Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 3 [ANA KONU] (2157. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
62.820
Cevap
343
Favori
2.534.982
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
47 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21552156215721582159
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • soruldumu bilmiyorum ama aradım bulamadım,

telefonda sadece arkada şeffaf bir silikon kılıf ile kullanıyorum,

cebimde taşırken gelen aramaları çoğunlukta kısa bir çalmanın ardından meşgule atıyor telefon,

bunun bir sensörlerle ilgili çözümü varmıdır,

teşekkürler..
  • bunu bende kullanıyorum,

ama sorun olmuyor, karşıya olabildiğinden küçük gidiyor,

kendine mail at dene istersen
  • quote:

Orijinalden alıntı: dionysos1977

quote:

Orijinalden alıntı: KoTuTuRK

quote:

quote:

quote:

Merhaba dostlar düne kadar kullandığım note 2'mi sattım..Note 3 almayı düşünüyorum aklımda birkaç soru var yanıtlarsanız sevinirim.
    1. Bu cihazın Avrupa versiyonunu (9005) alsam normal türkiye versiyonuna kurulan custom romları yükleyebilirmiyim sorun çıkarmı? Ve tavsiye edermisiniz Avrupa versiyonu alsam başımı ağrıtırmı ?
    2.Pil performansı note 2'ye göre nasıl acaba ? Note 2 pil konusunda beni hiç yarıyolda bırakmadı note 3 nasıl acaba ?
    Şimdiden teşekkür ederim..

Yokmu yardımcı olabilecek ??

sana yardımcı olmak için bir iki soru sordum ama cevap vermedin ki arkadaşım.
    Bak!!
    Avrupa cihazının N9005 olduğunu biliyorsun, ama türkiye cihazının ne olduğunu ya bilmiyorsun ya da bilmiyor gibi yapıyorsun.
    Türkiye'de satılan cihaz N9000Q. Peki sence neden ikisinin kodu farklı..Çünkü donanımları farklı, işlemcisi, grafik işlemcisi gibi kritik parçaları farklı.
    Peki kimbilir ne zamandır Note2 kullanıyorsun, ROM'ların işlemcilere ve grafik işlemcilere bağlı olduğunu bilmiyor musun ?
    muhtemelen biliyorsun ama bu konuyu ilk mesak eden senmişsin gibi dikkat çekmek için bilmiyor gibi yapıyorsun.

N9005'e, N900(N9000Q) Custom ROM'u kuramazsın. Zaten custom ROM dediğin zaman N9005 için çıkan custom ROM sayısı N9000Q nun ROM sayısını katlar. O yüzden N9000Q'in custom ROM'unu ne yapacaksın diye sorasım var sana.

Bu arada Custom ROM'un ne olduğunu bildiğini varsayıyorum, umarım Stock ROM/Custom ROM kavramları hakkında fikrin vardır.

Neyse, 2. soruna gelecek olursak, zaten Note2 'ni satmışsın ve geri dönme şansın yok. Note 2 kullandıktan sonra Note serisi dışında bir telefon seni asla kesmeyecek, demem o ki, ister 1 gün gitsin bataryan ister 9 saat, sen yine de Note 3 alacaksın.
    O yüzden boşver bu "almadan soru sorayım, içim rahat etsin" muhabbetlerini.

Al ve güzel güzel kullan telefonunu...

bir de sana yardımcı olmak için soru soran insanların, sorularına en azından nezaketen cevap verme alışkanlığı kazanmanı tavsiye ederim.

