Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 2 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
84.491
Cevap
534
Favori
3.360.467
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Samsung >> SAMSUNG GALAXY NOTE 2 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1364 Mesaj
    hic begenmedim s3un yamagi gibi olmus buyutup bide ram ekleyip surcekler piyasaya iphone 4s hesabi ara telefon gibi. tasarim olarakta hic begenmedim merakla bekledim degisik bisey olcak falan diye samsung sasirtti beni note 1 le devam hevesim kacti note 2den.
    |
    |
  • Yarbay
    2462 Mesaj
    tasarımı s3 ten çok daha iyi. note un s2 ye benzemesi gibi bu da s3 e benzeyecekti tabii. yuvarlak köşeleri pek abartmamışlar. öte yandan ilk telefonu tek elle kullanamayan adam bunu da kullanamaz. birkaç mm daralmış olması pek önemli değil. note ile yan yana getirildiğinde ise bu daralma göze hoş görünmüyor. 16:9 gitmemiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marxx -- 30 Ağustos 2012; 3:14:40 >
    |
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

|
    |

Orijinalden alıntı: IRoN

Yanlış duymadı isem "Page Body" özelliğine bayıldım.

Artık kalemi yerinden çıkardığımız anda SNOTE otomatik olarak açılıyor ki güzel fikir bence.

Saygılarımla...

walla hocam otomatik acılması o kadarda ii deil bence ya ne bilim netteyken felan acılır hos olmaz.. ama heralde bi on/off ayarı yaparlar artık ona da :)
    walla en çok beklediğim rami ve bataryasıydı.. ki bunlarda tatmin edici yeterince.. sadece 0.2 inch lik bir büyüme söz konusu ama 600mah artış söz konusu ki 3100 mah lık batarya ve 4 çekirdekli olması batarya acısından şahane olmus.. samsung subat mart gibi verdiği sözü tutmaya baslamıs sanırım çünkü ozamanlar bataryaya odaklanacakalrını söylemistiler ki simdi sözünde durduklarının kanıtıdır bence..

Ayrıca ram konusu cok iyi oldu fakat umut ediyorum ram kullanımı limiti 1600 lerde olmaz.. note için 1 gb ram deniliyor fakat 808 e kadar kullanılabişliyo ki s2 bile 830 civarıydı sanırım.. aynı sekilde note 2 için 2 gb ram deniliyo ama inş 1600 civarı bi kullanım sınırı eklemezler..biraz youtube videolarını karıştırayımda belki bu noktaya değinen olmsutur .. yinede her ihgtimale karsı en kötü 1750 isterükkk :)
    Konuyu idare edebilecek bir arkadaşın açması çok iyi olmus,şimdiden emeğine sağlık.
    Ben doğru düzgün custom rom çıkana kadar Note1 ile yola devam edeceğim.Root olayı cıkar çıkmaz hallolur diye umuyorum.
    Şeytan durtmezse elimden geldiğince geç alacağim.
    Nedir bu telefon parasından çektiğimiz,ben kötü bir cihaz çıksa da hiç masraf etmesem diyordum ama pamuk eller kredi kartına :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    |
    |

|
    |

Kodu imzanıza şöyle atın :

• Yarbay
    6038 Mesaj
    kimse GPU'dan bahsetmiyor acep bunun gpu'su nedir? mali-400 mü?
    quote:

Orijinalden alıntı: Gopc@

kimse GPU'dan bahsetmiyor acep bunun gpu'su nedir? mali-400 mü?

evet hocam mali-400 var Note 2'de.
    |
    |
    Öncelikle Note'umu satayım, sonrasında Note II için saklandığım yerden pusuya yatacağım. Note'u satınca 1100'a geçip direkt olarak Note II çıktığında "Al ulen aaaal" deyip telefoncuya şakır şakır sayıcam parayı, 1100-Note II geçişi de ateşi bulan adamdan gauss tüfeği kullanan askere geçiş gibi olacak, böyle olunca süper hissettiriyor.

Tüh be, telefonuma da ekran jelatinini daha yeni almıştım.
    |
    |

Zekânı test etmek için buraya tıkla.
  • Yarbay
    6926 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: glos7777

walla en çok beklediğim rami ve bataryasıydı.. ki bunlarda tatmin edici yeterince.. sadece 0.2 inch lik bir büyüme söz konusu ama 600mah artış söz konusu ki 3100 mah lık batarya ve 4 çekirdekli olması batarya acısından şahane olmus.. samsung subat mart gibi verdiği sözü tutmaya baslamıs sanırım çünkü ozamanlar bataryaya odaklanacakalrını söylemistiler ki simdi sözünde durduklarının kanıtıdır bence..

Ayrıca ram konusu cok iyi oldu fakat umut ediyorum ram kullanımı limiti 1600 lerde olmaz.. note için 1 gb ram deniliyor fakat 808 e kadar kullanılabişliyo ki s2 bile 830 civarıydı sanırım.. aynı sekilde note 2 için 2 gb ram deniliyo ama inş 1600 civarı bi kullanım sınırı eklemezler..biraz youtube videolarını karıştırayımda belki bu noktaya değinen olmsutur .. yinede her ihgtimale karsı en kötü 1750 isterükkk :)

Hocam sen razi ol 1600e biz s3te 779mb kullanabiliyoruz :)

• Yarbay
    7072 Mesaj
    Ya ekran PenTile mi RGB mi ? Herkes başka birşey söylüyor

Orijinalden alıntı: Dathka Graush

Ya ekran PenTile mi RGB mi ? Herkes başka birşey söylüyor

RGB imiş, Donanımhaber, samsungifa2012.comu kaynak gösterip açıkladı fakat ben aynı resmi ve bilgiyi bulamadım.
    Almanlar ifa'da ekranı yakından çekmişler.

