla...

Benim görüşüm ilk Note u kalemli ve o kadar büyük cihaz tutmaz diye ciddiye almadılar. Cihazın başarısını gördüklerinde ise Samsung oldukça yol almış kalemi profesyonel bir seviyeye getirmişti. Şimdi ise rekabeti göze alamıyor olabilirler. Benzer bir ürün çıktığında kaleme Samsungdan daha fazla özellik yükleyebileceklerini sanmıyorum buda onlara geri adım attırıyor olabilir.

Ben LG ilk Vu yu duyurduğunda Note serinine rakip cihaz yakında gelir demiştim ancak yanına bile yaklaşmadı. :) LG Samsung a benzemeyi seviyor ancak Spen onunda ilgi alanına girmedi yada yapamadı gerçekten.

Alcatel Liquid diye aklımda bir cihaz var İFA da herkesin incelediği. Daha sonra kimsenin adını duymadığı. :) O cihaza Gsmarena dahil hiçbir site detaylı inceleme yapmadı. Üretimimi durdu acaba. :)

Sanırım Alcatel'in aynı ürününden bahsediyoruz. Özellikleri zaten düşüktü ama NOte serisine benzer bir tip ve kalemi ile acaba nasıldır diye sormuştum kendime ve sorduğumla da kalmıştım :)

Ben ilk Note 1 imi, o zaman denk gelmiştim ve hem IFA fuarını gezmiş hem de akabinde Almanya'dan alıp Türkiye'ye dönmüştüm.

Burada, o ne tepsi mi ? Bu nasıl taşınır ? Kulağına götürsene gibi alaycı cümleler ile karşılaşmıştım ama en fazla 1-2 sene sonra görürüm sizi de diye laf yetiştirmiştim :)
    Şükür ki lafımı yemedim ve bugünleri gördük :)

Kalem özelliği olarak ben habire Microsoft'tan böyle bir şey bekliyorum derken kastettiğimi, keşke imkanınız olsa da ya da bir araya gelsekte Surface Pro 3 ün kalemini incelesiniz o zaman neden ısrar ettiğim konusunda
    sizin de bana hak vereceğinizi düşünüyorum.

Kullandığı sistem Surface Pro 2 de Wacom iken Surface Pro 3 de N-Trig ve OneNote uygulaması ciddi başarılı ve gün be gün yeni özellikte eklenmekte.
    Ellerinin altında hazır olan bir kalem, gayet başarılı bir uygulama da varken bu saydıklarım nedeni ile beklentim hep Microsoft'tan yana ısrarla :)

Rekabetin biz kullanıcılara yarayacağı aşikar iken ve NOte serisinden de herhangi bir sıkıntı duymazken yine de alternatifi olsun istiyor insan :)
    Yaza yaza adamlara ürün çıkarttıracağım bu gidişle :)

Kalemin can olduğu ve kalemsiz bir ürünün benim için bir hiç olduğu aşikar iken bekleyip göreceğiz...

Saygılarımla...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ottorehagel

quote:

Arkadaşlar benim telefonun ahize sesi çok az geliyor.ses ayarlarından kontrol ettim fullde.3 tane note 3 le kiyasladim yarisi kadar geliyor çözümü ne olabilir ?

Ses ayarlarından adapt sound olayını uygulayıp tekrar deneme yaparmisiniz bir de konuşma sırasında ekstra ses olayı var görüşme menüsünde deneyiniz.

Ekstra sesle bile birlikte normalin yarisi kadar ses geliyor. Adapt soundda da aynı. Yazılımsal bir sorun olabilir mi ? Sanirim son güncellemeden sonra böyle oldu.

Güncellemeden sonra bu sorun oluştu diyorsaniz yazılım kaynaklı olabilir. Eğer sıvı teması toz vs gibi fiziksel bir sorun olmadıysa yazılımdan başka seçenekte kalmıyor.

• new-desing N kullanıcısına yanıt
    Patent olayı olmasın sakın

• quote:

Orijinalden alıntı: sezar23

Erişilebilirlik ayarlarından Bildirim Hatırlatıcı açıksa kapatın lütfen ben öyle çözmüştüm@fb168 @kartal0001903

Cevabınız için teşekkür ederim. Bende o zaten kapalıymış. heralde güncelleme ile alakalı bir sorun oluştu.

• Selamlar

Root yapmadan Note3 kullanırken Samsung uygulamalarındaki donmalar, kasıntılar ve yavaşlamalardan gına gelenler için alternatif uygulama önerileri.
    Eğer alternatif uygulamaları beğenirseniz; önce beğendiğiniz alternatif uygulamayı varsayılan olarak ayarlayıp sonrasında kullanmadığınız Samsung uygulamasını devre dışı bırakırsınız.
    Uygulamaya yöneticisinden devre dışı bırakılabilen Samsung uygulamaları (*) ile işaretlenmiştir.