Note 2'mi arkadaşımın ısrarı üzerine ani bir kararla sattım memnundum aslında..Velhasıl kelam ani bir kararla note 3 almaya karar verdim çokta araştırmaya zamanım olmadı sadece netten gördüğüm kadarı ile Avrupa versiyonu olduğunu gördüm ve donanım olarak farklı olduğu yazıyordu..
    Merak ettim acaba türkiye ve avrupa versiyonu için çıkan custom romlar birbirine uyarmı diye..Ona göre alayım dedim hepsi bu..
    Bunu bukadar büyütecek dert edecek ne var anlayamadım..Sorduğun sorulara cevap verecek kadar konu hakkında bilgim olsa zaten kalkıp buraya yazmazdım..
    Batarya performansı benim için önemli boşverilecek bir şey değil..Pili 24 saat dayanmayan bir telefonu ben napayım isterse en yüksek özellikleri barındırsın zırt pırt şarz ettikten sonra ne anlamı kalıyor sorarım sana??
    Herneyse zahmet edip yanıt yazdığın için teşekkür ederim senden ricam birdaha yazdığım mesajları yanıtlama..Rastgele..

üzgünüm ama forumda cevap yazmaya değer olan adamları ve değer olmayan adamları aklımda tutup, şuna cevap vereyim şuna vermeyeyim diye analiz yapacak ne vaktim ne de enerjim var.
    Kaldı ki, sen cevap yazma dedin diye cevap yazmayacak kadar da ezik bir karakter yok karşında.
    O yüzden eğer cevaplarımı okumak istemiyorsan, sen okumazsın olur biter.
    oldu ?

Sen bence kendin gibi adamlarla muhatap ol benden uzak dur birdaha uyarmayacağım rastgele.

• olmazsa olmaz dediğiniz bir uygulama var mı note 3 için ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kaya

quote:

Orijinalden alıntı: cnsari

Aralık ayında aldığım samsung galaxy Note 3 cep telefonu

haziran ayında kapandı ve hiçbir komuta cevap vermedi , Konya'da bulunan Samsung Yetkili Servisine telefonu verdim ve değişim istedim ancak telefonun cerceve bolumunde bulunan cok küçük iki tane boya soyulmasından dolayı değişim yapılmayacağını söylediler. Cihazın şarj soketini değiştirip yazılım yüklediler.Ancak bu benim sorunuma çare yaratmadığı gibi aksine kapanıp açılmama sorunu çoğaldı , bir kapanan telefon saatlerce açılmadı ve bu sürekli tekrarlandı 2100 tl verdiğim cihazı kullanamıyorum ,Şuan kapalı durumda ve sorunun soyulmalarla alakası olmamasına rağmen samsung böyle şeylerin peşine düşerek sorunuma çözüm bulmuyor.

aynı sorunun ikiden fazla tekrarlanmasi veya toplam beş farklı sorundan servise giden cihazın hakem heyeti kararı sonucu değişim hakkı oluyor diye biliyorum

Cep telefonlarının garanti süresi 2 yıl olup azami tamir süresi 20 iş günüdür. Bir yıl içerisinde dört defa ya da toplamda altı defa arızalandıysa iade/değişim talep edilebilir. Tamiri için azami süre olan 20 iş gününün aşılması da yine iade/değişim talebiniz için sebep oluşturur. Bunların hiç biri olmasa bile bu arızaların maldan yararlanamamayı sürekli kılmasını gerekçe göstererek iade/değişim talebinde bulunabilirsiniz. Talebinize olumlu yanıt alamazsanız, mutlaka Tüketici Sorunları Hakem Heyeti'ne başvurmalısınız. Tarzında bir yazı buldum ama inşallah değişim yaparlar ya çünkü tamir olup gelsede aynı sorunu gene yaşıyorum buda maldan yararlanamamayı sürekli kılıyor sanırım.

• Dolandırıcılık peşinde olmayan bir Samsung Yetkili servisi biliyor musunuz ?

