Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 3 [ANA KONU] (1890. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
62.820
Cevap
343
Favori
2.534.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
47 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18881889189018911892
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: erenkalfa

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-modeller-galaxy-note-3-magazadan-mil-puanla-takas-olur-161780108/detay/
    buradan alıyorum güvenilir mi bilmiyorum elden alım yapmayı düşünüyorum fakat herhangi bir sorun çıkarsa fabrikasyon hatası nedenıyle değişim yapmaz sanırım çünkü mağaza garantisi yazmıyor

bunlar garantisiz ama sorun olmaz dersen alabilirsin. gidip elden almakta fayda var. etraf dolandırıcı kaynıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: sawgent

quote:

Orijinalden alıntı: aykutozkan

selam,
    note 3 kulllanıyorum bu yan tarafdaki gizli çubuğa içinde olan programlar dışında nasıl program ekleyebiliriz. hesap makinesi vs. gibi bir türlü bulamadım. yardımm

root yapıp birkaç uygulama yüklemeniz lazım root ile çalışan. onunla eklenip çıkartılabiliyor.

yesilcin kurucusu sawgent misiniz?
  • Siyahta daha hos duruyo kamera kismi evet, ama beyaz kotu veya yapmacik durmuyo. Sanki kamera lensine bakarak kullanicaksiniz telefonu, emin olun rahatsiz olmazsiniz

Bi durum daha var, siyah modelin kapagi deri hissi veriyo, beyaz ise net plastik hissi veriyo. Bu durumu goz onunde bulundurun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • VirgilSollozzo kullanıcısına yanıt
    Senkronizasyonu kapatmış olabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CCaaNN

Siyahta daha hos duruyo kamera kismi evet, ama beyaz kotu veya yapmacik durmuyo. Sanki kamera lensine bakarak kullanicaksiniz telefonu, emin olun rahatsiz olmazsiniz

Bi durum daha var, siyah modelin kapagi deri hissi veriyo, beyaz ise net plastik hissi veriyo. Bu durumu goz onunde bulundurun.

cevap için çok teşekkür ederim . ne bileyim lensine göre de vazgeçebilirim :D n9005 versiyonunda da mı aynıdır kapak mevzusu siyah evet deri hissiyatı verdiriyordu beyaza alışırmıyım bilemiyorum bu dedikleriniz dışında başka bir farklılık yok değil mi ? Peki S5 ve M8 hakkında düşünceleriniz ne olabilir note 3 göre bu cihazların eksileri neler olabilir ?

• bende n9005 var zaten ona göre yorum yapıyorum.

n9005 veya s5 alırsanız, kişisel görüşüm, root yapıp sistemde gömülü gelen onlarca saçma sapan samsung uygulamasını silmeniz gerekir. ram'de aşırı gereksiz yer kaplıyolar. m8'de durumun böyle olduğunu sanmıyorum. kalem çok keyifli bi araç. + sı kesinlikle mevcut.

note 3 ile beğenmediğim konu, rom-kernel olarak çok çok az geliştirici var. yeterli geliştirmelerin yapıldığına inanmıyorum. cihaz zaten maksimuma yakın diyebilirsiniz, ama her zaman geliştirilmeye açıktır bu tip cihazlar. ne yazık ki yeterli geliştirici kadrosu yok. s5 ve m8 de daha fazla olucaktır bu tip "developer"lar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sawgent

quote:

Orijinalden alıntı: xug

Cihazimda ara ara tekrarlayan bir ekran sorunu var mesela bugun bir gorusmede ekran tamamen beyaz gri gibi bir renk aldi ve araliklarlada ekrani cogaltiyor mesela anasayfayi 16 tane ekranda kucuk kucuk gosteriyor gibi . Cihazi kapatmadan ekrani kapatip acinca soeun duzeliyor . Boyle sorun yasayan oldu mu .

güncel rom kurup cihazı tamamen sıfırlayın. düzelmezse biran önce garantiye verin donanımsal bir sorundur.

Sorun son zamanlarda daha bir yogun olmaya basladi anlasilan daha boyle bir sorun yasayan yok . Tekrarladiginda sifirlayip garantiye gondericem .

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • xug X kullanıcısına yanıt
    nasıl yok aynı sorunu yaşayan, konu içine biraz baksanız geriye doğru onlarca kişi karşılaştı. güncel rus romu yükleyin veya custom rom kurun. özelleştirilmiş romlarda bu hatanın düzeltmesi mevcut. rus romuna geçenlerde de sık karşılaşılmıyo sanırım, genelde türk romundakiler şikayetçi bu durumdan.
  • CCaaNN kullanıcısına yanıt
    Cihazimi garantili aldim dolayisiyla orjinal rom ile kullaniyorum tekrardan rom olayi felan ile ugrasmak istemiyorum kendilerinin orjinalinde sikinti varsa baksinlar bakalim ama ekran resmi felanda aldigimda coklu olarak cikmiyor normal ekran cikiyor . Ayrica sorunu arastirdim forumda ama bulamadim acaba ne diye aratmam gerekiyor bilgi verebilir misiniz .

