Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 3 [ANA KONU] (1116. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62.820
Cevap
343
Favori
2.534.982
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
47 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11141115111611171118
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SemihDulger

Beni de yazabilir misiniz? Sonunda N9005 almış bulunmaktayım.

Bir tek pasaport bulup kaydettirmesi kaldı :)

Hayırlı uğurlu olsun cihazı kaça nereden ve ne şekilde aldınız öğrenebilirmiyiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Systemoff

quote:

Orijinalden alıntı: SezZzaR

Selamlar,

Snapdragon versiyonu ile 372. Sayfadan aranıza katılmış bulunmaktayım.

İlk şarj için uyguladığım yöntem;

Telefonun kendi şarjını bitirip telefon kapanana kadar kullandım. Telefon kapalı halde şarja taktım. %100 dolduktan sonra 1 saat kadar daha şarjda bırakcam. Daha sonraki süreç ise en az %20 şarj, en fazla %80 şarj. Ve ayda bir tamamen boşaltıp %100 şarj.

Sanırım en verimli bu şekilde kullanabilirim bataryamı değil mi?

Saygılar.

Hocam Şahsen batarya kullanımında titiz olduğum için görüşüne katılıyorum, cihazın içinde gelen şarjı tamamen bitirdikten sonra 12 ile 16 saat arasında şarja takıp min.%20 yada %15 şarj kaldığında tekrar dolum yaparak kullanırsak, bataryamız için uzun bir ömrü garantilemiş oluruz.

Saygılar.

İlk şarjda %100 olduktan sonra 1 saat daha şarjda takılı bırakacaktım ama uyuya kaldığım için %100'den sonra 4 saat daha takılı kaldı :))

İlk günkü kullanımımda; deli gibi kurcaladım, ara sıra dead trigger 2, kelimelik oyunu oynadım. Bol bol foto çektim. Dolphin tarayıcı ile internette sağa sola bakındım. Face, whatsapp, telefon görüşmeleri fln derken günün sonunda haala şarjım vardı.

Rakam vermek gerekirse; sabah 6'da %100 iken şarjdan çıkardım, gece 1'de %20'ye düşmüştü. Yani 19 saatte %80 gitti. Bence gayet başarılı. Umarım Z1'i aratmaz şarj konusunda ilerki zamanlarda. Aynı zamanda %20 şarjdan %80'e sadece 1 saatte şarj oldu. Bu da çok makul ve memnun edici bir süre :)

Herkese mutlu yıllar dilerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: blueman7

quote:

quote:

Selamlar,

Snapdragon versiyonu ile 372. Sayfadan aranıza katılmış bulunmaktayım.

İlk şarj için uyguladığım yöntem;

Telefonun kendi şarjını bitirip telefon kapanana kadar kullandım. Telefon kapalı halde şarja taktım. %100 dolduktan sonra 1 saat kadar daha şarjda bırakcam. Daha sonraki süreç ise en az %20 şarj, en fazla %80 şarj. Ve ayda bir tamamen boşaltıp %100 şarj.

Sanırım en verimli bu şekilde kullanabilirim bataryamı değil mi?

Saygılar.

Hocam Şahsen batarya kullanımında titiz olduğum için görüşüne katılıyorum, cihazın içinde gelen şarjı tamamen bitirdikten sonra 12 ile 16 saat arasında şarja takıp min.%20 yada %15 şarj kaldığında tekrar dolum yaparak kullanırsak, bataryamız için uzun bir ömrü garantilemiş oluruz.

Saygılar.

Hocam bu batarya konusuna cok takilmayin bence gunumuzde akilli telefonlar max. 2 gun gidiyor.Bataryanin omru uzasa ne olur uzamasa ne olur ben bugune kadar hic batarya eskitemedim.Artik harici bataryalar var.Teli 2 defa sarj edebiliyor.Bence sadece telefonun tadini cikarmak gerek.Matematiksel hesaplara gerek yok

Telefonun tadını çıkarmalı, hesaplara gerek yok demene kesinlikle katılıyorum ancak harici bataryayı nasıl taşıyacağım yanımda :) Ki ben ekstra bataryayı bile taşımaya üşenirken.. Power Bank'ler iyi hoş ancak taşınmaz düşüncesindeyim. Yedek batarya da telefonun kabını sök tak fln derken zulüm oluyor sanki.. Doğal olarak bize kalan bataryanın doğru bir şekilde kullanılması kalıyor sanki :/

• wertasd kullanıcısına yanıt
    Alla Allah sarj sorunu bir bizde var heralde ... Bu hususta garantiye mi gondersem kararsiz kaldim .