Danıştek, Başarı, Destech haricinde ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: fsagcan

bunu bende kullanıyorum,

ama sorun olmuyor, karşıya olabildiğinden küçük gidiyor,

kendine mail at dene istersen

karşıya normal gidiyor evet. onda sorun yok. ama yazarken herkes okuyabiliyor maili. gizli bilgiler olabiliyor bazen.
    nine diye bir program kullandım. o güzel ama 14 gün deneme süresi var. ona devam edeceğim sanırım. süresi bitince kaldırıp kurunca yine 14 gün devam ediyor. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: EvReN 7

quote:

Orijinalden alıntı: d3vstator

Pil bitince arka kapağı çıkartıp, diğer pili takıyorum, hepsi 10-15 saniyelik bir iş. Sadece bu işlemi yaparken telefonu kapatmak gerekiyor doğal olarak. Şahsen kullandığım bunca özelliğe sahip bir telefonu özelliklerini pil kullanımını arttırmak adına kısıtlı kullanmayı istemiyorum. Eğer bu özellikleri kullanmayıp, 300-500 liralık telefon gibi kullanacaksanız bu telefonu hiç almayın daha iyi.

bende de bundan var dostum. lazım olunca takıp şarj ediyorum. bunu almamdaki amacım yarın öbür gün telefonu değiştirirsem yine kullanırım. aparat ile tüm telefonlara uyuyor.

Şahsen sizin kullandığınız gibi powerbankları tavsiye etmiyorum. Arabayla bir yere giderken navigasyon kullanırken, şarjım bitti. gideceğim yeri bilmediğimden navigasyonu da kullanmam gerekiyordu, 5 dakika powerbank ile şarj olmasını beklememe rağmen, telefonu açıp navigasyonu başlattıktan sonra, harcadığı yüksek enerjiden dolayı her seferinde tel kapandı. Powerbank lar usb den şarj ederkenki gibi çok yavaş şarj ediyor.
    Sonra orjinal şarj kiti aldım. Çok büyük kolaylık şarjım bittiği anda takıyorum %100 dolu diğer pilimi kaldığım yerden devam. Kesinlikle powerbank yerine orjinal şarjkiti almanızı öneririm.

• ben yanlış anlamışım, altta yazan samsung mobile tarafından gönderildi yazısından bahsediyorsun sandım,

yukarıdaki "merhaba" yazısı sanırım senin dediğin,

onu ayarlar/cihaz/yazı tipin den değişiyor ama telefonun genelindeki yazılar küçülüyor, bide onu dene istersen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fsagcan -- 15 Ağustos 2014; 10:57:29 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sevarc

quote:

Orijinalden alıntı: ottorehagel

quote:

quote:

Günaydın herkese. Arkadaşlar bende note3 n9005 var. Shangai dan aldım. Benim bildiğim 3 gb ram olmasi gerekirken bende sürekli 1.7 gb de. Sizce normalmi. Ayrica knox u kuramiyorum. Sebebi yetkiniz yok diye uyarı veriyor.
    Şimdiden herkese teşekkürler

Bununla ilgili bilgisi olan var mı. Teşekkürler

O miktar telefonun kullandığı ram miktarı ya da boş da kalan ram miktaridir

Onu biliyorum. Ama toplamı iste 1.70 Gb

cihazınız n9005 OLAMAZ.
    2GB RAM'li N9005 varyasyonu YOK!
    ya başka bir uzakdoğu versiyonu, ya da tam bir replika..
    umarım çok para vermemişsinizdir.

Cihaz 9005. Replika nedir. 415 euro ya almıştım, sıfır kutusunda. Aldığımda 1250 tl yapıyordu. Mart ayı gibiydi.
    Ram düşük olması, sürekli uyarı veriyor. Bazı programları kapatın diye ( clean master gibi programlar..).
    Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kaya

quote:

Aralık ayında aldığım samsung galaxy Note 3 cep telefonu

haziran ayında kapandı ve hiçbir komuta cevap vermedi , Konya'da bulunan Samsung Yetkili Servisine telefonu verdim ve değişim istedim ancak telefonun cerceve bolumunde bulunan cok küçük iki tane boya soyulmasından dolayı değişim yapılmayacağını söylediler. Cihazın şarj soketini değiştirip yazılım yüklediler.Ancak bu benim sorunuma çare yaratmadığı gibi aksine kapanıp açılmama sorunu çoğaldı , bir kapanan telefon saatlerce açılmadı ve bu sürekli tekrarlandı 2100 tl verdiğim cihazı kullanamıyorum ,Şuan kapalı durumda ve sorunun soyulmalarla alakası olmamasına rağmen samsung böyle şeylerin peşine düşerek sorunuma çözüm bulmuyor.