Alternatif uygulamalar
    Touchwiz > Nova Launcher, Google Asistan Launcher (Cihazdaki donma, kasma ve yavaşlamaların babası uygulama. Alternatif launcher kullanılması şiddetle tavsiye edilir)
    Rehber *> ExDialer (Kullanıcıları strese sokan diğer uygulamala. Alternatif rehber uygulaması kullanılması tavsiye edilir)
    SMS *> Google Hangout, Textra SMS, Chomp SMS (Diğer ana uygulamalar kadar insanı sinir etmese de yerine Google Hangout kullanılması tavsiye edilir. Böylece istemediğiniz reklam SMS lerini de engelleyebilirsiniz. Diğer tavsiye edilenlerden Chomp SMS de iyidir. Spam engellemesi vardır fakat reklamları uyuz eder)
    Browser > Chrome (Varsayılan internet browser aslında güzeldir ama o da Samsung programcılarından donmalar konusunda nasibini almıştır. Arada sayfaları kaydırırken takılmalar yapar)
    Hava Durumu Widget *> 3DFlipClockWeather (Arka planı değiştirilemeyen, her temaya uymayan, batarya katili uygulamadır.)
    Samsung Klavye > Swiftey
    Polaris Office Viewer > Google Quick Office, Microsoft Office Mobile
    SPlanlayıcı *> ACalendar

Sorunsuz devre dışı bırakabileceğiniz uygulamalar;
    %100 Oyun
    Anı Albümü
    ChatON
    Deezer
    Dropbox
    Google Play Gazetelik – Kitaplar – Müzik
    Hava
    Polaris Office Viewer 5
    Rehber
    S Voice
    Samsung Sinema
    SMag
    TalkBack
    WatchON
    Yahoo! Finance

Kullanımı sorunsuz olan Samsung Uygulamaları
    Müzik
    Video
    SNote
    Dosyalarım
    Kamera
    Galeri
    Eposta Uygulama ve Widget ‘ları
    Hesap Makinası

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • IRoN kullanıcısına yanıt
    Ilk satın aldığım da bende aynı yorumlarla karşılaşmış ve aynı cevabı vermiştim. :) Günümüzde phablet olmayan cihazlar bile 5.5 inç çıkmaya başladı. Üstelik kalemde yok. :)

Surface Pro 3 sizi bu kadar etkilediğine göre harika olmalı. Bende alamasam bile en yakın zamanda incelemek istiyorum. Bu kadar iyi bir iş çıkarmışken bunu 6 inç bir telefonda paylaşmamak haksızlık olur. :)

Ciddi bir atak olmazsa Note serisi her yıl rakipsiz devam eder. Note serisinin olduğu yerde diğer cihazlar sadece telefondur benim gözümde. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: kileçe

Patent olayı olmasın sakın

Bu konuda pek bir araştırmam yok. Sizin dediğiniz gibi patent olabilir. 1-2 mesaj önce sevgili Iron ın bahsettiği gibi Surface Pro 2 Wacom kullanmış. Istenildiginde kullanılabiliyor demekki. :)

• Selam arkadaşlar Telefonum Note 3 ve bu günlerde Facebook'ta saçma sapan şeyler yapmaya başladı ekteki resimlere bakarak bana yorum yapabilirsiniz. [simage][/simage][simage][/simage]
    SAMSUNG GALAXY NOTE 3 [ANA KONU]SAMSUNG GALAXY NOTE 3 [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi epoxy rıdvan -- 18 Ağustos 2014; 9:37:56 >
  • quote:

quote:

Saygılarımla...

lg g pro vardı note 2 rakipti kalemide vardı yalnış hatırlamıyorsam tabi , ama kalem cihazla birlikte değil yani içine girmiyor dışarıda kalıyordu.

• G3'e gecis yaptim. Biraz degisiklik olsun.

• Lg G Pro sadece büyük ekranı ile Note 2 ye rakipti. Özel bir kalemi yoktu. Tüm cihazlarla çalışan bir Stylus ile tanıtıldı.

• quote:

Orijinalden alıntı: EvReN 7

G3'e gecis yaptim. Biraz degisiklik olsun.

Iyi günlerde kullanın yeni cihazınızı. Bende G2 den geçmeyi uzun uzun düşünüp geri vazgeçtim. Sizden görüşlerinizi beklerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aty.

Selamlar herkese.

Babamda Note 3 var bu akşamdan beri şarj olmuyor. Neden olduğunu bilmiyoruz. Bendeki Motorola'nın şarj aleti ile denedim yine olmuyor Power Sharing uyarısı verdi. Sonra şarjda değilken batarya ya şarj oluyormuş gibi simge geldi şarja taktık gitti.

İstanbul'da isen Şişli Samsung servisinde 2 saatte çözersin, ben değiştirttim, yüzyüze servis diye bir seçenekleri var, format falan atmadan soketi değiştirdiler oldu bitti.

Gitmeden önce Şarj aleti ve Kablonuzun sağlam olduğundan emin olun. Başka bir şarj cihazı ile (tercihan samsung markalı) deneyin.

Hatta denemeden önce pilinizi söküp 10dk bekleyip takın.. bazen saçmayabiliyor piller...

Kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mermis -- 17 Ağustos 2014; 18:47:00 >
  • quote:

Lg G Pro sadece büyük ekranı ile Note 2 ye rakipti. Özel bir kalemi yoktu. Tüm cihazlarla çalışan bir Stylus ile tanıtıldı.

zaten kalem işlevide var o cihazda bir çok cizimler yapildigini gordum ama spen gibi degil cesit yok

• quote:

Orijinalden alıntı: _Dolores O'Riordan_

quote:

Lg G Pro sadece büyük ekranı ile Note 2 ye rakipti. Özel bir kalemi yoktu. Tüm cihazlarla çalışan bir Stylus ile tanıtıldı.

zaten kalem işlevide var o cihazda bir çok cizimler yapildigini gordum ama spen gibi degil cesit yok

Büyük olmasına rağmen özel bir kaleminin olmaması üzücü. Yapılan çizimler G ve G2 de de yapılabilen çizimler. (hatta iphone da)
  • quote:

Orijinalden alıntı: EvReN 7

G3'e gecis yaptim. Biraz degisiklik olsun.

Hayırlı olsun hocam iyi günlerde kullanın :)

• 
Sayfa: önceki 21592160216121622163
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.