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • SezZzaR S kullanıcısına yanıt
    Hocam benim harici bataryam telefondan kucuk is geregi cantamda oldugu icin hep yanimda.Bataryadan faydalanmak icin yaptiginiz hesaplar size 1 gun degil enfazla 1 yada 2 saat kazandirir.Onun icin tadini cikarin dedim.Tabi size goruslerinize saygim sonsuz

• quote:

Orijinalden alıntı: xug

Alla Allah sarj sorunu bir bizde var heralde ... Bu hususta garantiye mi gondersem kararsiz kaldim .

hocam ben çok dert etmiyorum. bazı şeyleri çok takmamak lazım. bilen var, yönlendirirse sevinirim, o kadar.
    ayrıca ilerleyen dönemde 4.4 güncellemesi ile belki giderilir.
    ek olarak, dx'den ek batarya aldım. onu kullanıyorum.
  • blueman7 kullanıcısına yanıt
    Benim sabah uyanmamdan akşam yattığım süreye kadar beni idare etsin, 2 gün fln önemli değil benim için zaten :)
  • Bu da benim batarya performansım :) Aşağıda ki değerlere ek olarak yarım saat facebook,twitter,whatsapp falan yarım saat oyun.Bu değerleri wipe'ten sonra aldım son güncelleme benim de sarj durumumu olumsuz etkiledi fakat wipe yapınca düzeldi.

Herkese mutlu yıllar,saygılar...
    SAMSUNG GALAXY NOTE 3 [ANA KONU]SAMSUNG GALAXY NOTE 3 [ANA KONU]SAMSUNG GALAXY NOTE 3 [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: Quattro

quote:

Orijinalden alıntı: Verdampfer

quote:

Orijinalden alıntı: ilk_ze

quote:

Arkadaşlar şarjım çok az gidiyor.ekran süresi 4 saati bulmuyor yarım saat oyun,internet 10-20dk,20-30 mesaj 5-10 dakika görüşme ile bitmesi çok az değil mi?Pazar günü aldım daha

Gercekten cok az benim cihazin 2 gune yakin gidiyor sarji

Ben akşamı çıkaramıyorum hocam :( 2 saat 45 dakika ekran süresi şarj dan çekeli 10 saat olmuş % 30 şarj.Bitecek diye elime alamıyorum

Samsung Note 3 Extra Battery Kit almanızı tavsiye ederim.
    İçinden 1 adet pil ve 1 ad. sarj cihazı çıkıyor.
    Telefonumdaki pille en ağır oyunları oynuyorum ve bir batarya bitene kadar diğeri dolmuş oluyor.
    Hiçbir zaman batarya bitti durumu ile karşılaşmıyorum.
    Sokağa çıkarken 2. bataryamı aldığım için batarya bitti telefon kapandı korkusu olmadan rahatça kullanıyorum.

Hocam alırım sorun değilde bu değerler çok düşük değil mi bir sorun olmasın telefonda

• quote:

Orijinalden alıntı: c.arda

Bu da benim batarya performansım :) Aşağıda ki değerlere ek olarak yarım saat facebook,twitter,whatsapp falan yarım saat oyun.Bu değerleri wipe'ten sonra aldım son güncelleme benim de sarj durumumu olumsuz etkiledi fakat wipe yapınca düzeldi.

Herkese mutlu yıllar,saygılar...
    SAMSUNG GALAXY NOTE 3 [ANA KONU]SAMSUNG GALAXY NOTE 3 [ANA KONU]SAMSUNG GALAXY NOTE 3 [ANA KONU]

Wipe nasıl yapabilirim nedir bu benim sarj çok kötü

• quote:

Cihazın fiziksel donanımları performans açısından çok tatmin edici, özelliklerine baktığımızda bunu mantıken anlıyoruz, tek merak ettiğim bazı arkadaşlar batarya gittikçe açılıyor vs gibisinden yorumlar yapmış, şarj ortalama ne kadar gidiyor vede bu sonradan açılma söylentisi doğru mu, bir htc kullanıcısı ve meraklısı olarak Note3 bende çok farklı bir izlenim yarattı, satın almadan önce tek karanlıkta kalan şarj konusunu aydınlatmak istiyorum sizin sayenizde...

Telefonda 3000 küsür mah pil var hocam. Htc den daha uzun süre pili gideceği kesin. Ayrıca bul pil çıkarılabiliyor. Bir de bu yönden bakın. Telefon çok rahat 1 günü çıkarması lazım. Çok aşırı derecede oyun oynayamazsınız. Bir de gerekli gereksiz herşeyi senkronize etmeyin. Normal kullanımda 1.5 günü çıkarır. Aşırı yüklenirseniz 9 saat civari pil ömrü verir.