aynı sorunun ikiden fazla tekrarlanmasi veya toplam beş farklı sorundan servise giden cihazın hakem heyeti kararı sonucu değişim hakkı oluyor diye biliyorum

Cep telefonlarının garanti süresi 2 yıl olup azami tamir süresi 20 iş günüdür. Bir yıl içerisinde dört defa ya da toplamda altı defa arızalandıysa iade/değişim talep edilebilir. Tamiri için azami süre olan 20 iş gününün aşılması da yine iade/değişim talebiniz için sebep oluşturur. Bunların hiç biri olmasa bile bu arızaların maldan yararlanamamayı sürekli kılmasını gerekçe göstererek iade/değişim talebinde bulunabilirsiniz. Talebinize olumlu yanıt alamazsanız, mutlaka Tüketici Sorunları Hakem Heyeti'ne başvurmalısınız. Tarzında bir yazı buldum ama inşallah değişim yaparlar ya çünkü tamir olup gelsede aynı sorunu gene yaşıyorum buda maldan yararlanamamayı sürekli kılıyor sanırım.

aynen az önce baktım da yönetmelik değişmiş, son hali bu şekilde.

• Ayarlarda ki yüz tanıma ekran kilidi sadece bende mi yok aynı sorun sizde de var mı arkadaşlar ?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba dostlar düne kadar kullandığım note 2'mi sattım..Note 3 almayı düşünüyorum aklımda birkaç soru var yanıtlarsanız sevinirim.
    1. Bu cihazın Avrupa versiyonunu (9005) alsam normal türkiye versiyonuna kurulan custom romları yükleyebilirmiyim sorun çıkarmı? Ve tavsiye edermisiniz Avrupa versiyonu alsam başımı ağrıtırmı ?
    2.Pil performansı note 2'ye göre nasıl acaba ? Note 2 pil konusunda beni hiç yarıyolda bırakmadı note 3 nasıl acaba ?
    Şimdiden teşekkür ederim..

Yokmu yardımcı olabilecek ??

sana yardımcı olmak için bir iki soru sordum ama cevap vermedin ki arkadaşım.
    Bak!!
    Avrupa cihazının N9005 olduğunu biliyorsun, ama türkiye cihazının ne olduğunu ya bilmiyorsun ya da bilmiyor gibi yapıyorsun.
    Türkiye'de satılan cihaz N9000Q. Peki sence neden ikisinin kodu farklı..Çünkü donanımları farklı, işlemcisi, grafik işlemcisi gibi kritik parçaları farklı.
    Peki kimbilir ne zamandır Note2 kullanıyorsun, ROM'ların işlemcilere ve grafik işlemcilere bağlı olduğunu bilmiyor musun ?
    muhtemelen biliyorsun ama bu konuyu ilk mesak eden senmişsin gibi dikkat çekmek için bilmiyor gibi yapıyorsun.

N9005'e, N900(N9000Q) Custom ROM'u kuramazsın. Zaten custom ROM dediğin zaman N9005 için çıkan custom ROM sayısı N9000Q nun ROM sayısını katlar. O yüzden N9000Q'in custom ROM'unu ne yapacaksın diye sorasım var sana.

Bu arada Custom ROM'un ne olduğunu bildiğini varsayıyorum, umarım Stock ROM/Custom ROM kavramları hakkında fikrin vardır.

Neyse, 2. soruna gelecek olursak, zaten Note2 'ni satmışsın ve geri dönme şansın yok. Note 2 kullandıktan sonra Note serisi dışında bir telefon seni asla kesmeyecek, demem o ki, ister 1 gün gitsin bataryan ister 9 saat, sen yine de Note 3 alacaksın.
    O yüzden boşver bu "almadan soru sorayım, içim rahat etsin" muhabbetlerini.