RGB !!

Aslında daha çok şöyle bir şey;

BRRBRR
    BGGBGG
    BRRBRR
    BGGBGG

http://bestboyz.de/galaxy-note-2-display-hat-keine-pentile-matrix/

Bilmeyenler için

Soldaki RGB dizilimi , sağdaki Pentile dizilim, üstteki resim ise Note 2 nin RGBsi,

Pentile dizilimde, bir piksel grubu her üç rengi içermediği için, yüksek çözünürlük hilesi yapılıyor deniyordu.
    Fakat yeni dizilimde her grup artık bir rengi oluşturabildiği için, yeni ekran belirtilen çözünürlüğe hilesiz ulaşıyor.
    Çözünürlük artmış diyebiliriz. (sanırım)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agamli -- 30 Ağustos 2012; 11:40:05 >
    |
    |

• Teğmen
    218 Mesaj
    Herkesin eski işlemci eski işlemci diye yakınmasının sebebi de benim gibi bilmeyenler için gelsin.

Note 2 nin Exynos 4 Quad işlemcisi hem eski ARM mimarisi ve hem de GPU olarak mali 400 içeriyor

Arzulanan yeni Exynos 5 ise yeni mimari ve de mali 604 e sahip

maliler arasında şöyle bir fark varmış;

Mali-400 MP : OpenGL ES 1.1 & 2.0, OpenVG 1.1
    Mali-T604 : OpenGL ES 1.1 & 2.0 & 3.0, OpenVG 1.1, OpenCL 1.1, DirectX 11, Renderscript

OpenGL 3.0 adı bu aralar mobil oyun dünyasında çok kez geçiyor,

ki onu bırakın 2013 başında çıkan Tegra 4 OpenGL 4.0 desteklecekmiş (?)

Yani Note 2 nin GPU'su çok hızlı demode olacak diye hayıflanılıyor.
    Sözü profesyonellere bırakıyorum, detaylar sizden.

Orijinalden alıntı: agamli

Herkesin eski işlemci eski işlemci diye yakınmasının sebebi de benim gibi bilmeyenler için gelsin.

Note 2 nin Exynos 4 Quad işlemcisi hem eski ARM mimarisi ve hem de GPU olarak mali 400 içeriyor

Mali-T604 : OpenGL ES 1.1 & 2.0 & 3.0, OpenVG 1.1, OpenCL 1.1, DirectX 11, Renderscript

S3'te aynı ona kalırsa...
    İPhone 4 bile müthiş performans ile çalışıyor.
    Bence jely bean ve devam sürümlerde işlemci sorun olmayacak.
    Birde sizce ne zaman piyasaya çıkar ?(turkiyede )

|
    |

• Yarbay
    5647 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: agamli

Eğer çok oyun oynayan biriyseniz open gl 3.0 destekli oyunlar çıkınca S3 ve Note 2'de ve şuanki diğer bütün telefonlarda hayal kırıklığı yaşarsınız. Fakat tegra 4'ten önce Tegra 3+ çıkacak fazla düşünecek bir şey yok. Her sene bir teknoloji sınıf atlıyor neredeyse yetişmesi güç. Bu telefonlardan çok uç nokta beklentileriniz olmasın. Full hd çözünürlük ise 2014 yılında ancak.

Edit: Daha mali 604 ne ki diğer seri model numaralarını unuttum ancak; Bunlar 6 seri olacak ve 604 en kötüsü. İlk partiler atıyorum 604-624-635 olacak sonraki ve üst düzey partiler ise atıyorum 650-660-675 olacak. Bunlardan birisini s4'te göreceğimiz olası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silversmith -- 30 Ağustos 2012; 13:50:36 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    928 Mesaj
    http://www.samsung.com/global/microsite/galaxynote/note2/spec.html?type=find bu link bence çok yararlı ve bu arada note 2 VMware MVP ile geliyor bence çok yararlı bir yazılım meraklılarına;

[DHTUBE=http://www.youtube.com/watch?v=Q4NpPEOQZ9o&feature=share&list=PL7F7E08A61ACCC4FC]
    |
    |

Orijinalden alıntı: glos7777

quote:

Orijinalden alıntı: IRoN

Yanlış duymadı isem "Page Body" özelliğine bayıldım.

Artık kalemi yerinden çıkardığımız anda SNOTE otomatik olarak açılıyor ki güzel fikir bence.

Saygılarımla...

walla hocam otomatik acılması o kadarda ii deil bence ya ne bilim netteyken felan acılır hos olmaz.. ama heralde bi on/off ayarı yaparlar artık ona da :)

Kalemi yerinden çekmezseniz açılmayacağını düşünüyorum kio zaman da
    zırt pırt açılmaz sanırım ama yine de on/off da mantıklı bir seçenek tabi :)

Saygılarımla...
    |
    |
Reklamlar
sohbet
Blogio
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
son dakika
haberler
Ankara Web Tasarım
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,452
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.