• Tablet telefon cihazi olarak görüyorum bu telefonu. Telefon ile dışarıda ofis dokümanları bakıp yazacak, film izlemek olarak rahat kullanabilir miyim? Özellikle ofis dokümanları konusunda rahat performans elde eder miyim?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkans

Super bır program daha tavsıye edıyorum sızlere

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nityaalabs.airstream&hl=tr

AIRSTREAM

bılgısayarınıza setup dosyasını ınternetten kuruyorsunuz
    telefonunuza playstore dan apk sını kuruyorsunuz

aynı wıfı agında olmasına dıkkat edıyorsunuz

en son olarakda playstore dan mx player kuruyorsunuz

sonra programı acıyorsunuz

ve bılgısayarınız cep telefonunuzda

bılgısayarınızda bır dızı yada fılm hangı klasorde ıse acıp telefonunuzdan seyretmeye baslıyorsunuz

evdesınız, yatmadan once bır ıkı fılm seyretmek ıstıyorsunuz, telefonunuza ındırmenıze hıc gerek yok.

dırek olarak fılmı cep telefonunuzda wıfı agı uzerınden seyrdeın

ustelık takılma olmadan alt yazıları ıle beraber!!!

Ben bunu beceremedim..

Bilgisayarım masaüstü ve eternet kablosuyla internete bağlı. Wireless üzerinden my computer olarak görüyorum bilgisayarı ancak bilgisayardan programı ne zaman başlatsam router'ınızı kapatıp açın diyor programı çalıştırmak için. Sıkıntı nerede acaba?.

• wertasd kullanıcısına yanıt
    Takmamak lazimda benim icinde cok onemli degil ama urune verilen parayi dusundugumde de neden olsun ki diyorum .

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayrıca wireless üzerinden, kablosuz olarak bilgisayarla dosya aktarımı yapabileceğim bir program öneriniz var mı acaba? Bu dosyaların boyutu en fazla ne kadar olabilir bir de? Mesela 3-4 gb'lık 720p bir videoyu wireless üzerinden telefonuma kopyalamam mümkün mü?
  • SezZzaR S kullanıcısına yanıt
    Yeter yeter interneti kapali tut

• Bu konu çok konuşuldu hocam size zahmet olmazsa şu yazıyı okuyun.http://m.shiftdelete.net/androidde-wipe-nedir-ne-ise-yarar-45905.html

Saygılar...

• Arkadaslar soze 2 sorum olacak birincisi knox sayacina merden bakiyoruz 2.si ise wipe yaparken data factory reset ve ardindan cache partition yapmasam knox sayaci islermi full wipe mi olur yani simdiden tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jackkenk -- 1 Ocak 2014; 18:35:11 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Quattro

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ilk_ze

quote:

Arkadaşlar şarjım çok az gidiyor.ekran süresi 4 saati bulmuyor yarım saat oyun,internet 10-20dk,20-30 mesaj 5-10 dakika görüşme ile bitmesi çok az değil mi?Pazar günü aldım daha

Gercekten cok az benim cihazin 2 gune yakin gidiyor sarji

Ben akşamı çıkaramıyorum hocam :( 2 saat 45 dakika ekran süresi şarj dan çekeli 10 saat olmuş % 30 şarj.Bitecek diye elime alamıyorum

Samsung Note 3 Extra Battery Kit almanızı tavsiye ederim.
    İçinden 1 adet pil ve 1 ad. sarj cihazı çıkıyor.
    Telefonumdaki pille en ağır oyunları oynuyorum ve bir batarya bitene kadar diğeri dolmuş oluyor.
    Hiçbir zaman batarya bitti durumu ile karşılaşmıyorum.
    Sokağa çıkarken 2. bataryamı aldığım için batarya bitti telefon kapandı korkusu olmadan rahatça kullanıyorum.

Hocam alırım sorun değilde bu değerler çok düşük değil mi bir sorun olmasın telefonda

Söylediğiniz süre kısa evet biraz. O şekilde kullanımla 4:30-5 gibi ekran süresi vermeli.
    Pili çıkarın ve elinizle kontrol edin. Hamur gibi ise pilde sıkıntı vardır.
    Onun dışında wipe yapın ve öyle kullanın biraz.
    Birde hafıza kartı varsa söküp bir süre öyle kullanın.

Batarya ömrünü uzatmak için GPS ile alakalı herşeyi kapatmanız iyi olacaktır. Özellikle Google 'ın konum bildirme servisi çok pil harcatıyor.

• quote:

Ayrıca wireless üzerinden, kablosuz olarak bilgisayarla dosya aktarımı yapabileceğim bir program öneriniz var mı acaba? Bu dosyaların boyutu en fazla ne kadar olabilir bir de? Mesela 3-4 gb'lık 720p bir videoyu wireless üzerinden telefonuma kopyalamam mümkün mü?

Total commander + lan eklentisi ile yaparsınız.
    Ama temel network bilginiz olmalı.

Daha basit yollar da vardır ama ben bilmiyorum.
  • 
Sayfa: önceki 11141115111611171118
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.