Al ve güzel güzel kullan telefonunu...

bir de sana yardımcı olmak için soru soran insanların, sorularına en azından nezaketen cevap verme alışkanlığı kazanmanı tavsiye ederim.

Note 2'mi arkadaşımın ısrarı üzerine ani bir kararla sattım memnundum aslında..Velhasıl kelam ani bir kararla note 3 almaya karar verdim çokta araştırmaya zamanım olmadı sadece netten gördüğüm kadarı ile Avrupa versiyonu olduğunu gördüm ve donanım olarak farklı olduğu yazıyordu..
    Merak ettim acaba türkiye ve avrupa versiyonu için çıkan custom romlar birbirine uyarmı diye..Ona göre alayım dedim hepsi bu..
    Bunu bukadar büyütecek dert edecek ne var anlayamadım..Sorduğun sorulara cevap verecek kadar konu hakkında bilgim olsa zaten kalkıp buraya yazmazdım..
    Batarya performansı benim için önemli boşverilecek bir şey değil..Pili 24 saat dayanmayan bir telefonu ben napayım isterse en yüksek özellikleri barındırsın zırt pırt şarz ettikten sonra ne anlamı kalıyor sorarım sana??
    Herneyse zahmet edip yanıt yazdığın için teşekkür ederim senden ricam birdaha yazdığım mesajları yanıtlama..Rastgele..

üzgünüm ama forumda cevap yazmaya değer olan adamları ve değer olmayan adamları aklımda tutup, şuna cevap vereyim şuna vermeyeyim diye analiz yapacak ne vaktim ne de enerjim var.
    Kaldı ki, sen cevap yazma dedin diye cevap yazmayacak kadar da ezik bir karakter yok karşında.
    O yüzden eğer cevaplarımı okumak istemiyorsan, sen okumazsın olur biter.
    oldu ?

Sen bence kendin gibi adamlarla muhatap ol benden uzak dur birdaha uyarmayacağım rastgele.

Wuuu acayip tırstım şimdi... Sana da rastgele.. (balık da avlamıyoruz ama neyse)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar benim almanyada akrabam oturuyor. Bana oradan note 3 (n9005) alacak. Pasaportuma kayıt ettireceğim. Sim kilit içinde açıp orada konuşsa 5dk açılıyormuş diye duydum. Ama teleflnda türkçe dil olacakmı. Yada başka ne sorunlar karşılaşabilirim. Şimdiden teşekkürler

• quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ottorehagel

quote:

quote:

Günaydın herkese. Arkadaşlar bende note3 n9005 var. Shangai dan aldım. Benim bildiğim 3 gb ram olmasi gerekirken bende sürekli 1.7 gb de. Sizce normalmi. Ayrica knox u kuramiyorum. Sebebi yetkiniz yok diye uyarı veriyor.
    Şimdiden herkese teşekkürler

Bununla ilgili bilgisi olan var mı. Teşekkürler

O miktar telefonun kullandığı ram miktarı ya da boş da kalan ram miktaridir

Onu biliyorum. Ama toplamı iste 1.70 Gb

cihazınız n9005 OLAMAZ.
    2GB RAM'li N9005 varyasyonu YOK!
    ya başka bir uzakdoğu versiyonu, ya da tam bir replika..
    umarım çok para vermemişsinizdir.

Cihaz 9005. Replika nedir. 415 euro ya almıştım, sıfır kutusunda. Aldığımda 1250 tl yapıyordu. Mart ayı gibiydi.
    Ram düşük olması, sürekli uyarı veriyor. Bazı programları kapatın diye ( clean master gibi programlar..).
    Teşekkürler

replika demek, fake demek, yani çakma demek.
    2GB lik note 3 sürümü hiç üretilmedi, MTK işlemcili bazı note 3 ÇAKMA'ları sizin foto koyduğunuz sayfayı elde editleyerek orjinalmiş gibi gösteriyorlar.