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • xug X kullanıcısına yanıt
    siz de haklısınız aldığınızda sorunsuz kullanmak istiyosunuz, ama mümkün durmuyo.

ekran bölünme yazıp konu içinde arattım, daha geçmişe bakmadım ama benzer konuşmalar çok geçti forumda;
    http://forum.donanimhaber.com/m_79213608/mpage_627/f_/key_ekran%252Bb%25F6l%25FCnme//tm.htm#91740596

bu da google araması;
    https://www.google.com.tr/search?q=note+3+ekran+b%C3%B6l%C3%BCnme&oq=note+3+ekran+b%C3%B6l%C3%BCnme&aqs=chrome..69i57j69i59l2j0l2.3507j0j7&sourceid=chrome&es_sm=93&ie=UTF-8#q=note+3+ekran+b%C3%B6l%C3%BCnme+sorunu&safe=off

sorun donanımsal değil yazılımsal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CCaaNN -- 15 Mayıs 2014; 11:41:30 >

• Arkadaslar ekran açılma suresi uzadi. Yani kilitli iken gic tusu veya home tusuna basinca ekran 5 6 saniye sonra aciliyor. Bu durumu yasayan var midir? Cozumunu bilen?

• hocam garantili n9005 mi var türkiyede ben bulamıyorum?
    ayrıca link avrupa garantisi
  • quote:

Orijinalden alıntı: erenkalfa

hocam garantili n9005 mi var türkiyede ben bulamıyorum?
    ayrıca link avrupa garantisi

ben hatırlatmak için söyledim.
  • erenkalfa E kullanıcısına yanıt
    doğubank'ta her yeri gezdim, paralel ithalat n9005 yok. internette aradım, yok. 1ayda piyasa değişmediyse bulabiliceğinizi sanmıyorum.
  • Bu telefonlar ile takip ediyoruz ve tepki koyuyoruz dostum. Ama sen de haklısın.
    Maalesef sözün bittiği yer....

• quote:

Orijinalden alıntı: CCaaNN

bende n9005 var zaten ona göre yorum yapıyorum.

n9005 veya s5 alırsanız, kişisel görüşüm, root yapıp sistemde gömülü gelen onlarca saçma sapan samsung uygulamasını silmeniz gerekir. ram'de aşırı gereksiz yer kaplıyolar. m8'de durumun böyle olduğunu sanmıyorum. kalem çok keyifli bi araç. + sı kesinlikle mevcut.

note 3 ile beğenmediğim konu, rom-kernel olarak çok çok az geliştirici var. yeterli geliştirmelerin yapıldığına inanmıyorum. cihaz zaten maksimuma yakın diyebilirsiniz, ama her zaman geliştirilmeye açıktır bu tip cihazlar. ne yazık ki yeterli geliştirici kadrosu yok. s5 ve m8 de daha fazla olucaktır bu tip "developer"lar.

Kararımı verdim note 3 beyaza devam diğer söylediğim telefonlardan ekran büyüklüğü, kalem, kamera gibi eksiklerinden dolayı vazgeçiyorum . M8 in kamerası, ekran boyutu , kalem eksikliği ve tanımadığım bir modelden dolayı , S5 ten de ekran büyüklüğü, kalem ve S serisinin note serisine göre daha iyi olmadıığı olduğu hissiyatine kapıldım bunun için note 3 e devam ve umarım beyaz beni üzmez...

• Selamlar babamın note 3 telefonun da bugün enteresan birşey yaşadık

telefon kilidini açmak için ekranda parmağı gezdirdikten sonra kilit ekranı görüntüsü (renkli sarı kırmızı lacivert vs tablo gibi olan ekran kilidi görüntüsü) birbirine girdi görüntü karıştı renkler falan birbirine girdi bazı yerler çizgi çizgi oldu. Sonra 15 20 saniye kadar sonra düzeldi tekrar tekrar denedim bir daha yapmadı

acaba yaşayan bilen var mı sebebi ne olabilir ?

telefon 1 aylık 4.4.2 yüklü
  • N9000 ile N9000Q aynı model telefonlar mı?

• selam beyler an itibariyle not3üm elimde :) :)

ilk sayfada şöyle bi ifade var;
    "not3le beraber 4.3 sürümü vardır"
    "4.4.2 ile geldiyse replikadır"
    diyor benimkinde 4.4.2 ile geldi replikamıdır şimdi bu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmwwlltt

selam beyler an itibariyle not3üm elimde :) :)

ilk sayfada şöyle bi ifade var;
    "not3le beraber 4.3 sürümü vardır"
    "4.4.2 ile geldiyse replikadır"
    diyor benimkinde 4.4.2 ile geldi replikamıdır şimdi bu ?

Orda 4.2.2 yazıyor

• 
Sayfa: önceki 18881889189018911892
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.