CPU-Z veya CPU SPY uygulamasını kurup, oradan işlemcinizin RAM inizin ne olduğuna bakmanızı tavsiye ederim.
    eğer snapdragon800 diyorsa o zaman benim bilmediğim bir şekilde RAM'inizin 1GB civarını kullanılmaz hale getirmişsiniz demektir.
    Yanlış bir ROM yükleme, yanlış pit dosyası içeren bir işlem yapma, ya da hatalı ROOT işlemi bu tür sonuçlar doğurabilir ama çok nadir bir durum.

cihazınızın internal depolama kapasitesi ne kadar 32 GB mi yoksa 16 GB mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: lonewolf3424

Arkadaşlar benim almanyada akrabam oturuyor. Bana oradan note 3 (n9005) alacak. Pasaportuma kayıt ettireceğim. Sim kilit içinde açıp orada konuşsa 5dk açılıyormuş diye duydum. Ama teleflnda türkçe dil olacakmı. Yada başka ne sorunlar karşılaşabilirim. Şimdiden teşekkürler

konuunn ilk mesajını oku.
    5dk'lık konuşma her zaman işe yaramıyor. İlk mesajda almanya n9005'ler için region lock'ın nasıl kalkacağı yazıyor.

dil konusunda sıkıntı yok.

• quote:

quote:

Arkadaşlar benim almanyada akrabam oturuyor. Bana oradan note 3 (n9005) alacak. Pasaportuma kayıt ettireceğim. Sim kilit içinde açıp orada konuşsa 5dk açılıyormuş diye duydum. Ama teleflnda türkçe dil olacakmı. Yada başka ne sorunlar karşılaşabilirim. Şimdiden teşekkürler

5dk'lık konuşma her zaman işe yaramıyor. İlk mesajda almanya n9005'ler için region lock'ın nasıl kalkacağı yazıyor.

Peki hocam saolun dil konusunda eminmisiniz? Yanlış anlamayın lütfen başka yerlerde okuduklarım aklımı karıştırdıda. Yardımınız için çok saolun

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Judgement13

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Judgement13

Merhaba. Birkaç gündür avea mobil hattım ile chrome ve stock tarayıcıda internete giremiyorum. Chrome ve stock tarayıcıda "server error, connection refused" şeklinde hata veriyor. Operadan sorunsuz giriyor whatsapp ve twitter da kullanabiliyorum ama bunların haricindeki uygulamalarda girmiyor. Aveayı arayıp ayar yaptık ama çözülmedi. Bu konu hakkında bilgisi oşan var mı?

DNS sıkıntısı olabilir. DNS değiştirdiyseniz bir şekilde, değişikliği geri alın.

Hocam hiçbir şeyine ellemedim durup dururken oldu

teknolojik aletlerle ilgili "hiçbirşey ellemedim" veya "durup dururken oldu" dememenizi taviye ederim.
    Bu aletlere "durup dururken" birşey olmaz. Mutlaka siz veya bir başkası müdahale etmiştir, program kurmuştur, kaldırmıştır, birşeyleri dondurmuş veya çözmüştür.
    mutlaka...
    Aksi "mucize" olur..ki ben mucizelere inanmam.

Hocam dediğim gibi kendi kendine olmuştu dün gece de yine kendi kendine düzeldi. Yardımınız ve ilgilendiğiniz için çok teşekkürler mutlu günler :)

• quote:

quote:

quote:

Peki hocam saolun dil konusunda eminmisiniz? Yanlış anlamayın lütfen başka yerlerde okuduklarım aklımı karıştırdıda. Yardımınız için çok saolun

ben almanya n90005 kullanıyorum. başka açıklama yapmama gerek var mı !

• Dostlar bir adet 2. el note 3 buldum full kutulu garantili yalnız şirket hediyesi olduğu için faturası yok ..Garantide bir sıkıntı yaşarmıyım acil cevap yazarsanız birazdan alacağım çünkü..
  • 
Sayfa: önceki 21552156215721582159
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.